Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Lefter1s
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 23
Joined: Wed Jan 15, 2014 2:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Lefter1s »

Εγω προσωπικα χρωσταω τα 3α και ειμαι 3ο ετος , οποτε δεν γνωριζω αν θα μου βγαλει και τα Δ ως χρωστουμενα στη δηλωση του εαρινου .
Η ανακοινωση που εγινε για τις δυο ας πουμε "χαριστικες εξεταστικες" ηταν σε στενο κυκλο... Στο χειμερινο εξαμηνο εγινε μια αναφορα μεταξυ σοβαρου και αστειου οτι αλλαζει η υλη και να μην μας μεινει το μαθημα απο τον καθηγητη, ενω εμαθα πως ο ιδιος ο χαραλαμποπουλος ειπε δινοντας τα θεματα στην επαναληπτικη πως ειναι η τελευταια εξεταση του μαθηματος καθ'αυτο τον τροπο συμφωνα με τη γραμματεια. Στην παραγματικοτητα η μεταβατικη περιοδος ηταν 1 επαναληπτικη εξεταση χωρις να ενημερωση .
Mike 1.0
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Fri Dec 16, 2011 9:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Mike 1.0 »

Μίλησα και πάλι με τη γραμματεία σήμερα. Με προέτρεψε να κάνουμε εμείς οι φοιτητές μια αίτηση, να μαζέψουμε καμιά 10ρία υπογραφές έτσι ώστε να πρωτοκολληθεί από τη γραμματεία και να το υποβάλλουν στη Γενική Συνέλευση του τμήματος (δηλαδή των μελών ΔΕΠ) η οποία θα μπορεί να δώσει απάντηση.
Ironman88 wrote:Έφτιαξα ένα χαρτί για να μαζέψουμε τις υπογραφές. Ας μετρηθούμε μια. Εγώ οφείλω τα 3α.
(1)
+1 (είσαι μπροστά)

Προτείνω να συμπληρώσεις "Προς τα μέλη της Γενικής Συνέλευσης της σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ" στην αρχή και να το πας/πάμε στην γραμματεία άμεσα. Όσα παιδιά ενδιαφέρονται μπορούνε να πηγαίνουν στη γραμματεία τις επόμενες μέρες και να ζητούν το χαρτί ώστε να προσυπογράψουν.
User avatar
cag1992
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 20
Joined: Thu Oct 07, 2010 5:12 pm

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by cag1992 »

Mike 1.0 wrote:Μίλησα και πάλι με τη γραμματεία σήμερα. Με προέτρεψε να κάνουμε εμείς οι φοιτητές μια αίτηση, να μαζέψουμε καμιά 10ρία υπογραφές έτσι ώστε να πρωτοκολληθεί από τη γραμματεία και να το υποβάλλουν στη Γενική Συνέλευση του τμήματος (δηλαδή των μελών ΔΕΠ) η οποία θα μπορεί να δώσει απάντηση.
Ironman88 wrote:Έφτιαξα ένα χαρτί για να μαζέψουμε τις υπογραφές. Ας μετρηθούμε μια. Εγώ οφείλω τα 3α.
(1)
+1 (είσαι μπροστά)

Προτείνω να συμπληρώσεις "Προς τα μέλη της Γενικής Συνέλευσης της σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ" στην αρχή και να το πας/πάμε στην γραμματεία άμεσα. Όσα παιδιά ενδιαφέρονται μπορούνε να πηγαίνουν στη γραμματεία τις επόμενες μέρες και να ζητούν το χαρτί ώστε να προσυπογράψουν.
Ωραία. Αν μπορείτε να το δώσετε στην γραμματεία παιδιά το χαρτί ή να μαζευτούμε να υπογράψουμε. Εγώ και ένας ακόμη φίλος μου χρωστάμε ΙΙΙΑ, οπότε +2 υπογραφές από εμάς.
rchrys
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 181
Joined: Wed Oct 06, 2010 6:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by rchrys »

cag1992 wrote:
Mike 1.0 wrote:Μίλησα και πάλι με τη γραμματεία σήμερα. Με προέτρεψε να κάνουμε εμείς οι φοιτητές μια αίτηση, να μαζέψουμε καμιά 10ρία υπογραφές έτσι ώστε να πρωτοκολληθεί από τη γραμματεία και να το υποβάλλουν στη Γενική Συνέλευση του τμήματος (δηλαδή των μελών ΔΕΠ) η οποία θα μπορεί να δώσει απάντηση.
Ironman88 wrote:Έφτιαξα ένα χαρτί για να μαζέψουμε τις υπογραφές. Ας μετρηθούμε μια. Εγώ οφείλω τα 3α.
(1)
+1 (είσαι μπροστά)

