ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
HAK
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Fri Oct 15, 2010 9:17 am

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by HAK »

Nα πω την αλήθεια, ότι μου το πε ο Παπαντωνης δε τους το είπα! Αλλά τους είδα αρκετά κατηγορηματικούς όσο κ αν ρώταγα. Ίσως κ αυτοί να μην έχουν κάποια περαιτέρω ενημέρωση κ να απαντάνε με βάση αυτά που έχουν αποφασιστεί μέχρι τώρα. Μέχρι τις 15/2 είναι οι αιτήσεις πάντως, οπότε λογικά αν όντως αλλάξει κατί θα προλάβουμε.
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by somekindofgrinder »

Μου αρεσει που καθεστε και ασχολειστε με τη Γραμματεια..

Καντε ρε τη χαρτουρα,δωστε και μετα αν περασετε τα βρισκετε με τον καθηγητη.
Μπορει να περασετε και να κρατησει ο καθηγητης τη βαθμολογια για πιο μετα.

Ολα γινονται.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
HAK
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Fri Oct 15, 2010 9:17 am

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by HAK »

Eχουμε κάνα νέο?
User avatar
foiver
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 46
Joined: Mon Jun 28, 2010 5:40 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by foiver »

μεχρι 15 του μήνα περνας από γραμματεία και συμπληρώνεις μια υπευθυνη δήλωση με το ποιά θες να δώσεις στην εξεταστικη. απλα εύκολα και γρηγορα :)
If I blow your mind will you promise not to think in my brain?

Ι'm so cool that when I go to sleep, the sheep count me.
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by tsadreas »

Ρώτησα στη γραμματεία να θα γίνει αντίστοιχη εξεταστική και τον Ιούνιο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει ακόμα κάποια απόφαση, θα εξαρτηθεί από την προσέλευση και το ποσοστό επιτυχίας αυτής του Φεβρουαρίου
benediktos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Thu May 27, 2010 8:34 pm
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by benediktos »

Σε μένα ο Παπαντώνης είχε πει ότι σκοπός της πτυχιακής εξεταστικής του πρώτου δεκαπενθημέρου του Μαρτίου είναι να δώσουν τα μαθήματα του καλοκαιριού όσοι έχουν πάρει ήδη διπλωματική, ώστε να πάρουν στα χέρια τους το δίπλωμα το Μάιο του 2011 (φέτος δηλ.)...
Υπό αυτό το πρίσμα, η πτυχιακή εξεταστική του Ιουλίου 2011 είναι περιττή γιατί αν είναι να χρωστάς και το καλοκαίρι μαθήματα, το νωρίτερο που θα πάρεις το δίπλωμα στο χέρι είναι το Μάιο του 2012... Και έτσι, δε χρειάζεται να σε βοηθήσει η σχολή με την πτυχιακή εξεταστική γιατί υπάρχει η επαναληπτική του Σεπτεμβρίου 2011!
kaparelinio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Mon May 24, 2010 2:51 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by kaparelinio »

κανονικα θα επρεπε να υπαρχει και επιπλεον εξεταστικη το καλοκαιρι για τα χειμερινα μαθηματα μιας και ειναι 7-8 παραπανω. Ακομα δεν καταλαβαινω γιατι αφου εχουμε 3 εξεταστικες πλεον για τα καλοκαιρινα (και πολυ σωστα κατα την αποψη μου) να μην εχουμε και 3 για τα χειμερινα ετσι ωστε οποιος εχει μεινει με καποια δυσκολα μαθηματα να μην χαροπαλευει το Σεμπτεβρη.
Μισες δουλειες κανουμε...
chrmat
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:01 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by chrmat »

benediktos wrote:Σε μένα ο Παπαντώνης είχε πει ότι σκοπός της πτυχιακής εξεταστικής του πρώτου δεκαπενθημέρου του Μαρτίου είναι να δώσουν τα μαθήματα του καλοκαιριού όσοι έχουν πάρει ήδη διπλωματική, ώστε να πάρουν στα χέρια τους το δίπλωμα το Μάιο του 2011 (φέτος δηλ.)...
Υπό αυτό το πρίσμα, η πτυχιακή εξεταστική του Ιουλίου 2011 είναι περιττή γιατί αν είναι να χρωστάς και το καλοκαίρι μαθήματα, το νωρίτερο που θα πάρεις το δίπλωμα στο χέρι είναι το Μάιο του 2012... Και έτσι, δε χρειάζεται να σε βοηθήσει η σχολή με την πτυχιακή εξεταστική γιατί υπάρχει η επαναληπτική του Σεπτεμβρίου 2011!
πτυχίο μόνο μάιο παίρνουμε??
ps δεν θέλετε να ξέρετε την άποψη του κωστόπουλου για την πτυχιακή κ τι σκοπεύει για τα στοιχεία 2..
georgeKK
Corporal
Corporal
Posts: 18
Joined: Tue Oct 05, 2010 1:26 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by georgeKK »

Προσωπικά, είμαι στο 7ο έτος και έχω Ατμούς και Στροβιλά για πτυχίο. Στροβιλά, παρόλο που διάβασα, δεν τα πήγα καλά. Γιατί να περιμένω 7 μήνες έτσι εγώ τώρα δηλαδή? Πολύ ωραία λογική κύριε Πρόεδρε της Σχολής. 3 εξεταστικές για καλοκαιρινά - 2 για χειμερινά, την στιγμή που έχουμε ένα ολόκληρο εξάμηνο επιπλέον με χειμερινά!

ΕΛΛΑΔΑ.
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by tsadreas »

Συμφωνούμε απόλυτα george
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”