Καλοκαιρινές Διακοπές!

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by Trist4n »

Μυλο (βασικα ΜΗλο) μονο με κοπελια, αλλιως θα ξενερωσεις. Υπεροχο νησι, σχετικα χαμηλων τονων, αψογες παραλιες, κατα τα αλλα...
Κοιτα τιποτα σε Σποραδες, Κουφονησια κλπ.
Το αν θα βρεις να κλεισεις δεν ξερω να στο πω. Κι εγω ακομα την ψαχνω γι' Αυγουστο. Μολις γυρισω Ελλαδα φευγω για Παργα -> Επτανησα (κυριως Κεφαλονια, Λευκαδα), αλλα εκει θα μενω σε φιλους. Απ'οτι μου ειπαν δε θα πρεπε να ανησυχω, με την κριση σχεδον παντου υπαρχουν να κλεισεις. Ελεγα κι εγω για καποιο μικρο νησακι για 15αυγουστο...
Θα δουμε...
Last edited by Trist4n on Fri Jul 02, 2010 8:09 am, edited 1 time in total.
I am going according to plan.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by kobe24 »

Και εγω φιλε gioti εχω καταγωγη απο κεφαλλονια!!! Ειμαι απο ενα χωριουδακι κοντα στο Φισκαρδο!!! Εσυ???
User avatar
panepistimonas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 176
Joined: Thu Apr 15, 2010 4:45 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by panepistimonas »

Εγώ από Λευκάδα 8-) . Εκεί θα περάσω το καλοκαίρι :D . Πρίν φύγω όμως θέλω να πάω μια εκδρομή σε κάνα νησάκι εδώ κοντά.
Μεταξύ Πόρου και Ύδρας είμαι.
Στην Ύδρα θα πηγαίνουμε παντού με τα πόδια, και έχει διαδρομή για να φτάσεις σε ένα εκκλησσάκι και έπειτα στην κορυφή!
Το ψήνω, είναι καμιά ώρα δρόμος και μπορούμε να την αράξουμε να φάμε κάτι εκεί πάνω....
Θα χαζεύω θάλασσα και θα ονειρεύομαι!!
Για Πόρο δεν το έχω ψάξει ακόμα...
Έιναι πιο κοντά μόνο, και θα μπορούσα να το κάνω πιο εύκολα μονοήμερο.
Δευτέρα ανάμεσα σε ΣΑΕ και ΑΜΚ μπορεί να είμαι στο καραβάκι!
Αλλιώς μετά την Τετάρτη.
Προκοπίου Ιωάννης
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by Spyrοs »

Και Αγκίστρι που είχα πάει πέρσυ 2 μέρες (ελεύθερο camping) είναι πολύ καλά για mini-απόδραση! :idea:

Πάει και το flying dolphin απο Πειραιά οπότε φτάνεις τσακ-μπαμ!
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by maurh_8uella »

Ρε μην είστε φλώροι... Κρήτη ρε ftw! Βουνό ή θάλασσα, ηρεμία ή ντάπα-ντούπα, Ελληνίδες ή ξένες, τα συνδυάζει όλα! Πού να τρέχεις τώρα για Ιντερέιλ και ταλαιπωρίες... Παίρνεις το Festos Palace ή το Knossos Palace (ποτέ ΑΝΕΚ!) και είσαι άρχοντας!
User avatar
notorius
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Jan 23, 2010 2:02 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by notorius »

maurh_8uella wrote:Ρε μην είστε φλώροι... Κρήτη ρε ftw! Βουνό ή θάλασσα, ηρεμία ή ντάπα-ντούπα, Ελληνίδες ή ξένες, τα συνδυάζει όλα! Πού να τρέχεις τώρα για Ιντερέιλ και ταλαιπωρίες... Παίρνεις το Festos Palace ή το Knossos Palace (ποτέ ΑΝΕΚ!) και είσαι άρχοντας!
μαυρη θυελλα ολο ιστοριες εισαι....αφου στο χω πει 199 φορες....ΜΟΝΟ ΣΚΙΑΘΟΣ...
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by Don Molina »

