Status Updates

Ανέκδοτα, αστεία videos και εικόνες
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
katerina92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 235
Joined: Wed Oct 13, 2010 5:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Status Updates

Post by katerina92 »

kage21 wrote:
katerina92 wrote:Αν σου αρεσει το γιαουρτι,
φαε γιαουρτι και οχι παγωτο.
Ειναι πιο οικονομικο, υγιεινο και διαιτητικο.
Αλλωστε, ολα πρεπει να τα κοιταμε σημερα.

Γυναικες...παντα σκεφτονται με το μυαλο και ποτε με το στομαχι...

Αυτο ειναι απλα ενας λογικος συλλογισμος. Πρεπει να κοιταμε την ορεξη, την υγεια και την τσεπη μας. Οταν θες παγωτο, φαε παγωτο. Οταν θες γιαουρτι, φαε γιαουρτι. Ειναι ματαιο να αποπειραθεις να καλυψεις την ορεξη σου για γλυκο, με γιαουρτι. Και ειναι κριμα οταν απλα θες γιαουρτι, να χρεωνεσαι τις πολλαπλασιες θερμιδες του παγωτου. Το μυαλο οφειλει να αποτελει το πρωταρχικο -λεω- οργανο σκεψης. Υπαρχει για να σκεφτομαστε. Αυτη θα πρεπει να ειναι η λειτουργια του. Ειναι κριμα να μην το αξιοποιουμε. Και θλιβερο να το συγκρινουμε με το στομαχι μας.
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Status Updates

Post by kage21 »

katerina92 wrote:Οταν θες παγωτο, φαε παγωτο. Οταν θες γιαουρτι, φαε γιαουρτι. Ειναι ματαιο να αποπειραθεις να καλυψεις την ορεξη σου για γλυκο, με γιαουρτι

Τοτε οταν ο αλλος θελει να φαει ΠΑΓΩΤΟ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΓΙΑΟΥΡΤΙ εσυ του λες να φαει γιαουρτι???

Επισης ολες οι ρομαντικες ψυχες εδω μεσα ξερουν πως το μυαλο δεν ειναι παντα το πιο αξιοπιστο για να σκεφτεις καποια πραγματα...
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Status Updates

Post by sid »

katerina92 wrote:
kage21 wrote:
katerina92 wrote:Αν σου αρεσει το γιαουρτι,
φαε γιαουρτι και οχι παγωτο.
Ειναι πιο οικονομικο, υγιεινο και διαιτητικο.
Αλλωστε, ολα πρεπει να τα κοιταμε σημερα.

Γυναικες...παντα σκεφτονται με το μυαλο και ποτε με το στομαχι...

Αυτο ειναι απλα ενας λογικος συλλογισμος. Πρεπει να κοιταμε την ορεξη, την υγεια και την τσεπη μας. Οταν θες παγωτο, φαε παγωτο. Οταν θες γιαουρτι, φαε γιαουρτι. Ειναι ματαιο να αποπειραθεις να καλυψεις την ορεξη σου για γλυκο, με γιαουρτι. Και ειναι κριμα οταν απλα θες γιαουρτι, να χρεωνεσαι τις πολλαπλασιες θερμιδες του παγωτου. Το μυαλο οφειλει να αποτελει το πρωταρχικο -λεω- οργανο σκεψης. Υπαρχει για να σκεφτομαστε. Αυτη θα πρεπει να ειναι η λειτουργια του. Ειναι κριμα να μην το αξιοποιουμε. Και θλιβερο να το συγκρινουμε με το στομαχι μας.

και αν τα θέλω όλα χωρίς πολύ σκέψη ; :)

(αδάμακλα εμφανίσου)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
katerina92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 235
Joined: Wed Oct 13, 2010 5:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Status Updates

Post by katerina92 »

kage21 wrote:
Τοτε οταν ο αλλος θελει να φαει ΠΑΓΩΤΟ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΓΙΑΟΥΡΤΙ εσυ του λες να φαει γιαουρτι???

Επισης ολες οι ρομαντικες ψυχες εδω μεσα ξερουν πως το μυαλο δεν ειναι παντα το πιο αξιοπιστο για να σκεφτεις καποια πραγματα...

