Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by giotis »

γιατί να μην βγάλεις βίντεο την συνέλευση? έχεις να κρύψεις κάτι? ντρέπεσαι για αυτό που κάνεις? δλδ αυτά που λες (κ κάνεις) δν θες να φανούν πιο έξω? μόνο όποιος έχει λερωμένη την φωλιά του φοβάται. για ποιο λόγο δν θες να ακουστούν οι πολιτικές σου απόψεις πιο έξω?νόμιζα ότι εσείς οι πολικοί επιζητείτε την δημοσιότητα....
εκτός κ αν νομίζεις ότι δν θα βγεις καλός στην κάμερα....
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by TiGinetai »

Vasilis wrote:
TiGinetai wrote:Λοιπόν παραβιάζει το προσωπικό μου απόρρητο, την ιδιωτική ζωή. Δεν χρειάζεται να έχουμε ασφαλίτες και στις συνελεύσεις. Όπως ΔΕΝ γουστάρω να υπάρχουν κάμερες στους δρόμους έτσι ΔΕΝ γουστάρω να με τραβάει κάποιος με την κάμερα του. Αν ήταν έτσι θα ανέβαζα μόνος μου τη φάτσα μου στο διαδίκτυο και δεν θα περίμενα από άλλον. Οπότε μπορεί να το γουστάρει αυτός να το τραβήξει αλλά όχι οι υπόλοιποι. Υπερισχύουν οι δεύτεροι και καλύπτονται και από το νόμο..
Εκτός τόπου και χρόνου. Είσαι σε ΔΗΜΟΣΙΟ χώρο. Όποιος θέλει μπορεί να σε τραβήξει βίντεο για όση ώρα θέλει._
Δεν έχει καμία σημασία αν είναι δημόσιος χώρος. Δεν μπορεί να το κάνει αυτό.

all. koukoulofloros wrote:ρε παιδιά μην δίνετε πατήματα (δικαίως ) στους έχοντες ανάγκη για πατήματα


1. το γλέντι με το φαγητό δεν ενόχλησε κανέναν ούτε επειδή έγινε (αν έγινε) εν ώρα μαθήματος σημαίνει κάτι . Επιλογή του καθενός να πάει ή όχι . Ενήλικοι είμαστε

2.δεν είναι δικαίωμα του καθενός να σε τραβάει βίντεο . Εγώ το θεωρώ προφανές να αντιδράσεις σε αυτό

π.σ. αυτό που επίσης είναι προφανές είναι ότι έχεις δικαίωμα να βγάλεις τον πίνακα με τα αποτελέσματα βίντεο και αυτό που είναι ακόμα πιο προφανές είναι ότι ο άλλος δεν μπορεί να ξέρει αν βγάζεις μόνο τον πίνακα ή πάρεις και την φάτσα του οπότε και πάλι δικαιούται να αντιδράσει
Μπορεί να το γράψει και σε ένα χαρτί..σε ένα μήνυμα. Δεν νομίζω να τραβάει κανείς βίντεο το αποτέλεσμα. π.χ εγώ (αν το γράψω) το γράφω σε μήνυμα στο κινητό..
Φυσικά και είναι της cia..ερωτήσεις είναι αυτές ; Νομίζεις τυχαία έγραψαν οι φοιτητές το '73 έξω οι ηπα ; :P

