Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by eΝy »

yannismc wrote:
kage21 wrote:Αυτο το ξερουμε ηδη απο χθες/προχθες...η ανακοινωση εχει αναρτηθει σε νεο σχετικο τοπικ
δεν το ήξερα αλλά καλό θα ήταν να το βγάλετε και στις ανακοινώσεις-νέα στην πρώτη σελίδα του portal, όπως π.χ. βγαλατε ότι άλλαξε μέρα η Γ.Σ.

ευχαριστώ και συγγνώμη για το off-topic.
fixed
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by electron »

eΝy wrote:
yannismc wrote:
kage21 wrote:Αυτο το ξερουμε ηδη απο χθες/προχθες...η ανακοινωση εχει αναρτηθει σε νεο σχετικο τοπικ
δεν το ήξερα αλλά καλό θα ήταν να το βγάλετε και στις ανακοινώσεις-νέα στην πρώτη σελίδα του portal, όπως π.χ. βγαλατε ότι άλλαξε μέρα η Γ.Σ.

ευχαριστώ και συγγνώμη για το off-topic.
fixed

Στην πρωτα σελιδα βλεπω αυτο

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Συγκλήτου (όπως μπορείτε να διαβάσετε) η εξεταστική ξεκινάει 5 Σεπτεμβρίου και η πρώτη βδομάδα μεταφέρεται στο τέλος για όλες τις σχολές, αφού είναι απόφαση συγκλήτου.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by eΝy »

Ναι... οκ. Το φτιαξα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
dragonx
Private First Class
Private First Class
Posts: 8
Joined: Sat Jun 05, 2010 2:24 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by dragonx »

Ένα βιντεάκι σχετικά με τα γεγονότα της ΝΕΤ από το edopolytexneio.gr
Χρονικό κινητοποίησης στη ΝΕΤ
Ένα δεύτερο επιβεβαίωσης του ρόλου της διοίκησης της ΝΕΤ και της διοίκησης της κάθε ΝΕΤ: http://www.divshare.com/download/15803084-86d

Είναι ο ίδιος που έλεγε ότι θέλει τη ΝΕΤ ελεύθερη, μακριά από κυβερνητικούς ελέγχους και όλα αυτά τα ωραία.

Η κίνηση αυτή ήταν μια απόφαση του συντονιστικού γενικών συνελεύσεων και καταλήψεων που έγινε στην Αθήνα της μέρα της πανελλαδικής πανεκπαιδευτικής πορείας που παρά το γεγονός ότι δεν είχε ούτε καν ταξί για μετακίνηση, μαζεύτηκαν 10.000 άτομα περπατώντας με τα πόδια αρκετά χιλιόμετρα ο καθένας για να φτάσει ως εκεί. Είναι μια από τις εξώστρεφες δράσεις(έχουν γίνει πολλά μοιράσματα κειμένων σε γειτονιές, σε σχολεία, στο κέντρο ακόμα και τις βραδινές ώρες, έχουν γίνει πολλές εκδηλώσεις-συζητήσεις, φυσικά συμβολικές καταλήψεις κτηρίων με κρέμασμα πανό και πορείες σε γειτονιές..) που γίνονται είτε στα πλαίσια πολλών συντονιστικών είτε στα πλαίσια των συντονιστικών της κάθε σχολής.

Δεν ξέρω άμα σας ενδιαφέρει απλά είπα να το μεταφέρω..
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by nikolas87 »

ρε παλικαρια εμεις που δεν ειμαστε επι πτυχειο δεν εχουμε δικαιωμα να δωσουμε? δεν λεω να μη δωσουν οι επι πτυχειο. αλλα εμεις τι ειμαστε καραγκιοζηδες? ε καταληψακιδες τι εχετε να πείτε. παρακρατος ε παρακρατος
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Adamaklas »

Θες να δωσεις? Κατεβα στην συνελευση.

Βασικα ετσι κιαλλιως θα δώσεις .

