Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
petra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Wed Jul 06, 2011 4:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by petra »

Μολις πήγα στη γραμματεία. Σχετικα με τα μαθηματικα ΙΙΒ και ΙΙΙΑ. Λέει οτι να δηλώσουμε τωρα τα Γ και θα δούμε για τα Δ. Αυτη ηταν η απάντηση στη ερώτηση εγώ εχω περάσει τα ΙΙΙΑ και χρωστάω τα ΙΙΒ τι απο τα 2 τα Γ η τα Δ θα χρωστάω. Εν τέλει μου είπε οτι επειδή είμαστε πολλοί να κάνουμε αιτημα στη σχολή για να δολυμε τι θα γίνει. Προφανώς οι τύποι παίρνουν ναρκωτικά η κατι τέτοιο. Ειναι δυνατόν να χρωστάς ένα και ξαφνικά να χρωστάς 2. Πάμε με τα καλά μας?
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by scooby »

petra wrote:Μολις πήγα στη γραμματεία. Σχετικα με τα μαθηματικα ΙΙΒ και ΙΙΙΑ. Λέει οτι να δηλώσουμε τωρα τα Γ και θα δούμε για τα Δ. Αυτη ηταν η απάντηση στη ερώτηση εγώ εχω περάσει τα ΙΙΙΑ και χρωστάω τα ΙΙΒ τι απο τα 2 τα Γ η τα Δ θα χρωστάω. Εν τέλει μου είπε οτι επειδή είμαστε πολλοί να κάνουμε αιτημα στη σχολή για να δολυμε τι θα γίνει. Προφανώς οι τύποι παίρνουν ναρκωτικά η κατι τέτοιο. Ειναι δυνατόν να χρωστάς ένα και ξαφνικά να χρωστάς 2. Πάμε με τα καλά μας?
Στην ίδια φάση είμαι και εγώ. Χρωστάω τα ΙΙβ και έχω περασμένα τα ΙΙΙα. Στην δήλωση τι επιλογές έχεις να δηλώσεις εσύ;

Τραγικοί είναι οι τύποι. Πρώτον ΔΝ κατάλαβα γιατί να κάνουν αλλαγές απλά στα ονόματα και να γίνει όλο αυτό το μπάχαλο και το πιο σημαντικό είναι ότι τις κάνουν χωρίς να έχουν σκεφτούν τι θα γίνει με εμάς...
Ironman88
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 133
Joined: Sun Jun 13, 2010 6:10 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Ironman88 »

Μήπως να μαζευτούμε σε καμιά αίθουσα; Τι δυνατότητα έχουμε για να τους δώσουμε έστω ένα ποσοτικό (υπογραφές ή δε ξέρω) προκειμένου να πάρουμε μια απάντηση..Ας τους προτείνουμε έστω εξέταση στα 3α ή τα 2β για όσους τα χρωστάνε.
User avatar
Dantε
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 591
Joined: Sat May 07, 2011 7:32 pm
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Dantε »

Τα τεχνικα υλικα 2 τι ειναι?τα 1 πηγαν 2ο εξαμηνο?
kostas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 60
Joined: Mon Feb 21, 2011 3:31 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by kostas »

πρεπει να ναι η μηχανουργικη
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by a_nikos »

Νομιζω ειναι αλλο μαθημα και το κανουν κλασικα Μανωλακος-Μαρκοπουλος-Κωσταζος κλπ. Τα τεχνικα υλικα που ειχαμε εμεις ουτως ή αλλως ηταν στο 2ο εξαμηνο
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
kapilos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 325
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:07 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by kapilos »

kostas wrote:πρεπει να ναι η μηχανουργικη
Βάσει Ευδόξου, βλέπω ένα μάθημα Εισαγωγή στις Κατεργασίες, 4ο εξάμηνο. Πιθανώς να είναι αυτό η Μηχανουργική (3ο εξ. στο παλιό πρόγραμμα).
User avatar
Dantε
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 591
Joined: Sat May 07, 2011 7:32 pm
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Dantε »

Δε μας εφταναν δηλαδη τα 65 μας εβαλαν και αλλο?
Μαλιστα.
Αντι να τα μειωσουν ,χωνουν και αλλα,αλλαζουν ονοματα ετσι για να ψαχνομαστε και κατα τα αλλα παμε μπροστα.
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Stallion »

Dantε wrote:Δε μας εφταναν δηλαδη τα 65 μας εβαλαν και αλλο?
Μαλιστα.
Αντι να τα μειωσουν ,χωνουν και αλλα,αλλαζουν ονοματα ετσι για να ψαχνομαστε και κατα τα αλλα παμε μπροστα.
Αν έχεις περάσει Μηχανουργική δεν θα χρωστάς Τεχνικά Υλικά ΙΙ (νομίζω δηλαδή) .. εμένα τουλάχιστον δεν μου το βγαλε κοκκινο μου το βγαλε ότι δε μπορω να το δηλωσω.. βέβαια έχω περάσει και τις δυο Κατεργασίες .. απλά νομίζω ότι είναι έτσι .. τα χουνε κάνει ένα τεράστιο μπουρδέλο και πρέπει να γίνει ένα ντου στη γραμματεία .. το τελευταίο πράγμα που μας έλειπε είναι να μπουν κι άλλα μαθήματα χωρίς αντιστοίχιση
mke
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 61
Joined: Sun Nov 24, 2013 8:05 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by mke »

Απ'ότι ξέρω τα τεχνικά υλικά 2 είναι μόνο γι αυτούς που θα πάνε 3ο εξάμηνο τώρα, όχι για τους παλιότερους(οι παλιότεροι θα έχουν το 'εφαρμογές προηγμένων υλικών'). Εμένα στη γραμματεία μου είπαν για τα μαθηματικά 3α που χρωστάω ότι πρέπει να δώσω και μαθηματικά γ και μαθηματικά δ(πράγμα τελείως άδικο). Μου είπε να κάνουμε καμια αίτηση μήπως γίνει κάτι άλλο.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”