ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by maurh_8uella »

Δυστυχώς μερίδα των οργανωμένων οπαδών, από όλες τις ομάδες, καταφεύγουν σε ακρότητες και παράνομες δραστηριότητες.... Και αναμφίβολα στιγματίζουν όλους τους συνδεσμίτες... Βόμβες μολοτωφ και εκρηκτικοί μηχανισμοί σε αντίπαλους συνδέσμους, πρόκληση επεισοδιων εντός και εκτός έδρας, ακόμα και θάνατοι... Από την επίθεση στο θέατρο με την ιστορία του ΠΑΟΚ κάτω στον Πειραιά, στο βανδαλισμό της πολυκατοικίας που διαμένει ο Τοροσίδης και τα εκεί παρκαρισμένα αυτοκίνητα έως και την επίθεση στα γραφεία της Σουπερ Λίγκας και του επόπτη... Όσο ωραία ατμόσφαιρα και αν δημιουργούν σε όποια γήπεδα και αν παρευρίσκονται αποτελούν κατ' εμέ την ρίζα του κακού. Ας εξυγιανθούν πρώτα οι σύνδεσμοι, ας ελεγχθούν, ας καταργηθούν, ας, ας, ας, και μετά βλέπουμε για τα εγκλήματα των διοικήσεων και την εξυγίανση του αθλήματος.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

HarisSukhoi wrote:Θα έλεγα σε κανέναν admin να κλειδώσει το άχρηστο κατά τα άλλα αυτό τόπικ, αλλά ο κουκουλοφλώρος συνεχίζει να προσφέρει γέλιο όποτε πάω πάσο για την ώρα. :lol: :lol: :lol:
ναι, μπράβο, αμάν με την μανία του να κλειδώνουμε τόπικ. Γιατί να το κλειδώσει ρε φίλε;;; Έβρισε κανείς κανένα;;; Τι να πω πια;;; Ειλικρινά περίμενα πολύ πιο νωρίς αυτή την αντίδραση. Ευτυχώς που με επιβεβαιώνεις γιατί είχα αρχίσει να ανησυχώ.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by misfit »

