Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
kexros
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 20
Joined: Mon Jul 05, 2010 1:36 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by kexros »

Θα ήθελα να πω ένα μπράβο στα παιδιά που έφτιαξαν και κατέβασαν το ανεξάρτητο πλαίσιο,άσχετα με το αποτέλεσμα και τα όσα ακούστηκαν στη συνέλευση!Προσωπική μου άποψη είναι ότι καλώς δε "χρωματίστηκαν" και νομίζω πως το αποτέλεσμα δικαίωσε αυτήν τους την απόφαση!Ελπίζω να είμαστε και την επόμενη Τρίτη εκεί όλοι εμείς που είμασταν και σήμερα και ακόμα περισσότεροι!
220volt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 67
Joined: Thu Jan 21, 2010 9:54 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by 220volt »

HarisSukhoi wrote:Για πείτε εντυπώσεις, πώς σας φάνηκε σήμερα, είχε την αναμενόμενη απόδοση? Και το κυριότερο θα μπορέσει να 2πλασιάσει την άλλη εβδομάδα για να νικήσει?
Καλά ήταν.
Τώρα για να νικήσει, αυτό θα έχει να κάνει με το αν ψήσουμε / ψηθεί ο κάθε ξυσ@@ να έρθει συνέλευση. Όποιος έχει όρεξη ας ψήσει κανέναν, από αυτό εξαρτάται (δυστυχώς)
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Kuchiki_Byakuya »

Και την επόμενη εβδομάδα εκεί για να σπάσουμε τη χούντα των παραταξιοσχηματικών.

Κάθε ξυσαρχίδης να έρθει στη συνέλευση.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
paulspot92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 83
Joined: Sat Oct 09, 2010 10:01 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by paulspot92 »

HarisSukhoi wrote:Για πείτε εντυπώσεις, πώς σας φάνηκε σήμερα, είχε την αναμενόμενη απόδοση? Και το κυριότερο θα μπορέσει να 2πλασιάσει την άλλη εβδομάδα για να νικήσει?

Απο τις πιό κορυφαίες συνελεύσεις....μια χάρα τα πήγε...αν και την αλλη φόρα να χειροκροτάμε πιο φανατικά... :D :D


Αμα αποφασίσουν να έρθουν και οι υπολοιποι θα τα καταφερουμε....
kostikas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 66
Joined: Thu Jul 01, 2010 4:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by kostikas »

πραγματικα αυτο πρεπει να γινει στην επομενη συνελευση, να κατεβει ακομα περισσοτερος κοσμος και να συντριψει το ανεξαρτητο τα υπολοιπα πλαισια...δε λεω ειχε επιτυχια σημερα και το βουλωσαν πολλα κομματοσκυλα αλλα χρειαζεται περισσοτερη προσπαθεια απο ολους μας...δε συμφωνειτε??? γιατι αν συνεχιστει το ιδιο βιολι οχι μονο η εξεταστικη ειναι χαμενη (δηλαδη σχεδον σιγουρο), αλλα και το χειμερινο εξαμηνο...
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Kitharistas »

Λοιπόν παιδιά όπως φάνηκε το πλαίσιο γάμησε.. 104 ψήφους χωρίς προγενέστερη παρουσία στις συνελεύσεις.. ας μαζευτούμε να το στηρίξουμε και στην επόμενη ΓΣ και για να δείξουμε ποιοι διασπάνε την ανοιχτή σχολή.. γκουχ γκουχ.. πείτε το σε όσους ξέρετε ότι θέλουν ανοιχτή σχολή.. δεν είναι παιχνίδι, τα παιδιά το πήραν σοβαρά και είχε αποτέλεσμα.. βέβαια εκτός από τους "διασπάστες" το άλλο κορυφαίο που θέλω να σχολιάσω είναι το πολύ δημοκρατικό "τελευταία ερώτηση" να προχωρήσουμε.. γκουχ γκουχ.. πάω να πάρω σιρόπι για τον βήχα.. αυτά από 'μένα
Rock on buddies...
User avatar
giwrgos_pap
Captain
Captain
Posts: 131
Joined: Mon Aug 09, 2010 6:01 am
Location: Μαρούσι

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by giwrgos_pap »