panepistimonas wrote:Εγώ από Λευκάδα 8-) . Εκεί θα περάσω το καλοκαίρι :D . Πρίν φύγω όμως θέλω να πάω μια εκδρομή σε κάνα νησάκι εδώ κοντά.
Μεταξύ Πόρου και Ύδρας είμαι.
Στην Ύδρα θα πηγαίνουμε παντού με τα πόδια, και έχει διαδρομή για να φτάσεις σε ένα εκκλησσάκι και έπειτα στην κορυφή!
Το ψήνω, είναι καμιά ώρα δρόμος και μπορούμε να την αράξουμε να φάμε κάτι εκεί πάνω....
Θα χαζεύω θάλασσα και θα ονειρεύομαι!!
Για Πόρο δεν το έχω ψάξει ακόμα...
Έιναι πιο κοντά μόνο, και θα μπορούσα να το κάνω πιο εύκολα μονοήμερο.
Δευτέρα ανάμεσα σε ΣΑΕ και ΑΜΚ μπορεί να είμαι στο καραβάκι!
Αλλιώς μετά την Τετάρτη.
Μήτσο is that you? :?:

Πήγα Λευκάδα πέρσι με το έτερον ήμισυ και φέτος αποκλείεται καθώς "γαμάτα ήτανε αλλά πήγαμε". Το επιχείρημά μου "ναι ματάκια μου και στον Αστέρα έχουμε πάει, κι επειδή είναι γαματός και περνάμε καλά ξαναπάμε" έμεινε αναπάντητο...

Ως εκ τούτου ή θα πάμε Sharm El Seikh, ή Μαρόκο, ή Μάλτα ή θα αποφασίσουμε Ελλαδιστάν και θα πάμε βόλτα προς Σύβοτα και Πάργα... Ανάλογα την γκρίνια των μανάδων που for whatever reason φοβούνται από τρομοκρατικές επιθέσεις (νομίζοντας ότι θα πάμε στην Βυρηττό των 90s) ή ότι θα πεθάνουμε από κάποια σπάνια αρρώστια που πετύχανε στο House. :lol:
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by maurh_8uella »

notorius wrote:
maurh_8uella wrote:Ρε μην είστε φλώροι... Κρήτη ρε ftw! Βουνό ή θάλασσα, ηρεμία ή ντάπα-ντούπα, Ελληνίδες ή ξένες, τα συνδυάζει όλα! Πού να τρέχεις τώρα για Ιντερέιλ και ταλαιπωρίες... Παίρνεις το Festos Palace ή το Knossos Palace (ποτέ ΑΝΕΚ!) και είσαι άρχοντας!
μαυρη θυελλα ολο ιστοριες εισαι....αφου στο χω πει 199 φορες....ΜΟΝΟ ΣΚΙΑΘΟΣ...
Έλα τώρα Σκιάθος και αηδίες! Κάποτε πήγε ένας "διαβόητος" φίλος μου πριν από 3 χρόνια στην Σκιάθο και ξαφνικά έγινε τρέντυ προορισμός...!
Έλα τώρα... Παραδέξου το! Αφού όταν κατέβηκες και συ Κρήτη περάσαμε ΓΑΜΑΤΑ! Όλη την ώρα μαζί και όλο βόλτες από 'δω, από 'κει... Δεν μπορεί να έχεις παράπονο...
katerinaki2006
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 255
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:10 pm

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by katerinaki2006 »

Φέτος οι διακοπές θα είναι κατά κύριο λόγο camping!!
Στην Ίο για 4 μέρες camping, στην Νάξο για 6 μέρες για τουρνουά, στη Σαμοθράκη για 6 μέρες για ελεύθερο camping και τέλος Σεπτέμβρη στα Canary Islands για ένα χρόνο διακοπές!! Καλές διακοπές παιδιά και απολαύστε όσο μπορείτε το φετινό καλοκαίρι τόσο μεγάλο που είναι και είναι φυσικά μια ευγενή χορηγία της σχολής αν δεν το έχετε καταλάβει!!! :P
Μη μου τους κύκλους τάραττε!
Αρχιμήδης
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές!

Post by giotis »

kobe24 wrote:Και εγω φιλε gioti εχω καταγωγη απο κεφαλλονια!!! Ειμαι απο ενα χωριουδακι κοντα στο Φισκαρδο!!! Εσυ???
μακριά είσαι:P
εγώ από Πεσσάδα είμαι (έμενα τον χειμώνα) (εκεί που είναι το λιμάνι Κεφαλονιά-Ζάκυνθος στον δήμος Λειβαθούς) κ το καλοκαίρι μένω Μακρύ Γιαλό.
Α! βγήκαμε κ 5 στο sky :P από ότι μου είπαν βέβαια ήμασταν 3 ....
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”