Εκλογές 2012 "part 2"

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Τι λέτε να ψηφίσετε στον δεύτερο γύρο εκλογών?

Νέα Δημοκρατία
15
9%
ΣΥΡΙΖΑ
59
35%
ΠΑΣΟΚ
3
2%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
11
7%
ΚΚΕ
7
4%
Χρυσή Αυγή
11
7%
Δημοκρατική Αριστερά
9
5%
Οικολόγοι Πράσινοι
1
1%
ΛΑΟΣ
1
1%
Άλλο
51
30%
 
Total votes: 168

User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by liakoskotsi »

Απίστευτο περιστατικό στον τηλεοπτικό αέρα

Ένα πρωτοφανές περιστατικό για τα ελληνικά δεδομένα έγινε πριν από λίγο στον τηλεοπτικό αέρα του ΑΝΤ1. Ο Ηλίας Κασιδιάρης, βουλευτής της Χρυσής Αυγής επιτέθηκε με μπουνιές και σφαλιάρες στη βουλευτή του ΚΚΕ Λ. Κανέλλη.

Καταρχήν ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής πέταξε ένα ποτήρι με νερό στην βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Ρένα Δούρου, μετά σηκώθηκε από την καρέκλα του, έβγαλε το μικρόφωνο του και κινήθηκε απειλητικά κατά της Λ. Κανέλλη.

Την χτύπησε με σφαλιάρες και μπουνιές και ο τηλεοπτικός σταθμός έκοψε την εκπομπή του Γιώργου Παπαδάκη στον αέρα...



πηγή
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Kyria_patatokeftou »

http://www.facebook.com/notes/tsougdw-b ... 2931393473

Προτείνω να ξυπνήσουμε.
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
aggelos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 54
Joined: Tue Oct 26, 2010 3:21 pm

Επίθεση του φασίστα Κασιδίαρη σε Κανέλλη και Δούρου

Post by aggelos »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... YGoLpudCVs

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=65858
Ο νεοναζί Κσιδιάρης γραμματέας της Χρυσής Αυγής όπως φα΄νεται και στο βίντεο χτυπησε την Κανέλλη και πεταξε νερο στη Δούρου.

Με 7% στις τελευταίες εκλογες είναι πιθανο να εχουμε και συμφοιτητες που ψηφισαν χρυση αυγη. Ας προβληματιστουν.

Υπαρχει ενταλμα συλληψης για το Κασιδιαρη για αυτο το περιστατικό.Ο τελευταιος δεν εχει προσαχθει μεχρι τωρα που γραφω.
Επισεις ο Κασιδιαρης ειναι υπόδικος για συνδρομή σε ληστεία, απρόκλητη επικίνδυνη σωματική βλάβη, παράνομη οπλοφορία και οπλοχρησία.
Η δικη ηταν να γινει χθες και πηρε αναβολη για 11 Ιούνη.
Ο ιδιος ειπε πως θα υποβαλει μηνυση στη Κανελλη επειδη τον χτυπησε με εφημερίδα και αρα ηταν σε αυτοαμυνα. Γι΄αυτο και χτυπησε με γροθιες μια γυναικα...
Δυστηχως φτασαμε να ζουμε αυτα τα σκηνικα και σαν κοινωνια και ατομα εχουμε τεραστια ευθηνη ειτε επειδη επικροτουσαμε ειτε γιατι ανεχομασταν.
Απο εδω και περα κατα τη γνωμη μου ειναι τοσο οξυμενη η κατασταση που οποιος δεν παρει κανει θεση και πραττει απεναντι στο φασισμό και τη διαλυση της ζωης μας συναινει.

Αυριο 8/6 7 μμ στην Ομονοια εχει αντιφασιστικο συλλαλητηριο.

