Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
rg1989
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 191
Joined: Mon Mar 01, 2010 11:01 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Παντού και πουθενά...

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by rg1989 »

Περα απο το διαβασμα οπως ειπε και ο eNy πιο πανω, μας λειπει - γενικα - και η δυνατοτητα υγειους συζητησης... Ειτε εισαι μελος μιας παραταξης, ειτε εισαι οπαδος μιας ομαδας κλπ, δεν μπορεις να μιλησεις με ατομα μιας αλλης ιδεολογιας η τροπου σκεψης και να ακουσεις τον τροπο σκεψης τους... και ειδικα στη σχολη μας (και σε καθε σχολη), οι παραταξεις μονο απο συμφερον ενωνονται (οταν συμβαινει αυτο) και ακολουθουν κοικη πολιτικη για να "παρουν" μια συνελευση... Βασικα, αναρωτιεμαι... Ο μονος λογος για να γινει συνελευση ειναι για το αν θα κλεισει η οχι η σχολη...? Αυτο ειναι το μονο μας θεμα...? Και μετα περιμενουμε να μας παρουν στα σοβαρα...
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by rodrigo »

εγω αντιλαμβανομαι τα εξης καποιοι θελουν απλα σχολη ανοικτη για να κανουν μαθηματα οχι επειδη θα πανε μπροστα μεσα απο το διαβασμα αλλα επειδη απλα ετσι θελουν δεν κρυβεται κατι αλλο πισω απο τις αποψεις τους. αν και ΔΑΠ ΠΑΣΠ πονταρουν πολλα πισω απο την εκμεταλευση τετοιων αποψεων με την μορφη ψηφων.

με αλλα λογια αρκετοι απο εσας συναδελφοι ειστε σαν τις αγελαδες που μασανε χορταρακι, θελουν απλα να μασανε χορταρακι και τπτ αλλο δεν τους καιγεται καρφι αν μετα απο λιγο θα τους κανουν μπιφτεκι μακνοναλτς...
somekindofgrinder wrote:..η διαθεση για ρηξη υπαρχει?
ναι με αγωνιστικα πλαισια ΔΑΠ συναδελφε υπαρχει πλουσια διαθεση για ριξη!!! για αυτο πανε οι ΔΑΠιτες στην βουλγαρια για να κανουν μυστικη συναντηση για την πτωση του μνημονιου και την αλλαγη στην τριτοβαθμια

κατι τελευταιο σε οσους συναδελφους πρωτοετης πανε την αλλη βδομαδα με τα κομματοσκυλα στην βουλγαρια προσεχετε τις θα σας λενε εχετε να ακουσετε ενα καρο μαλακιες
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Λakedaimonas »

xavales wrote: ΔΗΛΑΔΗ Ή ΟΛΟΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Η ΕΧΟΥΝ ΣΑΠΙΣΕΙ
Δεν έχεις και άδικο. Είναι ολίγον τι θλιβερό να λαμβάνεται μια απόφαση χωρίς πολιτικά κριτήρια δια μέσου ενός πολιτικού οργάνου όπως είναι η ΓΣ. Σχήμα οξύμωρο.
Nameless49532 wrote:αφιερωμένο σε όσους απλά ήθελαν να μη κλείσει η σχολή και τελικά ψήφισαν δαπ:

Λάθος αφιέρωση

Νομίζω η ακόλουθη είναι πιο αντιπροσωπευτική


red_hmer wrote:Παντως η ανοιχτή σχολή έτσι όπως την ψησίσατε (όσοι το κάνατε) είναι τελικά οι 3 και ο κούκος σήμερα στη σχολή ...
LoL εντελώς ειρωνικό όντως! Δηλαδή θεωρητικά οι 180 που ήθελαν ανοιχτή την σχολή δεν πήγαν για μάθημα?! Ότι να 'ναι. Και άντε να δεχτώ ότι κάποιοι δουλεύουν οι υπόλοιποι?

Τέσπα δεν έχει νόημα να ασχολούμαι άλλο, απόφοιτος είμαι στην τελική απλά είπα να αναφέρω και την γνώμη μου μιας και ξέρω από πρώτο χέρι τι γίνεται εκτός σχολής.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
anticapitalist
Captain
Captain
Posts: 104
Joined: Wed Oct 27, 2010 1:26 am
Σχολή: Πολιτικός
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by anticapitalist »

140 άτομα κλείνουν τη σχολή :arrow: 60 άτομα πηγαίνουν στην πορεία
180 άτομα ανοίγουν τη σχολή :arrow: 100 άτομα (με το ζόρι) πηγαίνουν στο μάθημα

Ε λοιπόν σαν φοιτητές οι μηχανολόγοι είμαστε οτι πιο για τον πούτσο υπάρχει... και οι μεν και οι δε...
«Το μεγαλύτερο επίτευγμα είναι το να είσαι ο εαυτός σου μέσα σ' έναν κόσμο που προσπαθεί διαρκώς να σε κάνει κάτι άλλο».

