Formula 1 2010

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Formula 1 2010

Post by Don Molina »

Φέτος η F1 θα είναι ενδιαφέρουσα και κατά πάσα πιθανότητα 2 ταχυτήτων ή μόνο εμένα μου φαίνεται έτσι?


Από την μία έχουμε Mercedes GP με τον Μιχαλάκη να παίρνει ξεκάθαρα ρόλο πρώτου οδηγού (το τσίμπησε το 3αράκι από τον άλλον γιατί λέει δεν μπορεί τα ζυγά - \m/), την Ferrari που ανασυνταγμένη και με τον Alonso λογικά θα χτυπήσει με σοβαρές αξιώσεις και τα 2 πρωταθλήματα και την McLaren που τρέχει με 2 πρωταθλητές.

Και μετά ομάδες-πινακίδες, αλά USF1, Campos και δεν συμμαζεύεται.

Και αναγκαστικά παρακολούθηση μέσω δορυφορικής (RTL, BBC) γιατί οι μαλάκες στο Ελλαδιστάν θέλουν μπάλα και μόνο μπάλα (μην χέσω...)


Τουλάχιστον γλιτώσαμε τον Πουρναράκη... :twisted:
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
User avatar
Mimo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 447
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Lostallo Track@Switzerland

Re: Formula 1 2010

Post by Mimo »

Γιατι ρε ο Τακης τι ειχε ρε? :lol: Τη ψιλοκαταστρεψανε την F1 και οσο παει τοσο περισσοτερο. Ακου εκει θα κανουν τον αγωνα τους χωρις ανεφοδιασμενο ημαρτον ρε φιλε.. Απο την αλλη εχουμε τον Μιχαλακη και καπως θα εχει ενδιαφερον φετος τωρα τι campos τι usf1 omfg δηλαδη lol. H Ferrari πιστευω θα ειναι πιο δυνατη φετος forza ferrari :P Hamilton και Button στην ιδια ομαδα... Δεν εχω καλο προαισθημα.. Παντως δε μπορω να πω πως τα καταφερνουν παρολες τις ανυπαρκτες αλλαγες που κανουν καθε χρονο εχει ενδιαφερον να δεις πως θα πανε τα πραγματα γιατι οσο να ναι βλεπεις κατι καινουργιο στην τελικη. Ειδωμεν.. :roll:
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Formula 1 2010

Post by Doublecore »

εχουμε και νεο συστημα βαθμολογησης το 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1.ποιο δικαιο αφου εχουν μπει περισσοτερες ομαδες.τουλαχιστον πριν καν αρχισει το πρωταθλημα ολοι λενε οτι θα ειναι πολυ αμφιροπο για ολες τις θεσεις.φοβαμαι ομως μην ξαναδουμε το 2009 σε replay.ως tifosso ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΗΝ FERRARI!
Don Molina wrote:Τουλάχιστον γλιτώσαμε τον Πουρναράκη... :twisted:
διακρινω μια δυσαρεσκεια στο προσωπο του τηλεπαρουσιαστη ο οποιος προσπαθουσε να σου εξηγησει μεχρι εκνευριστικης λεπτομερειας ακομα και το πιο απλο πραγμα?ντροπη σου... :cry:
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Formula 1 2010

Post by Don Molina »

doublecore wrote:εχουμε και νεο συστημα βαθμολογησης το 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1.ποιο δικαιο αφου εχουν μπει περισσοτερες ομαδες.
Να το χέσω το δίκαιο.

Δεν θέλω δικαιοσύνη, θέλω τον 2ο να γαμιέται να πάει πρώτος. Κι αν οι διαφορές είναι 5 βαθμοί σε ότι θέση κι αν είσαι (από τις 4 πρώτες) δεν υπάρχει κίνητρο. Αφού είτε 1ος είσαι είτε 3ος το ίδιο θα αυξήσεις την διαφορά σου από τον πίσω σου.
Ενώ το παλιό καλό σύστημα με 10-6-4-3-2-1 αντάμοιβε τον πρώτο κι έκανε τους πίσω να σκοτώνονται.

Σαν το φαΐ είναι κι οι πόντοι στα πρωταθλήματα. Εγώ που έχω το πετάω και στην Ουγκάντα σκοτώνονται.


ΥΓ Για τον τρισκατάρατο δεν μιλάω...
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: Formula 1 2010

Post by tsadreas »

Η βαθμολογία φέτος θα είναι 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 όχι 25-20-15-10-8-6-5-4-3-2-1
User avatar
Mimo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 447
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Lostallo Track@Switzerland

Re: Formula 1 2010

Post by Mimo »

Ετσι ρε Massa αυτα ειναι αρρωστεια!! Τρελλο comeback! :)

If Ferrari’s Felipe Massa wanted to prove he hasn’t changed since his life-threatening accident last July, he did a very good job on Monday in Valencia, topping the timesheets as this year’s opening test got underway at the Spanish track. Massa covered 102 laps in the new F10, clocking a best time of 1m 12.574s.
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Formula 1 2010

Post by Doublecore »

μια ερωτηση ρε παιδια, απο που θα βλεπουμε F1 φετος?αντ1 γιοκ και δεν φαινεται φως στον οριζοντα για τα τηλεοπτικα.καμια ιδεα?
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Formula 1 2010

Post by Don Molina »

Φίλε free to air δορυφορικά κι άγιος ο θεός!

RTL φάση :mrgreen:
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
User avatar
Mimo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 447
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Lostallo Track@Switzerland

Re: Formula 1 2010

Post by Mimo »

Formula 1 αυτο το Σ/Κ παιδια ολε! ΝΑ δουμε τωρα απο θα την δουμε ... :cry: Παντως βρηκα αυτο http://www.msfree.gr/ms.php?id=11082
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Formula 1 2010

Post by somekindofgrinder »

Επειδη τυγχανει να εχω κολλητο φιλο ο οποιος παρουσιαζε μαζι με τον Πουρναρακη την εκπομπη και πηγαινε και σε αποστολες,εχω να σημειωσω οτι ο Πουρνα ειναι ενα εκπληκτικο φασιστοειδες,ομοιο του Χιμλερ...Εαν ποσταρω διαλογους εδω μεσα,θα γελανε και τα τσιμεντα.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”