Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by sid »

χαχαχα θεΐκό

τελικά τα μεγαλύτερα τρολ είναι αυτοί που κάνουν ειλικρινείς σκέψεις
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by dpunis »

Παιδιά μου φαίνεται άδικα μπλέκετε με το πως και πότε θα γίνει η εξεταστική. Αυτό δεν είναι στο χέρι μας. Αυτό που είναι στο χέρι μας είναι να ανοίξει η σχολή την Τρίτη. Και αυτό χρειάζεται κόσμο, που πρέπει να ενημερώσουμε όλοι, ώστε να κατέβει να ψηφίσει ειδικά δεδομένου ότι κινδυνεύουμε πλέον να τιναχθεί το ακαδημαϊκό έτος στον αέρα.
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Stallion »

Sopas wrote: εγώ πάλι δεν συμφωνώ...η συμπτυγμένη εξεταστική δεν συμφέρει τους μικρούς που από 9 ή 10 μαθήματα πχ θα δώσουν 5 ή 6 γιατί δεν θα βγαίνει το πρόγραμμα. Θα μου πεις και καλύτερα να τα δώσεις του χρόνου; Επίσης αν γίνει εξεταστική για τους επι πτυχίω σκεφτείτε λίγο μετά ποιοι θα μείνουν να ζητάνε ανοικτή σχολή. Λέω εγώ τώρα... Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα... απλά σκατά...
Οι επί πτυχίω πρέπει να τρώνε αστραπές και να χέζουν κεραυνούς (για να δανειστώ μια φράση από τον Mickey στο Rocky) αυτόν τον καιρό .. από παιδιά που ξέρω που πάνε για πτυχίο μες το καλοκαίρι μάσησαν και τα εξώφυλλα .. και ΠΡΕΠΕΙ να δώσουν να ξεμπερδεύουν .
Αν περιμένουμε τους επί πτυχίω για να έχουμε κάποιον να φωνάζει και να πιέζει να ανοίξει η σχολή είμαστε άξιοι της μοίρας μας .
Τώρα 3 βδομάδες δεν ξέρω αν είναι αρκετές και για αυτούς που είναι στα τελειώματα και για τους υπόλοιπους μου φαίνονται λίγες συμφωνώ με τον Sopas .Όπως επίσης μου φαίνεται απίθανο να συνέχισαν διάβασμα οι περισσότεροι .. κακώς κατ εμέ μιας και ήταν ευκαιρία αλλά κατανοητό όπως είπε ο electron όταν όλα είναι στον αέρα αποσυντονίζεσαι και όταν και κάπου μέσα σου έχεις και το αραλίκι δεν θέλει και πολύ.

Απλά θέλει απ'όλους συμμετοχή. Ή θέλετε στα αλήθεια να ανοίξει η σχολή και κατεβαίνεται και ναι τρώτε μία μέρα στη σχολή μιας και οι συνελεύσεις κρατάνε 100 ώρες και στηρίζεται ανοιχτή σχολή ή κοροιδεύετε τους εαυτούς σας ,ενδόμυχα περιμένετε να κλείσει για να πείτε μετά σε άλλους π.χ. γονείς ''δεν την κλείνω εγώ εγώ θέλω να ανοίξει'' ενώ εσείς ο ίδιοι δεν έχετε κατέβει.Δουλειά έτσι δεν γίνεται.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Sopas »

electron wrote:
Sopas wrote:
EiRiNaKi wrote:Άρα η πρόταση που έκανα για εξεταστική 3 εβδομάδων...και τους επί πτυχίο δε θα κρεμάσει και οι μικροί όλο και κάτι θα περάσουν....
εγώ πάλι δεν συμφωνώ...η συμπτυγμένη εξεταστική δεν συμφέρει τους μικρούς που από 9 ή 10 μαθήματα πχ θα δώσουν 5 ή 6 γιατί δεν θα βγαίνει το πρόγραμμα. Θα μου πεις και καλύτερα να τα δώσεις του χρόνου; Επίσης αν γίνει εξεταστική για τους επι πτυχίω σκεφτείτε λίγο μετά ποιοι θα μείνουν να ζητάνε ανοικτή σχολή. Λέω εγώ τώρα... Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα... απλά σκατά...
Αρα να κρατησουμε τους επι πτυχιω και του χρονου για να ειναι η σχολη ανοιχτη και το 2011-12 ?? Ωραιοιοιοιοιοι !!! :lol: :lol:

