Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by fentayeen »

dim wrote:
lockust wrote: 2. Εξεταστική τα Χριστούγεννα και τα Σαββατοκύριακα ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να γίνει, γιατί εκτός των νομικών προβλημάτων που προκύπτουν, δεν υπάρχει καμία θέληση απο το προσωπικό του Ιδρύματος.
ό,τι να ναι.....

η ανακοίνωση του πρύτανη λέει "σ'υμφωνα με το θεσμικό πλαίσιο το οποίο αναπτύχθηκε από τους νομικούς συμβούλους"

Άρα, κάποιος από τους 2 μιλάει στον αέρα ή για δικούς του λόγους λέει αυτό που τον συμφέρει.

Επίσης, το προσωπικό του ιδρύματος που απασχολείται μια μέρα εξεταστικής για ένα μάθημα είναι ο διδάσκων (και όχι πάντα) και οι επιτηρητές του. Και όλοι αυτοί για 3,5 ώρες max. Ο κάθε διδάσκων άντε να έχει 4-5 3ωρα δηλαδή και οι επιτηρητές (που είναι μεταπτυχιακοί φοιτητές κυρίως) άλλο τόσο (αλλά συνεννοούνται μεταξύ τους και μπορούν να "σπάσουν" τις βάρδιες για όλα τα μαθήματα που προσφέρει ο τομέας τους).

Βγάλτε τα συμπεράσματά σας...
δεν μπορω να συμφωνησω πιο πολυ. πραγματικα...
+1
nikolas87 wrote:εγώ θέλω ναβγούν οι καταληψάκιδες και να μας πουν τι επέτυχαν με τισ κινητοποιήσεις τους. με λιγα λόγια εις βάρος μας εδρασαν.
επαναστάτες του μπαμπακιού. παρακράτος ε παρακράτος
βασικα μπορεις να ψηφισεις κατα [η και να ψηφισες, δεν γνωριζω] και να θεσεις την γνωμη σου "επι της καλπης".
ολα μας φταινε οταν η πλειοψηφια κινειται εναντια στην δικη μας αποψη.
ε... τι να κανουμε αδερφε ομως...αυτη ειναι η δημοκρατια.
αρεσει δεν αρεσει αυτο ειναι.
ουτε εγω γουσταρω που δεν δινω να τελειωσω αλλα δεν κατεβαζω θεους και δαινονες...
dudas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 20
Joined: Wed Feb 10, 2010 8:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by dudas »

κλειστά μέχρι την πέμπτη
Marcoulosforyou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 104
Joined: Wed Nov 24, 2010 4:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Marcoulosforyou »

H σχολη εκλεισε.
Imagination is more important than knowledge..
Therefore, masturbation is more important than sex..
kogeorge
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 33
Joined: Sat Aug 21, 2010 4:28 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by kogeorge »

Ξέρουμε ακριβή αποτελέσματα ;
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by ShadowMech »

fentayeen wrote:
nikolas87 wrote:εγώ θέλω ναβγούν οι καταληψάκιδες και να μας πουν τι επέτυχαν με τισ κινητοποιήσεις τους. με λιγα λόγια εις βάρος μας εδρασαν.
επαναστάτες του μπαμπακιού. παρακράτος ε παρακράτος
βασικα μπορεις να ψηφισεις κατα [η και να ψηφισες, δεν γνωριζω] και να θεσεις την γνωμη σου "επι της καλπης".
ολα μας φταινε οταν η πλειοψηφια κινειται εναντια στην δικη μας αποψη.
ε... τι να κανουμε αδερφε ομως...αυτη ειναι η δημοκρατια.
αρεσει δεν αρεσει αυτο ειναι.
ουτε εγω γουσταρω που δεν δινω να τελειωσω αλλα δεν κατεβαζω θεους και δαινονες...
+1
Οποια μερια κατηγορει την αλλη για κατι (πχ αντιδημοκρατικη συμπεριφορα απο τα εαακ) πρεπει να ειναι η ιδια αψογη, αλλιως αυτοαναιρει το δικαιωμα της να διαμαρτυρεται.



Εχουμε ακουσει σε καθε συνελευση τα εαακ να λενε οτι οι καταληψεις θα συνεχιστουν μεχρι να πεσει ο νομος της Διαμαντοπουλου. Ελπιζω τωρα που η εξεταστικη χαθηκε να παραμεινουν τιμιοι απο μεριας τους στη πολιτικη τους θεση αν θελουν να τιμουν το λογο τους και τη πολιτικη τους σοβαροτητα, και να μην το γυρισουν παλι σε αγωνες με ημερομηνια ληξης, τωρα που μπηκε στο παιχνιδι το κοστος της υποθεσης.


