NFL

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Διακοπή Σπουδών

Post by Kuchiki_Byakuya »

a_nikos wrote:Το Τσαμπιονς Λιγκ το τοποθετω λιγο χαμηλοτερα γιατι ειναι ορατος ο κινδυνος και στα καλα ματς να δεις σουπα. 0-0, 1-1 κλπ. Θυμαμαι το 2012 Ρεαλ-Μπαγερν ρεβανς στη Μαδριτη και οταν το σκορ πηγε 2-1 νωρις στο ματς ολοι περιμεναν τα πεναλτι
είναι στην φύση του αθλήματος. παίζεται σε πολύ χαμηλό σκορ και οι κρίσιμες στιγμές είναι πολύ λίγες συγκριτικά με άλλα αθλήματα. όμως στο σύγχρονο ποδόσφαιρο κάθε φάση μπορεί να γίνει γκολ. και μπορεί μια ομάδα να παγώσει το παιχνίδι για πολύ χρόνο. πάντως αυτή είναι η φύση του ποδοσφαίρου, στα άλλα αθλήματα δεν υπάρχει η λογική του 'κλεινόμαστε πίσω και περιμένουμε' πράγμα που δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία όλων των λαών και δεν το καταλαβαίνουν όλοι.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

NFL

Post by a_nikos »

Ανασκοπηση 5ης αγωνιστικης http://www.sport24.gr/Sports/OtherSport ... 48955.html
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Angvl
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 404
Joined: Wed Feb 24, 2010 7:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by Angvl »

ΓΙΑΤΙ ?
Prom Racing

"People wonder why we are obsessed and we wonder why they’re not. Someone asks us why we spend 70 hours a week building a racecar and we just look at them like a dog looks at a mime. Why? What do you mean, Why? Because racecar. That’s why."
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: NFL

Post by a_nikos »

Πιο πανω εχω λινκ με αρκετους λογους να ασχοληθεις με το αμερικανικο ποδοσφαιρο
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NFL

Post by Kuchiki_Byakuya »

Angvl wrote:ΓΙΑΤΙ ?
γιατί οι ομάδες δεν κλέβουν όπου μπορούν με υλικά και κρυμμένα traction control.

a_nikos wrote:Πιο πανω εχω λινκ με αρκετους λογους να ασχοληθεις με το αμερικανικο ποδοσφαιρο
ασ' τον τώρα, ασχολείται με βελγικό χόκεϊ επί χόρτου.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Angvl
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 404
Joined: Wed Feb 24, 2010 7:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by Angvl »

Kuchiki_Byakuya wrote:
Angvl wrote:ΓΙΑΤΙ ?
γιατί οι ομάδες δεν κλέβουν όπου μπορούν με υλικά και κρυμμένα traction control.
Mην βάζεις στο στόμα σου το μηχανοκίνητο, υπάνθρωπε.
Kuchiki_Byakuya wrote:a_nikos wrote:
Πιο πανω εχω λινκ με αρκετους λογους να ασχοληθεις με το αμερικανικο ποδοσφαιρο


ασ' τον τώρα, ασχολείται με βελγικό χόκεϊ επί χόρτου.
Ότι έχει να κάνει με χόρτο, με ξέρεις τώρα.
Prom Racing

"People wonder why we are obsessed and we wonder why they’re not. Someone asks us why we spend 70 hours a week building a racecar and we just look at them like a dog looks at a mime. Why? What do you mean, Why? Because racecar. That’s why."
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: NFL

Post by a_nikos »

Κουτσικιε ειδες το παιχνιδι με τους Saints?
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NFL

Post by Kuchiki_Byakuya »

a_nikos wrote:Κουτσικιε ειδες το παιχνιδι με τους Saints?
την είδα τη ματσάρα την ατελείωτη. να φανταστείς στο 30-27 ήθελα να το κλείσω γιατί μου φαινόταν δύσκολο να έχουμε και άλλη κατοχή και χωρίς recievers απλά τα μέτρα και οι αριθμοί δεν έβγαιναν.

αλλά αυτό το ματς το πήρε καθαρά ο προπονητής και δύο προσωπικότητες. σε όλη την τέταρτη περίοδο ήμασταν εκτός ρυθμού αγώνα και η νέα ορλεάνη έκανε ό,τι γούσταρε.

και φάνηκε ότι μέχρι αυτό το επίπεδο είμαστε (δεν είναι και λίγο βέβαια,μην είμαστε αχάριστοι). μέσα στην τετράδα του nfl και ανάμεσα στην δυάδα της κατηγορίας μας αλλά σε ένα δύσκολο division.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: NFL

Post by a_nikos »

Kuchiki_Byakuya wrote:
a_nikos wrote:Κουτσικιε ειδες το παιχνιδι με τους Saints?
την είδα τη ματσάρα την ατελείωτη. να φανταστείς στο 30-27 ήθελα να το κλείσω γιατί μου φαινόταν δύσκολο να έχουμε και άλλη κατοχή και χωρίς recievers απλά τα μέτρα και οι αριθμοί δεν έβγαιναν.

