Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by andrea21 »

Vladimir wrote:
Προώθησα το μήνυμα στον κοσμήτορα.

Εγώ δεν έχω αντίρρηση να μεταφερθεί το δικό μου
μάθημα αν πρόκειται να διευκολύνει την προσέλευση όσο
γίνεται περισσότερων φοιτητών.

Νομίζω μια μαζική και αντιπροσωπευτική ΓΣ είναι το ζητούμενο
για όλους και πιστέυω ότι κανείς δεν θα έχει αντίρρηση σε αυτό.

Επειδή όμως κάποιοι μπορεί να μην συμφωνούν είναι
προτιμότερο η απόφαση να ληφθεί από τη σχολή και όχι από εμένα
προσωπικά.

Σε κάθε περίπτωση θα περιμένω την απάντηση του Κοσμήτορα και θα
επανέλθω.

ΒΡ
Το παρόν από το Ριζιώτη - ρώτησαν παιδιά για το αν γίνεται να μεταφερθούν μαθήματα της Τετάρτης για να κατέβει κόσμος στη ΓΣ χωρίς να φοβάται ότι θα κάψει μάθημα.

άρα αν είναι να μην γίνει η εξέταση της αιολικής τη τετάρτη θα βγάλει ανακοίνωση η σχολή στο site της αύριο και όχι ο Ριζιώτης στο mycourses?ας ενημέρώσει κάποιος πάντως αν μάθει κάτι σίγουρο για αυτό...
donk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Wed Mar 20, 2013 2:32 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by donk »

ΟΛΑ γινονται για το χρήμα money - das Geld - l' argent - euro - dollar - pound

από τον τροικό πόλεμο μέχρι σήμερα τα πάντα γίνονται για το χρήμα και εξουσία - money

copy paste από http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?p ... 0&catID=11

-------------------------------------------------------------------------------
Σύγκλητος ΕΚΠΑ: Θετική η πρόταση του υπουργείου

Παράθυρο αισιοδοξίας, άνοιξε η ΟΜΟΦΩΝΗ απόφαση της Συγκλήτου .....


* Μέριμνα της Συγκλήτου, ώστε έως την τελική διευθέτηση του θέματος των διαθεσιμοτήτων, να καλυφθούν οι λειτουργικές ανάγκες του ΕΚΠΑ, μέσω του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας (ΕΛΚΕ), από κονδύλια τα οποία θα διεκδικήσει το Πανεπιστήμιο από το Υπουργείο Παιδείας.

------------------------------------------------------------------------------

ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΟΕΟ? ΕΞΗΓΗΣΗ: πάρθηκε ΟΜΟΦΩΝΗ απόφαση όταν έπεσαν τα φράγγα - money δηλαδη. Θα διαχειρίζεται η Σύγκλητος κονδύλια με τα οποία θα πληρώνονται οι υπάλληλοι που θα απολυθούν.

Τώρα τι θα τα κάνουν τα money? Θα προσλάβουν υπαλλήλους και θα τοuς πληρώνει το university? πάρτε χρήμα και κάντε το ότι θέλετε. Θέλετε υπαλλήλους? σουβλάκια? κόκα κώλα?

ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΑΔΗΛΩΝΟΥΝ για να τα οικονομήσουν κάποιοι -

Ζήτω ο αγώνας

.... συναδελφικα

-----------------------------------------------------------------------------

ΑΥΡΙΟ ΟΛΟΙ ΠΑΡΟΝΤΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ
Last edited by donk on Tue Nov 26, 2013 2:02 am, edited 2 times in total.
User avatar
KonTaz
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 429
Joined: Mon Nov 08, 2010 10:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Εκεί,Άντε Γεια

