ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

maurh_8uella wrote:Ρε συ Sopas καλά τα λες.... αλλά έχω ήδη αρχίσει να παθαίνω ΥΠΕΡΚΟΥΠΩΣΗ με την Ολυμπιακάρα!!!! :shock: :shock: :shock:
χαχαχαχαχα....χαχαχαχαχαχα....
προβοκάτορα
"Carry the projector and you'll be a moderator"
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

εγώ νομίζω ότι ο γόντικας ήταν αξιοπρεπέστατος εχτές.οι βαρδινογιάννηδες έχουνε φάει μπόλικη γιούχα από πολλούς οπαδούς του τριφυλλιού οπότε δεν νομίζω να χαίρουν καμιάς ιδιαίτερης εκτίμησης
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

Πέρα από την πλάκα θα ήθελα κάποιος Ολυμπιακός να βγει και να παραδεχτεί ότι πράγματι η ομάδα του τα τελευταία 15-20 χρόνια ευθύνεται σχεδόν αποκλειστικά για αυτό το χάλι του ελληνικού ποδοσφαίρου, και ότι τα εγκλήματα που χει κάνει κατά του είναι αμέτρητα. Όπως παραδέχομαι ότι πάνω από τα μισά πρωταθλήματα που πήρε ο Ολυμπιακός αυτή την περίοδο τα πήρε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ γιατί είχε την καλύτερη ομάδα, έτσι να παραδεχτείτε και σεις ότι στην κορυφή έφτασε κάποιες φορές όχι μόνο με τις πλάτες του Κόκκαλη αλλά και με τις πλάτες της διαιτησίας (2000), της ΕΠΟ(γκαγκάτσης), του κράτους και της αστυνομίας (ριζούπολη,φέτος κατά ένα βαθμό μ'αυτά που γίνανε) αλλά και με νόμιμες πλην όμως εξευτελιστικές κινήσεις που έκανε(πρωτάθλημα στα χαρτιά). Τα γεγονότα είναι γεγονότα, αν εθελοτυφλούμε ρεζίλι γινόμαστε οι ίδιοι και εκεί είναι που έχουμε ευθύνη ως οπαδοί.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Irishman »

Διάτανος wrote:εγώ νομίζω ότι ο γόντικας ήταν αξιοπρεπέστατος εχτές.οι βαρδινογιάννηδες έχουνε φάει μπόλικη γιούχα από πολλούς οπαδούς του τριφυλλιού οπότε δεν νομίζω να χαίρουν καμιάς ιδιαίτερης εκτίμησης
α μπράβο!
όταν θέλετε κάτι να πείτε για να κράξετε, να μη λέτε για την καρκινοοικογένεια.δεν τους θεωρούμε Παναθηναϊκούς.πείτε κάτι άλλο, βρείτε άλλους ;)
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

"Ξεκίνησε, λοιπόν, η εποχή του Μαρινάκη που πήρε το πρώτο. Σκοπός του είναι να ξεπεράσει τον Κόκκαλη. Σήμερα χαίρεται τον θρίαμβό του. Οχι του Ολυμπιακού, αλλά τον δικό του θρίαμβο. Ο Ολυμπιακός, βαριά άρρωστος από τον οπαδισμό, νεκρός από αξίες, καιρό τώρα ψυχορραγεί κερδίζοντας τίτλους…"

Γι αυτό λοιπόν φίλοι Ολυμπιακοί εκτός από θύματα συγκεκριμένα εσείς είστε και θύτες όσο δεν αντιδράτε βολεμένοι και καθήμενοι στη γεγονός ότι κάθε χρόνο θα παίζεται τσουλου και θα σηκώνεται πρωτάθλημα, αδιαφορώντας πως, παπαγαλίζοντας πράγματα που έγιναν πριν από 20 χρόνια, περιμένοντας την φάση που θα ευνοηθεί κάποιος από τους άλλους. Εν τω μεταηξύ οι υπόλοιποι οπαδοί θα σας αποκαλούν "ντροπή των οπαδών" και σεις θα κουνάτε το κεφάλι περιφρονητικά λέγοντας "Δύο είναι οι ομάδες στην Ελλάδα. Οι Ολυμπιακοί και οι Αντι-ολυμπιακοί."

Και δυστυχώς θα έχετε δίκιο. Είναι όντως δύο οι ομάδες. Το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ.

ΥΓ: Το απόσπασμα είναι από άρθρο του Καρπετόπουλου ο οποίος δεν είναι γνωστός για τα φιλοπαναθηναϊκά του αισθήματα.

Κάντε ένα κόπο να σχολιάσετε θα με ενδιέφερε πολύ.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
baselmich90
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 32
Joined: Fri Feb 19, 2010 12:35 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by baselmich90 »

Enositis21 wrote: δεν είδα όμως να σχολιάζεις τις εμπειρίες του γνωστού μου

Το τι ηρθε να κανει ο γνωστος σου εκει δεν ξερεις ομως... Γιατι εμεις παιζαμε στην εδρα μας και δεν ειχε παρει ο γαυρος, ως φιλοξενουμενος, εισητηρια... Προφανως δε θα εμπαινε μεσα να παρακολουθησει το βολλευ...
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

baselmich90 wrote:
Enositis21 wrote: δεν είδα όμως να σχολιάζεις τις εμπειρίες του γνωστού μου

Το τι ηρθε να κανει ο γνωστος σου εκει δεν ξερεις ομως... Γιατι εμεις παιζαμε στην εδρα μας και δεν ειχε παρει ο γαυρος, ως φιλοξενουμενος, εισητηρια... Προφανως δε θα εμπαινε μεσα να παρακολουθησει το βολλευ...
οχι βεβαια για ξυλο ειχε παει...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by sid »

ventta wrote:εχεις πλακα.αμα θες ξαναδιαβασε τα οσα εγραψες και πες παλι οτι δεν ειπες για το παιδι που πεθανε οτι ηταν δολοφονος και γενικως κανε κωλοτουμπες να γουσταρω
baselmich90 wrote: Το τι ηρθε να κανει ο γνωστος σου εκει δεν ξερεις ομως... Γιατι εμεις παιζαμε στην εδρα μας και δεν ειχε παρει ο γαυρος, ως φιλοξενουμενος, εισητηρια... Προφανως δε θα εμπαινε μεσα να παρακολουθησει το βολλευ...


όλο το έθνος προσκυνάει
σώβρακα και φανέλες
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Vasilis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 71
Joined: Mon Mar 22, 2010 9:03 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Leicester

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Vasilis »

Πόσο ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟΣ πρέπει να είσαι για να κάθεσαι Κυριακή βράδυ έξω από την ΕΡΤ; :D :D :D :twisted:
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by sid »

Vasilis wrote:Πόσο ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟΣ πρέπει να είσαι για να κάθεσαι Κυριακή βράδυ έξω από την ΕΡΤ; :D :D :D :twisted:

αυτό είναι το λιγότερο - γνωρίζω για ανθρώπους που κάθονται κυριακή βράδυ και βλέπουν ΕΡΤ
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Post Reply

Return to “Αθλητικά”