17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by sid »

tsag wrote:τι συζηταμε ? αν δει τα σχολια του συναδελφου κανεις απο τα παιδια αυτων στο πολυτεχνειο και τον ψαχνει στην σχολη να του τα πει και απο κοντα θα εχει αδικο ?
o crouch κυνικός και παρτάκιας επειδή είπε ότι αγωνίστηκαν για την δική τους αξιοπρέπεια και ότι εμείς πρέπει αντίστοιχα να αγωνιστούμε για την δική μας ;
<<τα παιδιά αυτών στο πολυτεχνείο>> θα σου έλεγαν ακριβώς το ίδιο

αλλά υπάρχουν δύο ειδών αγωνιστές σε αυτόν τον κόσμο : αυτοί που πασχίζουν για τους δικούς τους αγώνες και αυτοί που πασχίζουν γενικά και αόριστα
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by Kitharistas »

all. koukoulofloros wrote:
tsag wrote:τι συζηταμε ? αν δει τα σχολια του συναδελφου κανεις απο τα παιδια αυτων στο πολυτεχνειο και τον ψαχνει στην σχολη να του τα πει και απο κοντα θα εχει αδικο ?
o crouch κυνικός και παρτάκιας επειδή είπε ότι αγωνίστηκαν για την δική τους αξιοπρέπεια και ότι εμείς πρέπει αντίστοιχα να αγωνιστούμε για την δική μας ;
<<τα παιδιά αυτών στο πολυτεχνείο>> θα σου έλεγαν ακριβώς το ίδιο

αλλά υπάρχουν δύο ειδών αγωνιστές σε αυτόν τον κόσμο : αυτοί που πασχίζουν για τους δικούς τους αγώνες και αυτοί που πασχίζουν γενικά και αόριστα
έγραψες πραγματικά.. νομίζω ότι με αυτό το post η συζήτηση τέλειωσε :twisted:
Rock on buddies...
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by tsag »

all. koukoulofloros wrote:
tsag wrote:τι συζηταμε ? αν δει τα σχολια του συναδελφου κανεις απο τα παιδια αυτων στο πολυτεχνειο και τον ψαχνει στην σχολη να του τα πει και απο κοντα θα εχει αδικο ?
o crouch κυνικός και παρτάκιας επειδή είπε ότι αγωνίστηκαν για την δική τους αξιοπρέπεια και ότι εμείς πρέπει αντίστοιχα να αγωνιστούμε για την δική μας ;
<<τα παιδιά αυτών στο πολυτεχνείο>> θα σου έλεγαν ακριβώς το ίδιο

αλλά υπάρχουν δύο ειδών αγωνιστές σε αυτόν τον κόσμο : αυτοί που πασχίζουν για τους δικούς τους αγώνες και αυτοί που πασχίζουν γενικά και αόριστα
ηθελες να αγωνιστουν για την δικη μας ? εμεις δεν ζουσαμε !!!! δηλαδη δεν σου αρκει ο αγωνας τους ? μηπως εσυ εχεις αγωνιστει περισσοτερο ?
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by Kitharistas »

tsag wrote:
all. koukoulofloros wrote:
tsag wrote:τι συζηταμε ? αν δει τα σχολια του συναδελφου κανεις απο τα παιδια αυτων στο πολυτεχνειο και τον ψαχνει στην σχολη να του τα πει και απο κοντα θα εχει αδικο ?
o crouch κυνικός και παρτάκιας επειδή είπε ότι αγωνίστηκαν για την δική τους αξιοπρέπεια και ότι εμείς πρέπει αντίστοιχα να αγωνιστούμε για την δική μας ;
<<τα παιδιά αυτών στο πολυτεχνείο>> θα σου έλεγαν ακριβώς το ίδιο

