Cloudfront ntua

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
william
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 34
Joined: Thu Jun 24, 2010 6:26 pm

Cloudfront ntua

Post by william »

Ρε παιδιά ξέρετε τι παίζει με το cloud του πολυτεχνείου γιατί μπαίνω στο cloudfront και αφου του δώσω τους κωδικούς ( mc και τα λοιπά) μου δείχνει ότι φορτώνει αλλά δεν μπαίνει ποτέ.. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το cloud η έτσι κάνει γενικά?
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Cloudfront ntua

Post by arxaios »

Σου δείχνει απλά την μπάρα να φορτώνει; Ή σου βγάζει μήνυμα ότι μπλοκαρίστηκε κλπ?

Αν είναι το πρώτο τότε κάποια στιγμή αφού βάλεις τους κωδικούς πετάει κάποια παράθυρα της Java στα οποία πρέπει να επιλέξεις Yes ή Run κλπ Εμφανίζονται 2-3 τέτοια είτε σε μορφή παραθύρου ή πχ στον Chrome κάτω από τη URL. Πάντα απαντάς καταφατικά.

Αν είναι το δεύτερο τότε διάβασε εδώ --> http://www4.central.ntua.gr/wiki/central-cloud/java/
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
mralekos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 88
Joined: Fri Jan 29, 2010 3:07 pm

Re: Cloudfront ntua

Post by mralekos »

arxaios wrote:Σου δείχνει απλά την μπάρα να φορτώνει; Ή σου βγάζει μήνυμα ότι μπλοκαρίστηκε κλπ?

Αν είναι το πρώτο τότε κάποια στιγμή αφού βάλεις τους κωδικούς πετάει κάποια παράθυρα της Java στα οποία πρέπει να επιλέξεις Yes ή Run κλπ Εμφανίζονται 2-3 τέτοια είτε σε μορφή παραθύρου ή πχ στον Chrome κάτω από τη URL. Πάντα απαντάς καταφατικά.

Αν είναι το δεύτερο τότε διάβασε εδώ --> http://www4.central.ntua.gr/wiki/central-cloud/java/

Αν είναι το πρώτο και παρ'όλο που πατάω yes/run πάλι περιμένω να φορτώσει η μπάρα και δε γίνεται τίποτα , τι κάνω?
JohnthefroG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 5
Joined: Sun Dec 22, 2013 3:40 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Cloudfront ntua

Post by JohnthefroG »

αν έχεις java εκδοση από 6.5 και πάνω δεν θα σε βάλει , απεγκατέστησε την και ψάξε πιο παλιά έκδοση ( από 6.4 και πρίν)
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Cloudfront ntua

Post by arxaios »

Εγώ πάντως με την 1.7.0_17 μπαίνω κανονικά!!
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
mke
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 61
Joined: Sun Nov 24, 2013 8:05 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Cloudfront ntua

Post by mke »

Προσπαθώ να ανοίξω το Cloudfront με χρήση του client, αλλά εκεί που γράφω το URL και μετά πατάω connect, αντί να μου ανοίγει τον firefox μου ανοίγει το σημειωματάριο. Έχει κανείς καμιά λύση;
vmavrakis
Private
Private
Posts: 2
Joined: Fri Jan 02, 2015 2:12 am
Σχολή: Μεταπτυχιακός
Gender: Male

Re: Cloudfront ntua

Post by vmavrakis »

θέλει java έκδοση κάτω από 6.5
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”