ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ 2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Post by Sopas »

red_monster wrote:
Sopas wrote:Μην ανυσηχείς καμάρι μου...και το κατάλαβα από την αρχή...έννοια σου...που θα μας το κάνεις και μασητό...
Για να καταλάβω , απειλεις τον συνάδελφο που σπαταλησε αφειλοκερδος χρόνο και φαια ουσια για να τα Έχουμε σχεδόν όλα έτοιμα;
Είμαστε με τα καλα μας ;;;;;
αστέρι είσαι και συ...ο συμφοιτητής μου με ειρωνεύτηκε και του απάντησα αναλόγως...Την απειλή που την είδες;;; Και τώρα προνόμια υπάρχουν, αυτά τα οποία γνωρίζουμε είναι ευνοϊκές μεταχειρίσεις και διάφορα "μπόνους" ή πλεονεκτήματα αν θέλετε στην εκδρομή που ως ένα βαθμό (και όχι φυσικά στην κλίμακα που γίνονται ή καλύτερα γίνονταν για να μην έχω πάλι αντιδράσεις) είναι θεμητά. Κανονίζω κολλητούς, την πάρτη μου, προσέχω περισσότερο την παρέα μου κλπ κλπ. και μην μου πεις τώρα ότι αυτά πρώτη φορά τα ακούς. Οπότε το τυράκι με το έχασα τον χρόνο μου χωρίς κανένα αντίκρισμα εγώ δεν το τρώω όπως και οι περισσότεροι, άσχετα αν δεν εκφράζονται ανοικτά.

Τέσπα επειδή πολλά από τα μέλη της επιτροπής τα ξέρω προσωπικά δεν θέλω να πω παραπάνω αλλά μην προσπαθήσει κανείς ξανά να μου το παίξει μεσσίας και σωτήρας γιατί καλώς ή κακώς κάποια πράγματα τα έχω μάθει από το περιβάλλον μου και πάλι καλώς ή κακώς τα πιστεύω και έχω σχηματίσει την δική μου προσωπική άποψη.

Αν δεν συμφωνείς είναι δικαίωμα σου όπως φυσικά και του prof. lego από κει και πέρα ότι και να γράψεις ότι και να πεις την άποψη μου την έχω σχηματίσει με βάση συγκεκριμένα γεγονότα λίγες μέρες μετά τις πρώτες συνελεύσεις.

Νομίζεις ότι εγώ δεν θέλω να γίνει μια καλή εκδρομή; Και ο λόγος που δεν συμμετείχα ήταν ότι δεν είχα χρόνο. Αυτά δεν τα παραβλέπω και φυσικά τα παιδιά που ασχολήθηκαν έκαναν θυσίες και έτρεξαν από δω και από κει. Αλλά υπάρχει πάντα ένα αντίβαρο. Γι' αυτό φίλε μου τα κηρύγματα και τις ιεραποστολίες άστες για αλλού γιατί έπεσες στην περίπτωση.

ΥΓ: δεν πρόκειται να δώσω συνέχεια γιατί δεν έχω διάθεση να τσακωθώ με φίλους και γνωστούς για πράγματα που μου είπαν εμπιστευτικά για να κερδίσω μια προσωπική διαμάχη. Ούτε έχω πρόθεση να στήσω στον τοίχο κανένα δημόσια. Θέλετε να είμαι εγώ ο κακός ο αχάριστος που αντί να πει ευχαριστώ στους συμφοιτητές του που έτρεξαν να αναλάβουν μια εκδρομή με τεράστιες ευθύνες και τρέξιμο (που πραγματικά έτσι είναι) χωρίς να έχουν ΤΙΠΟΤΑ απολύτως να κερδίσουν και αυτός που κάθεται και τους κατηγορεί; ας γίνει έτσι, ειλικρινά δεν έχω κανένα πρόβλημα.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by blackjohnny »

με το NBA τι θα γινει αληθεια?εμαθα οτι υπαρχουν λιγα εισιτηρια!
relax..it's over...you belong to me....
Prof Lego
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Contact:

Re:

Post by Prof Lego »

