Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
mech222
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 96
Joined: Wed Oct 13, 2010 6:37 pm

Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by mech222 »

ελατε ολοι να ψηφισουμε την τριτη 30/11/10 για να ανοιξουμε τη σχολη μας! ετσι κ αλλιως αυτοι που θελουν να την κλεισουν δεν εχουν ιδεα απο μαθηματα και απο σχολη,,,,,δεν πατανε καθολου,,,γιατι τους αφηνουμε να κανουν οτι θελουν ???? μηπως εμεις ειμαστε αυτοι που φταινε στη τελικη που κλεινει η σχολη??
maro90
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 83
Joined: Wed Sep 29, 2010 3:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by maro90 »

Ναι ρε παιδιά,συμφωνώ για ανοιχτη σχολή,όλοι το θέλουμε, αλλα δεν πρεπει καπως να αντιδρασουμε σ ολο αυτο που γινεται?? ετσι δινουμε την εικονα οτι ολα πανε καλα,ειμαστε ευχαριστημενοι και δεν εχουμε καμια αντιρηση για ο,τι επαιται οσον αφορα τις σπουδες μας.αν αυτα τα αφησουμε να περασουν,οχι μονο θα γινουν οι σπουδες μας πιο αντιξοες(απ ότι να χαναμε μερες/βδομαδες μαθηματων λογω καταληψεων κι ετσι "καθυστερουμε" και μετα θα τα βρουμε ζορικα) αλλα και μετα τις σπουδες τι θα κανουμε? τι μας περιμενει ? δεν πρεπει να δειξουμε οτι δεν ειμαστε προβατα που θα τους κανουν οτι θελουν οι "μεγαλοι" και ο,τι τους γουσταρει περναει ετσι αβιαστα? τουλαχιστον να προσπαθησουμε. οχι να κατσουμε να την φαμε και μετα να λεμε κι ευχαριστω...δε λεω οτι η καταληψη ειναι ο μονος τροπος(κι αυτη θα πρεπει να γινεται μεθοδικα και με καποιο συλλογικο στοχο,οχι "κλεινουμε 3 μερες τη σχολη γιατι βαριομαστε να κανουμε μαθημα")


Υ.Γ : Μην πεσετε να με φατε(γιατι απο οτι εχω δει το συνηθιζετε εσεις εδω...),κουβεντα κανουμε ε...
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Spyrοs »

Μια μέση (και σωστή κατ εμέ) λύση θα ήταν να μη γίνονται μαθήματα/εργαστήρια στη Σχολή μόνο τη μέρα των πανεκπαιδευτικών συλλαλητηρίων (πχ. μόνο την Πέμπτη που μας πέρασε και όχι όλο το 3μερο).

Αυτή τη στιγμή οι 2 επιλογές είναι ακραίες:
1) τα γ@μάμε όλα, κατάληψη/αγώνας για πάντα
2) στ @@ μας όλα, μάθημα δεν πα να γκρεμίζεται ο κόσμος
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
spirosway
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 88
Joined: Tue Aug 24, 2010 6:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by spirosway »

Μην ξεχνάμε πως κανένας δεν είπε ΟΧΙ στις καταλήψεις με νόημα (για τις σημαντικές πορείες κτλ).
Αλλά όταν κλείνουμε άκυρες μέρες χωρίς λόγο και αιτία αυτό είναι απλά τραγικό διότι οι ίδιοι υποβαθμίζουμε την παιδεία μας.

υ.γ ελπίζω μόνο να μην κλείσουμε στις 1/12 γιατί τότε το extra εργαστήριο χάνεται και το μαθηματάκι πάει για Next year :shock:
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Spyrοs »

Δεν έχω ακούσει κάτι αλλά λογικά το πλαίσιο θα περιλαμβάνει κατάληψη από Τετάρτη μέχρι Δευτέρα.
Αυτό γιατί την Πέμπτη 2/12 έχει συλλαλητήριο ενώ στις 6 Δεκεμβρίου (επόμενη Δευτέρα δλδ) είχε δολοφονηθεί ο Γρηγορόπουλος.

Ε μετά (9/12) φεύγει η ΔΑΠ για εκδρομούλα οπότε καταλαβαίνετε πού το πάω ...
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
mech222
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 96
Joined: Wed Oct 13, 2010 6:37 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by mech222 »

παιδια χαιρομε που συμφωνειτε μαζι μου και που ανταποκρινεστε σ'αυτο το μηνυμα! αυτο δειχνει οτι υπαρχουν παιδια που πραγματικα νοιαζονται για τη σχολη τους! εγω προσωπικα θα φερω οσους συναδελφους μπορω για να διατηρησω αυτη τη σχολη ανοικτη! και γιατι θα το κανω αυτο?? γιατι εγω καθομαι στα θρανια και κανω μαθημα ολη μερα σαν το μ@λ@κα,,,γιατι εγω ερχομαι το πρωι στη σχολη και φευγω με τη δυση του ηλιου.....και πραγματικα λυπαμαι το κοπο και την προσπαθεια μου,,,,και δεν ανεχομαι ολο αυτο να μου το χαλαει ο καθενας που ερχεται στη σχολη μονο και μονο για να διαβασει την εφημεριδα του κομματος του,,,κατι που μπορει να το κανει και σπιτι του,,! πιστευω καιρος ειναι να ξυπνησουμε και να διωξουμε αυτες τις ιδεες απο τη σχολη μας! γιατι στη τελικη εμεις τη πληρωνουμε τη νυφη και οχι οι βολεμενοι! παιδια ξυπνηστε γιατι οι καιροι αλλαζουν και θα ειναι πιο δυσκολοι αποτι τους περιμεναμε! οι καιροι απαιτουν σοβαροτητα...και μεσα μας ολοι ξερουμε πιο ειναι το σωστο!
User avatar
Fmech
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 39
Joined: Mon Mar 15, 2010 10:29 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by Fmech »

Συμφωνώ παιδιά μακάρι να μη κλείσουμε καθόλου ή αν κλείναμε τουλάχιστον μόνο τη μέρα της πορείας...Δεν λέει να ξαναπαραλύσει το πολυτεχνείο!
Novus ordo seclorum
User avatar
jimis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 131
Joined: Tue Jan 26, 2010 10:41 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by jimis »

Και γω μαζι σας!!
User avatar
mixalishp2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 94
Joined: Tue Nov 09, 2010 7:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by mixalishp2 »

Συμφωνω και γω, η σχολη πρεπει να ανοιξει.Δεν λεω να ζουμε στην κοσμαρα μας και να κοιταμε μονο τα ζητηματα της σχολης, αλλα η νοοτροπια του τυπου "μεσω της καταληψης περναει ενα μηνυμα στην κυβερνηση" ειναι ακυρη!Στα @***δια τους η καταληψη!Πραγματικα καταφερνει ελαχιστα....ν'αγωνιστουμε για το μελλον μας αλλα οχι ετσι!
ralf12
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Wed May 05, 2010 10:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων (Τρίτη 30/11/10)

Post by ralf12 »

συμφωνω κ εγω παιδια. ναι στους αγωνες αλλα με νοημα κ προοπτικη. θες πορεια?? οκ κλεινουμε τ μερα της πορειας κ συμμετεχουμε. Τ υπολοιπα ισα ισα π ειναι εκφυλισμος του αγωνα, τουλαχιστον η κοινωνια μας ετσι το βλεπει.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”