Kitharistas wrote:ας μαζευτούμε να το στηρίξουμε και στην επόμενη ΓΣ και για να δείξουμε ποιοι διασπάνε την ανοιχτή σχολή..
Άλλο πάλι κι αυτό. Απαράδεκτος ο υπεύθυνος της ΔΑΠ. Πήραν μόλις 65 ψήφους ενώ το ανεξάρτητο πήρε 104 και τολμάνε να λένε πως τα παιδιά που το κατέβασαν διασπάνε την ανοιχτή σχολή? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Απλά! Και η σπουδαία δικαιολογία της "πρώτης δύναμης" "ο κόσμος είναι διακοπές", διακοπές μέσα Σεπτεμβρίου? ή το άλλο, "μας είπαν ότι θα έρθουν και τελευταία στιγμή δεν έρχονται". Δεν είναι έτσι η πρώτη δύναμη οπότε ας σταματήσουν να μας τα πρήζουν και να ξανασκεφτούν ποιος δεν θέλει ανοιχτή σχολή και διασπάει τις ψήφους. Αλλά φυσικά το είπαν γιατί τον ήπιαν από τους δικούς τους και ήθελαν να μαζέψουν και τους ψήφους από το ανεξάρτητο ώστε να φαίνεται πως έχασαν την συνέλευση για λίγο!! Έξυπνο, δεν μπορώ να πω, αλλά οι φοιτητές απέκτησαν φωνή και οργανώθηκαν μέσα από το e-polytexneio, 100 σήμερα, 200 στην επόμενη και θα ανοίξουμε την σχολή!! Το νου σας κομματόσκυλα!
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by sid »

το πρόβλημα δεν είναι ότι οι διασπαστές ήταν τελικά περισσότεροι από τους διασπώμενους , ούτε ότι παρόλα αυτά οι διασπώμενοι θα εμμείνουν στην άποψη τους την επόμενη βδομάδα

το πρόβλημα είναι ότι μπορεί τελικά να έχουν και δίκιο , δίκιο το οποίο κρίνεται πάντα εκ του αποτελέσματος : εντελώς τυχαία , τελικά θα είναι όντως πιο πολλοί

ανοίξουμε/κλείσουμε , χάρις σε αυτούς/χάρις σε εμάς , οι ανεξάρτητοι σήμερα ήταν και θα είναι οι μόνοι που κρατήσαν αυτό που δεν σου κλέβει κανένα νομοσχέδιο και δεν σου χαρίζει καμία τυφλή επανάσταση : την αξιοπρέπεια τους

ένα μπράβο-ευχαριστώ στον shadowmech , την επόμενη φορά ή δεν θα φύγω βιαστικά να προλάβω το σούπερμαρκετ για να σε γνωρίσω ή θα έρθεις μαζί μου να πάρουμε την 365 σαμπάνια
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Doublecore »

Εγω αυτο που εχω να πω ειναι ενα μπραβο στα παιδια που κατεβασαν το ανεξαρτητο γιατι απο ολα τα ανεξαρτητα πλαισια που εχω δει τρια χρονια που ειμαι στην σχολη αυτο ηταν το πιο ολοκληρωμενο και με σωστες κατα την γνωμη μου θεσεις.Τωρα μπορει να μην βγηκε πρωτο σε ψηφους ωστοσο ηταν εμφανες οτι αρκετοι φοιτητες δεν θελουν να ειναι κατω απο καμια κομματικη ομπρελα και θελουν μια σχολη που λειτουργει κανονικα.

Συνεχιστε ετσι παιδια και την επομενη βδομαδα γιατι με καταληψεις επι καταληψεων στην τελικη ολοι χαμενοι ειμαστε και ολοι θα πληρωσουμε το κοστος, οπως ειπωθηκε σημερα στην συνελευση.

Θα βοηθησω και γω οπως μπορω εννοειται.


ΥΓ: Επειδη ειδα οτι μερικοι σχολιασατε σε ποστς σας την συνελευση και το αποτελεσμα της..πηγαινετε στο τοπικ της συνελευσης ρε παιδια!Εδω ανταλλασσουμε αποψεις για το ανεξαρτητο πλαισιο.Μην το γεμισουμε με αχρηστα για το τοπικ αυτο ποστς.
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by sid »

HarisSukhoi wrote:Κουκουλοφλώρε νομίζω πως σε είδα σήμερα, αν και εσύ όχι.

Τα λόγια σου σημαίνουν πολλά! ;)

σχετικά με την πρώτη πρόταση , έχω γράψει ήδη αγγελία στο <<σε είδα>>

σχετικά με την δεύτερη , μάλλον δεν ήρθε η ώρα αλλά μερικοί θα είναι πάντα συνεπείς στο ραντεβού τους
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”