Ερώτηση για μαθήματα επιλογής

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
gabrielknight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 157
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ερώτηση για μαθήματα επιλογής

Post by gabrielknight »

Μπορεις να το κανεις.Αλλα αν στην εξεταστικη συμπεσουν οι ωρες εξετασης,αυτο ειναι δικο σου θεμα. :P
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ερώτηση για μαθήματα επιλογής

Post by Kuchiki_Byakuya »

SlasherG wrote:Μία βασική ερώτηση από μένα.
Στο 7ο εξάμηνο, ή και γενικότερα, μπορώ να επιλέξω ως μαθήματα επιλογής μόνο αυτά που έχει το πρόγραμμα από κάτω, ή οποιδήποτε μάθημα (απλά τότε η γραμματεία δεν είναι υποχρεωμένη να μη συμπέφτουν οι ώρες των μαθημάτων)? ισχύεικάτι τέτοιο?
Δλδ να πάω κατασκευαστικός και να πάρω ως μάθημα επιλογής ένα μάθημα κορμού ενεργειακού ή αεροναυπηγού?
μπορείς άνετα. απλά δεν δεσμεύονται για τίποτα.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
themis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 55
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:49 pm

Re: Ερώτηση για μαθήματα επιλογής

Post by themis »

Adramelch wrote:
themis wrote:
manouras wrote:για τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας ξερει κανεις για την εργασια την προαιρετικη ποσο μετραει και γενικα για το μαθημα
Γενικά αν σε ενδιαφέρουν θα σου έλεγα να το πάρεις. Ένα καλό της εργασίας είναι ότι μαθαίνεις να χρησιμοποιείς το Retscreen που θα το λιώσεις για την εργασία της αιολικής ενέργειας σε επόμενο εξάμηνο (αν είσαι ενεργειακός), οπότε θα έχεις μεγάλο προβάδισμα.
Φέτος μου είπε να μην το κάνω με Retscreen (στην Αιολική αναφέρομαι).

Εγώ πάντως με Σαλιάγκα-Κάραλη έκανα Αιολική και είμαι ικανοποιημένος.
Είχες πάρει οικονομοτεχνική μελέτη αιολικού πάρκου? Γιατί δεν γνωρίζω πιο χρησιμο εργαλείο από αυτό.
Anyway, όντως Σαλιάγκας-Κάραλης είναι αρκετά καλοί και άμα τους πας και τίμια εργασία βοηθάνε πολύ στο τελικό βαθμό.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”