giotis wrote:γιατί να μην βγάλεις βίντεο την συνέλευση? έχεις να κρύψεις κάτι? ντρέπεσαι για αυτό που κάνεις? δλδ αυτά που λες (κ κάνεις) δν θες να φανούν πιο έξω? μόνο όποιος έχει λερωμένη την φωλιά του φοβάται. για ποιο λόγο δν θες να ακουστούν οι πολιτικές σου απόψεις πιο έξω?νόμιζα ότι εσείς οι πολικοί επιζητείτε την δημοσιότητα....
εκτός κ αν νομίζεις ότι δν θα βγεις καλός στην κάμερα....
Με αποτελείωσες..δεν ξέρω τι να απαντήσω καν!!!! Αν το έγραφες σε άλλη στιγμή θα νόμιζα ότι μου κάνεις πλάκα. Αλλά από αυτά που έχω δει γενικότερα θεωρώ ότι το λες σοβαρά.
Ναι την επιζητούμε. Ήδη έχω προτάσεις για να κατεβώ στις επόμενες εκλογές. Καλά άμα μπω και στη βουλή θα το γιορτάσω. Με χρυσά κουτάλια θα τρώω.(ε τι τόση προσπάθεια και κόπος το αξίζω!)
Καταρχήν ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ "ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ". Ξεκόλλα λίγο..φοιτητής μηχανολόγος μηχανικός είμαι. Άιντε. Πρωτοετής είσαι..
Τι παπαριές για λερωμένες φωλιές και πούτσες μπλε λες..έλεος!
Και σου ξαναλέω όπως δεν γουστάρω να με παίρνουν οι κάμερες οπουδήποτε και να είμαι, έτσι και εδώ. Ενδιαφέρει πολλούς ακόμα το τι λέμε στη συνέλευση ; Πες μου αν είναι για να ξέρω..
Όπως είπα η λογική είναι ασφαλίτικη. Βλέπω αρκετούς στο δρόμο. Όχι και στη σχολή. Και ναι αν με τραβήξει κάποιος video και το δημοσιεύσει έχω κάθε δικαίωμα να κάνω καταγγελία στο αρμόδιο όργανο. Το ίδιο και αν με τραβάει χωρίς να το ξέρω ειδικά αν δεν υπάρχει λόγος(π.χ δεν διαπράττω κάποιο έγκλημα που δεν νομίζω να διαπράττω!!!).
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by Spyrοs »

Το θέμα με το video είναι κάπως περίεργο. Δε ξέρω τη νομοθεσία αλλά όπως μαγνητοσκοπούνται οι συνεδριάσεις της Βουλής, οι ομιλίες πολιτικών και οι πορείες, δεν μπορεί να μαγνητοσκοπηθεί και η Γ.Σ. μας?
Προσωπικά έχω δει παιδιά από τα ΕΑΑΚ στα πλάνα από διάφορες πορείες και μάλιστα ο πώς-τον-λένε (Τουλιάτος?) έκανε και δηλώσεις μετά. Αυτό γιατί δεν είναι "ασφαλίτικο"?(Όπως κατάλαβες κάνω το δικηγόρο του διαβόλου)


Α να πω και κάτι για το παρακάτω συμβάν μιας και ήμουν εκεί.
Μια φορά κατέβηκε ανεξάρτητο πλαίσιο για ανοιχτή σχολή και έπεσαν τα κομματόσκυλα πάνω στο παιδί που το πρότεινε, αποκαλώντας τον συνένοχο στην δολοφονία του Αλέξη Γρηγορόπουλου ή κάτι τέτοιο.
Έγινε το εξής:
Είμασταν στη φάση της ψηφορορίας και συγκεκριμένα το Δίκτυο θα στήριζε τα ΕΑΑΚ και η ΔΑΠ το Ανεξάρτητο Πλαίσιο. Οπότε λέει ο καταμετρητής:
"ΕΑΑΚ, στηρίζει Δίκτυο" = ψηφίστε για το πλαίσιο των ΕΑΑΚ που το στηρίζει το Δίκτυο.

Και μετά λέει:
"Ανεξάρτητο, στηρίζει δολοφόνοι" = ψηφίστε για το ανεξάρτητο πλαίσιο που το στηρίζουν οι δολοφόνοι, εννοώντας τους ΔΑΠίτες :!: Ήταν λίγο άκυρο λογοπαίγνιο και γι' αυτό μες το χαμό της ΓΣ παρεξηγήθηκε από όσους δεν άκουσαν καθαρά όλη τη φάση.


Το άλλο με την αλλοίωση των αποτελεσμάτων στον πίνακα (ήμουν και σε αυτή τη Γ.Σ.) ήταν μεγάλη μ@λ@κία και του ατόμου και των ΕΑΑΚ ως παράταξη των Μηχ.Μηχ. Κανονικά δε θα έπρεπε ο συγκεκριμένος να συνεχίσει να έχει πόστο ευθύνης στις Γ.Σ. Αυτά που λές ότι φταίει μόνο το άτομο και όχι το σχήμα είναι σα να μην ευθύνεται πχ. η κυβέρνηση για την οικονομική κρίση αλλά μόνο ο Υπουργός Οικονομικών. Π@π@ρια, όλοι φέρουν ευθύνη, δεν υπάρχει δικαιολογία :evil:
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by TiGinetai »

