Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
billybistas
Private First Class
Private First Class
Posts: 5
Joined: Thu Sep 22, 2011 12:26 am
Σχολή: Τοπογράφος
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by billybistas »

Καλησπερα παιδια! Επειδη ειμαι πρωτοετης και εχω μπερδευτει λιγο. Τι ακριβως παιζει με τα συγγραμματα; Για καθε μαθημα του εξαμηνου υπαρχουν δυο-τρια συγγραματα και μεις πρεπει να δηλωσουμε ποιο θελουμε απο αυτα;; Αν ειναι να επιλεξουμε πως ξερουμε ποιο ειναι το καλυτερο;; Επισης απο που θα τα παραλαβουμε; Και τελος μεχρι ποτε πρεπει να γινει αυτη η δηλωση συγγραματων;; Ευχαριστω προκαταβολικα και σορρυ αν σας ζαλισα με τις πολλες ερωτησεις.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by castiel »

πέρσι υπήρχαν επιλογές σ εκάθε μάθημα, δεν ξέρω αν θα ισχύει και για φέτος αυτό-ένας καθηγητής μας είπε ότι μπορεί να υπάρχει μόνο μια επιλογή.
όπως και να 'χει, αν ειναι πολλές οι επιλογές, ρωτάτε πρώτα τον καθηγητή και αν δεν σας πει ποιο θεωρεί ότι είναι καλύτερο, ρωτάτε τα μεγαλύτερα έτη.
η παραλαβή των βιβλίων γίνεται συνήθως από... παντού! σε εμάς τουλάχιστον υπήρχαν βιβλία από βιβλιοπωλεία στο κέντρο, ζωγράφου και φυσικά στο θωμαΐδιο (μέσα στο ΕΜΠ)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
billybistas
Private First Class
Private First Class
Posts: 5
Joined: Thu Sep 22, 2011 12:26 am
Σχολή: Τοπογράφος
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by billybistas »

Παιδια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! Καλυψατε ολες τις αποριες μου. Να στε καλα! :)
dexter93
Private First Class
Private First Class
Posts: 9
Joined: Thu Oct 06, 2011 11:00 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by dexter93 »

Παιδια καλησπέρα :)

κι εγω πρωτοετής και λίγο μπερδεμενος... τα βιβλια απο τον εύδοξο τα παίρνουμε όποτε να'ναι; πρέπει δηλαδη να περιμένουμε να ξεκινησουν τα μαθήματα και μετα να παραγγείλουμε ή απο τώρα;
User avatar
Fermat
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 249
Joined: Wed Aug 31, 2011 9:11 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by Fermat »

Αγαπητέ συνάδελφε (γιατί βλέπω ΣΕΜΦιτης είσαι) καλώς ήρ8ες....
Λοιπόν υπάρχει χρονικός περιορισμός ,μεχρι πότε δλδ μπορείς να παραλάβεις τα βιβλία σου απο τον Εύδοξο νομίζω πέρσυ είχαμε κοντά στους 2 μήνες προ8εσμία (δεν 8υμάμαι κιόλας).... Τα βιβλία 8α τα παραγγείλεις όταν ξεκινήσουν τα μα8ήματα & ανοίξει βέβαια το πρόγραμμα (του Ευδόξου)
http://eudoxus.gr
Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα, ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του να δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα---Ανρί Πουανκαρέ
dexter93
Private First Class
Private First Class
Posts: 9
Joined: Thu Oct 06, 2011 11:00 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by dexter93 »

Fermat wrote:Αγαπητέ συνάδελφε (γιατί βλέπω ΣΕΜΦιτης είσαι) καλώς ήρ8ες....
Λοιπόν υπάρχει χρονικός περιορισμός ,μεχρι πότε δλδ μπορείς να παραλάβεις τα βιβλία σου απο τον Εύδοξο νομίζω πέρσυ είχαμε κοντά στους 2 μήνες προ8εσμία (δεν 8υμάμαι κιόλας).... Τα βιβλία 8α τα παραγγείλεις όταν ξεκινήσουν τα μα8ήματα & ανοίξει βέβαια το πρόγραμμα (του Ευδόξου)
http://eudoxus.gr
Καλώς σας βρηκα :D