Sopas wrote:
αστέρι είσαι και συ......ΤΙΠΟΤΑ απολύτως να κερδίσουν και αυτός που κάθεται και τους κατηγορεί; ας γίνει έτσι, ειλικρινά δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Τα πόστ σου μου θυμίζουν τη φράση "μόνος μου και όλοι σας" :Ρ
Για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους. Καμία επιτροπή δεν είπε τίποτα εμπιστευτικά στον Sopas. Ό,τι είπε η επιτροπή στον Sopas είναι αυτά που είπαν σε όλους τους φοιτητές που με το δίκιο τους είχαν παράπονα που θα πληρωθεί η τρίτη δόση. Οπότε οτιδήποτε γνωρίζει ο Sopas μπορεί να το αναφέρει ελεύθερα, δεν έχουμε κάνει τίποτα κρυφό που να μην το ξέρετε. Καλό θα τανε να τα πει βέβαια τη Δευτέρα στη συνέλευση που θα 'ναι και οι φοιτητές.
O Sopas σαφώς και έχει δίκιο αν πιστεύει πως την εκδρομή έπρεπε εξολοκλήρου να την κανονίζουν καθηγητές, αλλά αν είχε προλάβει να ασχοληθεί θα έβλεπε την ευθυνοφοβία των καθηγητών. Εκτός αν νομίζεις ότι εγώ είμαι larg-ίλα, τι επειδή υπέγραψα ένα συμβόλαιο για 163 άτομα σιγά μωρέ.. (προφανώς και όχι!). Συμφωνώ αν εννοεί αυτό, πως η διοργάνωση αυτής της εκδρομής έπρεπε να γίνει από τους καθηγητές.

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω, ανεξαρτήτως των ποστ του Sopas, για ποιο λόγο διευρύνουμε την πολιτική μας συμπεριφορά στους τομείς της καθημερινότητας μας. Η επιτροπή κέρδισε εκλογές και θέλει να είναι αρεστή ή να το παίξει μεσσίας;; Είχαμε λόγο να πούμε "λεφτά υπάρχουν";; Θα κερδίσουμε τις επόμενες εκλογές;; Ή λαμβάνουμε προνόμια και θέλουμε να ρίξουμε στάχτη στα μάτια σας; Για όσους "ταυτίζονται" με το τελευταίο ερώτημα, απλά θα αναφέρω, ότι όταν αναγκαστικά έπρεπε να σπάσουν οι παρέες για τα αεροπλάνα γιατί αυξήθηκαν οι πτήσεις, έσπασαν και οι παρέες όλων των παιδιών της επιτροπής. Η δικιά μου η παρέα πχ θα ταξιδέψει 5 άτομα στο ένα 5 στο άλλο. Αν πάλι κάποιοι πιστεύουν ότι έχουμε πάρει free ας το πούνε, δεν είναι θέμα ταμπού, να πετάει υπονοούμενα ο κάθε τυχαίος. Και μην αγχώνεστε, θα δείτε πολύ σύντομα τα "free" μας και όλα τα "προνόμια" μας. Είναι καλό να είμαστε όλοι επιφυλακτικοί, αλλά όχι να τρωγόμαστε με τα ρούχα μας.

Και δεν υπάρχει δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ όταν τόσα άτομα και εκτός επιτροπής είχαν. Και μην το πάρεις σαν επίθεση, δεν σου κάνω επίθεση, αλλά αν αντί να έκραζες τόσο πολύ (που αυτό κάνεις) τα παιδιά της επιτροπής, θα μπορούσες να χες αναλωθεί σε κάτι πιο απλό, όπως πχ έστω μόνο ποια παιχνίδια ΝΒΑ μπορούμε να δούμε εκεί (σου πα ένα παράδειγμα- το ίδιο χρονοβόρο με τις εκθέσεις που γράφουμε στο foroum). Αλλά δεν το έκανες.

