ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ 2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
notorius
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Jan 23, 2010 2:02 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by notorius »

Prof Lego wrote:ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.
ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ (Ή ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ) ΠΟΥ ΔΙΑΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΨΗΦΙΖΑΜΕ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ Η ΑΜΕΡΙΚΗ, ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΝΑ EMAIL ΣΤΟ epitropi2011@hotmail.com ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΠΟΣΟΥΣ ΕΞΩ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥΣ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ. ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ.

μα πως να δηλωσουμε με υπευθυνοτητα αν θα ακολουθησουμε την εκδρομη αν δεν ξερουμε ουτε τιμη, ουτε οιυ ακριβως θα παμε? ποσο μαλλον για εξωσχολικους που θα τους κοιστισει και παραπανω...εγω εχω δηλωσει οτι θα ακολουθησω αλλα αν προκυψει καποια τιμη που δεν μπορω να πληρωσω ή μια εκδρομη που δεν με ψηνει προφανως δεν θα ακολουθησω....
Prof Lego
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Contact:

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Prof Lego »

notorius wrote:μα πως να δηλωσουμε με υπευθυνοτητα αν θα ακολουθησουμε την εκδρομη αν δεν ξερουμε ουτε τιμη, ουτε οιυ ακριβως θα παμε? ποσο μαλλον για εξωσχολικους που θα τους κοιστισει και παραπανω...εγω εχω δηλωσει οτι θα ακολουθησω αλλα αν προκυψει καποια τιμη που δεν μπορω να πληρωσω ή μια εκδρομη που δεν με ψηνει προφανως δεν θα ακολουθησω....
Δεν είμαστε υπερβολικοί αυτό ισχύει για πολλούς, απλά ο όρος υπευθυνότητα χρησιμοποιείται γιατί πρέπει να χουμε έναν αριθμό φοιτητών με ικανοποιητική ακρίβεια για να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε σε κάποια προσφορά. Αναφέρομαι σε αυτούς που με τα περσινά δεδομένα από άποψη τιμής, μπορούν να ακολουθήσουν κατά ένα μεγάλο ποσοστό βεβαιότητας. Η επιδότηση βγαίνει έτσι και αλλιώς 1/1/2011 οπότε κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος μέχρι τότε.
Η εκδρομή στην Αμερική έχει κόστος συνήθως 1200-1600 ευρώ (χωρίς επιδότηση), όταν δωθούν ακριβώς οι προσφορές θα ενημερωθούν όλοι μέσα από μια συνέλευση του έτους.
User avatar
notorius
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Jan 23, 2010 2:02 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by notorius »

Prof Lego wrote:
notorius wrote:μα πως να δηλωσουμε με υπευθυνοτητα αν θα ακολουθησουμε την εκδρομη αν δεν ξερουμε ουτε τιμη, ουτε οιυ ακριβως θα παμε? ποσο μαλλον για εξωσχολικους που θα τους κοιστισει και παραπανω...εγω εχω δηλωσει οτι θα ακολουθησω αλλα αν προκυψει καποια τιμη που δεν μπορω να πληρωσω ή μια εκδρομη που δεν με ψηνει προφανως δεν θα ακολουθησω....
Δεν είμαστε υπερβολικοί αυτό ισχύει για πολλούς, απλά ο όρος υπευθυνότητα χρησιμοποιείται γιατί πρέπει να χουμε έναν αριθμό φοιτητών με ικανοποιητική ακρίβεια για να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε σε κάποια προσφορά. Αναφέρομαι σε αυτούς που με τα περσινά δεδομένα από άποψη τιμής, μπορούν να ακολουθήσουν κατά ένα μεγάλο ποσοστό βεβαιότητας. Η επιδότηση βγαίνει έτσι και αλλιώς 1/1/2011 οπότε κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος μέχρι τότε.
Η εκδρομή στην Αμερική έχει κόστος συνήθως 1200-1600 ευρώ (χωρίς επιδότηση), όταν δωθούν ακριβώς οι προσφορές θα ενημερωθούν όλοι μέσα από μια συνέλευση του έτους.

οκ απλα καταλαβα λαθος αυτο που ειπες και οντως πρεπει να ειναι γνωστο το ποσοι θα ερθουν πανω κατω....
bloom2
Corporal
Corporal
Posts: 15
Joined: Tue May 18, 2010 12:18 am

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by bloom2 »

Νεα Υορκη βγηκε τελικα?
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by rest_in_pieces »

προλαβαίνω αδέρφια να γραφτώ για την εκδρομή;;
έστειλα ένα mail, αλλά δεν έχω παρεβρεθεί σε καμία συγκέντρωση



άκουσα ότι οι ηλεκτρολόγοι πήραν επιδότηση 50.400€
ε, εμείς σαν μηχανολόγοι δεν θα πάρουμε και το μισό δουνουτου περίπου;

bounce! bump! boup! http://www.youtube.com/watch?v=ueT9-y97nL8
κανείς δεν ξέρει;
try katsaro pirouni
hydra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 39
Joined: Mon Apr 12, 2010 10:53 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by hydra »

pote teleionoun oi eggrafes gia tin ekdromi?

sorry gia ta greeklish
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by misfit »

Παίδες κυκλοφόρησαν κάτι φήμες ότι ενδέχεται να "τροποποιηθεί" η εκδρομή μας γιατί υπάρχει θέμα οικονομικό από πέρσι.Αν θυμάμαι καλά,κάποια παιδιά είχαν καθίσει παραπάνω μέρες ΗΠΑ λόγω του νέφους από το ηφαίστειο (νομίζω..).
Δεν ξέρω κατά πόσον και σε τι βαθμό ισχύουν οι φήμες αυτές αλλά καλό είναι όσοι ενδιαφερόμαστε να δώσουμε το παρόν στη συνέλευση των καθηγητών.Κάτι πήρε το αυτί μου για Δευτέρα ;)
Όλα με πάσα επιφύλαξη,ψαχτείτε και ρωτήστε για να είστε κι εσείς σίγουροι για το τι έχει παιχτεί ακριβώς.
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
hydra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 39
Joined: Mon Apr 12, 2010 10:53 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by hydra »

Τελικά ξέρει κανείς τι έγινε?
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by misfit »

Αύριο (25/1) θα πραγματοποιηθεί συνέλευση του έτους για την εκδρομή στις 12:30.Όσοι πιστοί προσέλθετε ;)
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by maurh_8uella »

misfit wrote:Αύριο (25/1) θα πραγματοποιηθεί συνέλευση του έτους για την εκδρομή στις 12:30.Όσοι πιστοί προσέλθετε ;)
Στην Αίθουσα ζ 202 να συμπληρώσω...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”