Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by lakers4life24 »

δεν παιζεστε πραγματικα ρε δεν ξαναγραφω εδω μεσα παρα μονο για μαθηματα....σας λυπαμαι απλα μερικους
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by lakers4life24 »

winterwood wrote:Επειδή δεν έχω ίντερνετ, ούτε η/υ δε μπορώ να γράψω σεντόνια. Όλοι έχουμε προσφέρει κάτι στη συζήτηση παντως. Καλύπτομαι γενικά. Απλά κάτι σχετικά οφφτοπικ, επειδή αναφέρθηκε, λεικερς για το ντέρμπι και τα «επεισόδια» πάλι την αμολησες. Και σου έχω πει τελειως φιλικά και με πολλή αγάπη να μη μπαινεις σε τέτοια μονοπάτια γιατί έχει αγγούρια και είσαι ξεβρακωτος.
εσενα θα σου πω κατι σχετικα μ αυτο που μου χες πει στις 16/02 που λες για τα ταξιδια και τις γκομενες κλπ κλπ
σημερα γυρισα στον τοπο μου και το απογευμα πηγα στο γυμναστηριο που παει κι η μανα μου για να μη μενω εκτος φορμας τωρα στις διακοπες....μολις λοιπον τελειωσα με το ζεσταμα εβγαλα την μπλουζα μου για να γτμναστω και ο γυμναστης αφου με ρωτησε τι κανω και ειμαι τοσο γραμμωμενος του μιλησα για τη διατροφη μου και τη σχεδον μαρτυρικη μου ασκηση(δεν θα το κρινω εγω βεβαια αυτο) και μου ειπε δυο πραγματα:
1) Οτι θα μπορουσα να κατεβω σε κανα εξαμηνο σε αγωνες επιδειξης fitness
2) το κυριοτερο μου ειπε θερμα συγχαρητηρια ''ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΗΣ ΦΡΑΠΕΔΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΙΟΥ ΤΟΥ JUNK FOOD ΚΑΙ ΤΟΥ INTERNET''
και ενα παλικαρι πιο διπλα(συγχωριανος που σπουδαζει ασοε στην αθηνα) μου λεει:
''πω ρε φιλε το νιωθεις να πουμε, το χεις λιωσει''
λεω εγω :
''νταξει ρε το κατα δυναμειν, απλα ο κοσμος το θεωρει παρατερο και κοροιδευει κιολας πολλες φορες''
και ο θεος λεει :
'' αμα γουσταρεις εσυ μαγκα μου και νιωθεις καλα μεσα σου ΓΡΑΦΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ Π@ΤΣ@ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΠΛΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ''
σορρυ για το οφ τοπικ ειπα δεν ξαναγραφω πλεον(εχω πιο εποικοδομητικα πλανα) παρα μονο για μαθηματα, δε θα σας βαλω εγω μυαλο ευθυνη αλλων ειναι -ηταν, πειτε οτι θελετε, κραξτε οσο θελετε, βριστε οσο θελετε, εγω ΑΠΟΧΟΡΩ και κοιταζω την πορεια μου.....φιλακια
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by crouch »

lakers4life24 wrote:μολις λοιπον τελειωσα με το ζεσταμα εβγαλα την μπλουζα μου για να γτμναστω και ο γυμναστης αφου με ρωτησε τι κανω και ειμαι τοσο γραμμωμενος του μιλησα για τη διατροφη μου και τη σχεδον μαρτυρικη μου ασκηση(δεν θα το κρινω εγω βεβαια αυτο)
:shock:
Σε περίπτωση που κάποιος βαρέθηκε να διαβάσει, αυτό πρέπει να διασωθεί.

Ειλικρινά δε προσπαθώ να ειρωνευτώ, και προσπαθώ να δώσω φιλικά μια συμβουλή όταν λέω ότι δεν είναι στραβός ο γυαλός, μπορεί απλά να αρμενίζεις στραβά. Επίσης το νους υγιής εν σώματι υγιή ξεκινάει από τον υγιή νου, όχι ανάποδα. Η γράμμωση των μυών δεν ακονίζει το μυαλό.
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by soti »

@lakers
Στην ζωή την κολακεία να φοβάσαι/προσέχεις, όχι το κράξιμο.

Και γενικώς... Έξω από το χορό, πολλά τραγούδια ξέρουν.
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by Irishman »

