Απεργίες Ιούνιος 2014

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by EiRiNaKi »

Nemesis wrote:
Stallion wrote:
mc.giannis wrote:
Επίσης, μια άσχετη απορία: Επειδή το έχω δει και σε άλλο φόρουμ, γιατί κάποιοι γράφετε από που στείλατε το ποστ (του στυλ "Στάλθηκε από τάδε με Tapatalk"); Σε τι ακριβώς εξυπηρετεί αυτή η πληροφορία; Από περιέργεια ρωτάω.
Λογικα γινεται αυτοματα σε οποιον στελνει απο mobile συσκευη.
User avatar
Kokontina-_-
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 153
Joined: Tue Oct 26, 2010 3:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Pagkrati
Contact:

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Kokontina-_- »

...
Last edited by Kokontina-_- on Thu Jun 26, 2014 10:41 am, edited 1 time in total.
Inventing a job is better than finding a job. ;)

٩(•_•)۶ ٩(-_-)۶ ٩(●.•)۶ ٩(๏̯͡๏)۶
kolpit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 109
Joined: Thu Sep 30, 2010 2:03 pm

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by kolpit »

Kokontina-_- wrote:Οι αξιότιμοι κύριοι Παπαντώνης, Μαρμαράς και Σιμόπουλος μου πρότειναν όλοι το ίδιο σε μήνυμά τους προηγουμένως.
Να ανέβουμε σχολή και να επιμείνουμε να περάσουμε μέσα, να πάμε κανονικά για μάθημα και οι καθηγητές είναι πρόθυμοι να έρθουν κανονικά για μαθήματα. Ο κύριος Μαρμαράς είπε ότι θα αναλάβει την ενημέρωσή τους.
Οπότε αυτό που εν τέλει πρότειναν είναι μαζική εμφάνιση στις πύλες και να πηγαίνουμε κανονικά και μαζικά, με σκοπό ακόμα κ αν κάποιοι (λίγοι) καθηγητές απουσιάζουν στην αρχή, τα μαθήματα να γίνουν κανονικά μέσα σε μία δύο μέρες που θα έχουν ενημερωθεί όλοι πλήρως.
Για τις εξετάσεις περιμένω ακόμα απάντηση.
Αλλά περί μαθημάτων αυτά είχαν να μου πουν. Αν μάθω κάτι νεότερο, θα σας ενημερώσω....

Αυτό δεν θα πρέπει τώρα να μπει στην αρχική σελίδα του φόρουμ ? κύριοι διαχειριστές?
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by scooby »

παιδια εγω μολις τωρα πηγα απο την κατεχακη διοτι ηταν στο δρομο μου κ σταματησα κ τους ειπα οτι οι μηχ μηχ ψηφισαν ανοιχτη σχολη,θα μπορουμε να μπουμε για μαθημα απο αυριο;

κ μου ειπαν επι λεξη απο δευτερα νεα συνελευση κ βλεπουμε!μονο αυτο!

ευχομαι να μπορει να γινει κατι καλο αν μαζευτουμε ειδαλλως το βλεπω για σεπτεμρβη την δουλεια!
nodilos
Corporal
Corporal
Posts: 15
Joined: Mon May 24, 2010 6:08 pm

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by nodilos »

βασανιστείτε!!!!
μουχαχαχαχαχαχ
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Re:

Post by arxaios »

