Έτσι θα... κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by lakers4life24 »

crouch wrote:Σοβαρά, για να γίνω πιο συγκεκριμένος σε ένα τόσο μεγάλο θέμα πρέπει να καθίσω να γράψω βιβλίο. Δεν έχω το χρόνο, το χρήμα, τις γνώσεις και την ικανότητα να το κάνω. Για αυτό πέταξα τον όρο, για να το ψάξει καλύτερα όποιος θέλει, υπάρχουν πληροφορίες στο internet και βιβλία που το αναπτύσσουν λεπτομερέστατα.

edit: Ως σύστημα έχει ενδιαφέρουσες ιδέες αλλά προφανώς και πάλι δεν μπορεί να πει κανείς ότι είναι τέλειο ή τα λύνει όλα. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι καλές ιδέες βρίσκονται μέσα σε όλους τους χώρους (φιλελευθερισμό, σοσιαλισμό, κ.α.) και το μόνο που προϋποθέτει ένα καλύτερο πολιτικό σύστημα είναι καλή παιδεία που να καθιστά τους πολίτες ικανούς για κριτική σκέψη και άρα ανεξάρτητους. Αν κανείς δεν χειραγωγείται από άλλους, ακόμα και ο παρών καπιταλισμός θα ήταν παράδεισος.
πφφ τα υπερπλουστευεις αλλα κι εγω το ιδιο θα κανα γιατι οταν εσυ εχεις σκεφτει μια αυτοι που πραγματικα κινουν τα νηματα εχουν σκεφτει χιλιες για να δυον τη μαλακια μπορουν να παιξουν οποτε κανε οτι κανω κι εγω θα σου λεγα κανε το παιχνιδι-αγωνα σου και αγνοησε τους (εκτος πλεον αν τα πραγματα εχουν φτασει μεχρις εσχατων κ δεν μπορεις να ''κουνηθεις'' ). μην αρχιζω παλι τις συνομοσιες για παπανδρεου καραμανλη σημιτη και λοιπους μασσονους....τα χουμε πει αυτα και αν αμφισβητης το ποιον τους γραψε στο google ''μασονοι στην ελλαδα'' και να δεις τι θα βγει ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΛΕΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ....ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by lakers4life24 »

Χαρη διαφωνεις περι μασσονιας?
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by lakers4life24 »

HarisSukhoi wrote:Oυφ μου έχουν πρηχτεί με τη Μασονία, δεν παίρνω θέση αφού δεν γνωρίζω.
Με το βήμα ως αξιόπιστη ενημέρωση διαφωνώ...
ε βεβαια στις καυτες πατατες την ουρα απ εξω ε?
ωραια κατι αλλο....συμφωνεις περι οπλοφοριας στο σπιτι γι αυτοαμυνα που λεει ο ΛΑΟΣ(εννοειται με αδειες, ανανεωσιμα τεστ ικανοτητων κλπ)
Συμφωνεις περι αναδιαρθρωσης στρατιωτικης θητειας και καταλληλης εκγυμνασης και προετοιμασιας ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ που λεγε ο Πλευρης? Ξερεις γιατι?
1) δεν εχουμε λεφτα και ανδρικο πληθυσμο για μισθοφορους 2) ΣΥΝΟΡΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΡΚΟΥΣ οχι Λουξεμβουργιους και Ελβετους
3) 9 και 12 μηνες ΛΟΥΦΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΕ ΛΙΩΝΟΥΝ ΕΝΑ 2μηνακι στην γνησια στρατιωτικη εκπαιδευση των ΛΟΚ και ΟΥΚ, αλλα ξεχασα τα ελληνοπουλα πρεπει να μπορουν να τις βγαζουν κιολας τις ασκησεις......τον αλλον τον ξεβρακωσαν 25 χρονων γομαρι και εκλαιγε κ βγηκε ο πατερας του στα παραθυρα....νταξ καλα παμε
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by liakoskotsi »

lakers4life24 wrote:ωραια κατι αλλο....συμφωνεις περι οπλοφοριας στο σπιτι γι αυτοαμυνα που λεει ο ΛΑΟΣ(εννοειται με αδειες, ανανεωσιμα τεστ ικανοτητων κλπ)
οκ έστω ότι έχεις όπλο με άδεια κλπ και μία μέρα σου σαλτάρει (επειδή σου τελείωσε το κοτόπουλο, επειδή είδες ένα παλικάρι να κάνει μπάφο στο ασανσέρ της πολυκατοικίας σου κλπ) και αρχίζεις να καθαρίζεις κόσμο όπως έκανε ο νορβηγός πριν λίγα χρόνια.

ποιος θα αναλάβει την ευθύνη μετά?
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by Irishman »

liakoskotsi wrote:
lakers4life24 wrote:ωραια κατι αλλο....συμφωνεις περι οπλοφοριας στο σπιτι γι αυτοαμυνα που λεει ο ΛΑΟΣ(εννοειται με αδειες, ανανεωσιμα τεστ ικανοτητων κλπ)
οκ έστω ότι έχεις όπλο με άδεια κλπ και μία μέρα σου σαλτάρει (επειδή σου τελείωσε το κοτόπουλο, επειδή είδες ένα παλικάρι να κάνει μπάφο στο ασανσέρ της πολυκατοικίας σου κλπ) και αρχίζεις να καθαρίζεις κόσμο όπως έκανε ο νορβηγός πριν λίγα χρόνια.