ευχαριστω για την διευκρίνηση. Παρεπιπτοντως για να μην ανοιγω νεο τοπικ, εμεις οι ΣΕΜΦιτες εχουμε subforum η εγω ειμαι τυφλος ; :o
User avatar
Fermat
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 249
Joined: Wed Aug 31, 2011 9:11 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by Fermat »

dexter93 wrote:
ευχαριστω για την διευκρίνηση. Παρεπιπτοντως για να μην ανοιγω νεο τοπικ, εμεις οι ΣΕΜΦιτες εχουμε subforum η εγω ειμαι τυφλος ; :o
όπως είπε & ο ΧαρηsΣoυκοι ναι όντως δεν έχουμε εδω μέσα δικό μας --- Αν ενδιαφέρεσαι γενικά υπάρχει ένα semfe.gr

HarisSukhoi wrote: Αν μαζευτείτε ΣΕΜΦιτες όμως και έχετε και λίγο όρεξη το φτιάχνουμε στο πι και φι! ;)
:idea: ωραια να το κάνουμε κάποια στιγμή!
Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα, ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του να δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα---Ανρί Πουανκαρέ
dexter93
Private First Class
Private First Class
Posts: 9
Joined: Thu Oct 06, 2011 11:00 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by dexter93 »

Fermat wrote:
dexter93 wrote:
ευχαριστω για την διευκρίνηση. Παρεπιπτοντως για να μην ανοιγω νεο τοπικ, εμεις οι ΣΕΜΦιτες εχουμε subforum η εγω ειμαι τυφλος ; :o
όπως είπε & ο ΧαρηsΣoυκοι ναι όντως δεν έχουμε εδω μέσα δικό μας --- Αν ενδιαφέρεσαι γενικά υπάρχει ένα semfe.gr

HarisSukhoi wrote: Αν μαζευτείτε ΣΕΜΦιτες όμως και έχετε και λίγο όρεξη το φτιάχνουμε στο πι και φι! ;)
:idea: ωραια να το κάνουμε κάποια στιγμή!
ωραια... προς στιγμην φοβηθηκα για την οραση μου :lol:
το semfe.gr το ηξερα αλλα αναρωτιομουν αν ειχαμε εμεις θεση εδω :D
και οσο για την ιδεα του subforum ειμαι μεσα :geek:
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by cornerstone »

Ρε παιδιά τι άγχος είναι αυτό με τα συγγράμματα που σας έπιασε;;
Και εγώ πρωτοετής είμαι, αλλά δεν ξεκίνησε καν το εξάμηνο και συζητάμε για συγγράμματα; -Εμείς στους Ναυπηγούς είμαστε, σ' αυτή τη φάση κλειστοί. Όταν ξεκινήσουν τα μαθήματα θα μας δώσουν οδηγίες από καθενός τη σχολή για το Εύδοξος, προθεσμίες, από πού θα τα πάρουμε κλπ.
Λέω τώρα εγώ που το παίζω cool, αλλά σωστά ποτέ δε μπορείς να ξέρεις με την ανοργανωσιά που επικρατεί!! ;)
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
dexter93
Private First Class
Private First Class
Posts: 9
Joined: Thu Oct 06, 2011 11:00 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Male

Re: Υπηρεσία συγγραμμάτων και βοηθημάτων - Εύδοξος

Post by dexter93 »

cornerstone wrote:Ρε παιδιά τι άγχος είναι αυτό με τα συγγράμματα που σας έπιασε;;
Και εγώ πρωτοετής είμαι, αλλά δεν ξεκίνησε καν το εξάμηνο και συζητάμε για συγγράμματα; -Εμείς στους Ναυπηγούς είμαστε, σ' αυτή τη φάση κλειστοί. Όταν ξεκινήσουν τα μαθήματα θα μας δώσουν οδηγίες από καθενός τη σχολή για το Εύδοξος, προθεσμίες, από πού θα τα πάρουμε κλπ.
Λέω τώρα εγώ που το παίζω cool, αλλά σωστά ποτέ δε μπορείς να ξέρεις με την ανοργανωσιά που επικρατεί!! ;)
μαζι σου φιλε, αλλα οπως ειπες ανοργανωσια πληρης... και μεσα σε αυτη παντελης ελλειψη πληροφορησης.... γιαυτο αναρωτιεμαι για τα συγγραμματα... οπως το αλλο: εβλεπα παιδια σε αλλες σχολες εκτος εμπ να παιρνουν τριπτυχα και ταυτοτητες... και αναρωτιομουν : μ'εμας τι γινεται; κι οταν πηγα να ρωτησω στη γραμματεια με κοιτουσαν σαν ηλιθιο...

τελος παντων , ας μη βγαινουμε και off topic..
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”