Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Θα ψηφίζατε στις Πρυτανικές Εκλογές?

Ναι
24
83%
Όχι
5
17%
 
Total votes: 29

User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by rodrigo »

TiGinetai wrote:Αναρωτιέμαι τι απάντηση περιμένατε..οι ειρωνείες και τα σχετικά, περισσότερο flamming έχουν σαν αποτέλεσμα.
Εμένα συνάδελφε TiGinetai με προβληματιζει περισσοτερο η έλλειψη επιχειρηματων του somekindofgrinder και των λοιπών συναδέλφων εδώ μέσα παρά τα πικρόχολα τους σχόλια. Αντι οι συναδελφοι να κανουν κατι να οργανωθούν κάπως τα περιμένουν όλα έτοιμα βάζω στοίχημα και την δουλειά τους έτοιμη θα την περιμένουν.

Εμενα με ενοχλεί η απαξίωση πάντων, αν τα ΕΑΑΚ δεν κάναμε κάτι ο Σιμοπουλος ως πρασινομπλε μαριονέτα της κυβερνησης θα παίρνει αποφάσεις χωρις να λογαριαζει τους φοιτητές και αν του λέγαμε κάτι θα έλεγε πως έχει την εγκριση της πλειοψηφίας των φοιτητών. Προς γκρεμος και πισω ρεμα. Η απόφαση των ΕΑΑΚ για αποχή ήταν καθόλα νόμιμη αφού είχαν ψηφιστεί και αποδεχτεί από τις γσ όλων των σχολών του πολυτεχνείου, τωρα αν ο somekindofgrinder έξυνε τα αρχιδια του και επινε φραπεδες οταν εμεις αγωνιζομασταν και θυμηθηκε τα δημοκρατικα του δικαιωματα οταν ηρθαν οι πρυτανικες εκλογες ε τότε τι να πω τα σχόλια δικά σας.
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by somekindofgrinder »

Να σου πω ρε μεγαλε...Σε εχω βρισει?

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΘΩ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ.

ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ,ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΑΠΡΟΚΛΗΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΣΟΥ.

ΘΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ?
ΕΛΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟ.

ΥΓ.Δεν σε προκαλω σε βιαιοπραγια,αλλα ειναι πιο αντρικειο και μαγκικο να μου πεις ακριβως τα ιδια κατα προσωπο και σε εμενα,αλλα και στους υπολοιπους χρηστες που προκαλεις.Μετα εχω καθε διαθεση να τα συζητησουμε.

ΥΓ2.Αν δεν καταλαβαινεις οτι προκαλεις,δεν φταιει κανενα κομμα και καμια παραταξη..δυστυχως στερεισαι στοιχειωδους κοινωνικης παιδειας.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by TiGinetai »

rodrigo wrote:...τωρα αν ο (κάθε) somekindofgrinder έξυνε τα αρχιδια του και επινε φραπεδες οταν εμεις αγωνιζομασταν και θυμηθηκε τα δημοκρατικα του δικαιωματα οταν ηρθαν οι πρυτανικες εκλογες ε τότε τι να πω τα σχόλια δικά σας.
Για μερικούς "δημοκρατία" και "ενεργός πολίτης" = κάθε 4 χρόνια εκλογές(είτε βουλευτικές είτε πρυτανικές όποτε γίνονται αυτές κτλ). Δυστυχώς αυτή η άποψη(μαζί με μερικές άλλες) έχει διαμορφωθεί-καλλιεργηθεί πολλά χρόνια τώρα και ιδού τα αποτελέσματα..


Με το "κάθε" το αποπροσωποποιώ..όσο γίνεται τέλος πάντων.

edit

Τώρα για τα εαακ δεν έχω να πω τίποτα ροντριγκο. Έτσι κι αλλιώς εδώ πέρα τα περισσότερα ποστ είναι εξαρχής δηλωμένα ως φιλοεαακίτικα - αριστερίστικα. Κάτι μου λέει πως είναι τελείως άσχετο με το όλο θέμα! :mrgreen:
Last edited by TiGinetai on Sun Jun 20, 2010 8:44 pm, edited 2 times in total.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by somekindofgrinder »

Αστο ρε συ Πανουλη...μην ασχολεισαι.

Ειμαι 10 χρονια σε fora και πρωτη φορα καταφερεται καποιος εναντιον μου χωρις λογο.

Φαινεται οτι το να καταλυουμε ακομα και τα ελαχιστα δημοκρατικα μας δικαιωματα με ετσιθελικο τσαμπουκα θεωρειται αγωνας.

Οποιος διαφωνει φυσικα θεωρειται φραπες,ξυσταρχιδας και δε συμμαζευεται.

Με τετοια μυαλα θα παμε υπεροχα σαν κοινωνια...υπεροχα.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by rodrigo »

Ποια είναι τα επιχειρήματα σου συνάδελφε somekindofgrinder? ΠΟΙΑ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΠΟΙΑ??? ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΒΟΛΕΥΣΕΙ?
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by somekindofgrinder »

Αν δεν ζητησεις συγνωμη απο εμενα και κατ'επεκταση απο τους χρηστες που προσεβαλλες δεν σου απαντω σε οτιδηποτε.

Κατα τ'αλλα μπορεις να διαβασεις αυτο που εχω γραψει και να τα βρεις.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by rodrigo »

somekindofgrinder wrote:Αν δεν ζητησεις συγνωμη απο εμενα και κατ'επεκταση απο τους χρηστες που προσεβαλλες δεν σου απαντω σε οτιδηποτε.