Sopas wrote:Πέρα από την πλάκα θα ήθελα κάποιος Ολυμπιακός να βγει και να παραδεχτεί ότι πράγματι η ομάδα του τα τελευταία 15-20 χρόνια ευθύνεται σχεδόν αποκλειστικά για αυτό το χάλι του ελληνικού ποδοσφαίρου, και ότι τα εγκλήματα που χει κάνει κατά του είναι αμέτρητα. Όπως παραδέχομαι ότι πάνω από τα μισά πρωταθλήματα που πήρε ο Ολυμπιακός αυτή την περίοδο τα πήρε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ γιατί είχε την καλύτερη ομάδα, έτσι να παραδεχτείτε και σεις ότι στην κορυφή έφτασε κάποιες φορές όχι μόνο με τις πλάτες του Κόκκαλη αλλά και με τις πλάτες της διαιτησίας (2000), της ΕΠΟ(γκαγκάτσης), του κράτους και της αστυνομίας (ριζούπολη,φέτος κατά ένα βαθμό μ'αυτά που γίνανε) αλλά και με νόμιμες πλην όμως εξευτελιστικές κινήσεις που έκανε(πρωτάθλημα στα χαρτιά). Τα γεγονότα είναι γεγονότα, αν εθελοτυφλούμε ρεζίλι γινόμαστε οι ίδιοι και εκεί είναι που έχουμε ευθύνη ως οπαδοί.
Είχα όλην την καλή διάθεση να μιλήσω αντικειμενικά.Αλλά σε αυτές τις 2 μέρες διαπίστωσα ότι δεν έχει νόημα κάτι τέτοιο πλέον.Οπότε θ'αλλάξω κι εγώ σκεπτικό.
Παραδέχομαι ότι έχουν γίνει μαλακίες από την ομάδα μου.Και όπως δεν πανηγύρισα το πρωτάθλημα του CAS,έτσι και το Σάββατο πανηγύρισα μόνο το πρώτο γκολ.Μπέσα ρε!
Αλλά δεν δέχομαι να μου το παίζουν όλοι οι άλλοι παρθενοπιπίτσες και ηθοπλάστες.Και παλιότερα (μπορεί να μην τα ζήσαμε,αλλά κάνατε κι εσείς εγκλήματα και όχι μικρά) αλλά και μέσα στα χρόνια αυτά που αναφέρεις,βρώμα βγάζει και η ομάδα σου!Και το ξέρεις!Αλλά τσιμουδιά!Έχουμε μάθει ότι για όλα φταίει ο Ολυμπιακός ε?Βέβαια,βολεύει,έτσι δεν σας λένε και οι πολυμετοχικοί?
Πλέον κυκλοφορούν και κάτι βιντεάκια από προχθές που δείχνουν διάφορα πράγματα...
Όποτε τύχει κι αδικηθεί ο Ολυμπιακός κατευθείαν αποσιώπηση,ενώ όταν αδικήσει ο Ολυμπιακός,σύσσωμη η Ελλάδα κατά του Ολυμπιακού.
Μου λες (και φέτος κιόλας) γι'αστυνομίες..??????????????????
Που έχετε βρει την πατέντα από πέρσι με τους αντιεξουσιαστές και κάνετε ό,τι γουστάρετε στο ΟΑΚΑ!
Δεν είδα κανέναν θιγμένο ρε όταν έφυγε express το μπουκάλι στο κεφάλι του Μιραλάς στην Τούμπα!Τι ακριβώς πάθανε οι παίκτες σας στο Καραισκάκη?Στα αποδυτήρια είσαι σίγουρος ότι δεν προκάλεσαν καθόλου?Παλιότερα θυμάσαι κάτι καρέκλες στο Λουτσιάνο,κάτι καφέδες στο Μαυρογενίδη,σπασμένο σαγώνι του Γεωργίου,μια κλωτσιά από βάζελο οπαδό στο Ζεβλάκωφ (πάλι σε μπούκα φιλάθλων σας για να πανηγυρίσουν,ολόιδια κατάσταση μετο Σάββατο),ξύλο στον Ευθυμιάδη από τον πρόεδρό σας κιόλας(!!).Πέρσι που θέλατε και προσπαθήσατε να κάνετε Ριζούπολη τον αγώνα στο ΟΑΚΑ όταν έφτασε το πούλμαν μας??Απλά δεν έκατσε το αποτέλεσμα και σιώπησε το πανελλήνιο.
Καθήστε και ενωθείτε τώρα όλοι σας (παο,αεκ,παοκ,αρης και όποιος άλλος θέλει) και κράξτε τον Ολυμπιακό μπας και καλύψετε τις δικές σας αδυναμίες.Αλλάξτε και τη διαιτησία και βάλ'τε όποιον γουστάρετε.Κανένα πρόβλημα,ακόμα καλύτερα να πάψει πια κι αυτή η ιστορία!Αν θεωρείται ότι η διαιτησία και το παρασκήνιο έκριναν φέτος το πρωτάθλημα (το οποίο στην τελική δεν έχει τελειώσει κιόλας..).
Είχες αναφέρει κάτι για πέρσι που βγήκαμε 5οι και ότι ήταν η μόνη χρονιά που η διαιτησία έπαιξε 50-50.Πέρσι είμασταν μπουρδέλο και βγήκαμε 5οι,ούτε η διαιτησία μας έφταιξε,ούτε τίποτα.Φέτος όμως που τόσους μήνες έχετε γίνει αχταρμάς διοικητικά και τρώγεστε μεταξύ σας,πάλι φταίει ο Ολυμπιακός που κάνατε γκέλες ε?
Κάτι άλλο,ο Σισσέ (ναι,το αγαπημένο σας παιδί) παίζει να φύγει άραγε εξαιτίας των όσων έγιναν στο Καραισκάκη ε?? :lol:
Στην μπούκα σας στο ΟΑΚΑ με τον Ολυμπιακό Βόλου δηλαδή δεν αηδίασε?Ή σε κάτι άλλα φαλτσοσφυρίγματα κατά τη διάρκεια της χρονιάς?
Ξαφνικά η περσινή πεντακάθαρη και υποδειγματική Σούπερ Λιγκ έγινε φέτος μίασμα!
Στο μπάσκετ η διαιτησία και το παρασκήνιο μοσχοβολάνε ενώ οι μεταδόσεις της ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ είναι αψεγάδιαστες ε?Αλλά τι λέω,εκεί είναι ο πεντάστερος και τα χρυσά-αδαμάντινα παιδιά του,ενώ ο Ολυμπιακός μαζεύει όλους τους αλήτες για παίκτες και οπαδούς,που απρόκλητοι μονίμως δυσφημούν την ελληνική καλαθοσφαίριση.
Στο πόλο κάτι μπούκες που βαράγατε τους παίκτες μας,μπα ε?
Το άλλο το ανέκδοτο περί "κρατικού" Ολυμπιακού :lol: .Πείτε μου ρε ποια ομάδα δεν έχει ευνοηθεί από το κράτος?Εκεί παίζονται άλλα κι άλλα παιχνίδια..
Ε όχι ρε να μιλάει και ο Πρετεντέρης εχθές για τη βία στα γήπεδα!!Υποκριτές δημοσιογράφοι και πολιτικοί!

