Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by SlasherG »

Παίζει το άριστα να είναι από 9,01 (ή 9,1 -ανάλογα με την στρογγυλοποίηση) και πάνω???
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by ShadowMech »

Δεν εχω ιδεα, αλλα η παραπανω λογικη στρογγυλοποιησης μου εβγαλε το ματι...

Επισης ο ενας ρωταει για ECDL μεσω της σχολης, τωρα αλλη ρωτανε με περισσιο ενδιαφερον για τον "χαρακτηρισμο του πτυχιου"...? WTF τι εχετε παθει?
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by Kuchiki_Byakuya »

ShadowMech wrote:Επισης ο ενας ρωταει για ECDL μεσω της σχολης, τωρα αλλη ρωτανε με περισσιο ενδιαφερον για τον "χαρακτηρισμο του πτυχιου"...? WTF τι εχετε παθει?
Καλά επειδή κάποιος ακούει κάτι και το ρωτάει στο φόρουμ δεν είναι κάτι κακό. Επίσης για τον χαρακτηρισμό πτυχίου, έκανα μια ερώτηση που ξεκίνησε από μια πλάκα και όλοι είπαν το ίδιο πράγμα εκατό φορές (με πρώτο τον λέικερς που το να ενοχλεί με ανούσια ποστ του έχει γίνει δεύτερη φύση).

Γαμώ τον γραπτό λόγο.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by lakers4life24 »

Kuchiki_Byakuya wrote:
ShadowMech wrote:Επισης ο ενας ρωταει για ECDL μεσω της σχολης, τωρα αλλη ρωτανε με περισσιο ενδιαφερον για τον "χαρακτηρισμο του πτυχιου"...? WTF τι εχετε παθει?
Καλά επειδή κάποιος ακούει κάτι και το ρωτάει στο φόρουμ δεν είναι κάτι κακό. Επίσης για τον χαρακτηρισμό πτυχίου, έκανα μια ερώτηση που ξεκίνησε από μια πλάκα και όλοι είπαν το ίδιο πράγμα εκατό φορές (με πρώτο τον λέικερς που το να ενοχλεί με ανούσια ποστ του έχει γίνει δεύτερη φύση).

Γαμώ τον γραπτό λόγο.
Eνω αυτο που μολις εγραψες ειναι μες την ουσια, οπως και οοοολα τα αλα 150000 ποστ σου :lol: :lol: Συνυπολογιζοντας κι αυτα που εγραψες για γιουρο τσαμπιονς λιγκ και λοιπες αναλυσεις ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ....πρωτη φορα βλεπω τοση κακια και τετοια αρνηση μαζεμενη σε μισο κυβικο μετρο.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by liakoskotsi »

lakers4life24 wrote:
Kuchiki_Byakuya wrote:
ShadowMech wrote:Επισης ο ενας ρωταει για ECDL μεσω της σχολης, τωρα αλλη ρωτανε με περισσιο ενδιαφερον για τον "χαρακτηρισμο του πτυχιου"...? WTF τι εχετε παθει?
Καλά επειδή κάποιος ακούει κάτι και το ρωτάει στο φόρουμ δεν είναι κάτι κακό. Επίσης για τον χαρακτηρισμό πτυχίου, έκανα μια ερώτηση που ξεκίνησε από μια πλάκα και όλοι είπαν το ίδιο πράγμα εκατό φορές (με πρώτο τον λέικερς που το να ενοχλεί με ανούσια ποστ του έχει γίνει δεύτερη φύση).

Γαμώ τον γραπτό λόγο.
Eνω αυτο που μολις εγραψες ειναι μες την ουσια, οπως και οοοολα τα αλα 150000 ποστ σου :lol: :lol: Συνυπολογιζοντας κι αυτα που εγραψες για γιουρο τσαμπιονς λιγκ και λοιπες αναλυσεις ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ....πρωτη φορα βλεπω τοση κακια και τετοια αρνηση μαζεμενη σε μισο κυβικο μετρο.
είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by Enositis »

SlasherG wrote:Παίζει το άριστα να είναι από 9,01 (ή 9,1 -ανάλογα με την στρογγυλοποίηση) και πάνω???
Παιδιά για να τελειώσει το θέμα... στο γαμημένο το ΕΜΠ σε αντίθεση με τα υπολοιπα παν/μια και πολυτεχνεία της χώρας
9 ΚΑΙ ΠΑΝΩ θεωρειται ΑΡΙΣΤΑ.
Η στρογγυλοποίηση γίνεται στα 2 δεκαδίκα.
Το 8,98999 γίνεται 8,99 και θεωρείται ΛΙΑΝ ΚΑΛΩΣ
Το 8,99999999 γίνεται 9,00 και θεωρείται ΆΡΙΣΤΑ

Όποιος παίρνει άριστα παίρνει δώρο και μια ντουντούκα απο τη γραμματεία και αυτός που πηρε πτυχίο με 6 διαπομπέυεται γύρω απο την πολυτεχνειούπολη.
stemfrom
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Fri Feb 19, 2010 4:18 pm

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by stemfrom »

‘Εχω κάνει αίτηση σε ένα μεταπτυχιακό του μετσοβίου.Είμαι τελειόφοιτος και μου έχει μείνει μόνο η διπλωματική που παρουσιάζω τον Σεπτέμβριο.Το μεταπτυχιακό λέει ότι αν γίνω δεκτός πρέπει σαν τελειόφοιτος μέχρι κάποια ημερομηνία τον Οκτώβριο να τους πάω το χαρτί ότι έχω τελειώσει.Η ερώτηση μου είναι: αν δεν έχει προλάβει να βγει η τελική αναλυτική βαθμολογία μέχρι τότε,κάνουν δεκτή την βεβαίωση που δίνει η γραμματεία και λέει ότι έχεις ξεμπερδέψει με τις υποχρεώσεις σου με τη σχολή και αναμένεται το επίσημο αντίγραφο πτυχίου?
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by Adramelch »

Αυτό θα πρέπει να πας να το ρωτήσεις στους ίδιους, αλλά γνώμη μου είναι ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by EiRiNaKi »

Ειδικά με μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ δε θα έχεις πρόβλημα γιατί όλοι ξέρουν αυτά τα προβλήματα!!!

Από εκεί και πέρα επειδή και εγώ αντιμετώπισα ένα παρεμφερές πρόβλημα, ήθελα βεβαίωση ότι πήρα πτυχίο το αργότερο μέχρι την 2η μέρα που εξετάζονταν οι διπλωματικές, πολύ πριν κατατεθούν οι βαθμολογίες δλδ!
Σε αυτή την περίπτωση η γραμματεία σου βγάζει μια βεβαίωση -που δεν είναι πτυχίο- και λέει ότι ο τάδε έχει τελειώσει τα πάντα στη σχολή αυτή την εξεταστική περίοδο και αναμένεται η επίσημη έκδοση του πτυχίου.

Για να γίνουν όλα αυτά θα πρέπει και να πιέσεις τον καθηγητή να στείλει έγκαιρα τη βαθμολογία σου και να κυνηγήσεις τη γραμματεία!!

Αλλά εν ολίγοις....ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ! ΚΑΛΟ ΠΤΥΧΙΟ!!!
stemfrom
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Fri Feb 19, 2010 4:18 pm

Re: Πότε παίρνουμε στα χέρια μας το πτυχίο;

Post by stemfrom »

Ευχαριστώ πολύ Adramelch kai Eirinaki για τις απαντήσεις σας, και εγώ νομίζω δεν θα υπάρχει πρόβλημα :D
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”