Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Mytil
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 46
Joined: Mon Jun 06, 2011 2:22 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Mytil »

Εγω παντως στηριζω κινηση για μη-συμμετοχη και ας μπορω να παω και ας ειμαι ικανοποιητικα διαβασμενος..
Αλλα, ποιος μου λεει οτι δν θα πανε 10-15 ατομα και θα γινει η εξεταση χωρις τυχων αναβολη για οσους δν πηγαν [οπως στην ΠυρηνικηΙ πχ τον Φεβρουαριο].. Οποτε ?!
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by nikolas87 »

παιδια ενημερωστε αν βρεθει καποιος το πρωι στη σχολη για το αν θα δωθουν.
ειμαι στο πτυχειο και ειναι αδικο να γινει εξεταση και να μην παω.
συμφωνω και γω να μη γινει αλλα αν τους κ.....σει και την κανουν τι κανουμε?
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by EiRiNaKi »

vAs wrote:
mama mafia wrote:παιδιά αφού είναι απόφαση δσ πρέπει να ισχύει
Σοφία δεν είναι απόφαση ΔΣ, είναι απόφαση ΦΣ.
[/color]
Αν η Σοφία αναφέρεται σε ΔΣ του ΦΣ κανονικά πρέπει να κλείσει η Σχολή. Αν υπάρχει τέτοια απόφαση είναι ισότιμη της κατάληψης που ψηφίζουμε στη ΓΣ του ΦΣ...

@nikolas87....ε άμα είσαι στο πτυχίο ανέβα για καλό και για κακό...εξάλλου (σου εύχομαι) να είναι από τις τελευταίες σου φορές που ανεβαίνεις....
User avatar
katsanetrino
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 350
Joined: Wed Oct 20, 2010 8:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Inside Satrapy

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by katsanetrino »

EiRiNaKi wrote: Αν η Σοφία αναφέρεται σε ΔΣ του ΦΣ κανονικά πρέπει να κλείσει η Σχολή. Αν υπάρχει τέτοια απόφαση είναι ισότιμη της κατάληψης που ψηφίζουμε στη ΓΣ του ΦΣ...
Ναι για τέτοια απόφαση πρόκειται αφού με αυτό το όργανο παίρνει αποφάσεις ο ΦΣ(εκτός των ΓΣ) και ναι κανονικά πρέπει να κλείσει η σχολή αύριο. Τώρα αν τα πρωινά μαθήματα εξεταστούν, έστω και με λίγα άτομα, δε νομίζω να μη γίνουν και τα άλλα. Οπότε αναμένουμε ενημέρωση το πρωί από κάποιον που θα βρίσκεται εκεί. :P
DeterministiC OR StochastiC
User avatar
jim314
Corporal
Corporal
Posts: 19
Joined: Wed Dec 08, 2010 2:07 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by jim314 »

το μαθημα των 8.30 δοθηκε κανονικα...
You Can't stop what's coming....
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Kitharistas »

άτομο που πήγε στην σχολή με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι τα μαθήματα γίνονται κανονικά.. λογικά αφού γίνονται τα μαθήματα θα γίνουν κι οι εξετάσεις
Spoiler: show
Να ευχαριστείτε τον Αδάμακλα για την ενημέρωση, όχι εμένα ;)

edit: όπως γράφει κι ο jim314 γίνονται κι οι εξετάσεις..
Rock on buddies...
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by scooby »

ΚΑΥΛΙΜΕΡΑ!!!!!!!
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by nikolas87 »

να βρασω τους συλλογους μας. για τα μπανια ειμαστε. δλδ ενα παιδι απο επαρχια πως θα παει να γραψει??
δεν ντρεπομαστε λιγακι??
Staufenberg
Private
Private
Posts: 4
Joined: Sun Jun 13, 2010 3:55 pm

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Staufenberg »

Μια απ' τα ίδια...

Image
str_tsol
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 44
Joined: Sun May 16, 2010 12:47 pm

Re: Επαναληπτική εξεταστική Μηχανολόγων

Post by str_tsol »

dim wrote:
dpunis wrote: Συνεπώς αναλογιστείτε την ατομική και συλλογική σας ευθύνη σε περίπτωση που ανεβείτε.
Δε νομίζω ότι "κάνεις κακό" ή "την λες" στη σχολή ή στον πρόεδρο ή στους καθηγητές αν δεν πας να δώσεις αύριο το μάθημά σου. Στον εαυτό σου μόνο κάνεις, καθώς όπως είναι η κατάσταση οι αναπληρώσεις φαίνονται απίθανες (μέχρι πριν λίγο καιρό όλοι μετρούσαν 13+13 βδομάδες να δουν που θα βγάλει μέσα στο καλοκαίρι).

Η εξεταστική αυτή είναι - νομίζω - ευκαιριακή, ό,τι μπορεί και προλαβαίνει ο καθένας δίνει.
Αν και την εχω ξανακανει αυτη την συζητηση εδω μεσα ,ας ξανακανω την ερωτηση:

Βαση αυτου που λες φιλε δηλαδη επειδη δεν τυγχανει να εχω αυτοκινητο και επειδη οι γονεις μου δουλευουν στις δυο ακρες της Αθηνας και επειδη δεν μενω Ζωγραφου χανω την ΕΥΚΑΙΡΙΑ να δωσω ενα μαθημα που εχω διαβασει και (δεν γινεται να το ξαναγραψω γιατι ηθελα να το βελτιωσω) επειδη δεν εχω μεριμνησει ειτε να εχω τριτο αμαξι ,ειτε νανοικιασω ενα σπιτι στου ζωγραφου, ειτε γιατι κανενας απο τους γονεις μου δεν μπορει να φυγει απο την δουλεια του για να με παει στην σχολη(γιατι οπως μπορεις να καταλαβεις δεν θα εχει αυριο)...

Και οσο για τις αναπληρωσεις να θυμησω οτι πολλα μαθαθηματα τον χειμωνα ΔΕΝ ΓΙΝΑΝ και ασ ειχαν πει ετσι.. εγω για παραδειγμα εχασα την Μηχανικη 3 , που παλι ειχα διαβασει γιατι μου ειπαν : "Ειστε λιγα ατομα (5-6) και δεν μπορειτε να δωσετε!!!"--Τι σας φταιμε εμεις που οι αλλοι ειχαν αμαξι και ηρθαν

Αυτη η λογικη του "Αμα μπορεις μεγαλε..." επαγωγικα σημαινει οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ...

Μονον ετσι μπορω να δω τετοιες αποφασεις σαν την σημερινη...
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”