αυτό ακριβώς εννοώ... τσακάλι μου... ανευ; Και για να σας το κάνω λίγο νιανια γιατί σας υπερεκτίμησα απότι φαίνεται, εξεταστική αν πρέπει να γίνει τώρα να γίνει για όλους. Πως ορίζεται ο επί πτυχίο;;; Κάποιος που χρωστάει 10 είναι επι πτυχίο;;;( Διπλωματική παίρνεις όποτε θες πρακτικά). Αυτοί που μπαίνουν 5ο έτος και χρωστάν γύρω στα 5 μαθήματα γιατί να μην έχουν την ευκαιρία να πάρουν πτυχίο στα 5 και να την έχει κάποιος ο οποίος έτυχε να γεννηθεί ένα χρόνο νωρίτερα απο αυτούς. Επίσης κατά πόσο είναι εφικτό να συμπτιχθεί μια επαναληπτική χωρίς να πέφτουν μαθήματα το ένα πάνω στο άλλο.

Για μένα εξεταστική για μερικούς, με αλχημείες και μαγγανείες, δεν υφίσταται σαν προοπτική. Αν εσείς καταλάβατε ότι γράφετε χαίρομαι γιατί αποδεικνύετε περίτρανα την ηλιθιότητα του συστήματος των πανελληνίων.

Βέβαια ξέχασα όταν οι άλλοι νοιάζονται για το προσωπικό τους συμφέρον είναι παρτάκιδες και εγωιστές.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Sopas »

all. koukoulofloros wrote:χαχαχα θεΐκό

τελικά τα μεγαλύτερα τρολ είναι αυτοί που κάνουν ειλικρινείς σκέψεις
καλά εσύ δεν αξίζεις για κανένα λόγο τον κόπο.....
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
evakon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 57
Joined: Thu Dec 02, 2010 1:26 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by evakon »

Παιδιά μπορούμε επίσης να προτείνουμε να κρατάνε φοιτητικό πάσο τα χέρια που σηκώνονται για να ψηφίσουν έτσι ώστε μια ύποπτη φάτσα να μπορεί να ελεγχθεί άμεσα αν ανήκει στη σχολή..
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by lakers4life24 »

@ sopas ρε φιλε τι λες τωρα ...μηπως να κρατησουμε καμια 5ετια τους επι πτυχιο? μου φαινεται εχει μπουκωσει το μυαλο σου απο τις διακοπες...
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
evakon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 57
Joined: Thu Dec 02, 2010 1:26 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by evakon »

Σιγά μην προλάβουμε εξεταστική..
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Sopas »

lakers4life24 wrote:@ sopas ρε φιλε τι λες τωρα ...μηπως να κρατησουμε καμια 5ετια τους επι πτυχιο? μου φαινεται εχει μπουκωσει το μυαλο σου απο τις διακοπες...

καλά μίλησε και ο βιλανόβα... με εσένα δεν μπαίνω στον κόπο να κάνω διάλογο... το τι μυαλά κουβαλάς (ή δεν κουβαλάς) το χουν πάρει όλοι πρέφα εδώ μέσα... Ο καθένας καταλαβαίνει ότι μπορεί και μέχρι εκεί που φτάνει το μυαλό του... Δεν σε κατηγορώ...
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by eΝy »

ΚΛΑΙΩ !!

Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”