Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by crouch »

Εγώ πάλι είχα ακούσει ότι δε μιλάει γιατί θα έφερνε νέο εμφύλιο. Το χω ακούσει, δε το ασπάζομαι, αλλά είχε μια λογική
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by sid »

katsanetrino wrote:
all. koukoulofloros wrote:
katsanetrino wrote:Καλά αν είναι αλήθεια, που δεν μου φαίνεται και πολύ απίθανο με τόση κόντρα που τους πήγε, τότε αυτό εξηγεί το γιατί έχει εξαφανιστεί έτσι όλο αυτό τον καιρό.

όντως , ήταν τόσο σπουδαίος πρωθυπουργός που περίμενα να εμφανίζεται συνέχεια να εισπράτει συγχαρητήρια
Το αν ήταν σπουδαίος ή όχι, δεν το ξέρω και δε με ενδιαφέρει κιόλας έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, αλλά τουλάχιστον περίμενες να βγει να πει τη δική του γνώμη για το πως φτάσαμε ως εδώ και βέβαια να υπερασπιστει τον εαυτό του σε όλα αυτά που του καταλογίζουν. Από τη στιγμή που αυτό δεν έγινε, τέτοια σενάρια δε μοιάζουν και τόσο εξωπραγματικά.
εμένα με ενδιαφέρει λιγουλάκι πόσο σπουδαίος ήταν ένας άνθρωπος που ηγήθηκε της χώρας (λολ) αλλά κυρίως προφανώς αυτό σχετίζεται με το γεγονός ότι δεν βγαίνει να μιλήσει , ασχέτως άλλων σεναρίων
(λολ)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
katsanetrino
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 350
Joined: Wed Oct 20, 2010 8:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Inside Satrapy

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by katsanetrino »

all. koukoulofloros wrote: εμένα με ενδιαφέρει λιγουλάκι πόσο σπουδαίος ήταν ένας άνθρωπος που ηγήθηκε της χώρας (λολ) αλλά κυρίως προφανώς αυτό σχετίζεται με το γεγονός ότι δεν βγαίνει να μιλήσει , ασχέτως άλλων σεναρίων
(λολ)
Εδώ βλέπεις ότι σχεδόν για όλους όσους ηγήθηκαν της χώρας τα τελευταία 100 χρόνια, όπου και να γυρίσεις θα ακούσεις και μια διαφορετική άποψη για τη σπουδαιότητά τους(ακόμη και από αυτούς που περιμένεις να είναι αντικειμενικοί) και εσύ μου λες ότι είσαι σε θέση να κρίνεις τη σπουδαιότητα του κωστάκη, ενώ δεν έχει ούτε 2 χρόνια που έφυγε και ενώ δεν έχεις ακούσει την άποψή του. Πολύ επιφανειακό μου ακούγεται. Από αυτή την άποψη είπα ότι δεν ξέρω και δε με ενδιαφέρει.
Τώρα για το ότι δε βγαίνει να μιλήσει, όσο σωστό φαίνεται το ότι δεν βγαίνει γιατί δεν έχει τπτ να πει, άλλο τόσο σωστό μου φαίνεται και το ότι δε βγαίνει γιατί φοβάται για τη ζωή του.
DeterministiC OR StochastiC
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by sid »

λολ , άλλο αν με ενδιαφέρει κάτι και άλλο αν μπορώ να το μάθω - το να μην μπορώ καθόλου να το μάθω με κάνει κάποια στιγμή αδιάφορο , αλλά ακούστηκες πολύ σίγουρος από την αρχή ότι δεν σε ενδιαφέρει

είχα την τιμή να γνωρίσω τον κωστάκη και αυτή η γνωριμία λίγων δευτερολέπτων μαζί του με έπεισε ότι βαριόταν που ζούσε , από την άλλη , άνθρωποι σαν τον Κούλογλου που δεν έχουν καν την bmw που περιέγραψε κάποιος πριν , φοβούνται για την ζωή τους και συνεχίζουν να μιλάνε είτε σου αρέσει αυτό που λένε είτε όχι

