Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kyria_patatokeftou »

chrzah wrote: ειναι λαθος να λεγονται εδω περα ψεματα για πραγματα που αφορουν ολους μας.αυτοι που θελουν να κανουν εντυπωση ειναι αυτοι που βαφτιζουν κινδυνολογια και απειλες την αληθεια.δε μπορει να ειναι κινδυνολογια το οτι θα πληρωνουμε για βιβλια γιατι πολυ απλα ισχυει ηδη.
1. πες ένα-ένα ποια νομίζεις ότι είναι ψέμματα
2. για ποια βιβλία εννοείς ότι πληρώνουμε ήδη? για τους γκαρούτσους και λοιπά "βοηθήματα"?/για τα βιβλία των φροντιστηρίων?/για το "ένα σύγγραμμα ανά μάθημα" ?
chrzah wrote: Να τους κρυψουμε δηλαδη οτι θα πληρωνουν τα βιβλια τους για να μην τους τρομαξουμε και παρουν τις λαθος αποφασεις
τι σχέση έχει το να τρομάξουν με αυτό που είπα εγώ? :?
και γενικότερα, έχω μπερδευτεί, μιλάμε για τα βιβλία εδώ, για τη συνέλευση, για τα βιβλία που θα πληρώνουμε και τρομάζουν τους πρωτοετείς και ψηφίζουν στη συνέλευση κατάληψη? γράψε και ένα κατεβατό άμα λάχει, αλλά πες ό,τι έχεις στο κεφάλι σου να συζητήσουμε.
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kyria_patatokeftou wrote:
chrzah wrote: ειναι λαθος να λεγονται εδω περα ψεματα για πραγματα που αφορουν ολους μας.αυτοι που θελουν να κανουν εντυπωση ειναι αυτοι που βαφτιζουν κινδυνολογια και απειλες την αληθεια.δε μπορει να ειναι κινδυνολογια το οτι θα πληρωνουμε για βιβλια γιατι πολυ απλα ισχυει ηδη.
1. πες ένα-ένα ποια νομίζεις ότι είναι ψέμματα
2. για ποια βιβλία εννοείς ότι πληρώνουμε ήδη? για τους γκαρούτσους και λοιπά "βοηθήματα"?/για τα βιβλία των φροντιστηρίων?/για το "ένα σύγγραμμα ανά μάθημα" ?
chrzah wrote: Να τους κρυψουμε δηλαδη οτι θα πληρωνουν τα βιβλια τους για να μην τους τρομαξουμε και παρουν τις λαθος αποφασεις
τι σχέση έχει το να τρομάξουν με αυτό που είπα εγώ? :?
και γενικότερα, έχω μπερδευτεί, μιλάμε για τα βιβλία εδώ, για τη συνέλευση, για τα βιβλία που θα πληρώνουμε και τρομάζουν τους πρωτοετείς και ψηφίζουν στη συνέλευση κατάληψη? γράψε και ένα κατεβατό άμα λάχει, αλλά πες ό,τι έχεις στο κεφάλι σου να συζητήσουμε.
Δυστυχως δεν εχω το χρονο και τη διαθεση να συζητησω απο εδω τα συγκεκριμενα ζητηματα.μπηκα στη διαδικασια να σχολιασω γιατι θεωρω ψεμα αυτο που εγραψαν καποιοι οτι στη σημερινη συνελευση αυτοι που μιλησαν για τα προβληματα της σχολης(πχ βιβλια,εστιες,σιτιση) κινδυνολογουσαν.ειναι προβληματα που υπαρχουν και οι φοιτητες εχουν τροπο και πρεπει να τα αντιπαλεψουν.αρα δε μπορουμε να τα λεμε κινδυνολογιες ουτε να κλεινουμε τα ματια αφου ισχυουν ξαναλεω.
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kyria_patatokeftou »

chrzah wrote: Δυστυχως δεν εχω το χρονο και τη διαθεση να συζητησω απο εδω τα συγκεκριμενα ζητηματα.μπηκα στη διαδικασια να σχολιασω γιατι θεωρω ψεμα αυτο που εγραψαν καποιοι οτι στη σημερινη συνελευση αυτοι που μιλησαν για τα προβληματα της σχολης(πχ βιβλια,εστιες,σιτιση) κινδυνολογουσαν.ειναι προβληματα που υπαρχουν και οι φοιτητες εχουν τροπο και πρεπει να τα αντιπαλεψουν.αρα δε μπορουμε να τα λεμε κινδυνολογιες ουτε να κλεινουμε τα ματια αφου ισχυουν ξαναλεω.
δεν διαφωνεί κανένας ότι υπάρχουν και θα υπάρξουν περικοπές και χίλια μύρια δεινά. από ό,τι μπορώ να φανταστώ διαφωνούμε
1.στο γιατί υπάρχουν όλα αυτά τα δεινά και σίγουρα
2. στο ότι οι φοιτητές πρέπει να τα αντιπαλέψουν αυτά με κατάληψη. αυτό.
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kyria_patatokeftou wrote: δεν διαφωνεί κανένας ότι υπάρχουν και θα υπάρξουν περικοπές και χίλια μύρια δεινά. από ό,τι μπορώ να φανταστώ διαφωνούμε
1.στο γιατί υπάρχουν όλα αυτά τα δεινά και σίγουρα
2. στο ότι οι φοιτητές πρέπει να τα αντιπαλέψουν αυτά με κατάληψη. αυτό.
Οκ κι εγω πιστευω οτι διαφωνουμε στο 1.σχετικα με το 2 αν δεις τα σχολια μου δεν εχω μιλησει πουθενα για καταληψη
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