Κατα τ'αλλα μπορεις να διαβασεις αυτο που εχω γραψει και να τα βρεις.
ΩΡΑΊΑ φίλε somekindoggrinder ΣΥΓΓΝΩΜΗ για αυτά που είπα αλλά και συγγνώμη που λέω την αλήθεια...αλλά τέλος πάντως πες μου τωρα ποια ειναι τα επιχειρηματα σου εκτος απο το να καθεσε στα αυγα σου και να μην κανεις τπτ.
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by somekindofgrinder »

Το να ψηφιζεις αγαπητε αυτοματως ΔΕΝ σημαινει οτι καθεσαι στα αυγα σου.

Σημειωνω οτι τελικα το 40% της ΔΙΚΗΣ μας συμμετοχης στην εκλογη του νεου πρυτανη δεν αποτελει πασπαλισμα,οπως λανθασμενα ειχα γραψει,αλλα ουσιαστικο παραγοντα για την εκλογη.

Παντα σε μια δημοκρατικη διαδικασια προβλεπεται ψηφοφορια,η οποια εχει κατακτηθει με αγωνες.

Δεν μπορει καμια φοιτητικη παραταξη (η οποια σημειωτεον ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΕ ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!) να αποκλειει τους συναδελφους της απο την εκλογικη διαδικασια ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.

Οπως αντεληφθης,εφοσον λειπαμε εμεις,ο Χ Σιμοπουλος εκανε τα κουμαντα του και βγηκε.Θα μπορουσε να βγει ο Τσαμπουλας πχ-ποσως με ενδιαφερει το ονομα.
Θα τον ειχαμε επιλεξει ομως εμεις.

Τωρα καταλαβες γιατι εγινες παιχνιδακι στα σχεδια του καθενος?

ΥΓ.Το οτι καποιος εκλεγεται δεν αποκλειει τον περαιτερω ελεγχο του απο την φοιτητικη κοινοτητα.
ΥΓ2.Με την ιδια λογικη που εφαρμοστηκε,μπορει πχ στις δημοτικες-εθνικες εκλογες να μπουκαρουν 50-60 νοματαιοι και να απαγορευουν στον κοσμο να ψηφισει.

ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ?

ΥΓ3.Εχω κατεβει και σε πορειες και εχω ψηφισει και Βασιλη Λεβεντη.Στις επομενες εκλογες μπορει να ψηφισω και ΚΚΕ-who knows?
Ειναι δικαιωμα μου.

ΥΓ4.Η συγνωμη σου εγινε δεκτη.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by TiGinetai »

somekindofgrinder wrote: Θα τον ειχαμε επιλεξει ομως εμεις.
Όχι απαραίτητα. Μόνο αν οι φοιτητές πήγαιναν προς έναν κυρίως υποψήφιο θα άλλαζε τα αποτελέσματα..
Αλλά και πάλι προσωπικά δεν ήθελα να ψηφίσω κάποιον πρύτανη δίνοντας του όλη την νομιμοποίησή να μιλάει και να πράττει για μένα.
somekindofgrinder wrote:Τωρα καταλαβες γιατι εγινες παιχνιδακι στα σχεδια του καθενος?
Αυτό απαντιέται πολύ εύκολα..

somekindofgrinder wrote: ΥΓ2.Με την ιδια λογικη που εφαρμοστηκε,μπορει πχ στις δημοτικες-εθνικες εκλογες να μπουκαρουν 50-60 νοματαιοι και να απαγορευουν στον κοσμο να ψηφισει.
Ναι!!!!Ναι!!!Ναι!!! Όχι άλλες εκλογές παρωδία!! Κάψτε τις κάλπες!! :)
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by giotis »

rodrigo wrote:
TiGinetai wrote:Αναρωτιέμαι τι απάντηση περιμένατε..οι ειρωνείες και τα σχετικά, περισσότερο flamming έχουν σαν αποτέλεσμα.
Εμένα συνάδελφε TiGinetai με προβληματιζει περισσοτερο η έλλειψη επιχειρηματων του somekindofgrinder και των λοιπών συναδέλφων εδώ μέσα παρά τα πικρόχολα τους σχόλια. Αντι οι συναδελφοι να κανουν κατι να οργανωθούν κάπως τα περιμένουν όλα έτοιμα βάζω στοίχημα και την δουλειά τους έτοιμη θα την περιμένουν.

Εμενα με ενοχλεί η απαξίωση πάντων, αν τα ΕΑΑΚ δεν κάναμε κάτι ο Σιμοπουλος ως πρασινομπλε μαριονέτα της κυβερνησης θα παίρνει αποφάσεις χωρις να λογαριαζει τους φοιτητές και αν του λέγαμε κάτι θα έλεγε πως έχει την εγκριση της πλειοψηφίας των φοιτητών. Προς γκρεμος και πισω ρεμα. Η απόφαση των ΕΑΑΚ για αποχή ήταν καθόλα νόμιμη αφού είχαν ψηφιστεί και αποδεχτεί από τις γσ όλων των σχολών του πολυτεχνείου, τωρα αν ο somekindofgrinder έξυνε τα αρχιδια του και επινε φραπεδες οταν εμεις αγωνιζομασταν και θυμηθηκε τα δημοκρατικα του δικαιωματα οταν ηρθαν οι πρυτανικες εκλογες ε τότε τι να πω τα σχόλια δικά σας.
σόρρυ αν είμαι λίγο εκτός αλλά
1) έγιναν δσ στις σχολές κ αποφασίστηκε να μην ψηφίσουμε στις πρυτανικές εκλογές?
2) σε όλες τις σχολές αποφασίστηκε να μην ψηφίσουν οι φοιτητές?
3) αν έγινε γτ δν ειδοποιήθηκαν οι φοιτητές? κ πριν γίνει η δσ κ αφότου έγινε.δν θα έπρεπε?
4) έχει το δικαίωμα η δσ να απαγορεύει στους φοιτητές να ψηφίσουν?
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”