Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

kexros wrote:Κάτι που δεν έχει αναφερθεί μέχρι στιγμής είναι το ποιός μας εξασφαλίζει ότι αν ανοίξει τελικά η σχολή την Τρίτη λόγω της κινητοποίησής μας δεν θα ξανακλείσει αργότερα;;(θέμα προς συζήτηση :D )
Αναφερεσαι φανταζομαι στην ιστορια "μαζευω υπογραφες και κανονιζω νεα γενικη συνελευση την ερχομενη Τριτη".
Σε αυτο δε μπορεις να κανεις κατι περα απο το να εισαι παρων και στην επομενη ΓΣ, ελπιζοντας (και βοηθωντας) να υπερισχυσει ξανα ανοιχτη σχολη.
Αλλα δεν ειναι σωστη η λογικη "ποιος ο λογος να ανοιξει αν ειναι να την ξανακλεισουν".
kexros
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 20
Joined: Mon Jul 05, 2010 1:36 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by kexros »

Σ'αυτό αναφέρομαι ή σε οποιοδήποτε άλλο "παραθυράκι" μπορεί να υπάρχει!Ωστόσο με παρεξήγησες γιατί δεν υπονοώ σε καμία περίπτωση πως δεν αξίζει να ανοίξει η σχολή αφου μπορεί να την ξανακλείσουν!!Απλά ήθελα να συζητήσουμε το αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσουμε αυτόν τον κίνδυνο!(πχ βάζοντας στο πλαίσιο "επόμενη συνέλευση μετά το τέλος της εξεταστικής")Προφανώς θα είμαι εκεί και τώρα για να ψηφίσω το ανεξάρτητο πλαίσιο και όσες φορές χρειαστεί γιατί ειδικά αν υπάρξει επόμενη φορά (εφ'όσον ανοίξουμε και τεθεί θέμα κλεισίματος ξανά) αυτό θα σημαίνει ότι έχουν ακόμα πιο "αγριες" διαθέσεις απ'οτι,εγω τουλάχιστον, είχα υποθέσει στην αρχη!
athens
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 19
Joined: Wed Apr 28, 2010 1:56 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by athens »

Συγγνώμη αν επαναλαμβάνω κάτι που έχει ήδη ειπωθεί, απλά διαβάζοντας το διάλογο δεν κατάλαβα το εξής. Με βάση το ανεξάρτητο πλαίσιο ποια μέρα θα ξεκινήσουν να δίνονται μαθήματα, εφόσον επικρατήσει στη συνέλευση?
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by ShadowMech »

kexros wrote:(πχ βάζοντας στο πλαίσιο "επόμενη συνέλευση μετά το τέλος της εξεταστικής")
Σωστε φιλε μου, εχεις δικιο.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by dpunis »

+1 στη πρόταση για συνέλευση μετά το τέλος της εξεταστικής.

'Οσο αφορά τη συμπίεση του προγράμματος, δε νομίζω πως είναι καλή ιδέα. Ήδη με το υφιστάμενο πρόγραμμα υπάρχουν παιδιά που θα δίνουν σχεδόν κάθε μέρα.
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Ισως το καλυτερο θα ηταν να αρχιζαμε να δινουμε απο την αλλη Δευτερα, 19 του μηνα. Αν συμφωνουμε, ας προτεινουμε αυτο.
Πολυ καλη η δικλειδα για την επομενη συνελευση :) :)
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Kitharistas »

Τελικά μίλησε κανείς με τον Παπαντώνη αν συμφωνεί με την Δευτέρα όμως? ή αν ανοίξουμε θα μας πει δίνετε από Τετάρτη..? είναι σημαντικό να το ξέρουμε νωρίτερα ώστε να προετοιμαστούν όσοι δίνουν Τετάρτη, αν δεν συμφωνήσει.. (αν και νομίζω πως θα συμφωνήσει αν δεν το έχει ήδη κάνει)



Τώρα κάτι σχετικό και άσχετο μαζί, αλλά σημαντικό..
έχει αρχίσει να γεμίζουν το facebook διάφορα groups/pages με τίτλο "Ανοιχτή σχολή τάδε" , "Ψηφίζω Ανοιχτή Σχολή Τάδε" , "Παράταξη Ψηφίζω Ανοιχτή Σχολή".. παιδιά μην πάτε και αρχίσετε τα likes και τα σχόλια, εκτός από αυτά που είναι βαμμένα από κάποια παράταξη, υπάρχουν και τα άλλα που δεν φαίνεται ποιος τα δημιουργεί και γιατί.. αν κάνετε like παράδειγμα αμέσως δίνετε στον άγνωστο που έφτιαξε την σελίδα full πρόσβαση στα στοιχεία σας και μπορεί να είναι κάποιο "κρυφό" page κάποιας παράταξης ή δεν ξέρω κι εγώ ποιανού..
καλύτερα να εκφράζετε τέτοιες απόψεις εδώ στο φόρουμ που υπάρχει κάποια ανωνυμία.. αυτά, γενικά μιλώντας, απλά θεώρησα πως πρέπει να δείτε και αυτήν την πλευρά αν δεν την έχετε σκεφτεί..
Rock on buddies...
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by EiRiNaKi »

Αν γίνει συνέλευση και επικρατήσει το ανεξάρτητο πλαίσιο...μπορούν να μαζέψουν υπογραφές και να ξαναγίνει συνέλευση.