chrzah wrote:δε μπορει να ειναι κινδυνολογια το οτι θα πληρωνουμε για βιβλια γιατι πολυ απλα ισχυει ηδη.
αν σε ενόχλησε τόσο να πας να βρεις τους καθηγητές και να τους πεις τις απόψεις σου και να προτείνεις λύσεις για να βγει κάτι. όπως πήγα εγώ, και συλλογικά και ατομικά, αλλά φυσικά με γράψανε. επίσης είμαι ένας που έχει πληρώσει βιβλία της σχολής για να έχει όλη την ύλη σε έντυπη σοβαρή μορφή (και με πείραξε πολύ).

chrzah wrote:ειναι λαθος να λεγονται εδω περα ψεματα για πραγματα που αφορουν ολους μας
κατονομάσε τα. 1, 2, 3 και πες τι σε πείραξε. το να λες γενικά 'ψέματα' είναι μεγάλη λάσπη. [
chrzah wrote:αυτοι που θελουν να κανουν εντυπωση ειναι αυτοι που βαφτιζουν κινδυνολογια και απειλες την αληθεια
είναι αυτό που έλεγα πριν, δεν διαφωνούμε στο τι συμβαίνει, διαφωνούμε στο τι θα κάνουμε. δεν είναι τόσο προφανές όσο ακούγεται.
chrzah wrote:Δεν τιθεται θεμα αποψης.για γεγονοτα που επηρεαζουν αμεσα τη ζωη μας μιλαω
τότε σίγουρα μιλάς για άλλα πράγματα, πες ακριβώς πού πιστεύεις ότι είναι άποψη και που γεγονότα.
chrzah wrote:Να τους κρυψουμε δηλαδη οτι θα πληρωνουν τα βιβλια τους για να μην τους τρομαξουμε και παρουν τις λαθος αποφασεις
να τους πεις όμως και ότι η κατάληψη εδώ και σαράντα χρόνια δεν έχει καταφέρει τίποτα και οι παρατάξεις (με τις χρόνιες και απαράλλακτες πρακτικές τους) δεν έχουν βελτιώσει στο ελάχιστο τις συνθήκες στις σχολές. τότε ναι, να τους πεις ό,τι θέλεις. αν τους λες μόνο το ένα είναι κινδυνολογία και χειραγώγηση.
chrzah wrote:γιατι θεωρω ψεμα αυτο που εγραψαν καποιοι οτι στη σημερινη συνελευση αυτοι που μιλησαν για τα προβληματα της σχολης(πχ βιβλια,εστιες,σιτιση) κινδυνολογουσαν.
ξαναδιάβασε τα ποστ και θα καταλάβεις ότι είπαν ότι αυτό γίνεται τα τελευταία έξι χρόνια. πριν πέντε χρόνια ήταν κινδυνολογία ναι ή όχι;
chrzah wrote:σχετικα με το 2 αν δεις τα σχολια μου δεν εχω μιλησει πουθενα για καταληψη
πες πώς τότε. όλο λεςγια αυτά που δεν έχεις πει. πες για αυτά που λες.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by ιστορικός mech-eng »

μονο πρωτοετεις ηταν μεσα ,με τις γνωστες πρακτικες απο τα κομματα να τους πλησιαζουν για μια ψηφο.
προσωπικα δεν ψηφισα απο επιλογη ,παροτι και πηγα στην συνελευση και ακουσα καποια απο τα πλαισια.να ψηφισω τι?
δαπ για να μην κανω καταληψη ?ή εαακ-αρεν-πκσ για να κανω καταληψη ?ή μηπως πασπ? ολες οι επιλογες ηταν τραγικες.και νομιζω τα λευκα πανε σε αυτους που εχουν τις περισσοτερες ψηφους....μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...
chrzah
Sergeant
Sergeant
Posts: 21
Joined: Fri Feb 10, 2012 6:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by chrzah »

