Μπάτσοι - Γουρούνια

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Vasilis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 71
Joined: Mon Mar 22, 2010 9:03 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Leicester

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by Vasilis »

fentayeen wrote:
Vasilis wrote:Φασισταριά... Με στολή ή χωρίς...
εσενα αμα σου σκασει κανενας με μαχαιρι για πεσιμο και αρχισει να σε κενταει μην φωναξεις, μην τρεξεις, μην προστατεψεις τον εαυτο σου, κοιτα να τον τραταρεις φοντανακι.
Και η εναλλακτική φαντάζομαι είναι να τον καθαρίσω, έτσι;

Μ'αρέσει που λέγατε τους ΔΑΠίτες δολοφόνους (καλοί μαλάκες κι αυτοί). Τα ίδια ΣΚΑΤΑ είστε._
elenaki124
Private First Class
Private First Class
Posts: 8
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:45 pm

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by elenaki124 »

Δεν πιστευω αυτα που διαβάζω... Δεν πιστεύω πως για μερικούς όλοι οι αστυνομικοί είναι "μπάτσοι". Τι πάει να πεί πως από τη στιγμή που μπαίνεις στην αστυνομία ξέρεις πως όλα μπορουν να συμβουν??? Πρέπει να σε σκοτώσουν επειδή έτσι τα έφερε η ζωή και έτυχε να γίνεις αστυνομικος? Πρέπει δλδ να αποδεχτεις το γεγονός οτι κάποια στιγμή ένας αναρχικος/τρομοκράτης/κακοποιος μπορεί να σε σκοτώσει? Πραγματικα ειμαι απίστευτα εκνευρισμένη οπότε σταματάω να γράφω γιατι κ γω δεν ξερω τι μπορει να πω παρακατω..
User avatar
Vasilis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 71
Joined: Mon Mar 22, 2010 9:03 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Leicester

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by Vasilis »

HarisSukhoi wrote:Ρε μη λέτε βλακείες...Τζάμπα χάνετε χρόνο από τη ζωή σας να τα γράψετε όλα αυτά...Εγω τους αστυνομικούς απλά τους λυπάμαι για την κατάστασή τους...
Οι εχθροί, οι προδότες, αυτοί που πρέπει να ρίξετε το μίσος σας αυτό επάνω τους είναι αυτοί στη βουλή και τα τσιράκια τους (π.χ. αυτοί οι ''φοιτητοπατέρες'' που γράψατε σε άλλο τόπικ).
Αυτοί όχι για μολότοφ...Απόσπασμα.
Ποιος τους ψηφίζει "αυτούς στη βουλή";

Γιατί νομίζω ότι η δημοκρατία (λέμε τώρα) δεν είναι μόνο δικαίωμα αλλά κυρίως υποχρέωση.

Οπότε κανένα μίσος στους βουλευτές (ξαναλέμε τώρα). Πρώτα κάψιμο στα πρόβατα που τους ψηφίζουν.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by ShadowMech »

fentayeen wrote:προσπερναω την ειρωνια ... οταν ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να εισαι ενστολος, να οπλοφορεις και να ασκεις εξουσια το κανεις ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ και τις συνεπειες του να εισαι μπατσος. καλως η κακως ετσι ειναι. αμα εισαι μπατσος ο κακοποιος δεν 8α σε ρωτησει αν εχεις παιδια, αν εισαι καλος, αν εγινες μπατσος απο αναγκη, αν παιρνεις 600ε+1200 επιδομα και 1002 ακομα δικαιολογιες. 8α στην αναψει. απλα. κυνικα. σαρεσει? οχι? μην γινεις μπατσος. εγινες και παλι δεν σαρεσει? παραιτησου αμα εχεις κακαλα. επιλεγεις και κινεισαι
Και ο κουκουλοφορος/μπαχαλακιας το εχει ΕΠΙΛΕΞΕΙ να ειναι αυτο που ειναι, ας μη κλεγεται λοιπον οταν τον πλακωνουν και τον μπουζουριαζουν, αλλα να εχει τα @@ να δεχτει τις συνεπειες του "αγωνα" του.
Και μην ακουσω περι ανθρωπινων δικαιωματων, γιατι τα ιδια ισχυουν και για τον εκαστοτε αστυνομικο, οποτε το επιχειρημα αλληλοαναιρειται.