lakers4life24 wrote:
winterwood wrote:Επειδή δεν έχω ίντερνετ, ούτε η/υ δε μπορώ να γράψω σεντόνια. Όλοι έχουμε προσφέρει κάτι στη συζήτηση παντως. Καλύπτομαι γενικά. Απλά κάτι σχετικά οφφτοπικ, επειδή αναφέρθηκε, λεικερς για το ντέρμπι και τα «επεισόδια» πάλι την αμολησες. Και σου έχω πει τελειως φιλικά και με πολλή αγάπη να μη μπαινεις σε τέτοια μονοπάτια γιατί έχει αγγούρια και είσαι ξεβρακωτος.
εσενα θα σου πω κατι σχετικα μ αυτο που μου χες πει στις 16/02 που λες για τα ταξιδια και τις γκομενες κλπ κλπ
σημερα γυρισα στον τοπο μου και το απογευμα πηγα στο γυμναστηριο που παει κι η μανα μου για να μη μενω εκτος φορμας τωρα στις διακοπες....μολις λοιπον τελειωσα με το ζεσταμα εβγαλα την μπλουζα μου για να γτμναστω και ο γυμναστης αφου με ρωτησε τι κανω και ειμαι τοσο γραμμωμενος του μιλησα για τη διατροφη μου και τη σχεδον μαρτυρικη μου ασκηση(δεν θα το κρινω εγω βεβαια αυτο) και μου ειπε δυο πραγματα:
1) Οτι θα μπορουσα να κατεβω σε κανα εξαμηνο σε αγωνες επιδειξης fitness
2) το κυριοτερο μου ειπε θερμα συγχαρητηρια ''ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΗΣ ΦΡΑΠΕΔΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΙΟΥ ΤΟΥ JUNK FOOD ΚΑΙ ΤΟΥ INTERNET''
και ενα παλικαρι πιο διπλα(συγχωριανος που σπουδαζει ασοε στην αθηνα) μου λεει:
''πω ρε φιλε το νιωθεις να πουμε, το χεις λιωσει''
λεω εγω :
''νταξει ρε το κατα δυναμειν, απλα ο κοσμος το θεωρει παρατερο και κοροιδευει κιολας πολλες φορες''
και ο θεος λεει :
'' αμα γουσταρεις εσυ μαγκα μου και νιωθεις καλα μεσα σου ΓΡΑΦΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ Π@ΤΣ@ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΠΛΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ''
σορρυ για το οφ τοπικ ειπα δεν ξαναγραφω πλεον(εχω πιο εποικοδομητικα πλανα) παρα μονο για μαθηματα, δε θα σας βαλω εγω μυαλο ευθυνη αλλων ειναι -ηταν, πειτε οτι θελετε, κραξτε οσο θελετε, βριστε οσο θελετε, εγω ΑΠΟΧΟΡΩ και κοιταζω την πορεια μου.....φιλακια
Σε σχέση με αυτό που σου είχα πει στις 16/02 με ξαναδικαιώνεις πανηγυρικά. Το κατά δύναμιν φυσικά!

Όρεξη έχω, ίντερνετ και η/υ δεν έχω ρε γαμωτο, αλλιώς...
Δε σου είπα για ταξίδια και γκομενες. Δυστυχως! Σου είπα για την αυταρέσκειά σου, το ναρκισσισμό σου και την ηλεκτρονική εκδήλωσή τους. Σου είπα για το ότι μάλλον διαβαζεις το νήμα μαζί με τον πατέρα σου κι ενώ αυτος μας βρίζει εσύ του λες «Πάτερ, άφες αυτοις, ου γαρ οίδασι τι λέγουσι». Δε μπαίνεις καν στη διαδικασία να σκεφτείς ότι για να διαφωνούν πολλοί μαζί μου, ρε μπας κι έχω κάπου άδικο;
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by lakers4life24 »

Σορρυ αλλα μ αναγκαζετε να ξαναγραψω....
@ crouch δοξα τω Θεω υπαρχουν οι διαφορικες εξισωσεις για να ακονισω το μυαλο μου και μην ανησυχεις τα καταφερνω και μ αυτες.
@ winterwood μιας και το θιξα, ενα βιβλιο με διαφορικες εξισωσεις που εχω γραφει ενα ομορφο κινεζικο ρητο που τουλαχιστον στο σοι μου το χουμε σαν ευαγγελιο
''πιανω δουλεια μολις χαραξει και ξαποσταινω μολις βασιλεψει.Για να πιω νερο ανοιγω πηγαδι και για να εχω να φαω οργωνω τη γη. ΚΙ ΑΨΗΦΩ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡ''
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Vladimir
Praetorian
Praetorian
Posts: 383
Joined: Mon Oct 11, 2010 8:17 pm
Gender: Male

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by Vladimir »

.
Last edited by Vladimir on Wed Jan 18, 2023 1:39 am, edited 1 time in total.
mysterious wrote:Από ένα πορνόγερο ως και του λόγου σας, περίμενα να αποφεύγατε αυτή την στενωπό! Όμως, αν και ραμολί, επιδίδεστε, λίαν επιτυχώς, στο κασκαντεριλίκιον!!! Γι'αυτό σας αρμόζει ένα ΕΥΓΕ για το κοινωνικόν έργον που επιτελείτε! RESPECT, βοήθειά μας!!!!
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by rest_in_pieces »

1)ΑΝ η κουβέντα είχε κρατηθεί γύρω από την αυτοχειρία του ανθρώπου αυτού, θα ήταν ένα πολύ εποικοδομητικό νήμα. Συμπερασματικά, πιστεύω πως η αυτοθυσία αυτή δεν είναι ικανή να αλλάξει κάτι. Όπως δεν άλλαξαν κάτι τόσα και τόσα γεγονότα.
2)Όταν κάποιος συνάνθρωπος έχει ακραίες απόψεις, εκτός πραγματικότητας ή πολύ διαφορετικές, το κράξιμο τον κάνει χειρότερο. Είναι όμως ευχάριστο να βλέπουμε ενεργούς ανθρώπους με λάθος απόψεις παρά χλιαρούς με σωστές.
3)Παραδέχομαι πάλι τον/την κατσανετρίνο. Λογικά ξέρεις που καταλήγει αυτός ο συλλογισμός της μη πληρότητας.
try katsaro pirouni
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by liakoskotsi »

rest_in_pieces wrote:Είναι όμως ευχάριστο να βλέπουμε ενεργούς ανθρώπους με λάθος απόψεις
εεεεε
και ο χιτλερ ενεργός άνθρωπος με λάθος απόψεις ήταν........

το πόσο ευχάριστο ήταν να τον βλέπεις αυτόν και τα έργα του το αφήνω στην κρίση σου..
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνταξιούχος φαρμακοποιός αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα!

Post by Adamaklas »

Dum spiro spero.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”