ποιος θα αναλάβει την ευθύνη μετά?
o Mάκης ο Βορίδης, ο επόμενος ηγέτης της μεγάλης κεντροδεξιάς παράταξης.
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by liakoskotsi »

winterwood wrote:o Mάκης ο Βορίδης, ο επόμενος ηγέτης της μεγάλης κεντροδεξιάς παράταξης.
ε άμα την αναλάβει αυτός ας πάρουμε όλοι μπαζούκας και ας τα χρησιμοποιούμε για αυτοάμυνα, κλαιν
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by cornerstone »

winterwood wrote:
liakoskotsi wrote:
lakers4life24 wrote:ωραια κατι αλλο....συμφωνεις περι οπλοφοριας στο σπιτι γι αυτοαμυνα που λεει ο ΛΑΟΣ(εννοειται με αδειες, ανανεωσιμα τεστ ικανοτητων κλπ)
οκ έστω ότι έχεις όπλο με άδεια κλπ και μία μέρα σου σαλτάρει (επειδή σου τελείωσε το κοτόπουλο, επειδή είδες ένα παλικάρι να κάνει μπάφο στο ασανσέρ της πολυκατοικίας σου κλπ) και αρχίζεις να καθαρίζεις κόσμο όπως έκανε ο νορβηγός πριν λίγα χρόνια.

ποιος θα αναλάβει την ευθύνη μετά?
o Mάκης ο Βορίδης, ο επόμενος ηγέτης της μεγάλης κεντροδεξιάς παράταξης.
Winterwood είσαι απλά ΘΕΟΣ!!!
Πες τα!!!!
Μα αν είναι δυνατόν. Οπλοφορία?Ενίσχυση του στρατού?
Μήπως και θανατική ποινή?
Το συντηρητικό και θεοκρατικό καθεστώς των νοτίων ΗΠΑ θέλουμε?Σοβαρά τώρα? Αν είναι ετσί, ο επόμενος πρωθυπουργός να είναι κάποιος πετρελαιάς τύπου Romney ή Bush.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by lakers4life24 »

Xαρη μη μου ξαναπεις για Χρυση Αυγη γιατι εχω τονισει οτι τους απεχθανομαι.
liako με αυτη τη λογικη κι ο θειος μου που ναι αστυνομος α' και εχει το οπλο στο σπιτι μπορει να του σαλεψει και να με καθαρισει καμια φορα που παω σπιτι, αλλα υπαρχουν τα ΨΥΧΟΜΕΤΡΙΚΑ ΤΕΣΤ if you know what i mean. Επισης αν θες να ξερεις ειναι πανευκολο να βγαλεις αδεια με τα ισχυοντα μετρα το ξερω γιατι ψαχνοταν ο αδερφος μου για αεροβολο, η πχ ενας γειτονας μου ειχε 10 κυνηγετικες χωρις αυτος δλδ σε τι διαφερει ? για σκεψου
ΠΑΛΙ ΠΑΡΑΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ......δε μιλησα για ΑΥΞΗΣΗ ΘΗΤΕΙΑΣ, ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΣΥΡΡΙΚΝΩΣΗ-ΣΥΜΠΥΚΝΩΣΗ ΤΗΣ ΣΕ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΕ ΒΟΛΕΣ ΣΤΙΒΟ ΜΑΧΗΣ ΚΤΛ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ 1 Η 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
ΧΑΡΗ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ Η ΤΙΣ ΕΔ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΦΥΓΟΠΟΝΟΣ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ που εχει μεταβαλει το στρατο σε δημοσιουπαλληλικι που δεν συμφερει καμια πλευρα.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by lakers4life24 »

Λοιπον επειδη παρεξηγηθηκα μαλλον
1) Για οπλοφορια λεω ουτως η αλλως κυκλοφορουν οποτε καλυτερο δεν ειναι αυτοι που θελουν και θα παιρναν ουτως η αλλως ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΣΤΑΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΙΘΟΥΝ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΟΥΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ???????????????????ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????????????
2) Αυτο για το στρατο το χω συζητησει με στρατιωτικους και μου λενε ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ αλλα ειναι μπουρδελο ο ΕΣ. Μπαινουν μονο και μονο για τα μορια στις ειδικες δυναμεις λαπαδες που δεν μπορουν να βγαλουν 10 καμψεις αυτο με ενυριαζει.
Λογικα πραματα λεω ρε π@στη μου γιατι καταλαβενετε συνεχεια αλλα και ειστε προκατηλλημενοι?
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Angvl
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 404
Joined: Wed Feb 24, 2010 7:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Έτσι θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ

Post by Angvl »

HarisSukhoi wrote:Αλλά πως θα γίνει αυτό όταν οι Ευέλπιδες κάνουν άσκηση ορεινής διαβίωσης ΣΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΥΜΗΤΤΟ...
Βαρδούσι ρε φλώροι, μετανοείτε!
Αν και οι "Ευέλπιδες" του διαμερίσματος θα πεθάνουν εκεί. :lol:
Με χόρτο ανάμεσα ατ'πις ρίγανες και με Τσίπρα πρωθυπουργό, πλέον θα 'μαστε και νόμιμοι. Όχι ότι μέχρι τώρα ανησυχούσαμε εκεί πάνω, με τον Παλαιοκώστα αγκαλιά.
Prom Racing

"People wonder why we are obsessed and we wonder why they’re not. Someone asks us why we spend 70 hours a week building a racecar and we just look at them like a dog looks at a mime. Why? What do you mean, Why? Because racecar. That’s why."
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”