Prepaid Κάρτες

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Prepaid Κάρτες

Post by SlasherG »

Αν και είνaι μία από τις χειρότερες περιόδους να ανοίξω το συγκεκριμένο τόπικ, τελικά είπα να το κάνω, μιας και θα πάρει καιρό να φτιάξει η κατάσταση, έτσι κι αλλιώς..

Θέλω, λοιπόν, να πάρω μία prepaid κάρτα κυρίως για αγορές στο Ίντερνετ..

Γνωρίζει κανένας από ποια τράπεζα είναι καλύτερο να βγάλει κάποιος μία, αν υπάρχει όντως καλύτερη/χειρότερη, κι αν ναι, τι χαρτιά/δικαιολογητικά χρειάζονται προκειμένου να την βγάλω, εφόσον δεν έχω καμία άλλη επαφή με τράπεζα (λογαριασμό, κλπ)??
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Prepaid Κάρτες

Post by master »

SlasherG wrote:Αν και είνaι μία από τις χειρότερες περιόδους να ανοίξω το συγκεκριμένο τόπικ, τελικά είπα να το κάνω, μιας και θα πάρει καιρό να φτιάξει η κατάσταση, έτσι κι αλλιώς..

Θέλω, λοιπόν, να πάρω μία prepaid κάρτα κυρίως για αγορές στο Ίντερνετ..

Γνωρίζει κανένας από ποια τράπεζα είναι καλύτερο να βγάλει κάποιος μία, αν υπάρχει όντως καλύτερη/χειρότερη, κι αν ναι, τι χαρτιά/δικαιολογητικά χρειάζονται προκειμένου να την βγάλω, εφόσον δεν έχω καμία άλλη επαφή με τράπεζα (λογαριασμό, κλπ)??

Γεινκά το καλύτερο e-banking κατά τη γνώμη μου τόχει η Eurobank και γενικά βολεύει πολύ.
Τώρα για να βγάλεις κάρτα λογικά πρέπει να κάνεις και λογαριασμό σε τράπεζα γιατί πρέπει να φαίνεσαι κάπου και επίσης πρέπει με κάποιον τρόπο να μπαίνουν λεφτά στην κάρτα.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Prepaid Κάρτες

Post by kage21 »

Εγω Eurobank εχω βγαλει...διαφορα μεταξυ προπληρωμενων αν εχεις σκοπο να πηγαινεις μονο να καταθετεις λεφτα για να κανεις αγορες δεν υπαρχει..
Απλως η Eurobank εχει πολυ λιγοτερες απαιτησεις σε χαρτια για να ανοιξεις λογαριασμο απ'οτι οποιαδηποτε αλλη..
Ζηταει μονο ενα αντιγραφο του χαρτιου με το ΑΦΜ (και το αυθεντικο μονο για πιστοποιηση),ταυτοτητα,πασο(για να πιστοποιησεις τη φοιτητικη σου ιδιοτητα)
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Prepaid Κάρτες

Post by Kuchiki_Byakuya »

H Eurobank είναι η τράπεζα που αγαπάει τους πελάτες της.

Πράγματι όμως έχει τις καλύτερες υπηρεσίες γιατί τις ιδέες τις παίρνει όλες από εξωτερικό, και τις ιδέες για τη χορηγική πολιτική. Γενικά η τραπεζική αγορά είναι πολύ απελευθερωμένη. Πάμπαλη να πας και από εκεί να ζητήσεις χορηγία. Μαζί με τον Παπαναγιώτου.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Prepaid Κάρτες

Post by Adamaklas »

Λοιπον, ασε τον μαστερ τωρα να μιλησει :)

Κανεις λογαριασμο στο Paypal αγοραζεις Καρτες Paysafe ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΓΚΑΒΛΩΣΕΙ ( πλεον ολα τα περιπτερα εχουν χαλαρωταταααα, στο 2006 π τις ηθελα για το τραβιαν δεν εβρισκα αχααχαχ). Και αντε γεια.

Ααα οσο για ασφαλεια και φοβο και γκλαμουρους μαλακιες... ουτε λογος.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Prepaid Κάρτες

Post by kage21 »

Adamaklas wrote:Λοιπον, ασε τον μαστερ τωρα να μιλησει :)

Κανεις λογαριασμο στο Paypal αγοραζεις Καρτες Paysafe ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΓΚΑΒΛΩΣΕΙ ( πλεον ολα τα περιπτερα εχουν χαλαρωταταααα, στο 2006 π τις ηθελα για το τραβιαν δεν εβρισκα αχααχαχ). Και αντε γεια.

Ααα οσο για ασφαλεια και φοβο και γκλαμουρους μαλακιες... ουτε λογος.
Ο master μιλησε στην αρχη...εκανε πρωτος reply...γενικα η ιδεα σου δεν ειναι κακη...απλως μου εχει τυχει να θελω να ψωνισω απο site το οποιο δεν υποστηριζε paypal
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Prepaid Κάρτες

Post by vAs »

Αν θυμάμαι καλά ή το PayPal ή το eBay δεν άφηνε paysafe.. Και είχα πακετωθεί χοντρά. Οπότε μη κάνεις καμία κίνηση χωρίς να είσαι σίγουρος αν το δέχονται. Εγώ κάνω δουλειά μου με μία prepaid από τράπεζα κύπρου η οποία prepaid εκδίδεται επιτόπου. Δλδ πας σε ένα κατάστημα και σε 30' το πολύ έχεις την καρτούλα στα χέρια σου ενεργή και απ' όλα (νομίζω το paypal κάνει 2-3 μέρες να στη δεχτεί μέχρι να εξακριβώσει ότι δε του 'δωσες ότι να 'ναι αριθμό κλπ.) Από κει και πέρα είσαι φρι να κάνεις τις αγορούλες σου. Βέβαια το χειρότερο στο κράταγα για το τέλος. Κάθε φορά που "φορτίζεις" την κάρτα σου με φράγκα, η τράπεζα παίρνει προμήθεια 1 ευρώ! ΚΛΕΦΤΕΣ! ΝΑΙ!
Έχεις τα συν, έχεις και τα μείον σου.. Έχεις το μαχαίρι, έχεις και το καρπούζι!
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Prepaid Κάρτες

Post by vAs »

kage21 wrote:Ο master μιλησε στην αρχη...εκανε πρωτος reply...γενικα η ιδεα σου δεν ειναι κακη...απλως μου εχει τυχει να θελω να ψωνισω απο site το οποιο δεν υποστηριζε paypal
CReepy!
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Prepaid Κάρτες

Post by Adamaklas »

Τι σκατα σαιτ χωρις paypal ? συνδρομη στο μπραζερς εκανες ρε ?!
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Prepaid Κάρτες

Post by master »

Adamaklas wrote:Τι σκατα σαιτ χωρις paypal ? συνδρομη στο μπραζερς εκανες ρε ?!

Paypal ούτε καν για τον λόγο ότι σε αφήνουν εκτεθημένο σε αρκετά site. Και είναι περισσότερα από αυτά που φαντάζεσε. Βγάλα μια κάρτα στη eurobank. Είναι δουλειά μιας ώρας και είσαι απόλυτα κομπλέ.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”