Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Βοηθήστε μας να κάνουμε το e-polytexneio ακόμα καλύτερο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Θέλετε να ξαναγίνουν οι σημειώσεις και οι εργασίες ανοιχτά σε όλους τους χρήστες;

Ναι.
86
57%
Όχι.
64
43%
 
Total votes: 150

User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by Adramelch »

Spyrοs wrote:Και για όσους δεν το έχουν αναλογιστεί, τα θέματα/εργασίες/σημειώσεις, που θεωρούμε πλέον δεδομένα, δεν εμφανίστηκαν κατά το Big Bang ... τα συγκέντρωσε η κοινότητα του forum Seedάροντας..
Αυτό αγαπητέ administratora άστο να το αποφανθούν τα nerds εκει στο Cern. :lol:
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by Doublecore »

Ρε παιδια αφου ξαναδιαβασα το τοπικ παρατηρησα το εξης: μονο 2 χρηστες υποστηριξαν με επιχειρηματα το γιατι θα επρεπε να ανοιξει η βιβλιοθηκη του forum ενω για την αντιθετη αποψη τουλαχιστον 8!

Κατι παιζει εδω... :roll:
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by Adramelch »

Άντε να τα κάνω 3 τότε. Ένα απλό επιχείρημα πίσω από την ψήφο μου. Όταν πρωτομπήκα στο forum, ήταν όλα ανοιχτά και πραγματικά εξεπλάγην με την προσπάθεια κάποιων παιδιών χωρίς αντάλλαγμα (πέρα από το ηθικό). Αυτό με έκανε εξ'αρχής να συνειδητοποιήσω το πόσο σημαντικό είναι να προσφέρω κι εγώ για να γίνει ακόμα εκτενέστερη αυτη η βιβλιοθήκη, αν και ακόμα δεν το έχω κάνει μιας και δεν κρατάω θέματα και τώρα άρχισα να ασχολούμαι σοβαρά με τη σχολή οπότε δεν έχω ακόμα αρχείο με εργασίες.

In a nutshell, αν έκανα join και ήταν κλειδωμένη, θα ξενέρωνα. Καταλαβαίνω το σκεπτικό πίσω από κάτι τέτοιο, αλλά το καταλαβαίνω από μέσα. Δεν ξέρω αν θα το καταλάβαινα απ'έξω.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by Kitharistas »

Δεν νομίζω όμως όλοι να είναι τόσο "ευαίσθητοι" ή να έχουν τέτοια νοοτροπία ώστε να εκτιμήσουν την ανιδιοτέλεια κάποιων.. καλώς ή κακώς οι περισσότεροι στις μέρες μας κοίτανε να βολευτούν στην πλάτη των "κορόιδων" που δουλεύουν έτσι ανιδιοτελώς.. θα ξαναπώ αυτό που είχα γράψει όταν ψήφισα να μην είναι ανοιχτά όλα.. ότι αν είναι όλα ανοιχτά η βιβλιοθήκη θα ανανεώνεται από 5 άτομα που θέλουν να δουλέψουν για αυτό, ενώ τώρα είδες πόσοι πρωτοετείς ανέβασαν θέματα? που οι πρωτοετείς έτσι κι αλλιώς τα βλέπουν όλα by default..
κλείνοντας θέλω να πω πως όταν γράφτηκα εγώ στο site υπήρχε ο αντίστοιχος κανονισμός για τους seeders και όχι μόνο δεν ξενέρωσα αλλά ήθελα να κάνω ότι μπορώ για να γίνω.. όχι τόσο για να βλέπω τις εργασίες αλλά επειδή όπως λες κι εσύ εκτίμησα την δουλειά των παιδιών..
εντελώς φιλικά πάντα αυτά και χωρίς τίποτα προσωπικό απέναντί σου
Rock on buddies...
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by Adramelch »

Βασικά απλά επιβεβαίωσες κάτι που είχα στο μυαλό μου και δεν το έγραψα. Στον κάθενα θα φαίνεται διαφορετικά. Εγώ είμαι ok και με τις δύο περιπτώσεις και απλά ψήφισα να είναι ανοιχτή γιατί αυτό ήταν που εμένα με "κράτησε" στο forum. Αυτό είναι αλλιώς για τον καθένα.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
The_SaiNt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 16
Joined: Tue Dec 28, 2010 1:58 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by The_SaiNt »

Πρόσφατα έγινα seeder και θα συμφωνήσω με τον eNy και τους υπολοίπους ότι είναι τουλάχιστον εγωιστικό να ζητάς ένα σωρό και να μην ανταπωδήδεις το παραμικρό στην κοινότητα!Για μένα αποτέλεσε κίνητρο το να συμβάλω προκειμένου να βοηθήσω τους συναδέλφους και να βοηθηθώ και εγώ με τη σειρά μου.Είναι μια κοινότητα «Δούναι και λαβείν» όπως πιστεύω είναι και στις διαπροσωπικές σχέσεις που αναπτύσουμε.Ποιος απο εσάς θα ήθελε να προσφέρει συνεχώς χωρίς τουλάχιστον να λαμβάνει την ηθική επιβράβευση?πιστεύω ότι συμβάλει όχι μόνο στην συνεχή ανανεωση της βιβλιοθήκης αλλά και στην ''επιβράβευση'' όλων όσων έμπρακτα προβάλουν την πρόθεση να διευκολύνουν μέσα απο τον προσωπικό κόπο τους τους υπολοίπους! ;)
User avatar
MMjoy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4
Joined: Sat Feb 05, 2011 4:59 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by MMjoy »

Ψηφισα ναι. Νομίζω οτι θα ηταν το καλύτερο να μπορουν όλοι να εχουν προσβαση παντού. Φυσικά, δεν το λεω μόνο απο την καλή μου την καρδιά, θα έχω και εγώ προσωπικό όφελος. Αλλα αυτό δε σημαίνει οτι δε δίνω respect στους seeders και σε όσους ασχολούνται με το site, ουτε οτι θα τα περιμενω όλα ετοιμα απο εκεινους χωρις εγω να προσφερω τιποτα. Ελπιζω να μην παρεξηγηθω.
Peace.
That's all folks. Peace
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by Kitharistas »

Γιατί να παρεξηγηθείς φίλε/η μου? όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και ακούγονται, έτσι κι αλλιώς αν δεν μας ενδιέφερε η γνώμη του κόσμου δεν θα το είχαμε δημόσιο προς συζήτηση ;)
Rock on buddies...
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by castiel »

αρχές νοεμβρίου, οι ναυπηγοί seeders ήταν 28... σήμερα είναι 70... αν ήταν ανοιχτή η βιβλιοθήκη ίσως να ήταν ακόμα 28 :p
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Να ανοίξει η βιβλιοθήκη εργασιών του site?

Post by eΝy »

castiel wrote:αρχές νοεμβρίου, οι ναυπηγοί seeders ήταν 28... σήμερα είναι 70... αν ήταν ανοιχτή η βιβλιοθήκη ίσως να ήταν ακόμα 28 :p
Βασικές αρχές ανθρώπινης ψυχολογίας..
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Post Reply

Return to “Λειτουργία & Feedback για την Ιστοσελίδα”