Προτείνω να συμπληρώσεις "Προς τα μέλη της Γενικής Συνέλευσης της σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ" στην αρχή και να το πας/πάμε στην γραμματεία άμεσα. Όσα παιδιά ενδιαφέρονται μπορούνε να πηγαίνουν στη γραμματεία τις επόμενες μέρες και να ζητούν το χαρτί ώστε να προσυπογράψουν.
Ωραία. Αν μπορείτε να το δώσετε στην γραμματεία παιδιά το χαρτί ή να μαζευτούμε να υπογράψουμε. Εγώ και ένας ακόμη φίλος μου χρωστάμε ΙΙΙΑ, οπότε +2 υπογραφές από εμάς.
Κι εγώ χρωστάω τα 3α. +1
mke
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 61
Joined: Sun Nov 24, 2013 8:05 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by mke »

Αφου βλέπω να μαζευόμαστε αρκετοί ας πάει ένα παιδί με καμιά αίτηση στη γραμματεία και να τους πει να βγάλουν και μια ανακοίνωση (π.χ. να δηλώνει μέσω e-mail ή κάτι τέτοιο όποιος θέλει να δώσει 3α ή 2β) για τα παιδιά που μπορεί να μην έχουν δει αυτά που γράφουμε εμείς εδώ.
vodka_juniors
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Fri Dec 31, 2010 3:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by vodka_juniors »

Εγώ έχω άλλες 5 υπογραφές. Απλά αφήστε αυτό το χαρτί στη γραμματεία άμεσα και γίναμε.
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by scooby »

Υπάρχει κάποιος με περασμένα τα ΙΙΙα και να χρωστάει τα ΙΙβ και να του φαίνονται περασμένα τα μαθηματικά Γ στην δήλωση;
Ironman88
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 133
Joined: Sun Jun 13, 2010 6:10 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Ironman88 »

Θα το πάω εγώ αύριο το χαρτί, οπότε περί τις 12 περάστε καμιά βόλτα θα το έχω πάει ήδη.
petra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Wed Jul 06, 2011 4:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by petra »

scooby wrote:Υπάρχει κάποιος με περασμένα τα ΙΙΙα και να χρωστάει τα ΙΙβ και να του φαίνονται περασμένα τα μαθηματικά Γ στην δήλωση;
Ναι υπάρχει κοσμος που να φαινονται περασμενα τα μαθηματικά Γ με χρωστουμενα τα ΙΙβ.

Παντως παιδια μια διορθωση για το χαρτι. οποιος εχεο περασμενα ΙΙΙα θεωρω οτι ειναι αδυνατο να χρωσταει μαθηματικά Δ αφου η υλη τους περιεχοταν αποκλειστικά στα ΙΙΙα. Αρα λογικα οσοι χρωστανε ΙΙΙα χρωστανε και Γ και Δ. Και οσοι τα ΙΙβ μονο τα Γ.
Ironman88
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 133
Joined: Sun Jun 13, 2010 6:10 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by Ironman88 »

petra wrote: Ναι υπάρχει κοσμος που να φαινονται περασμενα τα μαθηματικά Γ με χρωστουμενα τα ΙΙβ.

Παντως παιδια μια διορθωση για το χαρτι. οποιος εχεο περασμενα ΙΙΙα θεωρω οτι ειναι αδυνατο να χρωσταει μαθηματικά Δ αφου η υλη τους περιεχοταν αποκλειστικά στα ΙΙΙα. Αρα λογικα οσοι χρωστανε ΙΙΙα χρωστανε και Γ και Δ. Και οσοι τα ΙΙβ μονο τα Γ.
Δε κάνω τέτοια ανάλυση (αν έχεις περασμένα). Λέω απλά πως αν χρωστάς 3α θα δώσεις και τα 2, αν χρωστάς και τα 2β, θα δώσεις 2β συν τα Γ,Δ, εκτός και αν κάπου το έχασα (με τις απαντήσεις της γραμματείας).

Η ωραιότατη (τα κεφάλια τους μέσα..) απάντηση που πήρα είναι: "Τις υπογραφές θα τις μαζέψετε εσείς"

Προτείνω το εξής: όσοι μπορείτε σήμερα να κανονίσουμε για σήμερα και αύριο σε κάποια αίθουσα οι υπόλοιποι.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”