Σύνδεση Youtube account με google account

Προβληματισμοί, απόψεις για επιστημονικά, τεχνολογικά θέματα και γεγονότα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Σύνδεση Youtube account με google account

Post by Kitharistas »

Μάλλον όλοι έχετε παρατηρήσει που σχεδόν από το καλοκαίρι το youtube σου ζητάει να συνδέσεις τον λογαριασμό σου με κάποιον λογαριασμό στο gmail.. Κλασικά εγώ πατούσα "remind me later" (ή ότι άλλη παπαρίτσα έλεγε, you've got the point)
ε τώρα που πήγα να μπω youtube και είχα βάλει στον browser (yes bitches it's google chrome :mrgreen: ) να "θυμάται" τα στοιχεία του λογαριασμού του youtube μου ζητούσε απαραίτητα να συνδέσω τον λογαριασμό μου με ένα gmail (σημείωση: το mail του λογαριασμού ήταν hotmail, λύκειο γαρ) γιατί αλλιώς δεν με άφηνε να συνδεθώ.. whatevah να μην τα πολυλογώ του πέταξα το gmail μου και όλα κομπλέ, με μόνη διαφορά πως πλέον πρέπει να βάζω τον κωδικό του gmail κι έχει αυτόν που είχα πριν..

Γενικά μου φαίνεται καλή ιδέα με έναν λογαριασμό στην google να μπορείς να έχεις πολλές δυνατότητες, αφού εξάλλου και το youtube της google είναι πλέον, απλά με προβλημάτισε αρχικά η "καταναγκαστική σύνδεση", εν τέλει δεν με πολυαπασχολεί στο συγκεκριμένο θέμα καλύτερα, λιγότεροι κωδικοί να θυμάσαι :P

Oh fine, food for thought is enough...


PS. Ελπίζω να μην μπει κανάς apple maniac να κράζει την google πάλι.. Ξέρετε τι εννοώ ;)
Rock on buddies...
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Σύνδεση Youtube account με google account

Post by dpunis »

Κι εγώ ζορίστηκα πριν καμιά βδομάδα που το ζητούσε, αλλά τελικά έκανα την σύνδεση. Γενικά αν έχεις ενα gmail account έχεις πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες της google, και μάλιστα χωρίς καν να κάνεις 2ο login, το οποίο βολεύει απίστευτα.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Σύνδεση Youtube account με google account

Post by castiel »

εγώ πάντα το είχα συνδεδεμένο με το gmail... βέβαια δεν ξέρω αν θα μου άρεσε να δημιουργήσω αναγκαστικά άλλον έναν λογαριασμό e-mail μόνο και μόνο για το youtube...
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
mariamech
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 200
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:00 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: Muddi kommt vom Land

Re: Σύνδεση Youtube account με google account

Post by mariamech »

Εγώ συνέδεσα το λογαριασμό μου με το παλιό μου gmail account έχοντας ξεχάσει ότι είχε γίνει disabled επειδή δε "συμφωνούσαμε σε όλα" με τους όρους του gmail.
Και δώστου χάσιμο χρόνου για να αλλάξω το gmail account που είχα συνδέσει.
Πέρα από αυτή τη λεπτομέρεια, ναι, βολεύει.
"Hey, Johnny, what are you rebelling against?"
- "What've you got?"


Μάαααλιστα.
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Σύνδεση Youtube account με google account

Post by misfit »

Τι αηδίες είναι αυτές ρε?Αντί να απλουστεύονται τα πράγματα όσο πάνε και μας τα μπερδεύουν.
Ζήτω ο άνθρωπος των σπηλαίων!
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
Post Reply

Return to “Επιστήμη & Τεχνολογία”