Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Θα ψηφίζατε στις Πρυτανικές Εκλογές?

Ναι
24
83%
Όχι
5
17%
 
Total votes: 29

TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρυτανικές Εκλογές 2010

Post by TiGinetai »

crouch wrote::( Με κάνεις να γράφω τρίτο ποστ στη σειρά για να σε κάνω να καταλάβεις ότι στην ουσία ειρωνεύομαι τα εαακ με τα παραπάνω..Δεν είναι σωστό
Γιατί πιστεύεις ότι δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ;

Βασικά πρέπει να διορθώσω το από πάνω. Αναβαθμιστήκαμε και έχουμε καδρόνια εδώ και κάτι δεκαετίες πλέον! :lol: :lol: :lol: :lol:
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Πρυτανικές Εκλογές 2010

Post by ShadowMech »

Χαχα! Ωραιος φιλε! Οχι σοβαρα, αυτογνωσια πανω απ ολα, δε κρυβεσαι πισω απ το δαχτυλο σου... 8-)
μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος μπλα-μπλα,ξυλινος λογος
Νομίζω πως σε κάλυψα και με το παραπάνω συνάδελφε.
:shock: :shock: :shock: ψοφησα! αυτα ειναι! (τελικα απαντηση δεν εδωσε...λολ)
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by rodrigo »

πρυτανικες εκλογές δεν μπορούν να διεξαχθούν με το υπάρχον σύστημα μόνο μέσα από τις γσ και το αγωνιστικό κίνημα των φοιτητών και του ερευνητικου προσωπικού μπορεί να διασφαλιστεί η δημοκρατικότητα των εκλογων

πως? είναι απλά οι φιοτητες σε κάθε σχολή σε φανερή ψηφοφορία θα ψηφίζουν ποιον πρύτανη θέλουν όπως ακριβώς στις γσ τωρα.

ο σημερινό τρόπος εκλογής δίνει απλά την δύναμη στα κομματόσκλυα της ΔΑΠ ΠΚΣ και ΠΑΣΠ να διεξάγουν πολιτικά παιχνίδια κάτω από το τραπέζι και να κατευθύνουν τους φοιτητές προς την ψήφο που αυτοί θέλουν.

συνάδελφοι νομίζω πως σε αυτό συμφωνούμε όλοι.
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by Minus »

συναδελφε, πες μου τι διαβαζεις και κυριως τι πινεις?

σε βλεπω απο τα ποστ σου και ειναι σα να διαβαζω κατι μεταξυ ριζοσπαστη και προκυρηξη απο ΕααΚ.

κουλαρετε εσεις εκει περα..
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
Jimmy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 65
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by Jimmy »

Minus wrote:συναδελφε, πες μου τι διαβαζεις και κυριως τι πινεις?

σε βλεπω απο τα ποστ σου και ειναι σα να διαβαζω κατι μεταξυ ριζοσπαστη και προκυρηξη απο ΕααΚ.

κουλαρετε εσεις εκει περα..
LOL!!!
User avatar
Vasilis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 71
Joined: Mon Mar 22, 2010 9:03 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Leicester

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by Vasilis »

"συνάδελφοι"... :lol:

Πολύ θα το 'θελες...


Κατά τα άλλα κλασσικός ΕΑΑκίτης. Δεν είναι να περιμένεις κάτι παραπάνω από κομματόσκυλα. Ολόκληρο φονικό έγινε χθες και το κάνανε γαργάρα...
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by crouch »

rodrigo wrote:πρυτανικες εκλογές δεν μπορούν να διεξαχθούν με το υπάρχον σύστημα μόνο μέσα από τις γσ και το αγωνιστικό κίνημα των φοιτητών και του ερευνητικου προσωπικού μπορεί να διασφαλιστεί η δημοκρατικότητα των εκλογων

πως? είναι απλά οι φιοτητες σε κάθε σχολή σε φανερή ψηφοφορία θα ψηφίζουν ποιον πρύτανη θέλουν όπως ακριβώς στις γσ τωρα.

ο σημερινό τρόπος εκλογής δίνει απλά την δύναμη στα κομματόσκλυα της ΔΑΠ ΠΚΣ και ΠΑΣΠ να διεξάγουν πολιτικά παιχνίδια κάτω από το τραπέζι και να κατευθύνουν τους φοιτητές προς την ψήφο που αυτοί θέλουν.

συνάδελφοι νομίζω πως σε αυτό συμφωνούμε όλοι.
Δηλαδή εσένα σε πειράζει το φανερή/μη φανερή ψηφοφορία;Άλλη διαφορά δεν έχει το να ψηφίζουν όλοι ανώνυμα με το να ψηφίζουν όλοι όρθιοι σε μια γσ
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by TiGinetai »

Αυτό που είπε είναι ότι για να βγει κάποιος πρόεδρος, πρύτανης κτλ θα πάει σύννεφο το ρουσφετιλίκι με τις παρατάξεις ΔΑΠ & ΠΑΣΠ. Έτσι θα εξασφαλίσει την στήριξη τους με ότι αυτό συνεπάγεται..
Οπότε δεν μπορώ από το να μην συμφωνήσω με rodrigo..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by eΝy »

Υπονοείς ότι οι συμφοιτητές σου ΕΜΠίτες θα ακολουθήσουν την όποια πολιτική γραμμή χωρίς κανένα προσωπικό συμφέρον;

Πολύ ευτελιστική άποψη για μια κοινότητα που διατυμπανίζει ακούραστα τα τελευταία 3 χρόνια τις ακομματικές τις τάσεις.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Πρυτανικές Εκλογές ΕΜΠ 2010

Post by maurh_8uella »

Ισχύει. Τι πιο σωστό από το να κρίνεις κάποιον βάσει προτάσεων και επιστημονικού έργου και να πας να ψηφίσεις ως απλός φοιτητής. Τι πιθανά κάτω-από-το-τραπέζι οφέλη μπορώ να προσδωκώ εγώ από την κα Μιμίκου ή την κάθε κυρία Μιμίκου? Οι μη κομματικοποιημένοι φοιτητές είναι υπεράριθμοι των παρατάξεων που εσύ λες ότι θα κάνουν προσπάθειες για ρουσφέτια. Και εν τέλει, αν ρίξει κανείς μια ματιά στα site των υποψηφίων θα δει ότι οι άνθρωποι το λένε ξεκάθαρα. Δεν υποστηρίζουν κάποια παράταξη-ιδεολογία. Εγώ πιστεύω ότι ΕΑΑΚ-ΠΚΣ βλέπουν φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν όσον αφορά τον τρόπο εκλογής των πρυτάνεων.
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”