Συζήτηση για την εξεταστική

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
adt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Jun 10, 2010 7:35 pm

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by adt »

User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by Stallion »

Καλά στην Ελλάδα ζούμε την χώρα που όσο περισσότερη εξουσία έχεις τόσο περισσότερο μπορείς να παρακάμπτεις νόμους χωρίς συνέπειες .. θέλετε να μου πείτε ότι αν ήθελε ο Παπαντώνης δεν θα μπορούσε να βάλει μία τον Φλεβάρη ή να το κάνουν όπως είχαν πει με τα Σαββατοκύριακα και γενικώς να τα μαγειρέψει για να τα βολέψει καλύτερα ??
'Η τελοσπάντων να βάλει των χειμερινών τώρα και των εαρινών Φλεβάρη.
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by scooby »

Stallion wrote:Καλά στην Ελλάδα ζούμε την χώρα που όσο περισσότερη εξουσία έχεις τόσο περισσότερο μπορείς να παρακάμπτεις νόμους χωρίς συνέπειες .. θέλετε να μου πείτε ότι αν ήθελε ο Παπαντώνης δεν θα μπορούσε να βάλει μία τον Φλεβάρη ή να το κάνουν όπως είχαν πει με τα Σαββατοκύριακα και γενικώς να τα μαγειρέψει για να τα βολέψει καλύτερα ??
'Η τελοσπάντων να βάλει των χειμερινών τώρα και των εαρινών Φλεβάρη.
των αερινων ομως τα εχεις πιο προσφατα!!εμενα με βολευει να δωσω τωρα τα αερινα προσωπικα!!κ δν χρωσταω λιγα..ουτε απο τα μεν ουτε απο τα δε!!κ το να δινεις σκ ειναι πολυ δυσκολο κ πιο κουραστικο να εχεις παρακολουθησει εργαστηρια κ να διαβασεις κιολας,περα το οτι πολλοι κανουν κ φροντηστιρια ασχετα εμ την σχολη!ετσι κ αλλιως κ η κανονικη εξεταστικη 4 βδομαδες ηταν,ε αυτη ειναι 3 οκ!!παρα να χαθει τελειως καλα ειναι!!
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by Διάτανος »

κορυφαίο! δεν δίνω ούτε ενα την πρώτη βδομάδα...και χρωστάω 10+.ΟΟΟΟΛΕ
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
dudas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 20
Joined: Wed Feb 10, 2010 8:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by dudas »

Όσες φορές και αν έχω κοιτάξει το πρόγραμμα της εξεταστικής (το original, όχι το σημερινό) 5 εβδομάδες βγαίνει, όχι 4. Ίσως να πρέπει να το μετρήσω αέρινα...

Σοβαρά τώρα, 3 βδομάδες είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα, ειδικά αν σκεφτείς ότι στην πρώτη έχουμε ΜΟΝΟ εαρινά και μάλιστα όχι όλα. Σκέψου μόνο πως θα στριμωχτούν όλα τα χειμερινά σε 2 εβδομάδες μαζί με τα μισά εαρινά. Εκτός αν υπάρχει άλλη προσέγγιση που δεν την γνωρίζω, οπότε πάω πάσο.

@Διάτανος χρωστάω 12 και δίνω μόνο 1!
vagelllas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 56
Joined: Thu Jan 13, 2011 9:08 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by vagelllas »

Παιδια εγω χρωσταω 1 και το δινω ,αλλα εχω 5-6 για βελτιωση...Προσωπικα το βρισκω γελοιο να χω μονο μια ευκαιρεια για βελτιωση και να μου στριμωχνουν ολα τα μαθηματα χωρις να μου δινουν λιγο χρονο!Τι να πω δν ξερω πια!!
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by who »

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι, δίνω 1 την πρώτη 'βδομάδα, και τις υπόλοιπες δύο, κατά τα φαινόμενα, 5 (ή 6) για βελτίωση και τρία χρωστούμενα. Καλό κουράγιο. Αλλά προσωπικά δε το 'χα παρατήσει, παρά την αβεβαιότητα, κι έχω προετοιμαστεί, όχι τέλεια, αλλά συμπαθητικά.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by nikolas87 »

φιλοι μου τωρα φωναζουμε? οταν λεγαμε να κατεβαινουμε να ψηφιζουμε εμεις αγρον ηγοραζον.
ρε παιδια δεν μπορουμε να τα χουμε ολα.
αυτη ειναι η αληθεια. εμεις φταιμε και κανενας αλλος.
δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.
User avatar
katsanetrino
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 350
Joined: Wed Oct 20, 2010 8:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Inside Satrapy

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by katsanetrino »

Γενικά μετά από τόσες εβδομάδες καταλήψεων δεν νομίζω να περιμέναμε και πολλά.
Δε βλέπω γιατί η λύση των σ/κ είναι καλύτερη αφου το μόνο που θα προσέφερε θα ήταν να είσαι στην τσίτα για περισσότερο καιρό. Τώρα η διπλή μπορεί να είχε κάποια θετικά αλλά αν το σκεφτείς καλύτερα θα μαζευτούν 10+ μαθήματα για τον καθένα(κατά μέσο όρο) που και πάλι δεν είναι και το πιο καλό. Και μη μου πει κανείς ότι θα έχει περισσότερο χρόνο να προετοιμαστεί γιατί όλοι ξέρουμε ότι μόλις αρχίσει το εξαμηνο δεν υπάρχει και πολύς χρόνος για "προηγούμενα". Και εν τέλει ο λόγος της διπλής εξεταστικής είναι αυτός, να δίνουμε σε χωριστή περίοδο του έτους μαθήματα προγούμενων εξεταστικών και βελτιώσεις.
Τώρα, θεωρητικά μπορούν να χωρέσουν χειμερινά και εαρινά σε 3 εβδομάδες αν δίνουμε κάθε μέρα στις επόμενες 2 εβδομάδες και ανάλογα με το εξάμηνο θα μείνουν 1 ή 2 μαθήματα για μετά. Θεωρητικά πάντα :P
DeterministiC OR StochastiC
User avatar
Angvl
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 404
Joined: Wed Feb 24, 2010 7:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συζήτηση για την εξεταστική

Post by Angvl »

Συγνώμη, αλλά δεν είναι λύση και το αφού δεν ανοίξαμε νωρίτερα ας κάτσουμε να φάμε κάθε μακακία-εκδίκηση? της διοίκησης, γιατί η εξεταστική τώρα, επιμένω πως δεν ήταν η μόνη λύση.
Γιατί όταν θα έρθει Γενάρης και όλοι θα φωνάζουμε να κλέψουμε καμία βδομάδα για να μην μας πάρει Αύγουστος, εγώ θα λέω όχι "με το γράμμα του νόμου", θέλω 13 βδομάδες! :lol:
Prom Racing

"People wonder why we are obsessed and we wonder why they’re not. Someone asks us why we spend 70 hours a week building a racecar and we just look at them like a dog looks at a mime. Why? What do you mean, Why? Because racecar. That’s why."
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”