Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by ShadowMech »

Don Molina wrote:
kara wrote:το μπερ-car τώρα ποιος θα το βγάλει ?
liakoskotsi wrote:απλά παραιτήθηκε για να ασχοληθεί περισσότερο με το εναέριο τραμ...

Κάτι τέτοιες μαλακοειρωνείες να λείπανε...


Όποιος προτείνει projects, προϊόντα, καινοτομίες, whatever αντιμετωπίζετε ως παλαβός και τον κοροϊδεύουνε.
Αντί να παρακαλάγατε να μπει όντως σε εφαρμογή οτιδήποτε στο γαμω-ΕΜΠ και να ξεστραβωθείτε, κάθεστε και κοροϊδεύεστε με τον φραπέ νομίζοντας ότι το πτυχίο 7.5+ σας κάνει μηχανικούς...

Κακώς δεν παραιτήθηκε νωρίτερα κι ασχολήθηκε καν με το τριμπούρδελο και τον κόσμο του
+1000
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by (β-α)/2 »

yiannis wrote:Είμαι περίεργος να δω τί θα γίνει με τα γραπτά του Οκτωβρίου Εισαγωγή στη Μηχανολογία,θα βγεί βαθμολογία ή μπαααααα
Τον ρώτησα χθες και μου είπε πως μάλλον τα ανέβασε προχθές το βράδυ,
βέβαια.. δε μπορώ να τα βρω πουθενά! :roll:
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by giotis »

Don Molina wrote:
kara wrote:το μπερ-car τώρα ποιος θα το βγάλει ?
liakoskotsi wrote:απλά παραιτήθηκε για να ασχοληθεί περισσότερο με το εναέριο τραμ...

Κάτι τέτοιες μαλακοειρωνείες να λείπανε...
... έλα μωρέ , ένα αστείο κάναν τα παιδιά....
(τουλάχιστον έτσι νομίζω)
User avatar
boutsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 354
Joined: Mon Mar 22, 2010 7:40 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by boutsi »

Don Molina wrote:
kara wrote:το μπερ-car τώρα ποιος θα το βγάλει ?
liakoskotsi wrote:απλά παραιτήθηκε για να ασχοληθεί περισσότερο με το εναέριο τραμ...

Κάτι τέτοιες μαλακοειρωνείες να λείπανε...


Όποιος προτείνει projects, προϊόντα, καινοτομίες, whatever αντιμετωπίζετε ως παλαβός και τον κοροϊδεύουνε.
Αντί να παρακαλάγατε να μπει όντως σε εφαρμογή οτιδήποτε στο γαμω-ΕΜΠ και να ξεστραβωθείτε, κάθεστε και κοροϊδεύεστε με τον φραπέ νομίζοντας ότι το πτυχίο 7.5+ σας κάνει μηχανικούς...

Κακώς δεν παραιτήθηκε νωρίτερα κι ασχολήθηκε καν με το τριμπούρδελο και τον κόσμο του
I couldn't agree more.
giotis wrote:... έλα μωρέ , ένα αστείο κάναν τα παιδιά....
(τουλάχιστον έτσι νομίζω)
Και όχι, μερικά πράγματα δεν είναι τοσο αστεία.

At least show some fucking courtesy.
Wir müssen wissen, wir werden wissen!
User avatar
yiannis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 54
Joined: Fri Jan 21, 2011 5:16 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by yiannis »

Φίλη (β-α)/2 είναι ανεβασμένα στο mycourses απο χτες.Παραιτήθηκε αλλα τα έβγαλε αμέσως.Πολύ Σωστός.
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by (β-α)/2 »

Ναι, μας έστειλε τελικά e-mail μόλις τα ανέβασε. Ευχαριστώ πάντως! :)
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
Fly
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 19
Joined: Sun Jun 13, 2010 6:24 pm

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by Fly »

Εκτος του οτι εχω σοκαριστει π δεν 8α τον προλαβω σε αλλο μα8ημα περαν του 1ου εξαμηνου, ενα εχω να πω: κριμα.....
Α και κατι ακομα ενα μεγαλο Αντε ΓΕΙΑ σε ολους τους που8εναδες αναξιους δηθεν επιστημονες που 8α πλακωσουν να τουν παρουν τη θεση... Ας ελπισουμε να ρ8ει κανας αξιοπρεπης.....
"The Bird of Hermes Is My Name, Eating My Wings To Make Me Tame."
User avatar
dreamwisperer
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 515
Joined: Thu Jul 01, 2010 2:02 pm

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by dreamwisperer »

Don Molina wrote:1) είπε ότι φεύγει, δεν διευκρίνησε σύνταξη/παραίτηση.