Kokontina-_- wrote:
arxaios wrote:98 ανεξαρτητο-δαπ βγηκε στους μηχανολογους εναντι 94 εαακ
Να με συγχωρείς αλλά λάθος τα λες, ειναι 98 "πλαίσιο ανοιχτή σχολή"
Εγώ αυτό κατέβασα, κ είπα ξεκάθαρα ακόμα κ στο τέλος ότι δε δέχομαι να εμπλακεί πολιτικά το ανεξάρτητο πλαίσιο.
Στο τέλος όποιος ήθελε το ψήφισε. Το ίδιο ακριβώς που είχαμε γράψει σαν πλαίσιο πριν ήταν κ μετά, αυτολεξεί.
Απλά πρακτικά η ΔΑΠ απέσυρε το δικό της.
Κατ' αρχάς το έγραψα από το κινητό μέσα στην αναμπουμπούλα της συνέλευσης για να ενημερωθούν όσοι διαβάζουν το φόρουμ. Επίσης δεν είχα την πολυτέλεια να μάθω αν είναι ΔΑΠ ή ΔΑΠ-Ανεξάρτητο ή Ανεξάρτητο σκέτο γιατί πολύ απλά δεν άκουγα τι λεγόταν και στον πίνακα σβήσαν τη στήλη "ΔΑΠ" και "Ανεξάρτητο" και φτιάξαν μία "Ανοιχτή σχολή". :!:
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Adamaklas »

Kokontina αν μου στείλεις ενα snapshot του mail οποιουδήποτε απο τους παραπάνω που σου έστειλαν το μειλ ( μπορεις να κρυψεις το μειλ σου, αλλιώς αν θες θα το κάνω εγώ) θα ανεβάσω ευχαρίστως το επώνυμο μειλ τους.

Δεν είναι δυνατόν να ανεβάσουμε ενα τέτοιο κάλεσμα οταν δεν είναι επώνυμο.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
Shirime
Corporal
Corporal
Posts: 13
Joined: Sat Jul 03, 2010 4:03 pm

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Shirime »

Kokontina-_- wrote:Οι αξιότιμοι κύριοι Παπαντώνης, Μαρμαράς και Σιμόπουλος μου πρότειναν... Να ανέβουμε σχολή και να επιμείνουμε να περάσουμε μέσα, να πάμε κανονικά για μάθημα και οι καθηγητές είναι πρόθυμοι να έρθουν κανονικά για μαθήματα.
Με λίγα λόγια, σου είπαν "πήγαινε να δεις αν έρχομαι".
kolpit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 109
Joined: Thu Sep 30, 2010 2:03 pm

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by kolpit »

Shirime wrote:
Kokontina-_- wrote:Οι αξιότιμοι κύριοι Παπαντώνης, Μαρμαράς και Σιμόπουλος μου πρότειναν... Να ανέβουμε σχολή και να επιμείνουμε να περάσουμε μέσα, να πάμε κανονικά για μάθημα και οι καθηγητές είναι πρόθυμοι να έρθουν κανονικά για μαθήματα.
Με λίγα λόγια, σου είπαν "πήγαινε να δεις αν έρχομαι".
Είπαν το αυτονόητο ... ότι μόνο με τους καθηγητές η σχολή δεν ανοίγει.... θέλει και φοιτητές παρόντες.... τα υπόλοιπα συμπεράσματα δικά σου....και μόνον....
kolpit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 109
Joined: Thu Sep 30, 2010 2:03 pm

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by kolpit »

Adamaklas wrote:Kokontina αν μου στείλεις ενα snapshot του mail οποιουδήποτε απο τους παραπάνω που σου έστειλαν το μειλ ( μπορεις να κρυψεις το μειλ σου, αλλιώς αν θες θα το κάνω εγώ) θα ανεβάσω ευχαρίστως το επώνυμο μειλ τους.

Δεν είναι δυνατόν να ανεβάσουμε ενα τέτοιο κάλεσμα οταν δεν είναι επώνυμο.


Αδυνατώ να καταλάβω γιατί έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά εδώ μέσα... όταν ξεκίνησε η απεργία και πριν υπάρξει καν επίσιμη ανακοίνωση από το όργανο των εργαζομένων εσύ ο ίδιος έτρεξες να αναρτήσεις στην αρχική σελίδα ότι το εμπ κλείνει... δεν θυμάμαι να υπήρξε ο ίδιος προβληματισμός τότε... τώρα γιατί υπάρχει ?


(Η συνάδελφος δεν είναι καν online αυτή τη στιγμή)
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”