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by KonTaz »

pvk wrote:Λοιπόν, ξεκινάω με το εξής για να μην παρεξηγηθώ και κατηγορηθώ για ρατσισμό. Διακρίνω σε πολλούς συναδέλφους μια σεξουαλική έλξη, εκφρασμένη παθητικά, με τις διάφορες μορφές εξουσίας και τις επιταγές αυτής. Πραγματικά συνάδελφοι, οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός είναι σεβαστές. Σεβαστές είναι και κάθε είδους μαζοχιστικές τάσεις. Μπορεί συνάδελφοι να βρίσκετε ικανοποίηση, ή απλά να έχετε πάθει ανοσία, κρατώντας μια στημένη παθητική στάση ψυχής τε και σώματος απέναντι στον εκάστοτε εραστή που φλερτάρει την παρθενιά σας (υπουργεία, φορείς, τρόικες και τα ρέστα), αλλά δεν μπορείτε να αναγκάζετε σε συμμέτοχη σε ένα σαδομαζοχιστικό όργιο (αποδόμηση της δωρεάν παιδείας) και τα υπόλοιπα άτομα που δεν αρέσκονται σε τέτοιου είδους περιπτύξεις. Με λίγα λόγια: Μπορεί να μην νοιάζεστε για τον δημόσιο χαρακτήρα της παιδείας καθώς έχετε πίσω από τις πλάτες μια μηχανή που παράγει ζεστό χρήμα, ή μπορεί να μην έχετε αυτές της πλάτες αλλά η κακούργα η ζωή(και δεν ειρωνεύομαι σ' αυτό το σημείο) να σας έχει βασανίσει τόσο που αντί να γίνετε συλλογιστές καταντήσατε ατομικιστές (εσάς λοιπόν έχω κάθε καλή πρόθεση να σας μεταπείσω), αλλά δεν έχετε το δικαίωμα να αναπαράγετε τακτικές κοινωνικού κανιβαλισμού, και ατομικισμού. Και όσο για κάτι γενικεύσεις του στυλ:"Αυτοί που κλείνουν τις σχολές δεν είναι καλοί φοιτητές και μπλα μπλα", τις έχω χεσμένες. Σας βολεύει να θεωρείτε κατώτερους φοιτητές εκείνους , οι οποίοι παράλληλα με όλα τα άλλα βρήκαν το χρόνο και το θάρρος να ανοίξουν το κουφιοκέφαλό τους και να δούν τι γίνεται και λίγο πιο πέρα από τον ίσκιο τους. Άντε καληνύχτα.
Τρομερό κείμενο.Λοιπόν αν ψηφιστεί κατάληψη αύριο,μιας και θα έχω χρόνο,θα βάλω βαθιά το χέρι στην τσέπη,θα το τυπώσω και θα το τοιχοκολλήσω στο Σύνταγμα.Κρίμα είναι τέτοιο κείμενο να μείνει στα στενά όρια του e-polytexneio.
Την κάνω χωνί,αράζω.
Την κάνω τζαμάουα,είμαι τέλειος.
pvk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Tue May 18, 2010 1:41 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by pvk »

http://www.youtube.com/watch?v=YEXF_B461uU

Σταματάω λοιπόν. Φιλάκια.
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by soti »

pvk wrote:http://www.youtube.com/watch?v=YEXF_B461uU

Σταματάω λοιπόν. Φιλάκια.
Τι σκας; Αντί να τσακώνεσαι, ζήτα πνευματικά δικαιώματα.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by sid »

soti wrote:
pvk wrote:http://www.youtube.com/watch?v=YEXF_B461uU

Σταματάω λοιπόν. Φιλάκια.
Τι σκας; Αντί να τσακώνεσαι, ζήτα πνευματικά δικαιώματα.

Image

castiel wrote:δεν νομιζω οτι γινεται..
δηλαδη να μαζεψεις υπογραφες για να μην γινει συνελευση, μετα θα μαζεψουν οι αλλοι για να γινει :P
επίσης αν το περάσεις σε πλαίσιο μπορεί να μαζευτούν υπογραφές και να γινει συνελευση και να περασει αποφαση "αναιρεση της προηγουμενης αποφασης και νεα συνελευση" και να μπεις σε εναν ατέρμονο βρόγχο! :P


για όποιον αναρωτιέται τι είναι ο ατέρμονας βρόγχος :