Spyros wrote:Το θέμα με το video είναι κάπως περίεργο. Δε ξέρω τη νομοθεσία αλλά όπως μαγνητοσκοπούνται οι συνεδριάσεις της Βουλής, οι ομιλίες πολιτικών και οι πορείες, δεν μπορεί να μαγνητοσκοπηθεί και η Γ.Σ. μας?
Προσωπικά έχω δει παιδιά από τα ΕΑΑΚ στα πλάνα από διάφορες πορείες και μάλιστα ο πώς-τον-λένε (Τουλιάτος?) έκανε και δηλώσεις μετά. Αυτό γιατί δεν είναι "ασφαλίτικο"?(Όπως κατάλαβες κάνω το δικηγόρο του διαβόλου)
Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Όταν κάνει κάποιος δηλώσεις(ποιος είναι ο Τουλιάτος ρε παιδιά ; ) ουσιαστικά κάνει κάτι εν γνώση του. Ξέρει ότι μετά μπορεί να βγει στην τηλεόραση(αν δεν τον κόψουν ως συνήθως!).
Τώρα για τα πλάνα στις πορείες είναι ένα θέμα. Γιατί άλλο να παρθούν απλά για να δείξουν το μέγεθος της πορείας και άλλο να παρθούν για να χρησιμοποιηθούν από τα σαΐνια της (γ)ελας. Θεωρητικά παίρνονται για το πρώτο. Προσωπικά και αυτό με ενοχλεί..
Αν συμφωνήσουν όλοι ότι πρέπει να μαγνητοσκοπηθεί(!) ας γίνει.
Πάντως πιστεύω ότι η σύγκριση σου με την βουλή είναι λίγο άκυρη με την έννοια ότι το τι λέγεται στη βουλή αφορά όλους τους Έλληνες.(που λέει ο λόγος!! :lol: )

Spyros wrote:Το άλλο με την αλλοίωση των αποτελεσμάτων στον πίνακα (ήμουν και σε αυτή τη Γ.Σ.) ήταν μεγάλη μ@λ@κία και του ατόμου και των ΕΑΑΚ ως παράταξη των Μηχ.Μηχ. Κανονικά δε θα έπρεπε ο συγκεκριμένος να συνεχίσει να έχει πόστο ευθύνης στις Γ.Σ. Αυτά που λές ότι φταίει μόνο το άτομο και όχι το σχήμα είναι σα να μην ευθύνεται πχ. η κυβέρνηση για την οικονομική κρίση αλλά μόνο ο Υπουργός Οικονομικών. Π@π@ρια, όλοι φέρουν ευθύνη, δεν υπάρχει δικαιολογία :evil:
Και πάλι θεωρώ πως η σύγκριση με κάποια κυβέρνηση είναι too much!(για πολλά πράγματα) Τέλος πάντων αν θεωρείτε ότι φέρει ευθύνη όλο το σχήμα τότε...φέρει ευθύνη! Υποκειμενικό είναι αυτό. Απλά το μόνο που είπα είναι ότι ως σχήμα δεν θα τους σύμφερε να το κάνουν αφού 1) θα έπαιρναν τη συνέλευση και 2) τους έβλεπαν 400 άτομα..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Alex
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Thu Apr 15, 2010 7:30 pm

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by Alex »

Εγω γενικά είμαι υπερ της κινητοποίησης των φοιτητών, (όχι πάντα βέβαια με κατάληψη) αλλά κλειστη σχολή για συμμετοχη σε πορείες αλλα και κατάληψη πολλές φορες και ήμουν και πάρα πολλες φορές σε πορείες διαμαρτυριες κτλ κτλ (και με τον Τουλιάτο που άφησε ιστορία ;) )

Όμως είναι γεγονός ότι η παράταξη δεν είναι σοβαρή ούτε δημοκρατική, αυτοξευτιλίζεται με πολλές πρακτικές της, ξεφτιλίζει και τη συνέλευση που την βλέπει ως μέρος αυτοπροβολής και κινητοποίησης των φοιτητών και όχι ως όργανο που λαμβάνει αποφάσεις.

Τα έβαλα όλα σε μία πρόταση αλλά ο κάθε ένας χαρακτηρισμός έχει την εξήγηση του και την βαρήτητα του (και μπορώ να τους δικαιολογήσω και στηρίξω με περιστατικα). Είναι οι λόγοι που απομακρίνθηκα από το σχήμα.

