Προγραμμα ;

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re:

Post by a_nikos »

nikolio wrote:Το γιες σε ποιον πήγαινε;
Good Point. Οντως πηγαινε στην Αγγελικη.
aggeliki wrote:μάλλον σε μένα πήγαινε... :cry: :cry:
Χρωσταω κι εγω Φυσικη Ι, μη σκας. Μπορει να ναι και πιο ευκολη :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Προγραμμα ;

Post by Zoubulbasaur »

Εγω νομιζω πως ετσι και ατυπα θα βρεθει καποια λυση, πριν αρχισουν οι παλιοι να πανικοβαλλονται.

Ισως να δοθουν ξεχωριστα θεματα φυσικης στους παλιους εστω και "κατω απο το τραπεζι" την ωρα της εξετασης χημειας...

Οι καθηγητες δεν ειναι και τοσο απανθρωποι πια... Και οσοι ειναι σαδιστες συνηθως θελουν το κεφαλι τους ησυχο. Θα του ρθει τωρα του καθηγητη ο αλλος απο 7ο-8ο ετος να του πει βοηθα μας και θα κατσει να του μαθει χημεια μαζι με τα πρωτάκια;
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Προγραμμα ;

Post by arxaios »

Ναι αλλά και πάλι σκέψου ότι μπορεί σε 3 χρόνια να σκάσει κάποιος αλεξιπτωτιστής να δώσει Φυσική Ι και να μην έχει ιδέα. Τότε θα αναγκαστεί να δώσει Χημεία εκτός κι αν τον λυπηθεί ο καθηγητής. Για τις 2-3 εξεταστικές που έρχονται λογικά θα υπάρχει κάποια πατέντα...
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
alex22
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 36
Joined: Sat Jan 22, 2011 7:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Προγραμμα ;

Post by alex22 »

Παιδιά να σας ρωτήσω ... Για να πάρεις διπλωματική επισηΜα πρέπει να έχεις ένα συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων ;
Επίσης για να παρουσιάσεις την διπλωματική σου πρέπει να έχεις τελειώσει με όλα τα μαθήματα ;
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Προγραμμα ;

Post by Zoubulbasaur »

alex22 wrote:Παιδιά να σας ρωτήσω ... Για να πάρεις διπλωματική επισηΜα πρέπει να έχεις ένα συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων ;
Επίσης για να παρουσιάσεις την διπλωματική σου πρέπει να έχεις τελειώσει με όλα τα μαθήματα ;
Επίσημα θέλει κάτω από 10 μαθήματα. Για εξέταση ΝΟΜΙΖΩ θέλει μέχρι το πολύ 3, ας επιβεβαιώσει κάποιος
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
alex22
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 36
Joined: Sat Jan 22, 2011 7:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Προγραμμα ;

Post by alex22 »

Ναι άμα μπορει ας επιβεβαιώσει κάποιος ... Αυτό έχω ακούσει και εγω αλλά όσο αφορά την παρουσίαση εχω ακούσει και το ότι και παραπάνω από 3 να έχεις γίνεται μάλλον
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Προγραμμα ;

Post by Zoubulbasaur »

alex22 wrote:Ναι άμα μπορει ας επιβεβαιώσει κάποιος ... Αυτό έχω ακούσει και εγω αλλά όσο αφορά την παρουσίαση εχω ακούσει και το ότι και παραπάνω από 3 να έχεις γίνεται μάλλον
Θα σου πω τι έχω ακούσει εγώ, απλά επειδή δεν το έχω επιβεβαιώσει δεν το ανέφερα. Κανονικά υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις ξεμπερδέψει από μαθήματα για να εξετάσεις διπλωματική. Απλά μέχρι 3 σε συμφωνία με τον καθηγητή μπορεί να γίνει εξαίρεση. Άρα θεωρητικά, αν ο καθηγητής συμφωνήσει και πάνω από 3 να χρωστάς κάτι μπορεί να γίνεται. Πλάκα πλάκα alex αν μάθεις στα σίγουρα τι παίζει πόσταρέ το, οποιοσδήποτε ξέρει βασικά, η αν έχει απαντηθεί ήδη σε κάποιο topic και κάποιος το θυμάται ας παραπέμψει. Εγώ όταν μάθω θα το γράψω πάντως (από Δευτέρα :P )
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
User avatar
davidg
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 102
Joined: Wed Sep 17, 2014 6:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Προγραμμα ;

Post by davidg »

καποιες μικροαλλαγες,απ ο,τι καταλαβα αφορουν τις αιθουσες διδασκαλιας (τουλαχιστον για το 1ο εξαμηνο).
Attachments
program-xeimerino-14-15.pdf
(4.29 MiB) Downloaded 802 times
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Προγραμμα ;

Post by nikolio »

Εν τελει οι ξενες γλωσσες ειναι στανταρ προαιρετικες?
ισχυει αυτο που λεει το προγραμμα?
βλεπω πως δεν υπαρχουν τα γερμανικα πλεον
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Προγραμμα ;

Post by andrea21 »

Zoubulbasaur wrote:
alex22 wrote:Ναι άμα μπορει ας επιβεβαιώσει κάποιος ... Αυτό έχω ακούσει και εγω αλλά όσο αφορά την παρουσίαση εχω ακούσει και το ότι και παραπάνω από 3 να έχεις γίνεται μάλλον
Θα σου πω τι έχω ακούσει εγώ, απλά επειδή δεν το έχω επιβεβαιώσει δεν το ανέφερα. Κανονικά υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις ξεμπερδέψει από μαθήματα για να εξετάσεις διπλωματική. Απλά μέχρι 3 σε συμφωνία με τον καθηγητή μπορεί να γίνει εξαίρεση. Άρα θεωρητικά, αν ο καθηγητής συμφωνήσει και πάνω από 3 να χρωστάς κάτι μπορεί να γίνεται. Πλάκα πλάκα alex αν μάθεις στα σίγουρα τι παίζει πόσταρέ το, οποιοσδήποτε ξέρει βασικά, η αν έχει απαντηθεί ήδη σε κάποιο topic και κάποιος το θυμάται ας παραπέμψει. Εγώ όταν μάθω θα το γράψω πάντως (από Δευτέρα :P )
Καλημέρα, για να παρουσιάσεις διπλωματική δεν πρέπει να έχεις ούτε ένα χρωστούμενο(εκτός αν περιμένεις αποτέλεσμα τελευταίων εκεί αλλάζει),έχω ρωτήσει υπεύθυνο διπλωματικής καθώς έχω αναλάβει θέμα.Είναι θέμα γραμματείας και ανεξαρτητο τομέα που πάρεις θέμα αφού χρειάζεται απο ότι μου είπε αναλυτική βαθμολογία να ζητήσεις απο τη γραμματεία για να το πιστοποιήσεις...αυτά ξέρω(άτυπη παράδοση μπορεί να γίνει νομίζω αλλά αυτό δεν είναι παρουσίαση)
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”