ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by Enositis »

Adramelch wrote:
Enositis21 wrote:γιατι να μη συνεχιζονται τα μαθήματα κατα τη διάρκεια των συνελευσεων και οποιος θέλει πηγαινει ΕΚΤΟΣ αν αυτο είναι εργαστήριο;
Γιατί έτσι κατά κάποιο τρόπο στέρεις ένα από τα 2 δικαιώματα του φοιτητή. Όμοια πρόταση θα ήταν να γίνονται 2 μαθήματα του ίδιου εξαμήνου την ίδια ακριβώς ώρα.
Κατα κάποιο τρόπο.Ακριβώς.Πρακτικά ξέρουμε πολύ καλα οτι αν κάποιος θέλει να πάει στη συνέλευση θα πάει.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by Adamaklas »

Enositis21 wrote:
Adramelch wrote:
Enositis21 wrote:γιατι να μη συνεχιζονται τα μαθήματα κατα τη διάρκεια των συνελευσεων και οποιος θέλει πηγαινει ΕΚΤΟΣ αν αυτο είναι εργαστήριο;
Γιατί έτσι κατά κάποιο τρόπο στέρεις ένα από τα 2 δικαιώματα του φοιτητή. Όμοια πρόταση θα ήταν να γίνονται 2 μαθήματα του ίδιου εξαμήνου την ίδια ακριβώς ώρα.
Κατα κάποιο τρόπο.Ακριβώς.Πρακτικά ξέρουμε πολύ καλα οτι αν κάποιος θέλει να πάει στη συνέλευση θα πάει.
Ε ναι, το θεμα ειναι αυτος που δεν ξερουμε αν θα παει, γιατι ιντριγκαρεται μεταξυ μαθηματων και συνελευσης ( στο προκειμενο σεναριο ) , να μπορει να λαβει μερος .

Ηλιθιο παραδειγμα, αλλα , ειναι σαν να θες να κανεις κατι και ο αλλος σου λεει, < Καντο, αλλα εμενα δεν θα μου αρεσει>. Δεν θα ηταν καλυτερα να μην ειχες αυτο τον ψυχολογικο ενδοιασμο?

ΥΓ. ( μπραβο μου χρησιμοποιησα 3-4 φανταχτερες λεξεις!!!)
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by Enositis »

Ίσως έχεις δίκιο.Αλλα μου φαίνεται χαζό να νοιάζονται για τη σχολή αυτοι που ειναι 6ο και 7ο έτος.Πως νοιαζεσαι γαι μένα όταν δε νοιάζεσαι ουτε για τον ίδιο σου τον εαυτό;
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by crouch »

Στους μεταλλειολόγους οι συνελεύσεις γίνονται πάντα τετάρτη (νομίζω, μπορεί να είναι η τρίτη) και έχουν φτιάξει το ωρολόγιο πρόγραμμα σε όλα τα εξάμηνα ώστε να σταματάει στις 12 εκείνη τη μέρα, οπότε δε χάνουν ποτέ μαθήματα λόγω συνελεύσεων. Χάνουν μόνο από τις καταλήψεις.
Λύσεις υπάρχουν πολλές, διάθεση να υπάρχει από τη γραμματεία και το πρόεδρο της σχολής..
Gb3
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 241
Joined: Sun Jun 06, 2010 9:10 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by Gb3 »

Enositis21 wrote:Ίσως έχεις δίκιο.Αλλα μου φαίνεται χαζό να νοιάζονται για τη σχολή αυτοι που ειναι 6ο και 7ο έτος.Πως νοιαζεσαι γαι μένα όταν δε νοιάζεσαι ουτε για τον ίδιο σου τον εαυτό;
Νταξει ρε συ 6ο και 7ο ετος δεν ειναι κατι τραγικο. Δηλαδη επειδη καποιος αργησε να παρει πτυχιο κανα χρονο τι σημαινει?οτι τα χει ολα στα @@ του?? :S
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by Enositis »

Gb3 wrote:
Enositis21 wrote:Ίσως έχεις δίκιο.Αλλα μου φαίνεται χαζό να νοιάζονται για τη σχολή αυτοι που ειναι 6ο και 7ο έτος.Πως νοιαζεσαι γαι μένα όταν δε νοιάζεσαι ουτε για τον ίδιο σου τον εαυτό;
Νταξει ρε συ 6ο και 7ο ετος δεν ειναι κατι τραγικο. Δηλαδη επειδη καποιος αργησε να παρει πτυχιο κανα χρονο τι σημαινει?οτι τα χει ολα στα @@ του?? :S
Δεν είπα αυτο.προς Θεού.απλα εμφανίζοντια πολλοί ως ανιδιοτελείς σωτήρες και μου τη δινει...
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by Adramelch »

Enositis21 wrote:Ίσως έχεις δίκιο.Αλλα μου φαίνεται χαζό να νοιάζονται για τη σχολή αυτοι που ειναι 6ο και 7ο έτος.Πως νοιαζεσαι γαι μένα όταν δε νοιάζεσαι ουτε για τον ίδιο σου τον εαυτό;
Εγώ είμαι 6ο έτος, αλλά δούλευα πάνω από τα μισά από αυτά και δεν παρακολουθούσα τη σχολή όσο θα ήθελα. Αυτό τι σημαίνει; Αυτό που είπε ο Crouch είναι το σωστότερο. Ας μην πέφτουν πάνω στα μαθήματα.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by crouch »

Adramelch wrote:
Enositis21 wrote:Ίσως έχεις δίκιο.Αλλα μου φαίνεται χαζό να νοιάζονται για τη σχολή αυτοι που ειναι 6ο και 7ο έτος.Πως νοιαζεσαι γαι μένα όταν δε νοιάζεσαι ουτε για τον ίδιο σου τον εαυτό;
Εγώ είμαι 6ο έτος, αλλά δούλευα πάνω από τα μισά από αυτά και δεν παρακολουθούσα τη σχολή όσο θα ήθελα. Αυτό τι σημαίνει; Αυτό που είπε ο Crouch είναι το σωστότερο. Ας μην πέφτουν πάνω στα μαθήματα.
Βέβαια αυτό σημαίνει ότι μέχρι να πάρει τη πρωτοβουλία η γραμματεία και να αλλάξει το ωρολόγιο πρόγραμμα (πράγμα δύσκολο γιατί έχουμε πολύ περισσότερες ώρες από τους μεταλλειολόγους), κάτι πρέπει να κάνουμε εμείς. Πχ να γίνεται η συνέλευση σάββατο, όπως είπε κάποιος πιο πριν. Αν η συνέλευση όπως γίνεται ενδιαφέρει, εκφράζει και αφορά τους φοιτητές, και δίνει έναυσμα για εποικοδομητικές συζητήσεις και αποτελεσματικές αποφάσεις, τότε το 030 θα σφύζει από ζωή το σάββατο. Προσωπικά δε το βλέπω, ακριβώς για αυτούς τους λόγους...Εσύ τί πιστεύεις;
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by Adramelch »

Μια πρόχειρη λύση προς το παρόν θα ήταν να γίνονται διαφορετικές μέρες και όχι συνέχεια Τρίτη ώστε να μη χάνονται συνέχεια τα ίδια μαθήματα τουλάχιστον.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: ΓΣ Μηχανολόγων 22/3

Post by crouch »

Σάββατο ώστε να μη χάνονται καθόλου; Δεν είναι καν επιλογή; Νόμιζα ότι υπερασπιζόσουν πιο πάνω το φοιτητή που έχει δικαίωμα και στα 2: να μη χάνει παραδόσεις και να παρευρίσκεται στη συνέλευση
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”