Euro 2012

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Euro 2012

Post by castiel »

ποτε μην λες ποτε.
σημερα με την πολωνια δεν το ειδα ολο το ματσ, αλλα νομιζω πως δεν εδειξε κατι τρομερο. οσο ειδα τουλαχιστον.
οσο για τον σαντος, σημερα ειδαμε αλλαγες. οκ, εβαλε παλι χαλκιά, αλλά άλλαξε ουσιαστικά όλη την επίθεση, σε σχεση με το πως ξεκίνησε το πρώτο ματσ.
νομιζω αν δειξουμε πολυ σοβαροτητα απο την αρχη, μπορούμε να πάμε για κάτι καλό. ελπίζω και θέλω δηλαδή. απλά θέλει 100% συγκέντρωση από τους παίχτες, να τα δώσουν όλα και να μην φοβηθούν στο όνομα της Ρωσσίας και μπουν χεσμένοι μέσα...
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Euro 2012

Post by Adramelch »

Εγώ πάντως ακόμα πιστεύω ότι ο Χαλκιάς άλλαξε γνώμη και στο ημίχρονο έκλεψε την "κάσκα" του Cech και μπήκε να δει πως είναι να παίζεις για τους Τσέχους. Το αποτέλεσμα το είδαμε όλοι.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Euro 2012

Post by ShadowMech »

Adramelch wrote:Εγώ πάντως ακόμα πιστεύω ότι ο Χαλκιάς άλλαξε γνώμη και στο ημίχρονο έκλεψε την "κάσκα" του Cech και μπήκε να δει πως είναι να παίζεις για τους Τσέχους. Το αποτέλεσμα το είδαμε όλοι.
lolz

Η νικη με τη Ρωσια σημαινει αποκλεισμος της. Και θα το αφησει να συμβει... Αχα :roll:

PS. Μας εχει λιγο αχτι η διαιτησια ή μου φαινεται?
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Euro 2012

Post by castiel »

μα γιατί το λες αυτό????
δεν εχω δει πολλους αγωνες βεβαια γιατι μπορει να ειναι γενικο το κακο...

btw, πώς κρίνεται την κινηση του σαντος να βαλει μητρογλου?
η λογικη να περάσει και αλλον επιθετικο σωστη, γιατι ετσι κι αλλιως χαναμε και επρεπε να χτυπησουμε το παιχνιδι, αλλα ο τροπος παιχνιδιου μας δεν ταιριαζε στον μητρογλου. παιζαμε με γιομες, δεν μπορούσε να κανει και πολλά...
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by ιστορικός mech-eng »

μαγκες σημερα ξημερωσε μαυρη μερα ,καθως ο ζελιμιρ δεν θα ξανακοουτσαρει τον παναθηναικο.
ενα απο τα λιγα αθληματα που χαριζε χαρουμενες στιγμες σε πολλους απο μας τεινει να χαθει απο το προσκηνιο..

σορρυ για το οφτοπικ ,αλλα η αποχωρηση του ζελικο νομιζω απασχολει πιο πολυ απο τον χαλκια..... :((((((((((
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Euro 2012

Post by Adramelch »

Μήτρογλου κατά τη γνώμη μου έπρεπε να βάλει από την αρχή., άσχετα αν τελικά δεν θα του έβγαινε αφού φάγαμε τα 2 γρήγορα goal. Μπορεί να τον αντιπαθώ, αλλά αυτή τη στιγμή είναι ότι πιο κοντινό έχουμε σε lethal striker. Τουλάχιστον από το να βάλει τον Σαμαρά μπροστά, καλύτερα θα ήταν.

Το είπε κι ο Κωστής στην εκπομπή και ήταν και η γνώμη μου πριν, αλλά και κατά τη διάρκεια του αγώνα. Ψάχνεις goal και βλέπεις ότι δεν γίνεται τίποτα. Πέτα μέσα Φέτφα ή/και Νίνη να τους αναστατώσεις. Γενικότερα για μένα, Φέτφα, Νίνης και Φορτούνης είναι να τους βάζεις μέσα αλλαγή, εκεί που οι άλλοι έχουν αρχίσει να κουράζονται, για να δημιουργήσεις πανικό. Καλύτερο από το να προσπαθείς να παίξεις με Γκέκα, Σαμαρά, Σαλπιγγίδη, Μήτρογλου όλους μαζί.