Τρελουτσικε, ε τρελουτσικε.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by nikolas87 »

φιλε εχω κατεβει τόσες φορές και βαρέθηκα να ακούω για τις ταρίφες των νεκροθαυτών που θα αυξηθούν όταν ερθει η ωρα μας.
δεν θα δωσουμε ειμαι απόλυτα σίγουρος. αλλα και να δωσουμε εξεταστικη των 2 εβδομάδων ειναι σαν να μη δωσαμε? και ξερεις τι θα μας πουν οι καταληψακιδες.
αγωνιστηκαμε για να μην χασετε εξεταστικη.
δλδ τα παιδια εχουν προβλημα σοβαρο.
γιατι στη τελικη σε τι αποσκοπουσε η καταληψη?
ολα γύρισαν εναντιον μας. αλλα καλα να παθουμε γιατι τους αφησαμε και δεν κατεβηκαμε οοοοοοοοολοι να τους αποστομωσουμε.
στην υγεια του αραλυκιου μας και της φραπεδαρας μας
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by electron »

nikolas87 wrote:φιλε εχω κατεβει τόσες φορές και βαρέθηκα να ακούω για τις ταρίφες των νεκροθαυτών που θα αυξηθούν όταν ερθει η ωρα μας.
δεν θα δωσουμε ειμαι απόλυτα σίγουρος. αλλα και να δωσουμε εξεταστικη των 2 εβδομάδων ειναι σαν να μη δωσαμε? και ξερεις τι θα μας πουν οι καταληψακιδες.
αγωνιστηκαμε για να μην χασετε εξεταστικη.
δλδ τα παιδια εχουν προβλημα σοβαρο.
γιατι στη τελικη σε τι αποσκοπουσε η καταληψη?
ολα γύρισαν εναντιον μας. αλλα καλα να παθουμε γιατι τους αφησαμε και δεν κατεβηκαμε οοοοοοοοολοι να τους αποστομωσουμε.
στην υγεια του αραλυκιου μας και της φραπεδαρας μας
Πραγματικα θελω να δω την εξελιξη αυτης της καταστασης. Αν δεν δωσουμε, θελω να δω τα μουτρα οσων λεγανε "δεν εχει χαθει ποτε εξεταστικη", οταν οι καθηγητες θα αρνουνται να ερχονται σχολη τα σαββατοκυριακα . . . . Θελω να δω τι απαντηση θα εχουν τοτε. Πού αποσκοπούσε όλος αυτος ο αγωνας. Και τι τελικα πετυχαμε.
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by nikolas87 »

ρε τα παιδια δεν φταινε εχουν υποστει πληση εγγεφαλου. παμε να σπασομε το υπυργειο να το καταλαβομε και την αννουλα μαζι κ εγω μαζι σας.
δλδ με τη καταληψη υδρωσε το αυτι της αννουλας. παρακρατος ειναι οι καταληψακιδες γιατι μονο εμας ζημιωνουνε αλλααααααααα υπο την ΑΝΟΧΗ μας . ΕΓΩ θελω να βγει ενας και να μου πει τι κερδισαν με αυτο το μεσο αντιδρασης και θα του βγαλω το καπελο. δλδ με τη καταληψη τι εμποδιζει τη διαμαντο να εφαρμοσει το νομο ας μου πει καποιος. εμεις χανουμε ξυπνατεεεεεεεεεεεε
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Adamaklas »

Κοιτα, ο πρυτανης ειπε το και το. Εξεταστικη θα γινει, τοτε και τοτε.
Αν δεν την κανουν οπως λες οι καθηγητες. Τοτε οι ''καταληψακιδες'' θα εχουν δικιο.
Και εσυ θα εχεις δικιο.

Και τοτε θα δεις τι θα γινει, και τι θα κανεις ακομα και εσυ, Οταν αυτοι που θες να σου κανουν μαθημα, και παρθηκε δημοκρατικη αποφαση για αυτο δεν θα σου κανουν.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”