Λοιπόν,όλα αυτά τα λέω όχι για να κατηγορήσω εσάς για κάτι.Στα @@ μου κιόλας τι κάνουν οι ομάδες σας και οι φίλαθλοί σας.Εγώ ασχολούμαι μόνο με τον Ολυμπιακό.
Τα γράφω απλά για να παρουσιάσω και μιαν άλλη πλευρά,αυτή που ΠΡΕΠΕΙ να ακουστεί μιας και αυτές τις μέρες ο κάθε πικραμένος βγαίνει και λέει ό,τι γουστάρει και αυτοποαρουσιάζεται ως ηθικός έναντι του "δυνάστη" Ολυμπιακού.Mε τι μούτρα ρε σεις??Πουλάει η αντι-ολυμπιακοφροσύνη βλέπεις!

Προσωπικά ουδέποτε απέδωσα τις αποτυχίες της ομάδας μου σε εξωγενείς παράγοντες.Κι ας υπάρχουν φορές που έχω αδικηθεί,πρώτα κατηγορώ την ίδια μου την ομάδα κι εκεί περιορίζομαι!Η αδικία το μόνο που κάνει είναι να με πεισμώνει.-
"Σόπας",εσύ που με ξέρεις θα το έχεις διαπιστώσει.

Για Παγκράτια,Παιανίες κτλ που συζητάτε κάποιοι άλλοι,τι να πούμε ακριβώς ρε παιδιά?Όσοι το έχετε ψάξει λίγο γνωρίζετε τι παίζει,ποιοι κατεβαίνουν εκεί,πώς, και όλα τα σχετικά.Δεν έχει νόημα να το αναλύουμε ούτε να προσπαθούμε να βρούμε "καλούς" και "κακούς"..είναι εξ'ορισμού "αλλού" η κατάσταση. :roll:

ΥΓ:Καλά αποτελέσματα σε όλους μας,έχουμε και μια εξεταστική στη μέση ;)
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
baselmich90
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 32
Joined: Fri Feb 19, 2010 12:35 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by baselmich90 »

Πλεον η μονη λυση ειναι η δημιουργια νεας λιγκας. Μια λιγκα με Παναθηναικο, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Αρη και οσες αλλες ομαδες δεχτουν να μπουν. Εστω με μονο 10 ομαδες για αρχη, οπως στη Σκωτια. Και ας μην αναγνωριστει αμεσως απο την Uefa. Και η ηδη υπαρχουσα λιγκα με Ολυμπιακο, Ξανθη, Πανσερραικο, Κερκυρα, Λεβαδειακο, Αστερα Τριπολης, Πανιωνιο (το νεο μελος της παρεας...).