Δεν έχω κανένα προσωπικό με κανέναν, και δεν με ενδιαφέρει εμένα προσωπικά να μαι αρεστός σε κανέναν. Στον Sopas και σε κάθε άλλον αντίστοιχα, απλά του λέω ότι ό,τι έχει να πει, Δευτέρα έχουμε συνέλευση, ας πει εκεί μπροστά σε όλους ό,τι θέλει και οι φοιτητές θα κρίνουν ποιος έχει δίκιο ή άδικο. Αφού βλέπω ότι έχει παράπονα, δεκτά, ας βγει μεθαύριο να τα πει όλα, αλλά το να πετάμε μπηχτές στο διαδίκτυο και στις συνελεύσεις να μην βγάζουμε λαλιά το θεωρώ απίστευτη λάσπη. Πιστεύω εδώ κλείνει αυτή η "διαμάχη" τουλάχιστον μέχρι να κλείσει επίσημα την Δευτέρα. Το θεωρώ λοιπόν αστείο έως τραγικό να μην ακουστούν αυτά τα παράπονα τη Δευτέρα. Και αν νομίζεις ότι μπορείς να με κολλήσεις στον τοίχο (δεν το λέω επιθετικά, απλά χρησιμοποιώ τις εκφράσεις σου), κάντο, δοκίμασέ το "καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται".

Και δεν είμαστε μεσσίες, ούτε οι τέλειοι, σαφώς και κάνουμε λάθη. Απλά δεν γουστάρω την απαξίωση των πάντων, βγάζοντας την ουρά μου απέξω.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Re:

Post by Sopas »

Αυτό δεν πρόκειται να το κάνω γιατί πολύ απλά το μόνο που θα καταφέρω θα είναι στην καλύτερη να χωριστούμε σε δύο στρατόπεδα και να πάμε στην Νέα Υόρκη μαλλιά κουβάρια. Ότι έγινε έγινε, δεν έχω καμία διάθεση να κάτσω να παλέψω μόνος μου και ούτε είμαι αυτός που θα εξυγιάνει διαδικασίες και νοοτροπίες. Φυσικά και δεν μου είπε κανείς τίποτα εμπιστευτικά από την επιτροπή. Δεν έγινε όμως το ίδιο και με φίλους μου. Τεσπά για μένα το θέμα τελειώνει εδώ, προσπάθησα να αποσυρθώ από την εκδρομή μου είπαν ότι δεν γίνεται, και τέλος πάντων ότι είναι να γίνει θα γίνει. Σε καμία συνέλευση δεν θα παρευρεθώ γιατί απλά όπως είπα και πριν ένω ξεκίνησα με όρεξη για χ ψ λόγους στην πορεία ξενέρωσα όσο δεν πάει. Δικαίωμα μου είναι νομίζω να απογοητεύομαι από πρόσωπα και καταστάσεις κατά το δοκούν.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
GeoSpe69
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 112
Joined: Mon Jan 25, 2010 1:48 pm

Re: Re:

Post by GeoSpe69 »

Sopas wrote:Αυτό δεν πρόκειται να το κάνω γιατί πολύ απλά το μόνο που θα καταφέρω θα είναι στην καλύτερη να χωριστούμε σε δύο στρατόπεδα και να πάμε στην Νέα Υόρκη μαλλιά κουβάρια. Ότι έγινε έγινε, δεν έχω καμία διάθεση να κάτσω να παλέψω μόνος μου και ούτε είμαι αυτός που θα εξυγιάνει διαδικασίες και νοοτροπίες. Φυσικά και δεν μου είπε κανείς τίποτα εμπιστευτικά από την επιτροπή. Δεν έγινε όμως το ίδιο και με φίλους μου. Τεσπά για μένα το θέμα τελειώνει εδώ, προσπάθησα να αποσυρθώ από την εκδρομή μου είπαν ότι δεν γίνεται, και τέλος πάντων ότι είναι να γίνει θα γίνει. Σε καμία συνέλευση δεν θα παρευρεθώ γιατί απλά όπως είπα και πριν ένω ξεκίνησα με όρεξη για χ ψ λόγους στην πορεία ξενέρωσα όσο δεν πάει. Δικαίωμα μου είναι νομίζω να απογοητεύομαι από πρόσωπα και καταστάσεις κατά το δοκούν.