Kuchiki_Byakuya wrote:
chrzah wrote:δε μπορει να ειναι κινδυνολογια το οτι θα πληρωνουμε για βιβλια γιατι πολυ απλα ισχυει ηδη.
αν σε ενόχλησε τόσο να πας να βρεις τους καθηγητές και να τους πεις τις απόψεις σου και να προτείνεις λύσεις για να βγει κάτι. όπως πήγα εγώ, και συλλογικά και ατομικά, αλλά φυσικά με γράψανε. επίσης είμαι ένας που έχει πληρώσει βιβλία της σχολής για να έχει όλη την ύλη σε έντυπη σοβαρή μορφή (και με πείραξε πολύ).

chrzah wrote:ειναι λαθος να λεγονται εδω περα ψεματα για πραγματα που αφορουν ολους μας
κατονομάσε τα. 1, 2, 3 και πες τι σε πείραξε. το να λες γενικά 'ψέματα' είναι μεγάλη λάσπη.
chrzah wrote:αυτοι που θελουν να κανουν εντυπωση ειναι αυτοι που βαφτιζουν κινδυνολογια και απειλες την αληθεια
είναι αυτό που έλεγα πριν, δεν διαφωνούμε στο τι συμβαίνει, διαφωνούμε στο τι θα κάνουμε. δεν είναι τόσο προφανές όσο ακούγεται.
chrzah wrote:Δεν τιθεται θεμα αποψης.για γεγονοτα που επηρεαζουν αμεσα τη ζωη μας μιλαω
τότε σίγουρα μιλάς για άλλα πράγματα, πες ακριβώς πού πιστεύεις ότι είναι άποψη και που γεγονότα.
chrzah wrote:Να τους κρυψουμε δηλαδη οτι θα πληρωνουν τα βιβλια τους για να μην τους τρομαξουμε και παρουν τις λαθος αποφασεις
να τους πεις όμως και ότι η κατάληψη εδώ και σαράντα χρόνια δεν έχει καταφέρει τίποτα και οι παρατάξεις (με τις χρόνιες και απαράλλακτες πρακτικές τους) δεν έχουν βελτιώσει στο ελάχιστο τις συνθήκες στις σχολές. τότε ναι, να τους πεις ό,τι θέλεις. αν τους λες μόνο το ένα είναι κινδυνολογία και χειραγώγηση.
chrzah wrote:γιατι θεωρω ψεμα αυτο που εγραψαν καποιοι οτι στη σημερινη συνελευση αυτοι που μιλησαν για τα προβληματα της σχολης(πχ βιβλια,εστιες,σιτιση) κινδυνολογουσαν.
ξαναδιάβασε τα ποστ και θα καταλάβεις ότι είπαν ότι αυτό γίνεται τα τελευταία έξι χρόνια. πριν πέντε χρόνια ήταν κινδυνολογία ναι ή όχι;
chrzah wrote:σχετικα με το 2 αν δεις τα σχολια μου δεν εχω μιλησει πουθενα για καταληψη
πες πώς τότε. όλο λεςγια αυτά που δεν έχεις πει. πες για αυτά που λες.
Με πειραξε τ οτι καποιοι μιλησαν για κινδυνολογια.προφανως ουτε πριν 5 χρονια ηταν κινδυνολογια αφου τελικα εκει καταληγουμε.δεν θελω να κανω απο εδω πολιτικη συζητηση ουτε να συζητησω για ολα τα προβληματα της σχολης και πως μπορει να λυθουν, δεν ειναι ο καταλληλος χωρος προφανως ουτε θα βγει συμπερασμα.αν δεις τα ποστ μου εγω απλα σχολιασα τα περι κινδυνολογιας και ως εκει.δεν εφτασα εγω τη συζητηση τοσο μακρια και ουτε ειχα τετοιο σκοπο.
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kyria_patatokeftou »

αυτό http://www.tovima.gr/society/article/?aid=477952 το άκουσε κανείς? το πήρε είδηση κανείς? το φοβάται κανείς? το προέβλεψε κανείς? (..άλλος εκτός από εμένα..? :shock: )
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by Kuchiki_Byakuya »

chrzah wrote:προφανως ουτε πριν 5 χρονια ηταν κινδυνολογια αφου τελικα εκει καταληγουμε
ωραία, αφού δεν είναι κινδυνολογία. Η Γη θα καταστραφεί.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Αναβολή Διεξαγωγής της Συνέλευσης

Post by ιστορικός mech-eng »

Kyria_patatokeftou wrote:αυτό http://www.tovima.gr/society/article/?aid=477952 το άκουσε κανείς? το πήρε είδηση κανείς? το φοβάται κανείς? το προέβλεψε κανείς? (..άλλος εκτός από εμένα..? :shock: )
εννοειται οτι απο την στιγμη που η χρυση αυγη μπαινει στη βουλη και ειναι ενα εν δυναμει τριτο κομμα ,θα αποκτησει και εντος πανεπιστημιου εκπροσωπιση.οσο για τις επιθεσεις τραμπουκων συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες.

γ αυτο η ΝΔ εχει την ΟΝΝΕΔ ,το ΚΚΕ την ΚΝΕ και παει λεγοντας...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”