Πέταξαν καφέδες και γιαούρτια στην Κανέλλη

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Πέταξαν καφέδες και γιαούρτια στην Κανέλλη

Post by Διάτανος »

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική σελίδα » Ελλάδα του Χρήστου ΧατζησπύρουRSS ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ .Επίθεση από Αγανακτισμένους


Εν μέσω δακρυγόνων επιστρέφουν οι Αγανακτισμένοι στο Σύνταγμα

Επίθεση από ομάδα Αγανακτισμένων πολιτών δέχτηκε λίγο πριν τις 10 το πρωί η βουλευτής του ΚΚΕ, Λιάνα Κανέλλη, την ώρα που διέσχιζε με το αυτοκίνητό της την Β. Σοφίας για να πάει στη Βουλή.

Οι διαδηλωτές αντέδρασαν έντονα μόλις είδαν την βουλευτή και σταμάτησαν το αυτοκίνητό της. Της επέτρεψαν να συνεχίσει την πορεία της μόνο όταν η ίδια τους διαβεβαίωσε ότι δεν θα ψηφίσει το μεσοπρόθεσμο.

Ωστόσο, λίγα λεπτά αργότερα, η κ. Κανέλλη δέχτηκε επίθεση από άλλη ομάδα Αγανακτισμένων οι οποίο έριξαν γιαούρτια στο αυτοκίνητό της.


http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=131037
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Elias
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 396
Joined: Fri May 14, 2010 1:42 am

Re: Πέταξαν καφέδες και γιαούρτια στην Κανέλλη

Post by Elias »

Δεν νομίζω πως το έκαναν "αγανακτησμένοι" που ήξεραν τι τους γίνεται κι όχι προβοκάτορες, γιατί αν όντως όλοι οι αγανακτησμένοι έχουν φτάσει στο σημείο να στοχοποιούν τους βολευτές του ΚΚΕ έτσι όπως στοχοποιούν και τους υπόλοιπους, δεν είμαστε σε καθόλου καλή μοίρα.
Ο Ρομπέν του ΕΜΠ.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Πέταξαν καφέδες και γιαούρτια στην Κανέλλη

Post by Διάτανος »

καλά τη συγκεκριμένη δεν την έχω σε εκτίμηση.ο,τι να ναι είναι
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέταξαν καφέδες και γιαούρτια στην Κανέλλη

Post by castiel »

Οι διαδηλωτές αντέδρασαν έντονα μόλις είδαν την βουλευτή και σταμάτησαν το αυτοκίνητό της. Της επέτρεψαν να συνεχίσει την πορεία της μόνο όταν η ίδια τους διαβεβαίωσε ότι δεν θα ψηφίσει το μεσοπρόθεσμο.
γιατί είχε πει ότι θα ψηφίσει υπέρ, ή υπήρχε κάποια ένδειξη ότι θα το κάνει?
λίγο χαζό μου ακούγεται (είτε εκ μέρους των δημοσιογράφων, είτε εκ μέρους αυτών που το έκαναν)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
ball38
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 381
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:19 pm

Re: Πέταξαν καφέδες και γιαούρτια στην Κανέλλη

Post by ball38 »

Βγηκε η Κανελλη σε 250 διαφορετικα μεσα και ειπε:

-Δε με ενοχλησε κανεις, δε φοβηθηκα απο κανεναν, συζητουσαμε απλα και με προστατευσαν για να παω στη Βουλη
-Υπηρχε ενας τυπος αναμεσα σε 150 με κουκουλα που ειχε μια τσαντα ταχυδρομικη, μου το πεταξε και εξαφανιστηκε
-Καθως πηγαινα στη Βουλη ειδα ποδηλατες να κουβαλουν σακουλες του LIDL, και μη μου πειτε οτι ηταν ωραιος ο καιρος και βγηκαν να κανουν ποδηλαταδα, διοτι απο το βαρος ισα ισα που κουνιοταν το ποδηλατο



αυτα εν ολιγοις
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”