αλλά αυτό το ματς το πήρε καθαρά ο προπονητής και δύο προσωπικότητες. σε όλη την τέταρτη περίοδο ήμασταν εκτός ρυθμού αγώνα και η νέα ορλεάνη έκανε ό,τι γούσταρε.

και φάνηκε ότι μέχρι αυτό το επίπεδο είμαστε (δεν είναι και λίγο βέβαια,μην είμαστε αχάριστοι). μέσα στην τετράδα του nfl και ανάμεσα στην δυάδα της κατηγορίας μας αλλά σε ένα δύσκολο division.
Εγω ρε το εκλεισα οταν με το σκορ στο 23-24 ξεμειναμε απο downs και η Νεα Ορλεανη ειχε επιθεση. Και λιγο πριν την πεσω μπαινω Twitter κι αρχιζω να διαβαζω κατι σχολια του στυλ: Τι εκανε παλι ο Brady. Συμπερασμα: ποτε δν κλεινουμε την τηλεοραση στον Tom Brady. Καποιος δημοσιογραφος εγραψε: αν υποτιμησεις τον Brady, τον Φλεβαρη θα τον δεις στη Media Day του Super Bowl :P

Μου θυμισε την ανατροπη του Μαιαμι που ο κοσμος ειχε φυγει απο το γηπεδο, τωρα πανω απο τους μισους ειχαν παρει το δρομο της επιστροφης για τη Βοστωνη.

Για τις αλλαγες που εκανε η ομαδα στην επιθεση, βρισκεται σε εξαιρετικο επιπεδο. Μπορει να μην εχει την περυσινη επιθεση που μπορουσε να βαλει 50π στις καλυτερες αμυνες του πρωταθληματος, αλλα ειναι πλεον πολυ αποτελεσματικη χαρη στην αμυνα. Και στην επιθεση υπαρχει ο Brady, αλλωστε οσο ενας quarterback μεγαλωνει, νομιζω βελτιωνεται (βλ. Manning). Ετρεξε κιολας προχθες. Οταν γυρισει κι ο Gronkowski η επιθεση θα βελτιωθει. Οι receivers κανουν ευκολα το λαθος αλλα ειναι οι περισσοτεροι πρωταρηδες, αλλο το NCAA κι αλλο να παιζεις σε τοσο υψηλο επιπεδο, ηταν απο τα πρωτα παιχνιδια μεταξυ contenders αυτη την περιοδο. Ειμαστε κι ατυχοι με τους τραυματισμους, το κτηνος Wilfork θα μεινει εξω ολη τη σεζον ενω προχθες χτυπησε κι ο Ταλιμπ που στην αμυνα κενταγε σε ολο το ματς.

Η AFC σοβαρους contenders περα απο Patriots και Broncos δν εχει. Οι Texans ξεφουσκωσαν αποτομα, oι Ravens μοιαζουν ακινδυνοι και πιθανον θα μεινουν εκτος Playoffs ενω κι ο Luck δν μπορει να κανει θαυματα στους Colts (σαν περυσι). Οι Pats το AFC East το εχουν ευκολα, θεωρητικα μονο οι Dolphins θα μπορουσαν να απειλησουν.

Η NFC θα εχει τρομερο ενδιαφερον με Packers, Saints, Seahawks, 49ers να παλευουν επι ισοις οροις.
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NFL

Post by Kuchiki_Byakuya »

a_nikos wrote:Συμπερασμα: ποτε δν κλεινουμε την τηλεοραση στον Tom Brady
το γνωρίζει όσο λίγοι το παιχνίδι και είναι καθαρά ηγέτης. αλλά και ψυχολογικός ηγέτης. και εκεί νομίζω είναι το μοναδικό μειονέκτημα του manning, είναι πιο κομπιούτερ.

a_nikos wrote:Η AFC σοβαρους contenders περα απο Patriots και Broncos δν εχει.
εμένα μου κάνει εντύπωση που όλοι ξεχνάνε τους chiefs. εντάξει μπορεί αντικειμενικά να είναι ένα επίπεδο κάτω από τους patriots, όπως και οι patriots είναι φανερά ένα επίπεδο κάτω από bronkos, μπορεί το απόλυτο μέχρι στιγμής να οφείλεται στο εύκολο πρόγραμμα αλλά έχουν αλεπού στον πάγκο με ωραία αμυντική προσέγγιση (στα δύο παιχνίδια που τους έχω δει έχουν μπερδέψει πάνω από δεκαπέντε φορές την επίθεση) και πολύ καλούς recievers.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Post Reply

Return to “Αθλητικά”