Βέβαια όλα τα παραπάνω ισχύουν και για τις άλλες παρατάξεις. Ειδικά για ΠΑΣΠ και ΔΑΠ ισχύουν και άλλα πολλά θλιβερά...

Αν είσαι στο σχήμα κοίτα την δημοκρατικότητα των αποφάσεων σας και να έχετε στο μυαλό σας ότι οι φοιτητές θα σας στηρίξουν επειδή αντιλαμβάνονται ότι είστε οι καλύτεροι και κάνετε κάτι με νόημα και όχι γιατί κάνετε την καλύτερη διαφίμιση κ.α.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by eΝy »

μαλάκες βάλτε avatars, δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποιος λέει τι..
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by sid »

όλοι λέμε μ@λ@κίες :P
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by TiGinetai »

Alex wrote: Όμως είναι γεγονός ότι η παράταξη δεν είναι σοβαρή ούτε δημοκρατική, αυτοξευτιλίζεται με πολλές πρακτικές της, ξεφτιλίζει και τη συνέλευση που την βλέπει ως μέρος αυτοπροβολής και κινητοποίησης των φοιτητών και όχι ως όργανο που λαμβάνει αποφάσεις.
Δεν ξέρω τι εννοείς ότι βλέπει τη συνέλευση ως μέρος αυτοπροβολής και όχι ως όργανο που λαμβάνει αποφάσεις.. Όταν καλείται μια γ.σ. καλείται για συζήτηση(όσο γίνεται..) και για να πάρει κάποιες αποφάσεις. Κινητοποίηση των φοιτητών αν και το λες ως κάτι "κακό", εγώ το αντιλαμβάνομαι ως κάτι "καλό".
Alex wrote:Αν είσαι στο σχήμα κοίτα την δημοκρατικότητα των αποφάσεων σας και να έχετε στο μυαλό σας ότι οι φοιτητές θα σας στηρίξουν επειδή αντιλαμβάνονται ότι είστε οι καλύτεροι και κάνετε κάτι με νόημα και όχι γιατί κάνετε την καλύτερη διαφίμιση κ.α.
Αν και δεν είμαι αυτό που αποκαλεί κάποιος "εαακιτης" γιατί πολύ απλά δεν κάνω συνδικαλισμό, οι αποφάσεις εντός του σχήματος παίρνονται όσο το δυνατόν πιο δημοκρατικά παρά το ότι μπορεί να υπάρχουν διαφωνίες σε διάφορα θέματα μεταξύ των μελών του. Γίνεται με σύνθεση απόψεων(όσο είναι εφικτό) και όχι με πλειοψηφία για το ποιοι θεωρούν καλύτερη την μια ή την άλλη άποψη/πρόταση. Μάλλον θα το ξέρεις..
Για τις αποφάσεις στις γ.σ.(εννοώ τα πλαίσια που προτείνει το σχήμα και ψηφίζονται) , αν και απ' ότι φαίνεται σε ελάχιστες περιπτώσεις δεν έχει λειτουργήσει με τη δημοκρατικότητα που θα έπρεπε, έχουν παρθεί και εκεί αρκετά δημοκρατικά.
Ίσως να έχετε δίκιο και εγώ απλά να μην το βλέπω.
Εγώ στηρίζω το σχήμα για το λόγο που αναφέρεις παραπάνω και όχι γιατί κάνει καλύτερη διαφήμιση. Αν μη τι άλλο αν κάποιος/α στηρίζει το σχήμα λόγω..διαφήμισης τότε καλύτερα να ψηφίσει δαπ ή πασπ που αυτό είναι το βασικό τους "όπλο".
Κατά τα άλλα όπως έλεγα και λέω ναι οι γ.σ. σε πολλά σημεία ξεφεύγουν και γίνονται απλά ένα ξεκατίνιασμα για το ποιος την έχει μεγαλύτερη αλλά έστω και έτσι παραμένουν ένα όργανο στο οποίο μπορούν να αποφασίζουν οι φοιτητές για τα συμφέροντα τους..να βελτιωθούν μπορούν αλλά στην τωρινή φάση βολεύει τους περισσότερους αυτή η κατάσταση.
eNy wrote:μαλάκες βάλτε avatars, δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποιος λέει τι..
Γι' αυτό υπάρχει και το όνομα! :lol:
Εσύ τα avatars κοιτάς μόνο ;
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by Λakedaimonas »

