Εξετάσεις Kick Boxing

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Kitharistas »

Σήμερα στις εξετάσεις της Π.Ο.Κ. (Πανελλήνια Ομοσπονδία Kick Boxing) ο εξεταστής Παναγιώτης Σταμάτης ανακοίνωσε πως από την νέα σεζόν θα αλλάξει ο τρόπος διεξαγωγής των εξετάσεων. Με το νέο σύστημα όποιος κόβεται σε κάποια ζώνη στην επόμενη εξεταστική που θα δώσει θα έχει δικαίωμα αν περάσει στην ζώνη που κόπηκε την προηγούμενη φορά να δώσει και για την επόμενη, έτσι ώστε να μην μένει πίσω. Το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος ασχολείται ή θέλει να ασχοληθεί.
Rock on buddies...
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Λakedaimonas »

ωωωω ρε φίλε μόλις μου θύμησες ότι έχω κίτρινη πορτοκαλί και πράσινη στο kick box!!!

Καλή κίνηση πάντως η εν λόγω απόφαση...
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Kitharistas »

Καλή κίνηση όντως.. Γιατί πολύς κόσμος απογοητευόταν όταν κοβόταν γιατί έμενε πίσω.. Πάντως και σήμερα κόψανε αρκετούς.. Εγώ πήρα την πράσινη σήμερα :)
Rock on buddies...
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Λakedaimonas »

Kitharistas wrote:Καλή κίνηση όντως.. Γιατί πολύς κόσμος απογοητευόταν όταν κοβόταν γιατί έμενε πίσω.. Πάντως και σήμερα κόψανε αρκετούς.. Εγώ πήρα την πράσινη σήμερα :)
μπράβο ρε θηρίο μην το σταματήσεις μόνο γιατί εγώ λόγο πανελληνίων σταμάτησα να ασχολούμαι αλλά πάντα θα γούσταρα κααααποια στιγμή να το συνέχιζα. Αν θυμάμαι καλά τα δύσκολα ξεκινάγαν μετά την τέταρτη ζώνη, δεν θυμάμαι το αντίστοιχο χρώμα.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Kitharistas »

Τέταρτη είναι η πρώτη πράσινη.. :) αυτή που πήρα.. δεν έχω σκοπό να το σταματήσω... μου αρέσει πολύ... ψήστο να ξαναρχίσεις ;)
Rock on buddies...
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Sopas »

Kitharistas wrote:Τέταρτη είναι η πρώτη πράσινη.. :) αυτή που πήρα.. δεν έχω σκοπό να το σταματήσω... μου αρέσει πολύ... ψήστο να ξαναρχίσεις ;)
χαχα σας τρώω έχω μπλε ΙΙ... Σήμερα ήταν να δώσω καφέ και δεν πήγα :)
τεσπα παίδες και γω στην αρχή είχα πορωθεί με τις ζώνες αλλά πιστέψτε με όλο το θέμα είναι οι αγώνες... Οι ζώνες είναι κατά τη γνώμη μου πεταμένα λεφτά. Η αλήθεια είναι ότι μέσα στον επόμενο 1,5 χρόνο θα ήθελα να πάρω τη μαύρη αλλά και πάλι στη προπόνηση είναι τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο βαρετές οι τεχνικές...
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Λakedaimonas »

Δεν έχεις άδικο αλλά και οι ζώνες ε ρε φίλε έχουν μια αίγλη για όσους γουστάρουν είναι κάτι που σου θυμίζει ότι ασχολείσαι με το άθλημα όταν δεν ασχολείσαι με αυτό.

Και οι αγώνες καλή φάση αλλά δεν τρελαίνομαι. Προτιμούσα κάτι ματσάκια με τον αδερφό μου που ξέραμε ότι όποτε θέλαμε να το σταματήσουμε το κόβαμε και δεν νιώθαμε ντροπή, χώρια που υπήρχε σεβασμός, ε αδέρφια είμαστε. Μια φορά σε προπόνηση έπαιζα με έναν άγνωστο και ο τύπος βάραγε λες και του είχα πηδήξει την γκόμενα, οκ δεν έμεινα με σταυρωμένα χέρια αλλά ρε συ ξενέρωσα.

Σχετικά με τις εξετάσεις πιστεύω(εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω) πως θα έπρεπε να πραγματοποιούταν και μια ψυχολογική ανάλυση του εξεταζόμενου, διότι υπάρχουν ζώα που μαθαίνουν kick box για να το παίζουν μαχητές των δρόμων. Νους υγιείς εν σώματι υγιεί.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by eΝy »

Ρε μαλάκα Σταύρο, για κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι που σου 'δωσα φωτόσπαθο.

Use the Force arrogantly!
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Kitharistas »

:D χαχα ωραίος ο eny.. καλά κι οι αγώνες ωραίοι είναι αλλά για full contact πιστεύω πως πρέπει να πάρεις μαύρη ζώνη για να έχεις όλοι την τεχνική κατάρτηση μην πας και σε κάνουν ασήκωτο.. τώρα για light/semi contact οκ.. στο χαλαρό είναι μια χαρά και δεν τρως και ξύλο.. Τώρα είναι τι αρέσει στον καθένα..
Rock on buddies...
Noe
Private First Class
Private First Class
Posts: 7
Joined: Tue Jul 27, 2010 3:18 pm

Re: Εξετάσεις Kick Boxing

Post by Noe »

Κιθαριστα ξερεις ποτε εχουν οι Fighters εσωτερικους αγωνες? Αν εισαι απο ΣΕΜΦΕ ειχαμε γνωριστει στην εξεταστικη του Μαιου.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”