Και ασ'τους να φτασουν τα 200 πρωταθληματα, να μπουν στο ρεκορ Γκινες, να κανουν οτι θελουν στην τελικη ρε παιδι μου...
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

Vasilis wrote:Πόσο ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟΣ πρέπει να είσαι για να κάθεσαι Κυριακή βράδυ έξω από την ΕΡΤ; :D :D :D :twisted:

εγώ πάλι θεωρώ κατεστραμμένο όποιον γράφει σε τέτοια τόπικ καθαρά για να πικάρει τους υπόλοιπους.δεν σου αρέσε που μου αρέσει το ποδόσφαιρο?ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ.μου γινατε όλοι οι metsovian emperors Ουμπέρτο έκο
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Adramelch »

baselmich90 wrote:Πλεον η μονη λυση ειναι η δημιουργια νεας λιγκας. Μια λιγκα με Παναθηναικο, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Αρη και οσες αλλες ομαδες δεχτουν να μπουν. Εστω με μονο 10 ομαδες για αρχη, οπως στη Σκωτια. Και ας μην αναγνωριστει αμεσως απο την Uefa. Και η ηδη υπαρχουσα λιγκα με Ολυμπιακο, Ξανθη, Πανσερραικο, Κερκυρα, Λεβαδειακο, Αστερα Τριπολης, Πανιωνιο (το νεο μελος της παρεας...).

Και ασ'τους να φτασουν τα 200 πρωταθληματα, να μπουν στο ρεκορ Γκινες, να κανουν οτι θελουν στην τελικη ρε παιδι μου...
Ναι καλά ότι πρότεινες τέτοιο πράγμα σαν τη "μόνη λύση". Δεν είμαι Ολυμπιακός, αλλά και ΑΕΚ που είμαι δεν μου καίγεται καρφί πλέον, με αυτά που γίνονται τα τελευταία χρόνια, αλλά βγάλε τις παρωπίδες και κοίτα λίγο πιο καθαρά. Το ποδόσφαιρο είναι μια μεγάλη βιομηχανία. Και κανέναν δεν συμφέρει κάτι τέτοιο.

Επεισόδια; Δεν μπορούν να σταματήσουν τα επεισόδια μέσα στο γήπεδο; Μπορούν αλλά δεν θέλουν. Γιατί έχουν μια στρατιά φανατισμένων που ζουν σε έναν δικο τους ιδανικό κόσμο που το ποδόσφαιρο είναι άγιο, την ίδια ώρα που αυτοί οι τυπάδες (είτε λέγονται Πατέρες, είτε Μαρινάκηδες, είτε Ντέμηδες) βγάζουν λεφτά από την όλη υπόθεση. Γιατί μόνο αυτό θέλουνε.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by crouch »

Διάτανος wrote:
Vasilis wrote:Πόσο ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟΣ πρέπει να είσαι για να κάθεσαι Κυριακή βράδυ έξω από την ΕΡΤ; :D :D :D :twisted:

εγώ πάλι θεωρώ κατεστραμμένο όποιον γράφει σε τέτοια τόπικ καθαρά για να πικάρει τους υπόλοιπους.δεν σου αρέσε που μου αρέσει το ποδόσφαιρο?ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ.μου γινατε όλοι οι metsovian emperors Ουμπέρτο έκο
Εγώ πάλι θεωρώ κατεστραμμένο όποιον γράφει για να πικάρει αυτόν που γράφει για να πικάρει τους υπόλοιπους..
Αν υπήρχε όντως νόημα στις ποδοσφαιροσυζητήσεις πέρα από την ελαφρότητα του θέματος που σε βοηθάει να ξεκινήσεις μια συζήτηση με κάποιον για κοινωνικούς λόγους, δε θα είχες λόγο να αμυνθείς με ειρωνείες απέναντι σε αυτόν που σου υποδεικνύει αυτή ακριβώς την ελαφρότητα.
Και γω κάνω ποδοσφαιροσυζητήσεις αλλά όταν κάποιος καταλαβαίνει ότι είναι δευτερεύουσας ή καθόλου σημασίας δεν τον ειρωνεύομαι. Γιατί έχει δίκιο.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

ο φανατισμός είναι κακό πράγμα.δεν είδα κανένα φανατισμένο να μιλάει στο τόπικ αυτό.όλοι εκθέτουν απόψεις δημοκρατικά.έχεις πρόβλημα με τη δημοκρατία όχι με εμένα
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

φίλε μου δευτερεύουσας σημασίας είναι και οι συζητήσεις, έτσι όπως γίνονται στην Ελλάδα, για την πολιτική....Άνοιξε την τηλεόραση σου όμως να δεις τι γίνεται...
"Carry the projector and you'll be a moderator"
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

απλά έχει βάλει στόχο να μου τη λέει.μην τον παρεξηγείς.έχει αγνές προθέσεις
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Αθλητικά”