2) Παραιτήθηκε λίγο πριν την συνταξιοδότηση, ακριβώς για να κάνει αίσθηση. Ήταν συμβολική παραίτηση γιατί το ΕΜΠ πήρε την κατηφόρα.
Τουλάχιστον εγώ έτσι το εκλαμβάνω...

3) Είναι μαλακία να φεύγει καλός κόσμος γιατί σιχάθηκε την μαλακία που μας δέρνει και να μην φεύγει σκατόκοσμος που μας κρατάει πίσω...
Δηλαδή παραιτήθηκε και ΘΑ ΠΑΡΕΙ σύνταξη ή δεν θα πάρει;

Μήπως παίζεται κάποια άλλη βρωμιά;;;;
User avatar
notorius
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Jan 23, 2010 2:02 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by notorius »

Ρε παιδια λιγη ψυχραιμια....Ο ανθρωπος συνταξιοδοτηθηκε μετα απο τοσα χρονια στο πολυτεχνειο εχοντας βεβαια επιτελεσει εργο, αλλα εχοντας βγαλει και λεφτα και οχι μονο απ το πολυτεχνειο (δικη του παραδοχη σε μαθημα)...Σορρυ αλλα δεν θα βαλω και τα κλαματα για το συστημα που τον κυνηγησε...

Επισης τα μαθηματα κορμου που ειχε (εισαγωγη και περιβαλλοντικη) δεν μπορουν να θεωρηθουν και τα πιο σοβαρα της σχολης, κυριως για τον τροπο που τα εκανε. Ιδιως το εργαστηριο της περιβαλλοντικης παιζει να ειναι ενα απ τα χειροτερα της σχολης. Και τα λεω αυτα εχοντας παρακολουθησει και λατρεψει την υπολογιστικη ρευστομηχανικη που εκανε στο 8ο εξαμηνο ενεργειας. Εκει καταλαβα ποσο εξυπνος και πολυπραγμων μηχανικος ειναι αλλα επρεπε να περιμενω 4 χρονια για να κανει ενα μαθημα σοβαρα...για τη συμπεριφορα του του προς τους φοιτητες γενικα δεν θα αναφερθω γιατι ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα...

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως οντως ειναι απωλεια για τη σχολη, καθως και γνωσεις ειχε και ιδεες και μεταδοτικοτητα (οποτε ηθελε)...Αλλα πρεπει να σταματησουμε να αγιοποιουμε οποιον φευγει και να ξεχναμε οτι στραβο εχει κανει στην πορεια του...
User avatar
kara
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 199
Joined: Fri Nov 26, 2010 9:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Παραιτηθηκε ο Μπεργελες?

Post by kara »

Τα σχόλια μου κάθε άλλο παρά ειρωνικά ήταν , όποτε περιμένω το 242 σκέφτομαι πως αν οι μισές προτάσεις του είχαν ακουστεί δεν
θα ταλαιπωρούμασταν τόσο κάθε πρωί ( γιατί είμαι από αυτούς που πηγαίνουν κάθε πρωί ). Είχε βάλει και ανάλογο θέμα στην μηχανολογία για τη βελτίωση των μετακινήσεων .
Το μπερ-καρ υπάρχει δεν είναι θεωρητικό , μάλιστα ο ίδιος είχε πει ότι το είχε προτείνει σαν τρόπο μετακίνησης των αθλητών το 2004 στους ολυμπιακούς.
Προσωπικά εμένα στην περιβαλλοντική μου έβαλε παραπάνω βαθμό με δικούς τους κανόνες στρογγυλοποίησης .
( να τα βλέπει αυτά ο Βοσνιάκος )

Και ούτως ή άλλως σε σύγκριση με τον Μπεργελέ είμαι πολύ μικρή για να τον σχολιάζω .
Και το να βρίζω ανώνυμα είναι το πιο εύκολο κύριε Molina (αλλά νομίζω Χάνουμε το νόημα ... )
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”