"Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Προβληματισμοί, απόψεις για επιστημονικά, τεχνολογικά θέματα και γεγονότα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by Kitharistas »

Image


The last warning!
Rock on buddies...
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by Διάτανος »

Δε φταίω γω.Οι ορμόνες
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by mama mafia »

crouch wrote: Οπότε ενώ νομίζει αυτός που τα λέει ότι υπερασπίζεται την σεξουαλική ελευθερία, στην ουσία εκθέτει την προκατάληψή κατά της ομοφυλοφιλίας.
Εκθέτει το πρόβλημα της προκατάληψης. Όπως και να 'χει μέχρι πρόσφατα , και ακόμα ένα μεγάλο κομμάτι της κοινωνίας, θεωρεί φυσιολογικές μόνο τις ετεροφυλοφιλικές σχέσεις. Μην ξεχνάς ότι οι ομοφυλόφιλοι έχουν τραβήξει αρκετά και έχουν βιώσει πολύ περιθωριοποίηση μέσα στο χρόνο. Δεν έχει συμβεί στους ετεροφυλόφιλους κάτι τέτοιο. Οπότε προφανώς γι'αυτό δεν έχει να σχολιάσει κανείς κάτι. Κάποιες πληγές είναι ακόμα νωπές ακόμα κι αν ζούμε στον 21ο αιώνα. Καλό θα ήταν πλέον να μην αντιμετωπίζονται μειονεκτικά και είναι φυσιολογικό κάθε ομάδα ανθρώπων που νιώθει ότι παραγκωνίζεται απ'το υπόλοιπο σύνολο να προσπαθεί να υπερασπιστεί τα δικαιώματά της και να διεκδικεί τα αυτονόητα, εφόσον δεν περιορίζει την ελευθερία κανενός. Και το να προσπαθεί κάποιος να τους υπερασπιστεί δεν είναι επίσης κακό.
Είναι ένα κλασικό πρόβλημα ρατσισμού το οποίο προσπαθεί να λυθεί, και δεν καταλαβαίνω τη λογική σου.
Last edited by mama mafia on Fri Mar 25, 2011 6:40 pm, edited 1 time in total.
Leave the gun. Take the cannoli
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by Enositis »

Δεν ειναι φυσιολογικο το να ειναι καποιος ετεροφιλος.Πειτε με ρατσιστη οπισθοδρομικο ή οπως γενικα θελετε.Αδιαφορω.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΜΩΣ.ανεκτο ναι.φυσιολογικο οχι.
Αν ένας ανθρωπος γουσταρει να τρωει ωμό κρεας.ετσι γιατι του την καρφωσε ρε παιδι μου.κανει κακο σε κανεναν;αλλα θα βγουνε ολοι να τον πουνε βαρβαρο και λοιπες χαζομαρες.
ΤΟ οτι υπαρχει ρατσισμος απεναντι τους -και πολλες φορες συμμετεχω σ αυτον.γιατι ετσι με μαθε η κενωνια μου να ουμε-ειναι κατακριτεο...ναι οκ σ αυτο εχουν δικιο.
Αλλα το να πανε στην Αυστραλια να κατεβαζουν τη σημαια του κρατους και να βαζουν τη σημαια του Ουρανιου ΤΟξου ειναι επισης προκλητικο.Οπως και τα Gay Parades.επισης προκλητικα.
Last edited by Enositis on Fri Mar 25, 2011 5:53 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by mama mafia »

Admins κλειδώστε το τοπικ, πονάει το κεφάλι μου!!!
Leave the gun. Take the cannoli
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by Διάτανος »

καλά ετερόφιλος έγραψες :D :D :D :D
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by crouch »

mama mafia wrote:Είναι ένα κλασικό πρόβλημα ρατσισμού το οποίο προσπαθεί να λυθεί, και δεν καταλαβαίνω τη λογική σου.
H λογική μου είναι ότι αν όντως θεωρεί κάποιος την ομοφυλοφιλία δικαίωμα και ομότιμη επιλογή σεξουαλικού προσανατολισμού, τότε θα πρέπει να σταματήσει να ξεχωρίζει τη συμπεριφορά του (θετική ή αρνητική) απέναντί της, έναντι της συμπεριφοράς του στην ετεροφυλοφιλία. Θα πρέπει να σταματήσουν να θεωρούν όλοι ότι το να πεις κάποιον αδερφή είναι κακεντρεχές σχόλιο που χρήζει κουκουλώματος και εξευγενισμού, και όχι γεγονός, όταν ισχύει βέβαια.
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by mama mafia »

ναι συμφωνώ φίλε crouch, αλλά δυστυχώς αρκετοί χρησιμοποιούν αυτή τη λέξη σαν βρισιά και αυτό είναι το πρόβλημα.

όσο για σένα enositi
1) τι έχει το ωμό κρέας? εγώ που έχω φάει είμαι βάρβαρη? :P (άσχετο)
2) στις εκδηλώσεις που αναφέρεσαι κι εγώ δεν είμαι πολύ σύμφωνη, το θεωρώ υπερβολή
3)ίσως πρέπει πριν συμμετέχεις σε κάτι που επιτάσσει η κοινωνία να σκεφτείς πρώτα
Leave the gun. Take the cannoli
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by Enositis »

mama mafia wrote:ναι συμφωνώ φίλε crouch, αλλά δυστυχώς αρκετοί χρησιμοποιούν αυτή τη λέξη σαν βρισιά και αυτό είναι το πρόβλημα.

όσο για σένα enositi
1) τι έχει το ωμό κρέας? εγώ που έχω φάει είμαι βάρβαρη? :P (άσχετο)
2) στις εκδηλώσεις που αναφέρεσαι κι εγώ δεν είμαι πολύ σύμφωνη, το θεωρώ υπερβολή
3)ίσως πρέπει πριν συμμετέχεις σε κάτι που επιτάσσει η κοινωνία να σκεφτείς πρώτα
για καποιους το να τρως ωμο κρεας ειναι πραξη βαρβαροτητας
χαιρομαι που συμφωνουμε
δεν εχεις περιθωριο να σκεφτεις.βγαινουν σαν ενστινκτο
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: "Gay cure" η νέα εφαρμογή της Apple

Post by eΝy »

Σοφάκι μη χολοσκάς και μην τρελαίνεσαι.

Στα events του Pol FM δεσμεύομαι προσωπικά (κι εγώ και όλο το Staff του Σταθμού) ότι θα είσαι παντελώς ελεύθερη να φασωθείς με όσες γκόμενες θες, χωρίς να έρθει να σε ενοχλήσει κανένας με κάποιο ηλίθιο Αpple Store app. Ηρέμησε τώρα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Post Reply

Return to “Επιστήμη & Τεχνολογία”