Παίρνει ο διευθυντής την γραμματέα του τηλέφωνο. Έλα μωρό μου κανόνισα ένα επαγγελματικό ταξίδι για τους δυο μας στο Παρίσι για μία εβδομάδα.
Παίρνει η γραμματέας τον άντρα της. Έλα αγάπη μου θα χρειαστεί να λείψω για μια εβδομάδα από το σπίτι. Πρέπει να πάω σε ένα επαγγελματικό ταξίδι.
Παίρνει ο άντρας την γκόμενα. Έλα μωρό μου η γυναίκα μου θα λείψει για μια εβδομάδα σε ένα επαγγελματικό ταξίδι. Θα έχουμε το σπίτι δικό μας.
Παίρνει η γκόμενα τον μικρό αδάμακλα τηλέφωνο. Έλα αδάμο. Μου έτυχε κάτι επείγον και για μια βδομάδα δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε μαθήματα.
Παίρνει ο μικρός αδάμακλας τον παππού του. Έλα παππού. Θυμάσαι που μου είχες πει οπότε θέλω να περάσω μια εβδομάδα στο σπίτι σου. Ε λοιπόν αυτήν την εβδομάδα δεν θα έχω μαθήματα γιατί κάτι έτυχε στην δασκάλα μου και έτσι λοιπόν θα έρθω.
Παίρνει ο παππούς τη γραμματέα του. Έλα μωρό μου τελικά άκυρο το επαγγελματικό μας ταξίδι γιατί θα έρθει ο εγγονός μου για να περάσουμε την εβδομάδα στο σπίτι μου.
Παίρνει η γραμματέας τον άντρα της. Έλα αγάπη μου τελικά άκυρο το επαγγελματικό ταξίδι. Θα τα πούμε μετά.
Παίρνει ο άντρας την γκόμενα. Έλα μωρό μου τελικά άκυρο το επαγγελματικό ταξίδι της γυναίκας μου οπότε δεν θα μπορέσουμε να βρεθούμε.
Παίρνει η γκόμενα τον μικρό Αδάμακλα. Έλα τελικά ακυρώθηκε η δουλειά που είχα και θα κάνουμε κανονικά μαθήματα αυτή την βδομάδα.
Παίρνει ο μικρός αδαμακλούλης τον παππού του. Έλα παππού. Τελικά δεν θα μπορέσω να έρθω στο σπίτι σου αυτήν την εβδομάδα γιατί τελικά θα έχω κανονικά μαθήματα με τη δασκάλα μου.
Παίρνει ο παππούς την γραμματέα του τηλέφωνο. Έλα μωρό μου τελικά θα πάμε επαγγελματικό ταξίδι γιατί μου το ακύρωσε ο εγγονός μου.

Όλοι οι εμπλεκόμενοι είναι απασχολημένοι έκτοτε στο τηλέφωνο.
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by soti »

Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος με εμπειρία και γνώση να μας πληροφορήσει αν το προαναφερόμενο παράδειγμα περί ατέρμονα βρόγχου και οι προβαλλόμενες επί το πλείστον σεξουαλικές σχέσεις εμπίπτουν στην κατηγορία των παθητικών ή των ενεργών εκφράσεων σεξουαλικών διαστροφών; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και την συναδελφική μου Καληνύχτα.
TSIF
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 3
Joined: Tue Nov 01, 2011 9:45 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by TSIF »

