ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
grgkarpou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 14
Joined: Tue May 18, 2010 11:37 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by grgkarpou »

ποια ειναι η αποψη κωστοπουλου δηλαδη για τη πτυχιακή και συγκεκριμενα στα στοιχεια 2? :shock:
benediktos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Thu May 27, 2010 8:34 pm
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by benediktos »

τελικά, όσοι χρωστάμε κάτω από 10 μαθήματα αλλά δεν έχουμε δηλώσει διπλωματική εργασία στη γραμματεία, δε μπορούμε να συμμετάσχουμε στην πτυχιακή εξεταστική...
bloom2
Corporal
Corporal
Posts: 15
Joined: Tue May 18, 2010 12:18 am

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by bloom2 »

georgeKK wrote:Προσωπικά, είμαι στο 7ο έτος και έχω Ατμούς και Στροβιλά για πτυχίο. Στροβιλά, παρόλο που διάβασα, δεν τα πήγα καλά. Γιατί να περιμένω 7 μήνες έτσι εγώ τώρα δηλαδή? Πολύ ωραία λογική κύριε Πρόεδρε της Σχολής. 3 εξεταστικές για καλοκαιρινά - 2 για χειμερινά, την στιγμή που έχουμε ένα ολόκληρο εξάμηνο επιπλέον με χειμερινά!

ΕΛΛΑΔΑ.
Γιατι ειναι 3 για τα καλοκαιρινα και 2 για τα χειμερινα? Στην πτυχιακη που θα γινει σ ενα μηνα δεν μπορεις να δωσεις οτι μαθημα θες ανεξαρτητως εξαμηνου? Λαθος καταλαβα? :roll:
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by tsadreas »

Η πτυχιακή εξεταστική που θα γίνει τον Μάρτιο αφορά μαθήματα μόνο του εαρινού εξαμήνου. Το λέει ξεκάθαρα στην ανακοίνωση της γραμματείας.
bloom2
Corporal
Corporal
Posts: 15
Joined: Tue May 18, 2010 12:18 am

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by bloom2 »

tsadreas wrote:Η πτυχιακή εξεταστική που θα γίνει τον Μάρτιο αφορά μαθήματα μόνο του εαρινού εξαμήνου. Το λέει ξεκάθαρα στην ανακοίνωση της γραμματείας.

A, μαλιστα! Δεν το ειχα καταλαβει αυτο....Ευχαριστω tsandreas! :ugeek:
georgeKK
Corporal
Corporal
Posts: 18
Joined: Tue Oct 05, 2010 1:26 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by georgeKK »

bloom2 wrote:
georgeKK wrote:Προσωπικά, είμαι στο 7ο έτος και έχω Ατμούς και Στροβιλά για πτυχίο. Στροβιλά, παρόλο που διάβασα, δεν τα πήγα καλά. Γιατί να περιμένω 7 μήνες έτσι εγώ τώρα δηλαδή? Πολύ ωραία λογική κύριε Πρόεδρε της Σχολής. 3 εξεταστικές για καλοκαιρινά - 2 για χειμερινά, την στιγμή που έχουμε ένα ολόκληρο εξάμηνο επιπλέον με χειμερινά!

ΕΛΛΑΔΑ.
Γιατι ειναι 3 για τα καλοκαιρινα και 2 για τα χειμερινα? Στην πτυχιακη που θα γινει σ ενα μηνα δεν μπορεις να δωσεις οτι μαθημα θες ανεξαρτητως εξαμηνου? Λαθος καταλαβα? :roll:
Μακάρι να ήταν έτσι.

Αχχχ Κούλα...
chrmat
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:01 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by chrmat »

georgeKK wrote:
bloom2 wrote:
georgeKK wrote:Προσωπικά, είμαι στο 7ο έτος και έχω Ατμούς και Στροβιλά για πτυχίο. Στροβιλά, παρόλο που διάβασα, δεν τα πήγα καλά. Γιατί να περιμένω 7 μήνες έτσι εγώ τώρα δηλαδή? Πολύ ωραία λογική κύριε Πρόεδρε της Σχολής. 3 εξεταστικές για καλοκαιρινά - 2 για χειμερινά, την στιγμή που έχουμε ένα ολόκληρο εξάμηνο επιπλέον με χειμερινά!

ΕΛΛΑΔΑ.
Γιατι ειναι 3 για τα καλοκαιρινα και 2 για τα χειμερινα? Στην πτυχιακη που θα γινει σ ενα μηνα δεν μπορεις να δωσεις οτι μαθημα θες ανεξαρτητως εξαμηνου? Λαθος καταλαβα? :roll:
Μακάρι να ήταν έτσι.

Αχχχ Κούλα...
μήπως προβλεφθεί πτυχιακή εξεταστική κ τον ιούλιο για τα χειμερινά?αυτό δεν είναι το νορμάλ?
μία ερώτηση..πτυχίο κάθε πότε παίρνουμε?πόσες φορές το χρόνο?
benediktos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Thu May 27, 2010 8:34 pm
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by benediktos »

Κάθε Μάιο γίνονται οι απονομές διπλωμάτων στο ΕΜΠ..
chrmat
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:01 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by chrmat »

benediktos wrote:Κάθε Μάιο γίνονται οι απονομές διπλωμάτων στο ΕΜΠ..
μόνο μάϊο?δλδ όποιος τελειώσει ιούλιο πρέπει να περιμένει 10 μήνες για να το πάρει?
benediktos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Thu May 27, 2010 8:34 pm
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by benediktos »

ακριβώς! αλλά μπορείς να πάρεις βεβαίωση από τη γραμματεία ότι δε χρωστάς μάθημα και μπορείς να κυκλοφορείς με αυτό....
όπως επίσης μπορείς να πάρεις και βεβαίωση ότι κατέχεις τις γνώσεις που κατέχουν και οι κάτοχοι ECDL..
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”