Οριστε και κατι που γραφτηκε πριν απο πολλα χρονια και μοιαζει να περιγραφει γλαφυρα το σημερα

«Όταν ήρθαν [οι Ναζί] να πάρουν τους Τσιγγάνους, δεν αντέδρασα. Δεν ήμουν Τσιγγάνος. Όταν ήρθαν να πάρουν τους κομμουνιστές, δεν αντέδρασα. Δεν ήμουν κομμουνιστής. Όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους, δεν αντέδρασα. Δεν ήμουν Εβραίος. Όταν ήρθαν να πάρουν εμένα δεν είχε απομείνει κανείς για να αντιδράσει.»

Μπέρτολτ Μπρεχτ
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Kuchiki_Byakuya »

So 9gag material.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Theodore
Chemical Seeder
Chemical Seeder
Posts: 13
Joined: Mon Jan 09, 2012 1:16 am
Σχολή: Χημικός
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Theodore »

Ό,τι δεν έγινε στην εκπομπή του Ευαγγελάτου, στην πρώτη εμφάνισή του στην τηλεόραση μετά τις 6 Μαΐου, όπου ο "κύριος" κατάφερε - με κόπο, είναι η αλήθεια, αλλά τα κατάφερε - να κρατήσει τα προσχήματα, και ό,τι δεν έγινε στις επόμενες εμφανίσεις αυτουνού και των συναγωνιστών του, έγινε σήμερα.

Μπράβο και στις δύο, που κατάφεραν να τον φέρουν σε τέτοιο σημείο, ώστε να πάψει να υποκρίνεται και να αποκαλύψει το πραγματικό του "μεγαλείο".

Ευτυχώς που έγινε σήμερα το συμβάν - γιατί έτσι κι αλλιώς κάποτε θα γινόταν - λίγες μέρες πριν τις εκλογές, μπας και ξυπνήσουν όσοι τους ψήφισαν έτσι, ως αντίδραση, ως εναλλακτική πρόταση, ως δεν ξέρω κι εγώ τι, να δουν τι κουμάσια είναι και να επανορθώσουν. Ακόμη δεν είναι αργά...
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Irishman »

η αριστερά έχει ευθύνη για την άνοδο και την έξαρση του φαινομένου των αυγών;
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Adamaklas »

Σκατά και βλέννα στην χρυσή αυγή.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by misfit »

Η γνώμη μου επί του θέματος είναι ότι όσο επικίνδυνοι είναι οι μεν (αυγά), άλλο τόσο υποκριτές και ξεπουλημένοι είναι οι δε ("αριστεροί").
Το μόνο που διακρίνω εκατέρωθεν είναι ψηφοθηρία..στην οποία απλώς κάποιοι είναι ικανότεροι κι εξυπνότεροι,ενώ άλλοι πιο αφελείς κι άπειροι.
Τουλάχιστον γλυτώσαμε από τους πρώτους.Αποκαλύφθηκαν και ταχύτερα απ'όσο πίστευα :P
Τα "καλύτερα" έρχονται ;)
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Adamaklas »

misfit wrote: Τα "καλύτερα" έρχονται ;)
Ποσο δικιο εχεις....
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Kuchiki_Byakuya »

misfit wrote:Η γνώμη μου επί του θέματος είναι ότι όσο επικίνδυνοι είναι οι μεν (αυγά), άλλο τόσο υποκριτές και ξεπουλημένοι είναι οι δε ("αριστεροί").
Το μόνο που διακρίνω εκατέρωθεν είναι ψηφοθηρία..στην οποία απλώς κάποιοι είναι ικανότεροι κι εξυπνότεροι,ενώ άλλοι πιο αφελείς κι άπειροι.
Theodore wrote:Μπράβο και στις δύο, που κατάφεραν να τον φέρουν σε τέτοιο σημείο, ώστε να πάψει να υποκρίνεται και να αποκαλύψει το πραγματικό του "μεγαλείο".
Και ο πολιτικός διάλογος δεν ήταν ο καλύτερος πριν το συμβάν. Αυτήν η καριόλα του Σύριζα ήταν πολύ προκλητική.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”