Για ΜΙΑ φορα στη ζωη σας δειτε και τις δυο πλευρες του νομισματος πριν κεταβασετε οτι κουλαμαρα σας κατεβει πλζ... Θα ειναι μια... ενδιαφερουσα αλλαγη

Αν και απ οτι βλεπω με καλυψε ο crouch. Ακραιος μεν (αλλες φορες) δικαιος δε ;)
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by Enositis »

Συμφωνω με τον Βασίλη.Εάν πχ σκοτωθεί ένας τρομοκράτης αυτομάτως γίνεται λαικός ήρωας στα μάτια κάποιων.Εάν πεθάνει ένας αστυνομικός ή αν πεθάνει ένας μπάτσος(για μενα ειναι διαφορετικά) τότε οκ δεν τρεχει τιποτα...παιδια συγγνωμη αλλα αυτο δε μου φαίνεται λογικό...
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by Διάτανος »

Vasilis wrote:
HarisSukhoi wrote:Ρε μη λέτε βλακείες...Τζάμπα χάνετε χρόνο από τη ζωή σας να τα γράψετε όλα αυτά...Εγω τους αστυνομικούς απλά τους λυπάμαι για την κατάστασή τους...
Οι εχθροί, οι προδότες, αυτοί που πρέπει να ρίξετε το μίσος σας αυτό επάνω τους είναι αυτοί στη βουλή και τα τσιράκια τους (π.χ. αυτοί οι ''φοιτητοπατέρες'' που γράψατε σε άλλο τόπικ).
Αυτοί όχι για μολότοφ...Απόσπασμα.
Ποιος τους ψηφίζει "αυτούς στη βουλή";

Γιατί νομίζω ότι η δημοκρατία (λέμε τώρα) δεν είναι μόνο δικαίωμα αλλά κυρίως υποχρέωση.

Οπότε κανένα μίσος στους βουλευτές (ξαναλέμε τώρα). Πρώτα κάψιμο στα πρόβατα που τους ψηφίζουν.
agree.Βλέπεις υπάρχουν λαζόπουλοι όμως, που έχουν πείσει τον αμόρφωτο πληθυσμό ότι για ΟΛΑ φταίνε οι άλλοι
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
koukoulomenos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 16
Joined: Thu Jan 27, 2011 2:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by koukoulomenos »

Βιντεάκι του ΝΑΡ που έπεσε στα χέρια μου σχετικά με την απεργία..
http://www.youtube.com/watch?v=Z2OrOGlX ... ded#at=295

Πηγαίνετε στο 4:35 και μετά..




Υ.Γ Το nickname έχει να κάνει μόνο με την ανωνυμία του ίντερνετ!! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Vasilis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 71
Joined: Mon Mar 22, 2010 9:03 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Leicester

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by Vasilis »

Διάτανος wrote:
Vasilis wrote:
HarisSukhoi wrote:Ρε μη λέτε βλακείες...Τζάμπα χάνετε χρόνο από τη ζωή σας να τα γράψετε όλα αυτά...Εγω τους αστυνομικούς απλά τους λυπάμαι για την κατάστασή τους...
Οι εχθροί, οι προδότες, αυτοί που πρέπει να ρίξετε το μίσος σας αυτό επάνω τους είναι αυτοί στη βουλή και τα τσιράκια τους (π.χ. αυτοί οι ''φοιτητοπατέρες'' που γράψατε σε άλλο τόπικ).
Αυτοί όχι για μολότοφ...Απόσπασμα.
Ποιος τους ψηφίζει "αυτούς στη βουλή";

Γιατί νομίζω ότι η δημοκρατία (λέμε τώρα) δεν είναι μόνο δικαίωμα αλλά κυρίως υποχρέωση.

Οπότε κανένα μίσος στους βουλευτές (ξαναλέμε τώρα). Πρώτα κάψιμο στα πρόβατα που τους ψηφίζουν.
agree.Βλέπεις υπάρχουν λαζόπουλοι όμως, που έχουν πείσει τον αμόρφωτο πληθυσμό ότι για ΟΛΑ φταίνε οι άλλοι
Και πάλι, δεν πιστεύω ότι φταίει ο λαζόπουλος και ο κάθε λαζόπουλος. Μακάρι κι εγώ να μπορούσα να βγάζω λεφτά κοροϊδεύοντας κόσμο.

Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε ΜΑΛΑΚΕΣ._ Δεν φταίει ούτε η κυβέρνηση ούτε ο λαζόπουλος ούτε ο κανάκης. Ο ΜΑΛΑΚΑΣ στον καθρέφτη φταίει.

Όσο για το "αμόρφωτο πληθυσμό" να σου θυμίσω τα ποσοστά που παίρνουν οι παρατάξεις στο ΕΜΠ που υποτίθεται ψηφίζουν μορφωμένα (έστω και ζαβά) άτομα;
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by Διάτανος »

δεν ρίχνω την ευθύνη στο λαζόπουλο, αλλά στο τηλεοπτικό μέσο που είναι το κύριο μέσο αποβλάκωσης του σύγχρονου πολίτη.ο λαζόπουλος είναι απλά ένας εκ των αξιότερων εκπροσώπων του
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Μπάτσοι - Γουρούνια

Post by Enositis »

Διάτανος wrote:δεν ρίχνω την ευθύνη στο λαζόπουλο, αλλά στο τηλεοπτικό μέσο που είναι το κύριο μέσο αποβλάκωσης του σύγχρονου πολίτη.ο λαζόπουλος είναι απλά ένας εκ των αξιότερων εκπροσώπων του
τους εκπροσωπους εσυ τους χριζεις.αν κλεισεις το χαζοκουτι και δεν εχει τηλεθεαση ελαβε το πτηνο
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”