Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by master »

rrrr wrote:και τωρα που τηλεφωνησα στη γραμματεια ειπαν οτι θα γινει η εξεταση κανονικα παρα τις απεργιες,παιζει να παμε αυριο και να αναβληθει?
Α πάνε τρία άτομα ρε λογικά θα την αναβάλουνε αλλά αν κρίνω και από τις άλλες φορές που είχε απεργία μαζεύονταν αρκετά άτομα οπότε δε νομίζω να παίξει κάτι τέτιοιο.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Kitharistas »

master wrote:
rrrr wrote:και τωρα που τηλεφωνησα στη γραμματεια ειπαν οτι θα γινει η εξεταση κανονικα παρα τις απεργιες,παιζει να παμε αυριο και να αναβληθει?
Α πάνε τρία άτομα ρε λογικά θα την αναβάλουνε αλλά αν κρίνω και από τις άλλες φορές που είχε απεργία μαζεύονταν αρκετά άτομα οπότε δε νομίζω να παίξει κάτι τέτιοιο.
καλώς ή κακώς δεν αναβάλλονται μαθήματα (παραδόσεις ή εξετάσεις) λόγω απεργιών στα ΜΜΜ.. όσα είμαι εγώ στην σχολή (1,5 χρόνο) δεν έχει γίνει ποτέ.. και έχουμε δώσει και μάθημα με 24ωρη απεργία..
Rock on buddies...
User avatar
astunomossainis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Wed Sep 08, 2010 3:51 pm

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by astunomossainis »

περυσι οταν ειχαν απεργια τα μμμ 10 πμ με 5 μμ αν γραφαμε στις 15.00 μας ελεγαν οτι η απεργια δεν ειναι 24ωρη οποτε μπορουμε να παμε απο πρωι και να περιμενουμε. Τωρα να υποθεσω οτι καποιος που γραφει αυριο και δεν εχει δικο του μεσο και μενει μακρια θα πρεπει να παει στη σχολη... απο προχθες. Εναλλακτικα μπορει να παρει ενα ταξι στις 5 τα ξημερωματα της τριτης (οταν υπο νορμαλ συνθηκες θες 1,5 ωρα να πας στη σχολη, υπο συνθηκες πληρους ακινησιας των μεσων θελεις 2,5 - 3 ωρες) για να γραψει στροβιλομηχανες στις 8.30. Τωρα το ποσο θα γραψει το ταξιμετρο πηγαινε - ελα... δεν πειραζει... εχω περασει στοιχεια, θα πουλησω τα βιβλια του γραικουση...
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by dpunis »

Παιδιά αν είναι να ανακοινωθεί κάτι, θα ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα της σχολής από τον πρόεδρο.

Το θεωρώ πάντως μάλλον απίθανο αφού τέτοια ώρα το μαγαζί έχει κλείσει.

ΥΓ
ελα... δεν πειραζει... εχω περασει στοιχεια, θα πουλησω τα βιβλια του γραικουση...
Και ποιος θα τα παρει νομίζεις..? :D
User avatar
astunomossainis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Wed Sep 08, 2010 3:51 pm

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by astunomossainis »

Kitharistas wrote:
master wrote:
rrrr wrote:και τωρα που τηλεφωνησα στη γραμματεια ειπαν οτι θα γινει η εξεταση κανονικα παρα τις απεργιες,παιζει να παμε αυριο και να αναβληθει?
Α πάνε τρία άτομα ρε λογικά θα την αναβάλουνε αλλά αν κρίνω και από τις άλλες φορές που είχε απεργία μαζεύονταν αρκετά άτομα οπότε δε νομίζω να παίξει κάτι τέτιοιο.
καλώς ή κακώς δεν αναβάλλονται μαθήματα (παραδόσεις ή εξετάσεις) λόγω απεργιών στα ΜΜΜ.. όσα είμαι εγώ στην σχολή (1,5 χρόνο) δεν έχει γίνει ποτέ.. και έχουμε δώσει και μάθημα με 24ωρη απεργία..
εγω περυσι εδινα υπολογιστικη ρευστομηχανικη και αναβληθηκε για μετα το τελος της εξεταστικης λογω 24 απεργιας.. Τωρα βεβαια, δε ξερω αν επαιζαν και αλλες απεργιες ταυτοχρονα οι οποιες ισως επηρρεασαν την εξεταση ανεξαρτητα απο τα μμμ. Παντα ειχα την πεποιθηση οτι 24ωρη απεργια συνεπαγεται αναβολη των εξετασεων της ημερας εκεινης...
User avatar
palikari
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 55
Joined: Fri Apr 16, 2010 9:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by palikari »

Στους ναυπηγους παντως βγηκε ανακοινωση.. εμας?
http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?p=30411
User avatar
jimis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 131
Joined: Tue Jan 26, 2010 10:41 pm

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by jimis »

Παντως και στους Ναυπηγους αναβαλλεται η αυριανη εξεταση.
herculas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 115
Joined: Mon Feb 08, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by herculas »

Και στους Πολιτικούς αναβολή.

http://www.civil.ntua.gr/news/2011/1/31/anabolh/

Μα με τους Ναυπηγούς που έχουμε κοινά μαθήματα αν κάνουμε εμείς κανονικά την εξέταση , θα γίνει άλλη για πάρτη τους ?
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Χειμερινή Εξεταστική Μηχανολόγων

Post by Kitharistas »

ίσως να είναι λύση.. από την άλλη ίσως να το αφήσει από αντίδραση..
herculas wrote:Μα με τους Ναυπηγούς που έχουμε κοινά μαθήματα αν κάνουμε εμείς κανονικά την εξέταση , θα γίνει άλλη για πάρτη τους ?
υπάρχουν κοινά μαθήματα για αύριο?
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”