προφανώς δεν ξέρω ούτε εγώ , ούτε και εσύ - αλλά το δεν με ενδιαφέρει που είπες μου ακούστηκε προκλητικό - αυτιά
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
katsanetrino
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 350
Joined: Wed Oct 20, 2010 8:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Inside Satrapy

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by katsanetrino »

all. koukoulofloros wrote:λολ , άλλο αν με ενδιαφέρει κάτι και άλλο αν μπορώ να το μάθω - το να μην μπορώ καθόλου να το μάθω με κάνει κάποια στιγμή αδιάφορο , αλλά ακούστηκες πολύ σίγουρος από την αρχή ότι δεν σε ενδιαφέρει

είχα την τιμή να γνωρίσω τον κωστάκη και αυτή η γνωριμία λίγων δευτερολέπτων μαζί του με έπεισε ότι βαριόταν που ζούσε , από την άλλη , άνθρωποι σαν τον Κούλογλου που δεν έχουν καν την bmw που περιέγραψε κάποιος πριν , φοβούνται για την ζωή τους και συνεχίζουν να μιλάνε είτε σου αρέσει αυτό που λένε είτε όχι

προφανώς δεν ξέρω ούτε εγώ , ούτε και εσύ - αλλά το δεν με ενδιαφέρει που είπες μου ακούστηκε προκλητικό - αυτιά
Επειδή όμως είμαι αρκετά σίγουρος ότι όλη την αλήθεια δεν πρόκειται ποτέ(η τελοσπάντων σύντομα) να τη μάθουμε, γι αυτό είπα ότι δε με ενδιαφέρει. Ίσως έπρεπε να πω δε με ενδιαφέρει για το προσεχές μέλλον αλλά και πάλι το γενικό νόημα παραμένει το ίδιο. Αυτά και από εμένα.
DeterministiC OR StochastiC
User avatar
maraki19
Chemical Seeder
Chemical Seeder
Posts: 74
Joined: Fri Sep 03, 2010 8:22 pm

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by maraki19 »

Νομίζω οι πασόκοι κάνετε 'κρα' από χιλιόμετρα! :twisted:
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by sid »

ποτέ δεν μπόρεσα να κρύψω αυτό και ότι ακούω michael jackson

Billie jean is not my lover
She's just a girl who claims that I am the one
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by Adamaklas »

Δραμα....

Αν για καθε ποστ που εγραφε < Φαινεται οτι εισαι Χ παραταξης απο μακρια> πηγαινα ενα βημα προς στους μηχανολογους τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ θα ειμουν ενας μηχαν......

χμμμμ... γαματο.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by ShadowMech »

1) Λατρευω το trolling σε σοβαρα θεματα... Maraki19 ;)
Adamakla δε σε πιανω καν :P
2) Αν σκεφτεις οτι απο τα πρωτα που εκανε το ΠΑΣΟΚ ηταν να παγωσει τη συμφωνια του αγωγου, τα παραπανω εχουν λογικη βαση.
3) Enjoy my new sig :twisted:
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ήθελαν νεκρό τον Καραμανλή

Post by Kitharistas »

ShadowMech wrote:3) Enjoy my new sig :twisted:
twisted :twisted:

επίσης παρότι είμαι κατά τις κομματοποίησης αυτό
ShadowMech wrote: 2) Αν σκεφτεις οτι απο τα πρωτα που εκανε το ΠΑΣΟΚ ηταν να παγωσει τη συμφωνια του αγωγου, τα παραπανω εχουν λογικη βαση.
είναι πολύ σωστό, αυτή η συμφωνία ήταν πραγματικά ωφέλιμη για την χώρα, αλλά δεν συνέφερε "κάποιους"
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”