Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

SlasherG wrote:Δηλαδή, με άλλα λόγια, η σχολή έκλεισε για να μην χάσουν την παράδοση μαθημάτων όσοι θέλουν να συμμετάσχουν στο συλλατήριο?
Ρε υπονομευτή του αγώνα. Προβοκάτορα.

Angvl wrote:Όχι, για να κάνεις καμία δουλειά επιτέλους.
χαχαχαχα.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
GranitaapoPeponi
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 67
Joined: Tue Oct 09, 2012 11:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by GranitaapoPeponi »

γιατί μερικοί ειρωνεύονται μια απόφαση που πάρθηκε δημοκρατικά ;
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

GranitaapoPeponi wrote:γιατί μερικοί ειρωνεύονται μια απόφαση που πάρθηκε δημοκρατικά ;
γιατί κάποιοι κάνουν κατάληψη για να εναντιωθούν σε μια κυβέρνηση που εκλέχθηκε δημοκρατικά;
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
GranitaapoPeponi
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 67
Joined: Tue Oct 09, 2012 11:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by GranitaapoPeponi »

Kuchiki_Byakuya wrote:
GranitaapoPeponi wrote:γιατί μερικοί ειρωνεύονται μια απόφαση που πάρθηκε δημοκρατικά ;
γιατί κάποιοι κάνουν κατάληψη για να εναντιωθούν σε μια κυβέρνηση που εκλέχθηκε δημοκρατικά;
γιατί κάποιοι νομίζουν ότι κάποιοι κάνουν κατάληψη γιαυτό που λες ; εγώ μίλησα με τα παιδιά και δεν μου είπε κανείς πως είναι αυτός ο λόγος. Είσαι φαν(ατικός) του Πρετεντέρη;
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by nikolio »

GranitaapoPeponi wrote:γιατί μερικοί ειρωνεύονται μια απόφαση που πάρθηκε δημοκρατικά ;
δημοκρατικα ?
θες να μας πεις πως οσοι ηταν μεσα εκφραζαν την αποψη της πλειοψηφιας των φοιτητων ( μηχ. μηχ ) ???
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

GranitaapoPeponi wrote:εγώ μίλησα με τα παιδιά και δεν μου είπε κανείς πως είναι αυτός ο λόγος.
ναι; δεν είναι αυτός; γιατί τότε μόνο για αυτό μιλούσαν, πορείες, καταλήψεις και σχετικά; Και δεν είπα να ρίξουν αλλά να εναντιωθούν, αν αυτή ήταν η παρεξήγηση.

Και αν δεν είναι αυτός τότε ποιος; τι σου απάντησαν;

GranitaapoPeponi wrote:Είσαι φαν(ατικός) του Πρετεντέρη;
Το έχω ξαναπεί πως είμαι λάτρης του Ευαγγελάτου.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
LiberalThinker
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by LiberalThinker »

Κοιτάξτε δεν μπορεί να παραμένει αναίσθητος ο Φ.Σ. στα όσα γίνονται και να συνεχίζουμε στην κοσμάρα μας λέγοντας νταξει δεν μπορώ να αλλάξω τίποτα ας κοιτάξω την πάρτη μου κι εγώ,γιατί ακριβώς αυτός ο παρτακισμός μας έφερε σε αυτό το σημείο.Δε συμφωνώ απόλυτα με τις καταλήψεις αλλά αυτή είναι μια μεγάλη κουβέντα...Πάντως όπως και να το κάνεις ακόμα και αν οι συζητήσεις δε γίνονται και κάτω από το καλύτερο κλίμα είναι στο χέρι κάθε φοιτητή να κάνει καλύτερη και πιο ουσιαστική μια συνέλευση.Μην τα ισοπεδώνουμε όμως όλα.Δε γουστάρω τις πολιτικές κλισεδιές από αριστερά μέχρι δεξιά και έχω αυτόνομο δρόμο,αλλά κάποια πράγματα πρέπει να αναγνωρίζονται.Δηλαδή μη μου πείτε ότι ό,τι συμβαίνει σήμερα σε αυτήν την κωλοχώρα σας αφήνει αδιάφορους ή ό,τι ενημερώνεστε αλλά πιστεύετε πως δε γίνεται τίποτα και απέχετε...Δηλαδή στο τέλος θα κλεινόμαστε σπίτια μας και θα πίνουμε το τζιν της νίκης νοσταλγώντας τις μέρες τις ελευθερίας μας,αλλά τότε θα είναι ήδη αργά.Η δράση ενός Φ.Σ. πιστεύω σαν πρωτοετής είναι στα χέρια όλων μας,αντιθέσεις παντού υπάρχουν αλλά πρέπει κάποιος να είναι παντελώς αναίσθητος για να μη συμφωνεί με κάποια πράγματα,ανεξαρτήτως ιδεολογίας είμαστε όλοι άνθρωποι στην τελική και όλοι οφείλουμε να κάνουμε κάτι...Ίσως το πήγα κάπως μακριά,αν και φαίνεται ότι είμαι επιθετικός,εγώ την άποψή μου εκφράζω και περισσότερο αναρωτιέμαι και συζητάω δεν κατέχω την απόλυτη αλήθεια και πρώτα έχω αυτιά μετά στόμα...
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kyria_patatokeftou »