pvk wrote:Λοιπόν, ξεκινάω με το εξής για να μην παρεξηγηθώ και κατηγορηθώ για ρατσισμό. Διακρίνω σε πολλούς συναδέλφους μια σεξουαλική έλξη, εκφρασμένη παθητικά, με τις διάφορες μορφές εξουσίας και τις επιταγές αυτής. Πραγματικά συνάδελφοι, οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός είναι σεβαστές. Σεβαστές είναι και κάθε είδους μαζοχιστικές τάσεις. Μπορεί συνάδελφοι να βρίσκετε ικανοποίηση, ή απλά να έχετε πάθει ανοσία, κρατώντας μια στημένη παθητική στάση ψυχής τε και σώματος απέναντι στον εκάστοτε εραστή που φλερτάρει την παρθενιά σας (υπουργεία, φορείς, τρόικες και τα ρέστα), αλλά δεν μπορείτε να αναγκάζετε σε συμμέτοχη σε ένα σαδομαζοχιστικό όργιο (αποδόμηση της δωρεάν παιδείας) και τα υπόλοιπα άτομα που δεν αρέσκονται σε τέτοιου είδους περιπτύξεις. Με λίγα λόγια: Μπορεί να μην νοιάζεστε για τον δημόσιο χαρακτήρα της παιδείας καθώς έχετε πίσω από τις πλάτες μια μηχανή που παράγει ζεστό χρήμα, ή μπορεί να μην έχετε αυτές της πλάτες αλλά η κακούργα η ζωή(και δεν ειρωνεύομαι σ' αυτό το σημείο) να σας έχει βασανίσει τόσο που αντί να γίνετε συλλογιστές καταντήσατε ατομικιστές (εσάς λοιπόν έχω κάθε καλή πρόθεση να σας μεταπείσω), αλλά δεν έχετε το δικαίωμα να αναπαράγετε τακτικές κοινωνικού κανιβαλισμού, και ατομικισμού. Και όσο για κάτι γενικεύσεις του στυλ:"Αυτοί που κλείνουν τις σχολές δεν είναι καλοί φοιτητές και μπλα μπλα", τις έχω χεσμένες. Σας βολεύει να θεωρείτε κατώτερους φοιτητές εκείνους , οι οποίοι παράλληλα με όλα τα άλλα βρήκαν το χρόνο και το θάρρος να ανοίξουν το κουφιοκέφαλό τους και να δούν τι γίνεται και λίγο πιο πέρα από τον ίσκιο τους. Άντε καληνύχτα.
Σε λυπάμαι για τον τρόπο που σκέφτεσαι. Εσένα και όλους εσάς που υποστηρίζετε παρόμοιες απόψεις. Αλλά πιο πολύ λυπάμαι εμένα που είμαι καταδικασμένος να ζημιώνομαι από τις εφαρμογές της κοινωνικής σας δικαιοσύνης.
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by Onoffon »

pvk wrote:Λοιπόν, ξεκινάω με το εξής για να μην παρεξηγηθώ και κατηγορηθώ για ρατσισμό. Διακρίνω σε πολλούς συναδέλφους μια σεξουαλική έλξη, εκφρασμένη παθητικά, με τις διάφορες μορφές εξουσίας και τις επιταγές αυτής. Πραγματικά συνάδελφοι, οι σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός είναι σεβαστές. Σεβαστές είναι και κάθε είδους μαζοχιστικές τάσεις. Μπορεί συνάδελφοι να βρίσκετε ικανοποίηση, ή απλά να έχετε πάθει ανοσία, κρατώντας μια στημένη παθητική στάση ψυχής τε και σώματος απέναντι στον εκάστοτε εραστή που φλερτάρει την παρθενιά σας (υπουργεία, φορείς, τρόικες και τα ρέστα), αλλά δεν μπορείτε να αναγκάζετε σε συμμέτοχη σε ένα σαδομαζοχιστικό όργιο (αποδόμηση της δωρεάν παιδείας) και τα υπόλοιπα άτομα που δεν αρέσκονται σε τέτοιου είδους περιπτύξεις. Με λίγα λόγια: Μπορεί να μην νοιάζεστε για τον δημόσιο χαρακτήρα της παιδείας καθώς έχετε πίσω από τις πλάτες μια μηχανή που παράγει ζεστό χρήμα, ή μπορεί να μην έχετε αυτές της πλάτες αλλά η κακούργα η ζωή(και δεν ειρωνεύομαι σ' αυτό το σημείο) να σας έχει βασανίσει τόσο που αντί να γίνετε συλλογιστές καταντήσατε ατομικιστές (εσάς λοιπόν έχω κάθε καλή πρόθεση να σας μεταπείσω), αλλά δεν έχετε το δικαίωμα να αναπαράγετε τακτικές κοινωνικού κανιβαλισμού, και ατομικισμού. Και όσο για κάτι γενικεύσεις του στυλ:"Αυτοί που κλείνουν τις σχολές δεν είναι καλοί φοιτητές και μπλα μπλα", τις έχω χεσμένες. Σας βολεύει να θεωρείτε κατώτερους φοιτητές εκείνους , οι οποίοι παράλληλα με όλα τα άλλα βρήκαν το χρόνο και το θάρρος να ανοίξουν το κουφιοκέφαλό τους και να δούν τι γίνεται και λίγο πιο πέρα από τον ίσκιο τους. Άντε καληνύχτα.
Σοβαρά πόσο σκέφτηκες για να το γράψεις αυτό;
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by nikolio »

Η εξεταση στις 12 ξεκινησε ή αναβληθηκε τελικα;

Ταπατολκντ
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”