16/12/10 μαθημα?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by giotis »

Stfu_plz wrote:Είναι λογικό να ρωτάει συνεχώς ο κόσμος από τη στιγμή που αναρωτιέται για εργαστήρια κλπ.όσο για το επιχείρημα ότι οι μηχανολόγοι είχαν δώσει μάθημα με απεργία των ΜΜΜ, τα μέσα τότε είχαν 3ωρη στάση και όχι 24ωρη απεργία (αν δεν με απατά η μνήμη μου) .
δν θυμάμαι πόσες ώρες είχαν αλλά σίγουρα όποιος ήθελε να έρθει να δώσει το μάθημα πλήρωσε σε ταξί οπότε το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. κ σίγουρα δν είναι κριτήριο αφού τα πράγματα μπορούν από στιγμή σε στιγμή να αλλάξουν. αλλά το στάνταρ και ότι γίνετε ως τώρα είναι ότι "ναι έχουμε μάθημα" .
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by Kitharistas »

Stfu_plz wrote:Είναι λογικό να ρωτάει συνεχώς ο κόσμος από τη στιγμή που αναρωτιέται για εργαστήρια κλπ.όσο για το επιχείρημα ότι οι μηχανολόγοι είχαν δώσει μάθημα με απεργία των ΜΜΜ, τα μέσα τότε είχαν 3ωρη στάση και όχι 24ωρη απεργία (αν δεν με απατά η μνήμη μου) .
στην φυσική ΙΙ (δεν ξέρω τι άλλο έδιναν εκείνη την ημέρα) είχε 24ωρη απεργία.. το θυμάμαι πολύ καλά.. και ναι κανέναν μάθημα δεν μετακινήθηκε..
Rock on buddies...
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by crouch »

lalamai wrote:Κλείνουμε χωρίς λόγο άλλες κ άλλες μέρες και τις μέρες που δεν υπάρχει απλά κανένας τρόπος να ανέβεις στη σχολή εμείς κάνουμε μάθημα....Το θέατρο του παραλόγου έχουμε καταντήσει...
Μα ακριβώς επειδή κλείνουμε άλλες και άλλες μέρες δε μας παίρνει να κλείσουμε τις λίγες που απομένουν, ακόμα κ αν έχουν απεργία τα ΜΜΜ εκείνες τις μέρες. Ας μην κάναμε τόσες βδομάδες ανούσιες καταλήψεις και θα κλείναμε αύριο, να'σαι σίγουρος
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by Kitharistas »

crouch wrote:
lalamai wrote:Κλείνουμε χωρίς λόγο άλλες κ άλλες μέρες και τις μέρες που δεν υπάρχει απλά κανένας τρόπος να ανέβεις στη σχολή εμείς κάνουμε μάθημα....Το θέατρο του παραλόγου έχουμε καταντήσει...
Μα ακριβώς επειδή κλείνουμε άλλες και άλλες μέρες δε μας παίρνει να κλείσουμε τις λίγες που απομένουν, ακόμα κ αν έχουν απεργία τα ΜΜΜ εκείνες τις μέρες. Ας μην κάναμε τόσες βδομάδες ανούσιες καταλήψεις και θα κλείναμε αύριο, να'σαι σίγουρος
δεν ισχύει αυτό.. γιατί και την προηγούμενη εβδομάδα που είχαν 24ωρη απεργία τα ΜΜΜ έγινε μάθημα.. και την επόμενη ψηφίσανε κατάληψη 4 μέρες :!:
Rock on buddies...
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by crouch »

:roll: Κάπου σε χάνω..Και την προηγούμενη φορά κάναμε μάθημα με την απεργία των ΜΜΜ επειδή έχουμε κάνει πολλές βδομάδες κατάληψη..Αυτό είπα στην ουσία
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by Kitharistas »

crouch wrote::roll: Κάπου σε χάνω..Και την προηγούμενη φορά κάναμε μάθημα με την απεργία των ΜΜΜ επειδή έχουμε κάνει πολλές βδομάδες κατάληψη..Αυτό είπα στην ουσία
το κατάλαβα.. αλλά αφού είχαμε ήδη πολλές μέρες κατάληψη και δεν μπορούσαμε να είμαστε κλειστά την Τετάρτη (προηγούμενη 24ωρη απεργία ΜΜΜ) πώς την Πέμπτη ψηφίσαμε συνέλευση 4 μέρες?
Rock on buddies...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by electron »

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια σύνδεση ανάμεσα στο πόσο κατάληψη κάναμε και στο αν είμαστε ανοιχτά σε απεργίες των ΜΜΜ. Πείτε απλά ότι συνήθως κλείνουμε τη σχολή για μεγάλο διάστημα και για τους λάθος λόγους...
User avatar
foiver
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 46
Joined: Mon Jun 28, 2010 5:40 pm

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by foiver »

Παιδιά μια παρέμβαση να κάνω για μια ερώτηση. Ποίος γνωρίζει να μου πει με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ από αύριο ποιές μέρες θα είναι ανοιχτή η σχολή; Θα είναι όλη τη βδομάδα; Θα κλείσει κανονικά μετά τα Χριστούγεννα δηλαδή;

Για καθηγητές το λέω, όχι για μαθήματα. Αυτά τα τσουτσέκια κυνηγάω να βρω εδώ και μήνες και θέλω να στείλω mail για συναντήσεις χωρίς να έχουν δικαιολογίες "μα δε ξέρουμε αν θα είμαστε κλειστοί".

4 ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ Γ@@Ω ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ!!!!!! :')
If I blow your mind will you promise not to think in my brain?

Ι'm so cool that when I go to sleep, the sheep count me.
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by giotis »

foiver wrote:Παιδιά μια παρέμβαση να κάνω για μια ερώτηση. Ποίος γνωρίζει να μου πει με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ από αύριο ποιές μέρες θα είναι ανοιχτή η σχολή; Θα είναι όλη τη βδομάδα; Θα κλείσει κανονικά μετά τα Χριστούγεννα δηλαδή;

Για καθηγητές το λέω, όχι για μαθήματα. Αυτά τα τσουτσέκια κυνηγάω να βρω εδώ και μήνες και θέλω να στείλω mail για συναντήσεις χωρίς να έχουν δικαιολογίες "μα δε ξέρουμε αν θα είμαστε κλειστοί".

4 ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ Γ@@Ω ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ!!!!!! :')
23/12 Πέμπτη έχουμε κανονικά μάθημα. ρώτησα προσωπικά την γραμματεία την Πέμπτη που μας πέρασε.
7/1 είναι ανοικτή η σχολή υπάρχουν εργαστήρια στο πρόγραμμα.

τι εννοείς άμα θα κλείσει κανονικά μετά τα Χριστούγεννα?
http://www.ntua.gr/undergraduate.html
τις διακοπές των Xριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, που αρχίζουν την 23η Δεκεμβρίου και λήγουν την 6η Iανουαρίου
βέβαια εδώ λέει ότι αρχίζουν στις 23 οι διακοπές μας αλλά με τις καταλήψεις φαίνεται....
Alkis XIII
Private First Class
Private First Class
Posts: 6
Joined: Tue Nov 09, 2010 12:32 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: 16/12/10 μαθημα?

Post by Alkis XIII »

Είναι λίγο άκυρο το μέρος που διατυπώνω την ερώτηση αλλά δεν βρήκα κάπου αλλού...μήπως γνωρίζει κανείς πότε την αρχή και τέλος της εξεταστικής? (ευχαριστώ εκ των προτέρων) :)
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”