αγαπητή (β-α)/2, ποιοι να ετοιμαστούμε? εκτός αν μου απευθύνεσαι στον πληθυντικό, μιας που είμαι κ κυρία :P αλλά για να σοβαρευτούμε, ανακινώ το θέμα του πλαισίου ανοιχτή σχολή, την ιδέα της φεις του φεις ενημέρωσης των πρωτοετών για την ιστορία των καταλήψεων στη σχολή μας και την ιδέα της "ενόχλησης" των καθηγητών μας σχετικά με το θέμα.
εμπρός λοιπόν, κόσμε, μιλήστε
Spoiler: show
κουτσίκι άσε τον τρολαγώνα σου και δώσε φως στην κουβέντα όσο θα λείπω
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
tony gian
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 28
Joined: Mon Nov 08, 2010 11:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by tony gian »

Χαιρομαι που υπαρχουν καποιοι που νοιαζονται για το ιδανικο της δωρεαν παιδειας κλπ..και για αυτο κανουν αγωνες-πορειες-καταληψεις.Μονο να κοιταξουν να περασουν και κανενα μαθημα γιατι πολλοι απο αυτους απο την πολυ αγωνια τους για την δωρεαν παιδεια ειν αι 19ο εξαμηνο και χρωστανε μαθηματικα 1α..
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

LiberalThinker wrote:Κοιτάξτε δεν μπορεί να παραμένει αναίσθητος ο Φ.Σ. στα όσα γίνονται και να συνεχίζουμε στην κοσμάρα μας λέγοντας νταξει δεν μπορώ να αλλάξω τίποτα ας κοιτάξω την πάρτη μου κι εγώ,γιατί ακριβώς αυτός ο παρτακισμός μας έφερε σε αυτό το σημείο.
Κατ' αρχάς το ότι κάποιος είναι στην κοσμάρα του δεν υπάρχει καν. οπότε αυτή η καραμέλα της αδιαφορίας πρέπει να σταματήσει και να μην αναπαράγεται λανθασμένα. Και δεν είναι μόνο ο παρτακισμός που μας έφερε σε αυτό το σημείο, και το ότι κάποιος φαίνεται να νοιάζεται δεν σημαίνει ότι νοιάζεται πραγματικά. οπότε και αυτή η καραμέλα πρέπει να σταματήσει για να πάμε τη κουβέντα ένα βήμα παραπάνω και να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα.

LiberalThinker wrote: πρέπει κάποιος να είναι παντελώς αναίσθητος για να μη συμφωνεί με κάποια πράγματα
δεν διαφωνεί κανένας με αυτά που συμβαίνουν, η διαφωνία είναι για το τι πρέπει να γίνει και το τι μπορούμε να κάνουμε στην πραγματικότητα και όχι ό,τι έχει ο καθένας στο μυαλό του. εξάλλου η διαφωνία με την πραγματικότητα είναι αποκλειστικό προνόμια της αριστεράς και δεν είμαι κλέφτης.
LiberalThinker wrote:και όλοι οφείλουμε να κάνουμε κάτι
αυτό το ότι 'πρέπει να γίνει κάτι' δεν μοιάζει τρομακτικά με το 'αφού δεν το κάνει το κράτος και πρέπει να γίνει, γιατί να μην το κάνει η χρυσή αυγή;'
Kyria_patatokeftou wrote:κουτσίκι άσε τον τρολαγώνα σου και δώσε φως στην κουβέντα όσο θα λείπω
done. αφού μου τα ζητάς εσύ.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”