Ralph Waldo Emerson
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by ShadowMech »

Χαχαχαχ σωστος!
Αν και βασικα... Πες οτι ο αλλος ψηφιζει ανοιχτη σχολη γιατι φοβαται για το εξαμηνο εστω κ αν δε παταει...
Ο αλλος που ψηφιζει να κλεισει η σχολη μια ολοκληρη βδομαδα και δε μπαινει καν στο κοπο να κατεβει στη πορεια που ειναι και το κλου της υποθεσης ειναι κομματακι τραγικοτερος, νομιζω.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by crouch »

Ρε παιδιά, προφανώς όλοι όσοι μιλήσατε δεν ήρθατε στη σχολή την επόμενη μέρα γτ δεν ήταν τρεις και ο κούκος. Ήταν η κλασσική μέρα με γεμάτο πάρκινγκ, μια συνηθισμένη καθημερινή μέρα στη σχολή που ψάχνεις να βρεις θέση να παρκάρεις. Τί 100 άτομα και πράσινα άλογα;Ωραία η προπαγάνδα από αυτόν που τό'γραψε αλλά μή τσιμπάτε
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Kitharistas »

Παιδιά κόσμος υπήρχε στην σχολή.. και όχι μόνο 100 άτομα.. μην το παραξηλώνουμε οκ? όσοι λένε δεν ήρθε κόσμος στην σχολή μου είναι ανοιχτή είναι οι "πικραμένοι" και το λένε επειδή ο κόσμος δεν ήταν έξω την ώρα του μαθήματος.. μήπως ήταν στο μάθημα? λέω εγώ μήπως? γιατί και χθες και σήμερα μόνο το δεύτερο έτος ήταν μόνο του πάνω από 100 άτομα!!!
Rock on buddies...
rg1989
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 191
Joined: Mon Mar 01, 2010 11:01 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Παντού και πουθενά...

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by rg1989 »

Kitharistas wrote:Παιδιά κόσμος υπήρχε στην σχολή.. και όχι μόνο 100 άτομα.. μην το παραξηλώνουμε οκ? όσοι λένε δεν ήρθε κόσμος στην σχολή μου είναι ανοιχτή είναι οι "πικραμένοι" και το λένε επειδή ο κόσμος δεν ήταν έξω την ώρα του μαθήματος.. μήπως ήταν στο μάθημα? λέω εγώ μήπως? γιατί και χθες και σήμερα μόνο το δεύτερο έτος ήταν μόνο του πάνω από 100 άτομα!!!

+1

Σημερα ετυχε να περασω απο αμφιθεατρο των Πολιτικων και μπηκε εκεινη τη στιγμη μεσα ενα παλικαρι απο τα εαακ... Ακομα και ο τροπος που μιλαγε παρεπεμπε λιγο σε Βασιλακη Καιλα η ακομα καλυτερα σε μικρο παιδι που δεν του εκαναν το χατιρι... Την ιδια στιγμη ενας αλλος που περναγε το χαρτι για να υπογραψουν για νεα συνελευση μου θυμισε λιγο απο πακιστανο σε φαναρι (χωρις να το λεω ρατσιστικα - δεν θελω να δινω λαβες)... Το χαρτι το ειδα στο τελος και ειχε πανω 3 υπογραφες ολες ολες... και αναρωτιεμαι... Πως γινονται εντελει οι συνελευσεις...? Με 3 υπογραφες σε ενα αμφιθεατρο πως καταληγει να γινεται συνελευση...?
Το γεγονος μαλιστα οτι σε αμφιθεατρο πρωτοετων μαλιστα ( που ειναι λιγο πιο free και ανεμελοι...) πηραν 3 τζιφρες λεει πολλα για μενα... Ελπιζω πραγματικα καποια στιγμη οι φοιτητες να απαξιωσουν τις πολιτικες παραταξεις στις σχολες μπας και δουμε ασπρη μερα...
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Kitharistas »

rg1989 wrote:Ελπιζω πραγματικα καποια στιγμη οι φοιτητες να απαξιωσουν τις πολιτικες παραταξεις στις σχολες μπας και δουμε ασπρη μερα...
the sooner the better..!!
Rock on buddies...
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by master »

anticapitalist wrote:140 άτομα κλείνουν τη σχολή :arrow: 60 άτομα πηγαίνουν στην πορεία
180 άτομα ανοίγουν τη σχολή :arrow: 100 άτομα (με το ζόρι) πηγαίνουν στο μάθημα

Ε λοιπόν σαν φοιτητές οι μηχανολόγοι είμαστε οτι πιο για τον πούτσο υπάρχει... και οι μεν και οι δε...

Σήμερα από αυτούς τους 100 (με το ζόρι) που ήρθαν στη σχολή εγώ είδα 140 να έχουν πιάσει όλες τις θέσεις του 103 και κάποιους να σηκώνονται να φεύγουν γιατί δεν έβρισκαν θέση.

Δεν σου λέω πως όσοι ψήφησαν ανοιχτή σχολή ήρθαν στη σχολή, αλλά δεν θεωρώ λογικό μετά από κάθε συνέλευση να λέγεται πάντα το ίδιο πράγμα, γιατί απλά δεν ισχύει.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”