TiGinetai wrote:
eNy wrote:μαλάκες βάλτε avatars, δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποιος λέει τι..
Γι' αυτό υπάρχει και το όνομα! :lol:
Εσύ τα avatars κοιτάς μόνο ;
Απλά με τα avatar είναι πιο ξεκούραστο για το μάτι, γιατί το καθένα είναι σήμα κατατεθέν του κάθε χρήστη και κάτι "λέει" για αυτόν.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Alex
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Thu Apr 15, 2010 7:30 pm

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by Alex »

TiGinetai wrote:
Alex wrote: Όμως είναι γεγονός ότι η παράταξη δεν είναι σοβαρή ούτε δημοκρατική, αυτοξευτιλίζεται με πολλές πρακτικές της, ξεφτιλίζει και τη συνέλευση που την βλέπει ως μέρος αυτοπροβολής και κινητοποίησης των φοιτητών και όχι ως όργανο που λαμβάνει αποφάσεις.
Δεν ξέρω τι εννοείς ότι βλέπει τη συνέλευση ως μέρος αυτοπροβολής και όχι ως όργανο που λαμβάνει αποφάσεις.. Όταν καλείται μια γ.σ. καλείται για συζήτηση(όσο γίνεται..) και για να πάρει κάποιες αποφάσεις. Κινητοποίηση των φοιτητών αν και το λες ως κάτι "κακό", εγώ το αντιλαμβάνομαι ως κάτι "καλό".
Προσπάθησε να μη μεταφέρεις ακατέργαστες τις πληροφορίες. Αυτά τα λέμε στο μπιρι μπιρι και περνάνε έτσι όταν η συζήτηση δεν είναι σοβαρή. Κοίτα τι γίνετε στην πραγματικότητα για να καταλάβεις γιατί γίνεται μία συνέλευση.

Αν στη συνέλευση οι παρατάξεις θέλανε να γίνει συζήτηση τότε:

α)Θα γινόταν μια σχετική υσηχία, τάξη, συζήτηση σε ήπιους σχετικά τόνους και θα υπήρχε ένα επίπεδο συζήτησης για διάφορα θέματα
β)Θα μιλάγανε και ανεξάρτητοι φοιτητές οι οποίοι με χαρά θα γίνονταν ευπρόσδεκτοι αφού θα μεγάλωνε το ενδιαφέρον και οι απόψεις θα ήταν πληρέστερες
γ)Θα βγάζαμε συμπεράσματα σε κάθε συνέλευση ανάλογα με τα θέματα και θα φευγαμε από αυτή πολιτισμένα
δ) Θα προσπαθούσαν να πείσουν τους συμφιτητες τους με πολύ καλά επιχειρήματα για να κερδίσουν τη ψήφο τους.
ε)Η πλειοψηφία των φοιτητών θα ενδιαφερόταν.
ζ)θα υπήρχε σεβασμός στη διαδικασία από όλους και κυρίως από τους ίδιους τους φοιτητές.

Αν την καλούσαν για να αυτοπροβληθούν τότε:

α)Θα επικρατούσαν έντονοι τόνοι και ο καθένας θα υποστήριζε πόσο γαμάτη είναι η παραταξή του γενικότερα και πόσο για τον πούτσο είναι οι άλλες με διάφορα άσχετα περιστατικά κτλ κτλ.
β)Θα υποκρίνονταν ότι θέλουν ανεξάρτητους φοιτητές και όταν εμφανίζονταν είτε με τραμπουκισμό δε θα τους άφηναν να μιλήσουν καθόλου είτε θα κοίταγαν να μην ακουστούν (αφηνοντας τον χαμό να τους σκεπάσει και μη κάνοντας καμία ερώτηση στον ομιλιτη ωστε να φύγει το γρηγορότερο δυνατο)
γ)Θα επαναλαμβάνονταν ένα κάρο συνελεύσεις χωρίς πραγματικά νέα θέματα και οι νικητές θα έφευγαν φωνάζοντας συνθήματα και καλόντας τους οπαδούς τους να τους ακολουθήσουν πορομένοι
δ)Θα πιάνανε έναν έναν τους πρωτοετείς και θα τους πιπιλούσαν το μυαλό για το πόσο γαμάτοι είναι και έλα στην ομάδα μας να κάνουμε παρέα.
ε)Η πλειοψηφία θα αδιαφορούσε.
ζ)Όλοι θα μιλάγανε με περιφρόνηση για τη γ.σ.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”