αλλά υπάρχουν δύο ειδών αγωνιστές σε αυτόν τον κόσμο : αυτοί που πασχίζουν για τους δικούς τους αγώνες και αυτοί που πασχίζουν γενικά και αόριστα
ηθελες να αγωνιστουν για την δικη μας ? εμεις δεν ζουσαμε !!!! δηλαδη δεν σου αρκει ο αγωνας τους ? μηπως εσυ εχεις αγωνιστει περισσοτερο ?
καταρχάς μην "επιτίθεσαι" σε κανέναν σε προσωπικό επίπεδο γιατί απλά
ΣΥΖΗΤΑΜΕ
κατά δεύτερον όπως πολύ σωστά είπε ο/η all.koukoulofloros αγωνίστηκαν για την δική τους αξιοπρέπεια και εμείς πρέπει να αγωνιστούμε για την δική μας.. άρα πολύ σωστά είπε ο crouch, για την δική τους ελευθερία αγωνίστηκαν, όχι την δική σου και την δική μου, χωρίς να γίνεται κυνικός παρτάκιας, ενώ εμείς καθόμαστε εδώ πέρα και διαφωνούμε μεταξύ μας, αντί όλοι μαζί να παλέψουμε για αυτό που μας αξίζει (ελπίζω να μην φαίνονται σαν να τα έγραψε ΕΑΑΚ αυτά :P )
Rock on buddies...
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by Enositis »

Εδω για την παραπανω διαφωνια για τον Ασιμο
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by tsag »

εγω θα πω το εξης:

Χρωστάμε σ΄ όσους ήρθανε, θαρθούνε, θα περάσουν.
Κριτές θα μας δικάσουν οι αγέννητοι, οι νεκροί.

Κωστής Παλαμάς



θα ερθει η ωρα να κριθουμε ολοι , γι αυτο μην λετε πολλα ......
User avatar
Elias
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 396
Joined: Fri May 14, 2010 1:42 am

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by Elias »

tsag wrote:εγω θα πω το εξης:

Χρωστάμε σ΄ όσους ήρθανε, θαρθούνε, θα περάσουν.
Κριτές θα μας δικάσουν οι αγέννητοι, οι νεκροί.

Κωστής Παλαμάς



θα ερθει η ωρα να κριθουμε ολοι , γι αυτο μην λετε πολλα ......
Σε αυτό θα συμφωνήσω κι εγώ απόλυτα!

Ρε Μιχάλη, όσον αφορά το video, δεν δέχομαι ότι μπορεί να σταθεί ως ισχυρή απόδειξη και μάλιστα λέει: υπήρχαν βράδια...Δεν αναφέρεται συγκεκριμένα στα βράδια του πολυτεχνείου, όπως εννοούσες εσύ. ;)
Πέρα από όλα αυτά, νομίζω πως δεν ταιριάζει και πολύ στη συζήτηση πλέον.
Last edited by Elias on Wed Nov 17, 2010 9:35 pm, edited 1 time in total.
Ο Ρομπέν του ΕΜΠ.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by Enositis »

Ουτε εγω πιστευω οτι ειναι ισχυρη αποδειξη.Παροτι κι εγω το πιστευω.και ναι δεν ταιριαζει αλλα αφου ειπα κατι πριν επρεπε να το βαλω.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6265
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by eΝy »

Topic cleared & bumped
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: 17 Νοεμβρίου - "Μύθοι και Πραγματικότητα"

Post by crouch »

Cleared and bumped??Έχασα δηλαδή ανευπρεπείς χαρακτηρισμούς εναντίον μου;; Merde

Tsag ναι είμαι κυνικός.Παρτάκιας δεν είμαι και δύσκολα θα γίνω πια..
Και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συμφωνείς με αυτό που λέω, είναι αυτονόητο. Αυτοί που αγωνίζονται ανα τους αιώνες δεν το κάνουν σκεπτόμενοι πρωταρχικά τους απογόνους τους. Το κάνουν γιατί προσβλέπουν σε καλύτερες συνθήκες διαβίωσης οι ίδιοι στη ζωή τους. Κάποιος με κρυστάλλινη λογική(και πολύ μεγαλύτερο κυνισμό) είχε πει " I could never understand national or ethnic pride, because to me Pride should be reserved for something you achieve on your own".

Το να γνωρίζεις ποιος έκανε τί και γιατί είναι σημαντικό, όπως κάθε είδους γνώση. Αλλά το να αντλείς αισθήματα περηφάνιας ή ντροπής από πράξεις άλλων τα οποία να κρατάνε πάνω από 10 λεπτά(όταν βάζει γκολ η ομάδα σου ή ενώ διαβάζεις την έκβαση μιας ιστορικής μάχης) είναι ανώριμο.
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”