Μπραβο στον Nameless και στα αλλα παιδια για το αποτελεσμα, και συγωνμη για την απουσια μου, ειμαι κατακρυωμενος :P
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
tommi
Private First Class
Private First Class
Posts: 9
Joined: Wed Oct 06, 2010 9:46 pm

Post by tommi »

Για την πτυχιακη εξεταστικη αναφερθηκε τιποτα απο την επιτροπη καταληψης; Θα αφησουν την ομαλη διεξαγωγη της;
ralf12
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Wed May 05, 2010 10:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by ralf12 »

Δυστυχώς είμαστε και άλλοι που λόγω ίωσης δν μπορεσαμε να ανεβούμε σήμερα :cry: :cry:
πραγματικά κρίμα
chernobill
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 258
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:46 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by chernobill »

Χωρις παρεξηγηση, μηπως παρατήρησε και κανενας άλλος ότι το παλικάρι που κρατουσε το μικρόφωνο μέτραγε συχνα πυκνα μια ψηφο κάτω στο ανεξαρτητο και μια πάνω στα εαακ?? βέβαια να μου πείτε ότι από τη στιγμή που μετράνε όλοι μαζι το αποτέλεσμα είναι έγγυρο αλλά νομιζω ότι μερικά ξεφεύγανε...
sunshine
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 46
Joined: Thu Feb 03, 2011 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by sunshine »

chernobill wrote:Χωρις παρεξηγηση, μηπως παρατήρησε και κανενας άλλος ότι το παλικάρι που κρατουσε το μικρόφωνο μέτραγε συχνα πυκνα μια ψηφο κάτω στο ανεξαρτητο και μια πάνω στα εαακ?? βέβαια να μου πείτε ότι από τη στιγμή που μετράνε όλοι μαζι το αποτέλεσμα είναι έγγυρο αλλά νομιζω ότι μερικά ξεφεύγανε...
+1
Το είδα κι εγώ. Στη μεσαία πτέρυγα καθισμένων χαμηλά, ο ομιλητής του Ανεξάρτητου είχε δίκιο που έλεγε ότι όσοι ψήφισαν ανεξάρτητο ήταν 12 κι όχι 10 όπως καταμετρήθηκαν τελικά. Επειδή αυτό το είδα με τα ίδια μου τα μάτια, είμαι σίγουρη ότι και την επόμενη φορά που παραπονέθηκε ο ομιλητής πάλι είχε δίκιο.
Το αν έδωσαν περισσότερες ψήφους στη Συντονιστική Επιτροπή Κατάληψης, αυτό δεν το πρόσεξα, αλλά δεν αμφιβάλλω...

Σίγουρα τη διαφορά την κάνει η αποχή, αλλά οι των παρατάξεων (καλά τους λένε κομματόσκυλα) μας περνάνε και για ηλίθιους.
benediktos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Thu May 27, 2010 8:34 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by benediktos »

HarisSukhoi wrote:Oι συνάδελφοι που ήταν Online στο Forum την ώρα της ψηφοφορίας, ήθελαν να ανοίξει η σχολή (ειδικά οι περίφημοι ''επί πτυχίω'') και μπορούσαν να έρθουν...

Απλά Α Ν Ε Κ Δ Ι Η Γ Η Τ Ο Ι.


Η φοιτητική κοινότητα αποφάσισε και απλά δεν βλέπω το λόγο να γκρινιάξει κανείς από εσάς.


Για μια ακόμη φορά: Το κρίμα στο λαιμό σου "ανώνυμε online user"...


Απλά να ενημερώσω ότι οι περίφημοι επί πτυχίω φοιτητές (που αξίζουν λίγο παραπάνω σεβασμό από ένα πρωτάκι-δευτεράκι, μιας που έχουν συμμετάσχει σε πολλαπλάσιες συνελεύσεις από ένα μικρούλι), δεν είχαν λόγο να κατεβούν στη συνέλευση. Συμμετείχαν στις προηγούμενες συνελεύσεις του Σεπτεμβρίου, όταν απουσίαζαν οι νεώτεροι, αλλά δεν κατάφεραν να ανοίξει η σχολή στις συνελεύσεις αυτές... Τώρα, ας προσπαθήσουν οι νεώτεροι να μαζεύονται μαζικότερα, ώστε να μην είναι σημαντικές οι 20 ψήφοι από τους 30(;) επί πτυχίω φοιτητές (δε νομίζω να υπάρχουν περισσότεροι από 30 φοιτητές που θα έχουν διπλωματική έτοιμη ώστε να την εξεταστούν τώρα τον Οκτώβρη)...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”