Αν όντως ξέρεις κάτι, καλό θα είναι να μας το πεις στη συνέλευση και αν έχεις δίκιο ,να είσαι σίγουρος ότι δεν θα παλέψεις μόνος σου. Καλό θα ήταν όποιος νομίζει ότι ξέρει κάτι, είτε είσαι εσύ είτε κάποιος φίλος σου όπως λες, να το πει γιατί στην ουσία είναι σαν να κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα για το οποίο νομίζει ότι αδικείται.. Για αυτό το λόγο γίνονται αυτές οι συνελεύσεις.. Για να λυθούν προβλήματα και όχι για να τα κρύβουμε και να κανονίζουμε σε ποιο πολυκατάστημα θα πάμε να ψωνίσουμε..
Prof Lego
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Contact:

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Prof Lego »

Μάλιστα. Για να κλείνει αυτό το θέμα: η τοποθέτησή μας, θα γίνει την Δευτέρα. Τότε μπορεί να πει και όποιος θέλει τα παράπονά του. Από εκεί και πέρα το μόνο διαδικτυακό σχόλιο που θα κάνω είναι: <<πραγματικά χωρίς λόγια.>>
User avatar
GeoSpe69
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 112
Joined: Mon Jan 25, 2010 1:48 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by GeoSpe69 »

Prof Lego wrote:Μάλιστα. Για να κλείνει αυτό το θέμα: η τοποθέτησή μας, θα γίνει την Δευτέρα. Τότε μπορεί να πει και όποιος θέλει τα παράπονά του. Από εκεί και πέρα το μόνο διαδικτυακό σχόλιο που θα κάνω είναι: <<πραγματικά χωρίς λόγια.>>
Ελπίζω να μην τα βάζεις μαζί μου επειδή ζητάω από κάποιον που λέει ότι ξέρει κάτι να το πει. Νομίζω ότι το ίδιο θα έκανες και εσύ στη θέση μου.. Δεν λέω κάτι παράλογο.. :?
Prof Lego
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 72
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:14 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Contact:

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Prof Lego »

GeoSpe69 wrote:
Prof Lego wrote:Μάλιστα. Για να κλείνει αυτό το θέμα: η τοποθέτησή μας, θα γίνει την Δευτέρα. Τότε μπορεί να πει και όποιος θέλει τα παράπονά του. Από εκεί και πέρα το μόνο διαδικτυακό σχόλιο που θα κάνω είναι: <<πραγματικά χωρίς λόγια.>>
Ελπίζω να μην τα βάζεις μαζί μου επειδή ζητάω από κάποιον που λέει ότι ξέρει κάτι να το πει. Νομίζω ότι το ίδιο θα έκανες και εσύ στη θέση μου.. Δεν λέω κάτι παράλογο.. :?
χαχα όχι, συμφωνώ πολύ μαζί σου, και θεωρώ ότι είπες το σωστό! Το ποστ μου είχε αφορμή την απάντηση που πήρα για το προηγούμενο μου πόστ από τον Sopas. Σαφώς και θεωρώ ότι η τοποθέτησή σου ήταν 100% θεμιτή και σωστή. :mrgreen:
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by blackjohnny »

δεν απαντάει κανείς για το NBA όμως....
relax..it's over...you belong to me....
red_monster
Private First Class
Private First Class
Posts: 6
Joined: Tue Feb 15, 2011 7:57 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by red_monster »

Sopa...
Αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρει ο υπόλοιπος κόσμος πες το ...
Αν Έχεις να προτείνεις κάτι πες το ...
Είμαι κουραστικό να κυνηγας φαντάσματα ...
Πες μας για τα υπέρογκα κατα την γνώμη σου μπόνους... Πες μας ποιοι τα λαμβάνουν ...
Μήπως απλώς δεν σου αρέσει ο προορισμός ; Μήπως ήθελες κάτι άλλο και ξενερωσες Απο την αρχή;
Το να γυρίζεις να μας λες Πόσο σπαστικες για τους χ ψ δικούς σου λόγους , ε στα @@ μας ...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”