Μέσα στο πλαίο μπορείς να ορίσεις πότε θα ξαναγίνει συνέλευση (το αργότερο) αλλά μπορούν να σου πουν ότι προέκυψε θέμα/εξέλιξη κτλ κτλ και πάλι τα ίδια!
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Kitharistas wrote:Τελικά μίλησε κανείς με τον Παπαντώνη αν συμφωνεί με την Δευτέρα όμως? ή αν ανοίξουμε θα μας πει δίνετε από Τετάρτη..? είναι σημαντικό να το ξέρουμε νωρίτερα ώστε να προετοιμαστούν όσοι δίνουν Τετάρτη, αν δεν συμφωνήσει.. (αν και νομίζω πως θα συμφωνήσει αν δεν το έχει ήδη κάνει)



Τώρα κάτι σχετικό και άσχετο μαζί, αλλά σημαντικό..
έχει αρχίσει να γεμίζουν το facebook διάφορα groups/pages με τίτλο "Ανοιχτή σχολή τάδε" , "Ψηφίζω Ανοιχτή Σχολή Τάδε" , "Παράταξη Ψηφίζω Ανοιχτή Σχολή".. παιδιά μην πάτε και αρχίσετε τα likes και τα σχόλια, εκτός από αυτά που είναι βαμμένα από κάποια παράταξη, υπάρχουν και τα άλλα που δεν φαίνεται ποιος τα δημιουργεί και γιατί.. αν κάνετε like παράδειγμα αμέσως δίνετε στον άγνωστο που έφτιαξε την σελίδα full πρόσβαση στα στοιχεία σας και μπορεί να είναι κάποιο "κρυφό" page κάποιας παράταξης ή δεν ξέρω κι εγώ ποιανού..
καλύτερα να εκφράζετε τέτοιες απόψεις εδώ στο φόρουμ που υπάρχει κάποια ανωνυμία.. αυτά, γενικά μιλώντας, απλά θεώρησα πως πρέπει να δείτε και αυτήν την πλευρά αν δεν την έχετε σκεφτεί..
Η εξεταστικη δν ειναι θεμα Παπαντωνη, ειναι θεμα Συγκλητου. Δεν αποφασιζει ο Προεδρος της σχολης ποτε θα δοθουν εξετασεις... Απ ο,τι ακουσα καποιοι δινουν κυκλωματα την Τεταρτη με το ισχυον προγραμμα, μηπως θα ηταν καλυτερα να ρωτησει καποιος για παραδειγμα τον ιδιο τον Παπαδοπουλο τι θα ισχυε αν κατεβαινε πλαισιο για ανοιχτη σχολη απο Δευτερα ???
User avatar
giwrgos_pap
Captain
Captain
Posts: 131
Joined: Mon Aug 09, 2010 6:01 am
Location: Μαρούσι

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by giwrgos_pap »

Kitharistas wrote: Τώρα κάτι σχετικό και άσχετο μαζί, αλλά σημαντικό..
έχει αρχίσει να γεμίζουν το facebook διάφορα groups/pages με τίτλο "Ανοιχτή σχολή τάδε" , "Ψηφίζω Ανοιχτή Σχολή Τάδε" , "Παράταξη Ψηφίζω Ανοιχτή Σχολή".. παιδιά μην πάτε και αρχίσετε τα likes και τα σχόλια, εκτός από αυτά που είναι βαμμένα από κάποια παράταξη, υπάρχουν και τα άλλα που δεν φαίνεται ποιος τα δημιουργεί και γιατί.. αν κάνετε like παράδειγμα αμέσως δίνετε στον άγνωστο που έφτιαξε την σελίδα full πρόσβαση στα στοιχεία σας και μπορεί να είναι κάποιο "κρυφό" page κάποιας παράταξης ή δεν ξέρω κι εγώ ποιανού..
καλύτερα να εκφράζετε τέτοιες απόψεις εδώ στο φόρουμ που υπάρχει κάποια ανωνυμία.. αυτά, γενικά μιλώντας, απλά θεώρησα πως πρέπει να δείτε και αυτήν την πλευρά αν δεν την έχετε σκεφτεί..
Το είδα κι εγώ αυτό. Καταρχήν όλες αυτές οι σελίδες "Ανοιχτή Σχολή τάδε" είναι προφανές ότι έγιναν από το ίδιο άτομο. Κατά δεύτερον το ότι μπαίνει το ίδιο άτομο σε κόπο να ανοίξει groups για τόσες διαφορετικές σχολές (ασοεε, παπει, ιόνιο πανεπιστήμιο!!, εμπ, κτλ) είναι απίστευτα ύποπτο. Το τρίτο ύποπτο είναι πως τις σελίδες αυτές τις έχουν κάνει like μόνο δαπίτες. Φυσικά οι δαπίτες αυτοί μπορεί και να είναι κλασσικά ηλίθιοι (καθόλου παράξενο μάλιστα) και να πήγαν και να χωσαν μόνοι τους το κεφάλι τους στον ντορβά.

Σε κάθε περίπτωση πάντως το θέμα είναι πως κάποιος μπήκε στον κόπο να φτιάξει αυτές τις σελίδες. Και από αυτές τις σελίδες μπορεί μέσω του Facebook να βλέπει ποιος διαφωνεί με τις καταλήψεις και να του παίρνει και όλα τα προσωπικά του στοιχεία, ψαρεύοντας απλά ηλίθιους που θα πατήσουν "like".

Μάγκες ή είναι σελίδα κάποιας παράταξης που προσπαθεί να φακελώσει ποιοι είναι κατά των καταλήψεων (λέγε με Περισσός) ή κάποιου weirdo τύπου που την έχει ακούσει Captain America σωτήρας της ανθρωπότητας. Σκεφτείτε διπλα πριν πατήσετε "like".
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”