ΝΑΙ. Να φαει γιαουρτι. Ακους εκει παγωτο με γευση γιαουρτι. Ειναι αντιφατικο αυτο. Γιατι πρεπει παντα να μπλεκουμε τα πραγματα; Μερικες φορες το να θελουμε να τα συνδυασουμε ολα ταυτοχρονα οδηγει στο να μην κανουμε τιποτα απο ολα επιτυχημενα, τελικα. Αλλο γιαουρτι, αλλο παγωτο. Γλυκο ή ξινο; ΔΙΑΛΕΞΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
(Και ναι, αυτο το λεω εγω :oops: )

Ρομαντικες ψυχες; Που; Εδω; :P Και χρησιμοποιεις και πληθυντικο βλεπω... χμ

Το μυαλο δεν ειναι αξιοπιστο για να σκεφτεις καποια πραγματα... Γενικολογο και ασαφες. Ποια πραγματα; Γιατι; Τι ειναι πιο αξιοπιστο; Υπαρχει και αλλο ανθρωπινο μελος που χρησιμευει στη σκεψη; Ειναι αποδεδειγμενο αυτο; Πως; Εξηγειστε την θεση σας παρακαλω.

και αν τα θέλω όλα χωρίς πολύ σκέψη ;
Αδηφαγε πλεονεκτηηη
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Status Updates

Post by sid »

Το μυαλο δεν ειναι αξιοπιστο για να σκεφτεις καποια πραγματα... Γενικολογο και ασαφες. Ποια πραγματα; Γιατι; Τι ειναι πιο αξιοπιστο; Υπαρχει και αλλο ανθρωπινο μελος που χρησιμευει στη σκεψη; Ειναι αποδεδειγμενο αυτο; Πως; Εξηγειστε την θεση σας παρακαλω
πόσα κιλά παγωτό γιαούρτι χρειάζονται για να σταματήσεις να ρωτάς ;
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Status Updates

Post by castiel »

πάντως από Δωδώνη το παγωτο-γιαούρτι που έχει και ξηρούς καρπούς μέσα και κομματάκια από φρούτα (νομίζω nuts and burries λέγεται αλλά δεν ειμαι σιγουρος) τα σπάει!!!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Status Updates

Post by sid »

castiel wrote:πάντως από Δωδώνη το παγωτο-γιαούρτι που έχει και ξηρούς καρπούς μέσα και κομματάκια από φρούτα (νομίζω nuts and burries λέγεται αλλά δεν ειμαι σιγουρος) τα σπάει!!!

είσαι εκτός θέματος (ποιός μιλάει :P )

εδώ η συζήτηση δεν είναι περί παγωτου , είναι περί πλεονεξίας :)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
katerina92
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 235
Joined: Wed Oct 13, 2010 5:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Status Updates

Post by katerina92 »

all. koukoulofloros wrote:
Το μυαλο δεν ειναι αξιοπιστο για να σκεφτεις καποια πραγματα... Γενικολογο και ασαφες. Ποια πραγματα; Γιατι; Τι ειναι πιο αξιοπιστο; Υπαρχει και αλλο ανθρωπινο μελος που χρησιμευει στη σκεψη; Ειναι αποδεδειγμενο αυτο; Πως; Εξηγειστε την θεση σας παρακαλω
πόσα κιλά παγωτό γιαούρτι χρειάζονται για να σταματήσεις να ρωτάς ;
Οτι τωρα θα με δελεασεις με αφθονη ποσοτητα γιαουρτο-παγωτο σκευασματος. Η σιωπη μου δεν εξαγοραζεται. Ποσο μαλλον με αυτη την απεχθεστατη εμπορικη επινοηση.
Επιπλεον δεν σε καλεσα να απαντησεις στις ερωτησεις μου. Συνεπως γιατι επιμενεις να προσπαθεις αποτυχημενα να μου βαζεις εμποδια;
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Status Updates

Post by castiel »

all. koukoulofloros wrote:
castiel wrote:πάντως από Δωδώνη το παγωτο-γιαούρτι που έχει και ξηρούς καρπούς μέσα και κομματάκια από φρούτα (νομίζω nuts and burries λέγεται αλλά δεν ειμαι σιγουρος) τα σπάει!!!

είσαι εκτός θέματος (ποιός μιλάει :P )

εδώ η συζήτηση δεν είναι περί παγωτου , είναι περί πλεονεξίας :)
πολυ βαθιες συζητησεις στις 2 το πρωί.. δεν μπορώ να παρακολουθήσω... εγώ είδα να μιλάτε για το (αγαπημενο) παγωτο γιαούρτι και ειπα την αποψη μου... τι πλεονεξία με λετε εσείς τώρα?? :P
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Status Updates

Post by who »

katerina92 wrote:Αν σου αρεσει το γιαουρτι,
φαε γιαουρτι και οχι παγωτο.
Ειναι πιο οικονομικο, υγιεινο και διαιτητικο.
Αλλωστε, ολα πρεπει να τα κοιταμε σημερα.
Ρε 'συ, μην είσαι τόσο απότομη με τους χοντρούς ανθρώπους. :cry:

Επίσης έφαγα ΠΑΓΩΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ. Όχι παγωτό με γεύση γιαούρτι. :P
















Και προς υπεράσπισή μου ήταν άπαχο! :P
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
Post Reply

Return to “The Funny Section”