Σαμαράς πάντως, όχι ότι δεν τον ξέραμε, αλλά είναι ο πούστης παλτό. 7 goal σε 56 αγώνες και τον βάλαμε και καθαρό επιθετικό μη χέσω. Να πω ότι δημιουργούσε τουλάχιστον. Η φάση που πήρε τη μπάλα, ντρίμπλα, ντρίμπλα, ντρίμπλα, άουτ μιλάει από μόνη της.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Euro 2012

Post by Irishman »

βασικά ποιός το γαμάει το γιούρο και τον καρπουζά και το χαλκιά;

έδιωξαν τον άνθρωπο που μας μεγάλωσε. έδιωξαν τον άνθρωπο που έδειξε στον κόσμο πώς μπορείς να δημιουργείς στην ελλάδα.
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by lakers4life24 »

winterwood wrote:
έδιωξαν τον άνθρωπο που μας μεγάλωσε. έδιωξαν τον άνθρωπο που έδειξε στον κόσμο πώς μπορείς να δημιουργείς στην ελλάδα.
ξαδερφος μου (φανατικος παο): ''εχω ενα κομπο στο στομαχι σημερα που εφυγε ο ζελικο :cry: :cry:, αντιο μεγαλε αρχηγε, θα ξαναβρεθουμε κτλ κτλ''

ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.....οχι winter δε σε μεγαλωσε.....ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ (εσυ και καθε φιλος του παο)....Λες και δεν εχετε σοβαροτερα προβληματα απο το αν εφυγε ο ζελικο, ο οποιος σημειωτεον εχει σκοτωσει ανθρωπο οδηγωντας τυφλα αλλα ας μην τ ανοιξουμε αυτο το θεμα....Αυτος μια χαρα βολεμμενος ειναι εκει που θα παει μια χαρα μισθο θα παιρνει μην ανησυχειτε και δεν υπαρχει και λογος αλλωστε δε σας δινει κανα ποσοστο.....και αν πραγματικα ειχε τοοοοοοοοσοο πολυ τον παο και τον κοσμο του στην καρδια του απλως θα σταματουσε εδω την καριερα του, δεν θα πηγαινε σε αλλη ομαδα, αλλα το χρημα ειναι χρημα.
Τελοσπαντων δεν αξιζει καν να ανοιξουμε συζητηση....
Αμα ηταν και εγω επρεπε να τα βαψω μαυρα οταν σταματησε ο τζολε ξερω γω που καθαριζε επι χρονια παο και αεκ αλλα εκεινη την περιοδο προετοιμαζομουν για εξετασεις (τα σοβαροτερα προβληματα που λεγαμε) οποτε στ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Euro 2012

Post by rest_in_pieces »

Spoiler: show
για να επανέλθουμε στην τάξη, ο μήτρογλου είναι πολύ καλύτερος από τον σαμαρά, και μπορεί να παίξει έξω από την περιοχή, ΑΛΛΑ:
έπαιζε μέσα ο κάρα και ο κατσουρ, (δεν έχω τίποτα με τους εν λόγω ανθρώπους, αλλά να ψοφήσουν εύχομαι), τέρμα είχαμε τον Mr Bean, είμασταν η πιο αμυντικογενής ομάδα του euro, και παίζαμε με 4 επιθετικούς (το σχήμα ηταν 4-2-4 WTF??), και οι παίκτες μπήκανε μέσα χεσμένοι πατόκορφα. Η ομάδα δεν βλεπότανε.
Επίσης άποψή μου είναι ότι ο νίνης πρέπει να παίζει βασικότατος. ΟΙ φουρτούνηδες κλπ πολύ σωστά είπώθηκε ότι θα κάναν τέλεια δουλεια στο 70΄
try katsaro pirouni
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Euro 2012

Post by ιστορικός mech-eng »

lakers4life24 wrote: και αν πραγματικα ειχε τοοοοοοοοσοο πολυ τον παο και τον κοσμο του στην καρδια του απλως θα σταματουσε εδω την καριερα του, δεν θα πηγαινε σε αλλη ομαδα, αλλα το χρημα ειναι χρημα.
Τελοσπαντων δεν αξιζει καν να ανοιξουμε συζητηση....
πολυ σωστο αυτο ,συμφωνω απολυτα.

κανεις δεν ειπε οτι δεν εχουμε σοβαροτερα προβληματα ,αλλα οτι και να ναι το να ειναι η ομαδα σου κορυφαια ,σου δινει μια χαρα σε καιρους που πρακτικα τιποτα δεν ειναι ευοιωνο.
και αυτο απο μονο του ειναι ασχημο.

επειδη πληριαζει εξεταστικη πρεπει να ξεχασουμε τα παντα και να χουμε μονο την εξεταστικη στο μυαλο μας?ευχαριστω δεν θα παρω.γαμιωμουνα ολο το εξαμηνο για να διαπιστωσω γ αλλη μια φορα οτι αμα εχει καυλες ο καθηγητης σε παιρναει με κλειστα ματια.


τεσπα σχετικα με την εθνικη στο ποδοσφαιρο ειναι απο τις χειροτερες πορειες της τα τελευταια χρονια.στο μουντιαλ που θα χει φυγει η σαβουρα (γκεκας ,καραγκουνης ,κατσουρανης ,χαλκιας ,σαμαρας ) πιστευω θα ειναι καλυτερα.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”